Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#741 Michu_Weasley

Michu_Weasley

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Chodzież

Napisano 19 stycznia 2019 - 06:04

Pytałem o to kilka razy i wciąż nie wiem:

Bajka oglądana prawdopodobnie w latach 1995-1997 na tvp2. W kreskówce psy podróżowały na statku. Pamiętam dwie postacie: mały czarno-biały piec w białym/niebieskim kubraczku, pełnił podrzędną funkcję na statku. Drugi jakiś wilk, albo inny mocno kudłaty pies - kapitan.

Prawdopodobnie głos temu małemu podkładała Lucyna Malec.


Użytkownik Michu_Weasley edytował ten post 19 stycznia 2019 - 06:11

  • 0

#742 swistak

swistak

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano 19 stycznia 2019 - 10:19

Pytałem o to kilka razy i wciąż nie wiem:

Bajka oglądana prawdopodobnie w latach 1995-1997 na tvp2. W kreskówce psy podróżowały na statku. Pamiętam dwie postacie: mały czarno-biały piec w białym/niebieskim kubraczku, pełnił podrzędną funkcję na statku. Drugi jakiś wilk, albo inny mocno kudłaty pies - kapitan.

Prawdopodobnie głos temu małemu podkładała Lucyna Malec.

 

Wilki morskie.


  • 1

#743 Gość_Lola_*

Gość_Lola_*
  • Gość

Napisano 19 stycznia 2019 - 14:07

 

Cześć :)  od kilku dobrych lat poszukuje bajki, która leciala chyba na Polsacie, może tvn siedem w latach 2000-2006, zazwyczaj rano, w weekend'y, był tam chyba taki dziki pies, kundel, a może wilk, który z jakiegoś powodu trafił pod dom psa Pudla. Ta dziewczyna pies pudel, miała osobny duży różowy pokój, z taką tapetą na ścianach, i mieszkał w tym domu chyba jeszcze jeden pies. 

I z tego co pamiętam to ten pies kundel nakłonił ją żeby nie była taka sztywna itp. i później gdzieś uciekli ale nie wiem po co. Kojarzy mi się jeszcze że na koniec ludzie którzy mieli tego psa pudla, wzięli też tego kundla. 

 

Byłabym baaardzo wdzięczna gdyby ktoś kojarzył tą bajkę :) wydaje mi się że była do produkcja mniejszej wytwórni animacji 

 

pozdrawiam :)

Czy chodzi ci o "Zakochany kundel"? xD

b_1_26473.jpg

 

haha nie nie  :blush:  :lol: , ten pies dziewczyna byla rozowym pudlem, takim wysokim, animacja wyglada jak cos bardziej pod Fox, Paramount. Ale nie jest to tez wszystkie psy ida do nieba :( 

nie wiem czy kiedys to znajde 


  • 0

#744 Gość_Menel gość_*

Gość_Menel gość_*
  • Gość

Napisano 23 stycznia 2019 - 18:40

Witam jak nazywała się bajka o psie z dziewczynką gdzie pies ratował ludzi np.uratował autobus. Ta bajka była na dvd z bajką tukany na tropie
Pies miał na imię no nie wiem ale pierwsza jego litera to był D
 


Witam szukam nazwy bajki która była z lektorem na dvd z 2 innymi bajkami.W bajce tej był pies z dziewczynką ,który ratował innych np.uratował autobus był z bajką tukany na tropie. Pamietam jeszcze ,że jego imie zaczynało się na D. :)  :)  :)
  • 0

#745 kinichi

kinichi

    Bajkowy Pomagacz

  • Moderator
  • 1 941 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 stycznia 2019 - 10:43

Czesc szukam bajki lata 90 pamietam jedynie ze na vhs . ojciec uciekal z synem przed jakims bandyta ktory chcial z nim walczyc ukryl syna w jaskini padal deszcz ojciec zginą cos byla jeszcze z korzeniem zenszen chlopak pamietam trenowal rósł aby pomscic ojca ..pomocy 52cl@wp.pl

Książę Grzmotów ;) niedostępna już w Polsce, było tylko wydanie VHS
  • 0

#746 Gość_Alan_*

Gość_Alan_*
  • Gość

Napisano 28 stycznia 2019 - 21:18

Szukam bajki, którą kiedyś miałem na video. Niestety byłem wtedy mały jak to oglądałem i bardzo mało z niej pamiętam. Na pewno świat w tej bajce był płaski i bohater chyba spadając? z krawędzi przeniósł się do równoległej rzeczywistości i z tego co pamiętam tam wiele rzeczy było na odwrót dobrzy byli złymi itp. Pamiętam tez że w tej bajce był jakiś turniej i postrach na tym turnieju siał rycerz w czarnej zbroi. Bajkę oglądałem na wideo w przedziale 2000-2008 ale pewnie jest starsza.

