Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Kreskówki do których mamy sentyment


52 odpowiedzi w tym temacie

#1 sonik87

sonik87

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 czerwca 2007 - 21:06

No to ja zaczynam ... jest parę tytułów które lubiłem za dzieciaka i które teraz doszły no ale dobra czas zacząć ja mam sentyment do Smerfów , Muminków , Gumisiów , Brygada RR :D no i Chip i Dale :] produkcja Disney'a :] te wiewiórki są wyje... :] kreskówki z lat mojego dzieciństwa ogólnie zawsze miło mi się je ogląda ... Jednak teraz doszło parę nowych ... Nowa szkoła króla (Disney) ... Tarzan (Disney) ... Zorro (lecial kiedyś na Polonia1) ... Xiaolin (WB) ... Lucky Luke :] I na pewno jeszcze wiele których nie wymieniłem a nie wpadłem na to w tym momencie :x
  • 0

#2 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 czerwca 2007 - 21:57

ja za dzieciaka oglądałem bardzo wiele i jeszcze więcej pamiętam do dzisiaj:):) Duży sentyment mam do serii Disneya: Kacze Opowieści; Brygada RR; Gumisie.... Pamiętam takie kultowe serie z lat 80/90 jak: The New Adventure of He-man (TVP2), StarCom (TVP2); Dungeon & Dragons; pamiętam także Ulyssesa 31 :D:D Jeśli chodzi o seriale japońskie to przede wszystkim Captain Tsubasa; Attacker You ("Pojedynek Aniołów), Piłka w Grze, Wróżka z krainy kwiatów, Sailor Moon; Tajemniczy Ogród ...oczywiście było tego znacznie więcej, nawet nie sposób tego zliczyć :P:p Współczesne produkcje: X-men Ewolucja, Xiaolin Pojedynek Mistrzów... Z racji iż podobały mi się obie części "Nowe szaty króla" z chęcią obejrzałbym serie ''Nowa szkoła króla" ale póki co nie było mi dane ściągnąć ten serial :):) Pozdrawiam
  • 0

#3 Gość_iff3_*

Gość_iff3_*
  • Gość

Napisano 21 czerwca 2007 - 22:03

Jeśli chodzi o kreskówki do których mam sentyment, to jest ich sporo ;) Nie będę tworzył jakichś rankingów, tylko wypiszę kilka (a raczej naście) tytułów, które w różnym okresie dzieciństwa przykuwały mnie szczególnie do szklanego okienka. A kolejnośc oczywiście przypadkowa ;) Miś Uszatek Smerfy Brygada RR Żwirek i Muchomorek La Linea Muminki Porwanie Baltazara Gąski Krecik Bolek i Lolek Tom i Jerry Willy Fog - W 80 dni dookoła świata Zaczarowany ołówek Flinstonowie Królik Bugs i całe Looney Toons Sindbad Biały delfin Um Mali mieszkańcy wielkich gór Kacper i przyjaciele Przygody koziołka Matołka Miś Yogi Wilk i zając Mapeciątka Pixie, Dixie i Pan Jinx Reksio Miś Colargol Pies Huckelberry Przygód kilka wróbla Ćwirka Bouli Rumcajs Sąsiedzi Dartagnan i trzej muszkieterowie Cudowna podróż Gumisie Kacze opowieści wieczorynki z Kaczorem Donaldem, Myszką Miki, Goofim i Pluto He-Man i władcy wszechświata Pomysłowy Dobromir Plastusiowy pamiętnik Kot Filemon Pani Łyżeczka Pszczółka Maja Kiwaczek Aż żal, że niektórych z nich już nigdy się nie zobaczy. Choćby taka Pani Łyżeczka, albo Cudowna podróż - to dopiero były bajki, czekało się cały tydzień na kolejny odcinek ;)

Użytkownik iff3 edytował ten post 21 czerwca 2007 - 23:43

  • 0

#4 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 czerwca 2007 - 22:51

Ciężko powiedzieć, bo jest ich naprawdę dużo, ale jeśli chodzi o sentyment, to głownie starsze produkcje. Te nowe są fajne, ale przemijają z biegiem czasu i ciężko nazwać lubienie ich - sentymentem.

Bardzo podobały, podobają i będą podobać Wuzzle. Po oglądnięciu niestety tylko 13 odcinków. Pozostała mi żal, że nie zrobili więcej, bo pomysł naprawdę super!! A polska obsada? No sama śmietanka!!!!

Troskliwe Misie też były niezłe, choć bardziej przypały mi do gustu ze względu na obsadę. Bardzo podobały mi się postacie Dzielny Lew, Wódz (zawsze się z nim utożsamiałem), Pysio i Hultaj oraz niezapomniany Gderek.

