Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Jaki grabber usb i soft, dobre zgranie

grabber zgranie vhs

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 borsuk99

borsuk99

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 04 maja 2019 - 12:35

Witam. Jak w temacie mam zamiar kupić jakiś grabber usb w celu zgrania vhs z kilkoma bajkami.

Troszkę czytałem o tych grabberach i nie mogę się zdecydować. Czy ktoś z was ma jakiś i nie ma problemu ze zgraniem dźwięku w stereo ani sterownikami?

Z tego co wyczytałem niektóre z tych urządzeń ponoć nie zgrywają dźwięku w stereo a jeszcze inne nie mają sterowników pod dany windows, ja obecnie mam win 7x64 a nie wykluczam w przyszłości przesiadkę na win10 bo niestety zmiana komputera kiedyś będzie tego wymagać.


  • 1

#2 Robert

Robert

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 215 postów

Napisano 04 maja 2019 - 13:01

ja używałem swego czasu taniego grabbera z chin, ale miał problem ze zgraniem dźwięku więc podłączałem go dodatkowo do złącza Line-In w komputerze, jeśli chcesz zgrać tylko dźwięk do podkładu to właśnie wystarczy jedynie kabel z magnetowidu podłączyć do "kompa" z adapterem cinch-mini-jack.


  • 0

#3 pshq

pshq

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 maja 2019 - 21:37

Te najtańsze grabbery ("EasyCap" do 30 zł na allegro) mają różnych producentów i choć prawie wszystkie modele wyglądają identycznie, to tylko jeden z nich posiada działające sterowniki do Windows 10. Inne w ogóle nie dadzą się uruchomić na nowszych i na 64-bitowych systemach. Ja mam grabber z Lidla i jakość jest trochę lepsza niż w tych tanich. Wcześniej używałem nagrywarki DVD (takiego sprzętu co nagrywa z telewizji na DVD, nie co czyta płyty w komputerze xD) i też byłem zadowolony.
Robert dobrze pisze, do zgrywania samego dźwięku nie potrzebujesz grabbera. Dopiero jeżeli masz coś do czego nie dorwiesz obrazu w sieci albo nie umiesz podłożyć, potrzebny ci jest grabber.


  • 0

#4 borsuk99

borsuk99

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 08 maja 2019 - 18:33

Wiesz te z bajkami też niektóre chciałbym mieć z obrazem, mam też kilka filmów i kaset rodzinnych do zgrania.


  • 0

#5 Valorum

Valorum

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 297 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano dziś, 10:08

Nie zgrywaj żadnym Grabberem USB a tym bardziej EasyCap. Jakościowo jest bardzo słabo, potrafi zrobić desynchronizację i upuszcza klatki. Polecam do zgrywania nagrywarkę DVD z Panasonica ponieważ ma dobre TBC i bardzo dobrze ci zgra. Najlepiej z dyskiem twardym wtedy nie będzie cie ograniczać miejsce na płycie. Taki dysk podpinasz do komputera i kopiujesz z niego nagranie. W internecie krąży crack do ISOBustera


  • 0

#6 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 171 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano dziś, 11:09

Z tym dyskiem nagrywarki odradzam, te pliki są tak pomieszane i poszatkowane (często jeden plik zawiera losowe fragmenty różnych nagrań), że szkoda na to czasu. Normalne wypalanie na DVD-RW powinno wystarczyć.


Użytkownik AtoMan edytował ten post dziś, 11:09

  • 0

#7 Valorum

Valorum

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 297 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano dziś, 17:39

Z tym dyskiem nagrywarki odradzam, te pliki są tak pomieszane i poszatkowane (często jeden plik zawiera losowe fragmenty różnych nagrań), że szkoda na to czasu. Normalne wypalanie na DVD-RW powinno wystarczyć.

W moim przypadku jest inaczej. Na dysk nagrywarki nagrywam w trybie XP. Mam już wtedy cały plik w rozszerzeniu . VRO i wystarczy go tylko dodać do mkvtoolnix i przemuksowqc. Nie wiem jak jest sprawa z innymi nagrywarkami ale tutaj jakość mam dobrą, nie mam dzielonych plików, mam po prostu cały polaczony plik. Nagrywam w trybie XP bo fajnie wygląda, 3-godzinna kaseta to 13GB i jakość naprawdę powala ale można zgrać to w trybie SP to bitrate o połowę mniejszy

 

Dlatego polecam nagrywarki z Panasonica bo mają dobre TBC

 

U mnie wygląda to tak z podłączaniem dysku nagrywarki

 https://ibb.co/FYXN1nj

 

Nie zauważyłem żeby kopiowała mi fragmenty, można też nazwać pliki przed podłączeniem dysku żeby wiedzieć jak się ma ich duzo

 

Dlatego nie polecam poprzez zgrywanie grabberami usb


Użytkownik Valorum edytował ten post dziś, 17:45

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com