 

 


  • 0

#747 Gość_P_*

Gość_P_*
  • Gość

Napisano 31 stycznia 2019 - 13:29

Witam. Poszukuję bajki którą katowałem w dzieciństwie na VHSie. To było w okolicach 1995r. Z tego co pamiętam rzecz się działa w kosmosie. Grupa ludzi podróżowała statkiem (bądź statkami) kosmicznym przypominającym pociąg (taki ala pendolino) były normalne wagony w których jak dobrze pamiętam przewożono dzieci bądź jakichś ludzi. i ten pociąg ścigały jakieś roboty. W momencie zaatakowania lokomotywa zamieniała się w robota którym sterowali główni bohaterowie. Bajka przypomina transformerów ale to zupełnie coś innego. Prosze was o pomoc jeśli coś o tym słyszeliście.

Dajmos?


  • 0

#748 Gość_Nick_*

Gość_Nick_*
  • Gość

Napisano 03 lutego 2019 - 00:12

Hej, od kilku lat przeglądam fora i szukam informacji w internecie na temat pewnej bajki lub serialu animowanego (nie pamiętam dokładnie). Napiszę co pamiętam i może ktoś skojarzy. Bajka oglądana na kasecie VHS, jest o grupie przyjaciół, pamiętam, że któryś z bogatszych przyjaciół dostał super wypasioną, nową grę komputerową (lub cały komputer) i zaprosił wszystkich do siebie żeby w nią zagrać. Podczas tego nocowania w całym mieście wysiadł prąd i to poskutkowało tym, że nikt nie mógł zagrać w tę grę. Resztę nocy przyjaciele spędzili bawiąc się w robienie cieni różnych zwierząt na ścianie. Z tego co jeszcze pamiętam, to postacie nie były ludźmi i dom w którym dzieje się cała akcja był na jakiejś górze lub palu (wjeżdżali tam windą)(?). Jeżeli ktoś coś kojarzy to będę wdzięczny za każdą informację, bo nie daje mi to spokoju  :blink:  :(


  • 0

#749 Gość_Nick_*

Gość_Nick_*
  • Gość

Napisano 03 lutego 2019 - 00:18

Witam
Szukam bajki, którą oglądałam z jakieś 5 lat temu. Nie pamietam dokładnie co to było, jednak coś mi tam świta. Było królestwo i w tym królestwie żyła sobie królowa, która była w ciąży. Przed narodzinami na niebie z gwiazd ułożyło się imię dziecka. Była to księżniczka. Wyrosła ona na dziewczynę, która uwielbiała strzelać z łuku i jeździć na koniu. Ona później uciekła z jakiegoś powodu, a pod koniec walczyła z jakąś wiedźma. Była to typowo kreskówkowa kreska. Pamietam tylko ze królewna (chyba) miała brązowe krótkie włosy o fryzurze podobnej do Kopernika.
Z góry dziękuję za pomoc

Księżniczka Fantagihro - sprawdź czy to nie ta bajka przypadkiem. Jak coś jest do obejrzenia na YT ;)


  • 0

#750 Gość_Baobab_*

Gość_Baobab_*
  • Gość

Napisano 07 lutego 2019 - 21:06

Nie pamiętam nazwy filmu pełnometrażowego, rysowanego, w której główny bohater był jakimś chłopcem w królestwie, zbudowanym na brodzie długobrodego króla.
I ten chłopiec poznał się z jakąś dziewczyną w domu

Była też scena jak ten chłopiec wchodzi do sali tronowej i król chyba mu opowiedział historię swojej długiej brody i pozwolił mu wejść do swojej brody.

Był jeszcze taki klimatyczny antagonista, co za sługusów miał nietoperzy, jeden z nih był jego prawą ręką, umiał mówić i był dość zabawny. Ogólnie wydaje mi się, że nawet była jakaś epicka walka pomiędzy nietoperzami i kimś (walka w przestworzach)

Z góry dzięki za pomoc :)
  • 0

#751 Gość_Kasia_*

Gość_Kasia_*
  • Gość

Napisano 07 lutego 2019 - 22:14

Moze to kropelka
  • 0

#752 Gość_Jacek_*

Gość_Jacek_*
  • Gość

Napisano 08 lutego 2019 - 16:25

Gość J.

witam, może ktoś pomoże. Otóż szukam bajki a może film. Oglądałem ją na przełomie lat 80ych i 90ych. Zaczynało się jak film (nie bajka). Był dwór ze stawem.

Mała dziewczynka wpadła do stawu i przeniosła się do świata bajki. Dalej niestety nie pamiętam co i jak. Może ktoś, coś kojarzy ?


  • 0

#753 Gość_Adrian_*

Gość_Adrian_*
  • Gość

Napisano 21 lutego 2019 - 23:28

Szukam bajki w sumie chyba anime gdzie ścigał się takim autem które miało różne bajery w sobie z przodu jakieś piły potrafił nim skakać.
  • 0

#754 Gość_Felicjuna_*

Gość_Felicjuna_*
  • Gość

Napisano 23 lutego 2019 - 00:12

Cześć,
Szukam pewnej bajki od paru miesięcy i nie potrafię jej znaleźć, więc liczę na pomoc, bo bardzo mi na znalezieniu tej bajki zależy.

