Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Anime-Virtual przejęte przez Shogakukan i Shueisha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 constantine

constantine

    Riper/Moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 436 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 01 września 2009 - 09:53

Posted Image

Japońskie mangowe wydawnictwa Shogakukan i Shueisha ogłosiły, że wspólnie nabyły firmę Kaze z Francji oraz Anime-Virtual z Niemiec. Ceny nabycia tych europejskich dystrybutorów anime nie podano. Obydwie firmy zajmują się produkcją lokalizowanych wersji japońskiej animacji z napisami i dubbingiem. Anime-Virtual zajmuje się dystrybucją anime także w Polsce.

Na początku września obydwie firmy zostaną połączone z Viz Media Europe, które zajmuje się europejskim rozwojem, marketingiem oraz dystrybucją anime i mangii. Firma ta podlega Viz Media. Shogakukan i Shueisha są rodzicielskimi firmami Viz Media.

Zeszłego sierpnia Nikkei podało że Shogakukan i Shueisha połączą siły by wydawać mangę bezpośrednio w Europie zaczynając od jesieni 2009 roku. Jak podaje źródło wieści biznesowych Nikkei, francuski i niemiecki rynek mangi, telewizyjnego anime i anime na DVD to 2.3 miliarda jenów (około 17 milionów Euro, a to w przybliżeniu 69,5 mln złotych).

Źródło: magazyn-arigato



Cóż ja mogę dodać... albo doczekamy się polskiego Viz Media, albo firma ta zdecyduję się na zlikwidowanie polskiego oddziału AV. Bez wątpienia byłby to bardzo poważny cios dla naszego rynku anime na DVD. Jednak jestem dobrej myśli, ponieważ decyzja ta na pewno została już podjęta dosyć dawno, a jednak niemiecki oddział AV nie zaprzestał planowania kolejnych tytułów na nasz rynek (Michiko & Hatchin, Fist of The North Star, Code Geass).
Na forum AV padło już pytanie co do tego przejęcia, także zobaczymy jaka będzie odpowiedz.
  • 0

#2 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 168 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 września 2009 - 11:07

Jeśli jest tak jak mówisz, to nie zapowiada się tak dobrze. Likwidacja "polskiego AV" otworzyłaby furtkę dla innych firm, ewentualnie zwolniła parę licencji na nasz rynek; a z drugiej strony, zmiany by się przydały (np. polskie wersje językowe, największa bolączka rodzimych wydań). ViZ znany jest z porządnie wykonanych lokalizacji na rynek amerykański, dlatego jednak jestem pełen nadziei.

Użytkownik AtoMan edytował ten post 01 września 2009 - 11:12

  • 0

#3 constantine

constantine

    Riper/Moderator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 436 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 02 września 2009 - 15:02

Na stronie głównej AV pojawił się news, mówiący o sprzedaniu Anime-Virtual, ale jest to niestety tylko ta sama informacja co pojawiła się już dosyć dawno na niemieckiej stronie, tyle, że przetłumaczona na język polski.... trzeba dalej czekać.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com