Oczywiście należy wymieć tutaj jeszcze Gumisie, Super Baloo, Sandokan, Wodnikowe wzgórze, Psotny Bill, Wojownicze Żółwie Ninja, Historie Biblijne, oraz te które pamiętam jako migawki z dzieciństwa, ale nie znam tytułów.
  • 0

#5 sonik87

sonik87

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 czerwca 2007 - 08:32

Wielu z tych kreskówek które wymieniliście już nie pamiętam ... niektóre tylko mi świtają ;) Pamiętam też coś takiego jak takie 2 stworki opowiadały baśnie o ile się nie mylę braci Grimm i na samym końcu zawsze mówiły "simsa, simsala, simsala Grimm" czy jakoś tak niestety nie znam tytułu :( a co do Sandokana i Super Baloo też mam jako takie prześwity ... ale wiem jedno, że kiedyś miałem parę kaset tego ... niestety wszystkie chyba poszły w kibel :/ bo nie mogę nigdzie ich znaleźć ... znalazłem tylko Bolka i Lolka na dzikim zachodzie ... no ale dobra mniejsza ... szkoda że mi te kasety gdzieś przepadły :/
  • 0

#6 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 czerwca 2007 - 12:52

Co do tych stworków w simsala to pamiętam, że na TVP1 leciały kiedyś. A co do Sandokana i ogólnie VHSów to wielka szkoda, że ludzie jak tylko kupią DVD, lub poprostu, by nie wyjść na "zacofanych w technice" to wywalają i pozbywają się tych nośników, a to właśnie na nich są najcenniejsze rzeczy. Znajdźcie mi na DVD polskiego Sandokana?? Nawet nie wyszedł... i tak jest w wielu innych przypadkach. Co z tego, że jakość kiepska, liczy się forma i przekaz, fabuła i dubbing... a w takim wypadku nie ma znaczenia czy ogląda sie DVD czy VHS. A niewielkim wysiłkiem i pracą, można samem stworzyć sobie piękne DVD z materiałów z różnych źródeł - a wiem co mówię!!
  • 0

#7 sonik87

sonik87

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 czerwca 2007 - 12:57

Mylisz się to nie dlatego zaginęły mi te kasety raczej zostały komuś pożyczone ... :( i nie wiadomo komu ... co do VHS ... obok mojego kompa stoi wideo podłączone pod kartę TV :] bo od czasu do czasu oglądam coś z kaset VHS ;) no i czasem pozgrywam jak mi się nudzi ... ale jak w razie bym je znalazł od razu z Tobą się skontaktuje ;) i udostępnię kasety ...
  • 0

#8 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 czerwca 2007 - 15:56

Ale skoro masz inne ciekawe odcinki, to mógłbyś co nieco udostępnić, na pewno ludzie by się ucieszyli... PS. Możesz na PM napisać co interesującego może masz w swojej kolekcji?? kto wie, może coś mnie zainteresuje, lub może coś z nich poproszę byś wrzucił na forum ;)
  • 0

#9 sonik87

sonik87

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 czerwca 2007 - 16:09

najpierw muszę przejrzeć co i na jakiej kasecie jest ... bo nie mam podpisane ... a czy coś ciekawego w tym będzie to raczej wątpię ... :( bo już dawno bym miał to zgrane no ale zobaczymy ;) może akurat ... na pewno dam znać jak wszystko przejrzę :]
  • 0

#10 LukasZiom

LukasZiom

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Hollywood

Napisano 22 czerwca 2007 - 16:34

Jedną z bajek do których mam sentyment to "The Bluffers" kiedyś to można było obejrzeć a teraz to już przeszłość! Kolejną bajką jest Dragon Ball (3 serie), ale można jeszcze obejrzeć! Przychodzi mi na myśl także bajka "Latające misie"
  • 0

#11 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 22 czerwca 2007 - 16:49

Ja mam sentyment do takich bajek: - świat bobby'ego(na jedynce leciał) - kot ik! - szalony jack pirat - przygody hacka fina(ten, co leciał na TVN i Fox Kids) - ed, edd & eddy - krowa i kurczak - jam łasica - animaniacy - przygody animków(pamiętam jak to leciało na dwójce) - garfield(z polsatu) - owca w wielkim mieście - richie rich - mroczni und źli - dragon ball - pokemon - farma pełna strachów - traszka neda - spongebob kanciastoporty(z mtv) - muppet show - mapeciątka - muminki - smerfy ito chyba wszystko :D . Jakby ktoś widzia w necieł szalonego jacka i kota ika!, to prosze, zuploadujcie to ,ale nie na MU :)
  • 0

#12 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 czerwca 2007 - 19:14

najpierw muszę przejrzeć co i na jakiej kasecie jest ... bo nie mam podpisane ... a czy coś ciekawego w tym będzie to raczej wątpię ... :( bo już dawno bym miał to zgrane no ale zobaczymy ;) może akurat ... na pewno dam znać jak wszystko przejrzę :]

Nigdy nie ma tak, że nie ma nic ciekawego... Jeśli chodzi o mnie, to ja mam dość nietypowy gust, więc to co Tobie wyda się do niczego. to ja to z chęcią pobiorę :P
  • 0

#13 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 24 czerwca 2007 - 18:39

A co do Sandokana i ogólnie VHSów to wielka szkoda, że ludzie jak tylko kupią DVD, lub poprostu, by nie wyjść na "zacofanych w technice" to wywalają i pozbywają się tych nośników, a to właśnie na nich są najcenniejsze rzeczy. Znajdźcie mi na DVD polskiego Sandokana?? Nawet nie wyszedł... i tak jest w wielu innych przypadkach.
Co z tego, że jakość kiepska, liczy się forma i przekaz, fabuła i dubbing... a w takim wypadku nie ma znaczenia czy ogląda sie DVD czy VHS.