Widziałam ją w roku ok 2010-2011? Nie wiem na jakim kanale. Prawdopodobnie Mini Mini?
Nie pamiętam zbyt dużo, ale bajka była głównie o pociągach. Byli tam też ludzie. Główni bohaterowie to chłopak i dziewczyna o ile się nie mylę.

Jeden pociąg chyba nazywał się Intercity, miał dwie twarze, z przodu i z tyłu, i jedna z tych twarzy nosiła okulary.

Były też inne pociągi, ale tylko ten jeden został mi w pamięci.

Bohaterowie tej bajki razem z pociągami przeżywali wspólne przygody.

Z góry można wykluczyć Stacyjkowo , Troya Lokomotywę czy Tomka i Przyjaciół.

Myślę że w porównaniu do innych bajek, ta była utrzymywana w dosyć realistycznym ( chyba ) klimacie, nie licząc gadających pociągów oczywiście. Bajka była animowana, nie rysunkowa.

 

 


  • 0

#755 Gość_Aleksandra_*

Gość_Aleksandra_*
  • Gość

Napisano 26 lutego 2019 - 23:21

Hej. Szukam bajki.
Była kobietą ( czarny charakter ) która "opiekowała" się chyba 6 dzieci. Dzieci były zaniedbane, smutne itp. maiły psa. Do tego domu przyszła kobietą szukała pracy ale miała 2 swoich dzieci. Jej dzieci spały w jednym pokoju z tą 6 dzieci które mieszkały u tej wrednej kobiety.
Kobietą która przyszła z tą dwójką swoich dzieci sprzątała, prała ogólnie zajmowała się domem i zrobiła dla tych wszystkich biednych dzieci huśtawkę. .... Trójka dzieci wybrała się szukać świętego Mikołaja ale jedno zaginęło.... Końcówka taka że wszyscy wyszli na dwór ratować choinkę bo ta wredna kobieta chciała ją wyciąć ale mieszkańcy jej nie pozwolili. Przyleciał Mikołaj rozdał prezenty tym biednym dzieciom i uratował dziecko które zaginęło... Bajka jest świetna ale nie pamiętam jak się nazywa... Oglądałam ja ze 20 lat temu.
  • 0

#756 Gość_Daria_*

Gość_Daria_*
  • Gość

Napisano 09 marca 2019 - 13:49

Hejka szukam bajki w której była 3 przyjaciół. Pamietam ze jedna dziewczyna zmieniała się chyba w wilkołaka czy coś takiego. Druga była podajesz czarowjicą której mama zginęła i wychowywała ją babcia. Był tam jeszcze taki chłopak niestety nie pamietam co on tam robił. Ktoś coś kojarzy?😅
  • 0

#757 Gość_Mateusz_*

Gość_Mateusz_*
  • Gość

Napisano 09 marca 2019 - 23:28

Witam szukam bajki w której występował troll Oli i jego słowa (Oj kiepsko Oli stracił mięsko), była tam jeszcze taka wieża wypełniona złotem wiem że to było coś o magicznym berle ale nie mogę nigdzie znaleźć tej bajki pozdrawiam.


  • 0

#758 Gość_Dominik_*

Gość_Dominik_*
  • Gość

Napisano 10 marca 2019 - 15:14

WItam ponownie, jestem 'zdesperowany' żeby odnaleźć tą bajkę, którą oglądałem w latach mojego dzieciństwa(myślę, że oglądałęm to w latach 2000-2008, co nie ułatwia sprawy)na kasecie VHS. Generalnie w bajce występowały jakieś 'wilki' prawdopodobnie ale ludzie również. Te wilki poruszały się po śniegu na jakichś maszynach i porwali właśnie jakiegoś dzieciaka. Niestety to wszystko co pamiętam, jeżeli ktoś pamięta coś w tym stylu liczę na odpowiedź. Pozdrawiam!


  • 0

#759 Gość_Mateusz_*

Gość_Mateusz_*
  • Gość

Napisano 16 marca 2019 - 12:27

Witam poszukuje bajki którą oglądałem na VHS jakoś początek 2000r jedyne co pamiętam to motyw poszukiwanych pisanek w jednym z odcinków a drugi motyw to halloween. Wydaje mi się że występowały tam i zwierzęta i ludzie. Proszę Was o pomoc :)
  • 0

#760 Gość_ZUZU_*

Gość_ZUZU_*
  • Gość

Napisano 21 marca 2019 - 22:51

szukam bajki z teletoon plus.
W początkowej piosence była dziewczyna o imieniu *dżasi*.Miala krutkie blond włosy z grzywką.w piosence początkowej miała dżinsową kurtkę z kwiatkiem z boku. Potem w piosence jej *tata* jej ten kwiat ubrudził.była niezdarna itp.miała przyjaciela który nazywał się Cat i przyjaciółkę ciemnoskórą z okularami. Jej ulubiony słowem było *o na nicki minaj!*
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com