Zgadzam się, trzeba być głupim, żeby wywalać stare VHS, bo są tam takie rzeczy, jakich już nigdy nie zdobędziemy nigdzie ińdziej, np. stary dubbing Smerfow... :( A potem co, oglądać w TVP z tym beznadziejnym Wieprzewskim - Gargamelem ?!
O innych bajkach, co teraz nowy dub. mają, już nie wspominam ...
Ludzie, miejcie trochę rozumu!
  • 0

#14 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 czerwca 2007 - 19:38

Oj Wieprzewskiego czepiać się nie dam!!! To wspaniały aktor!!
  • 0

#15 Gość_Guest_Zielon-Granatowy_*_*

Gość_Guest_Zielon-Granatowy_*_*
  • Gość

Napisano 24 czerwca 2007 - 20:10

Oj Wieprzewskiego czepiać się nie dam!!! To wspaniały aktor!!


Nie chciałem ujmować nic Wieprzewskiemu, bo w innych rolach też go lubię. Na przykład taki Twipsy (leciało to na MiniMaxie)! Ale Gargamel to Wiesław Drzewicz i kropka. Niestety, ale Wieprzewski nie gra już tak jak on. Zgodzę się, że w ostanich odcinkach trzeba było dać kogoś innego na Gargamela, skoro Drzewicz już nie żył. Ale nie mogę zgodzić się na nowy dubbing starych odcinków z Wieprzewskim, podczas gdy te samy sceny kiedyś zagrał Wiesław Drzewicz!! I tylko o głupotę TVP mam pretensję, a nie o Wieprzewskiego.
  • 0

#16 Byakuya

Byakuya

    Zaawansowany użytkownik

  • TEAM
  • 76 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 czerwca 2007 - 20:23

Wielki sentyment mam do pierwszego serialu zrobionego komputerowo pt."ReBoot." w którym akcja dzieje się we wnętrzu komputera,ukazany jest świat zmagań tzw."dusz komputerowych".Walczą z wirusami, grają z użytkownikiem w gry itd. Batman TAS był moją pierwszą kreskówką którą oglądałem z zapartym tchem ^_^ dzięki temu mrocznemu klimatowi była to i jest jedną z najlepszych kreskówek ;) .Kolejną kreskówką jest "Maska" świetny serial,uwielbiałem go najbardziej oglądać w wersji anglojęzycznej :P .No i oczywiście nasz ukochany Dragon Ball!!!
  • 0

#17 kars

kars

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 27 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 22:40

Bardzo podobały, podobają i będą podobać Wuzzle. Po oglądnięciu niestety tylko 13 odcinków. Pozostała mi żal, że nie zrobili więcej, bo pomysł naprawdę super!! A polska obsada? No sama śmietanka!!!!


Od dawna chodził mi ten serial po głowie, bo pamiętam, jak przez mgłę, ze leciał w tv, ale nie znałem tytułu. Dzięki Cornelius za naprowadzenie na właściwy trop ;)

Co do kreskówek to sentyment mam do:
Smerfy - pierwszy dubbing, pierwsze serie bez Smerfiątek ;)
Gumisie, Brygada RR, Kacze Opowieści - klasyka, esencja :)
Mickey, Donald, Bugs i reszta
Spiderman, He-man,Conan,
No i oczywiście bajki z wytwórni Hanna Barbera, ale nie z dubbingiem z kanału Boomerang, tylko ze składanek VHS z 1989 roku
Podsumowując - sentyment pozostał do tych bajek z początku lat 90, kiedy na ulubioną kreskówkę czekało się cały tydzień.
  • 0

#18 jasiu21

jasiu21

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 lipca 2007 - 22:30

ja mam sentyment do wszystkiego co nagrywalem w latach dziewiecdziesiatych a bylo tego mnostwo:
sobotni blok disneya>>>kacze opowiesci, super baloo, alladyn...
dobranocki niedzielne>>> chip i dale, gumisie...
krotkometrazowki>>>donald,mickey,pluto,goofy...
bajki z tygodnia>>>spiderman, bystry bill,tmnt...
i wiele wiele innych...

od kilku lat juz nie ogladam bajek chyba ze powtarzaja cos w tv z mojego dziecinstwa
mialem nawet 2 skladanki chyba nr10 i 15-16

...sentymentalne wspomnienia...
  • 0

#19 gregor37

gregor37

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 28 lipca 2007 - 19:00

Ja mam sentyment do Gumisiów i smerfów :)
  • 0

#20 tyna

tyna

    Użytkownik

  • *Members
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 28 lipca 2007 - 20:15

ja nie będę oryginalna :) mam sentyment do starych Smerfów i starszych bajeczek np. Zaczarowany ołówek.
  • 0



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com