Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#21 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 31 stycznia 2008 - 16:48

Ta bajka leciała dosyć dawno temu - może koło 1997 roku w czwartkowej wieczorynce. Główna bohaterka miała na imię w polskiej wersji Karolina i miała stadko zwierzęcych, "uczłowieczonych" przyjaciół. Tylko tyle pamiętam...
  • 0

#22 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 03 marca 2008 - 23:28

Drugi post pod rząd... wiem, ale nie chciałam robić śmietnika i zakładać nowego tematu (tak, kochani, mała aluzja do was :P), a gdybym zedytowała poprzedni post, to nikt by mojego pytania nie zauważył :]

Czy ktoś mógłby pomóc mi zidentyfikować tą bajkę?
http://www.telenosta...com/Morbleu.htm

Pamiętam, że u nas leciała kiedyś na dobranockę... i tyle.
  • 0

#23 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 04 marca 2008 - 17:03

Ta bajka leciała dosyć dawno temu - może koło 1997 roku w czwartkowej wieczorynce. Główna bohaterka miała na imię w polskiej wersji Karolina i miała stadko zwierzęcych, "uczłowieczonych" przyjaciół. Tylko tyle pamiętam...

To i tak dużo, bo ja o tej wieczorynce zupełnie zapomniałem a gdyby nie ten screen to nici
  • 0

#24 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 04 marca 2008 - 18:03

Ęęęę... Screeny są do innej bajki ^^ O tej o Karolinie nie mam totalnie nic.
  • 0

#25 jacek

jacek

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 19 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 marca 2008 - 17:23

To była francuska bajka: "Karolina i przyjaciele''
http://www.millimage...amp;menu=design
  • 0

#26 gawex

gawex

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 453 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Studio H-B ;)

Napisano 07 marca 2008 - 19:23

Leciała ona dawno temu NA TVP 1 oraz niedawno na Pulsie. Osobiście mam kilka odcinków Karoliny na VHS. :) Zapomniałem dodać, że bajeczka bardzo fajna ;)
  • 0

#27 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 07 marca 2008 - 22:32

To była francuska bajka: "Karolina i przyjaciele''
http://www.millimage...amp;menu=design


Taaaak, to jest to!

Gawex - a można je gdzieś znaleźć na forum czy nieripowane? ;)
  • 0

#28 gawex

gawex

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 453 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Studio H-B ;)

Napisano 07 marca 2008 - 23:38

Nie znajdziesz ich na forum, niestety :(
  • 0

#29 Salvaja

Salvaja

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 marca 2008 - 12:17

A ja próbuję sobie przypomnieć tytuły czterech bajek. Pierwsza opowiadała o białym nieźdzwiadku. Leciała kiedyś na TVP1, TVP2 lub Polsacie. Ten mały miś mieszkał z mamą i braciszkiem na biegunie chyba (w kazdym razie było duuużo lodowców, po wodzie pływały kry). Już nie jestem pewna, czy ten miś stracił brata i mamę, czy tylko mamę - matke na pewno. W każdym razie miało to jakiś związek właśnie z lodowcami... Później podróżował... Bajka leciała kilka ładnych lat temu, w godzinach raczej dopołudniowych. Był to film pełnometrażowy. Druga: akcja działa się w jeziorze, w którym mieszkały dwa takie wielkie węże morskie, zupełnie jak potwory z Loch Ness. Jeden nazywał się CHYBA Nessie. Był to samiec i samiczka, którzy stanowili parę, ale zostali rozdzieleni przez wielki głaz, który uniemożliwił im dalszy kontakt w jeziorze ze sobą. Umierali z tęsknoty. Jedno z nich miało przyjaciela, który starał sie pomóc nie utracic im kontaktu. Również ta bajka mogła leciez na TVP1, TVP2 lub Polsacie. Emitowana była rano, dosyć wcześnie. Trzecia: miałam ją kiedyś na kasecie, na której był również odcinek kucyków Pony "Powrót Tambelona". Akcja działa się w lesie, bohaterem był brązowy zwierzak, w sumie nie da się określic rasy. Miał przyjaciółkę, która była szara i prezentowała ten sam gatunek. W odcinku, który posiadałam, ten brązowy wyśmiewał tę szarą, bo wpadła do jeziora i ubłociła sobie twarzyczkę - a ona się na niego obraziła później. Na pewno też w lesie pojawił sie "potwór", którego wszyscy się bali, a okazał się niedźwiedziem, którego głowa została uwięzona chyba we wiaderku. Czwarta: również z tej samej kasety, również serial. bohaterami też były zwierzęta, które miały przeciwnika w takim obleśnym człowieku, który mieszkał w jakimś zamku i miał psa z wystającym zębem. Akcja dotyczyła chyba samochodu, którym ten człowiek jeździł i przez to zwierzęta miały problem ze spaniem i hałasem. Bardzo proszę o pomoc!

Użytkownik Salvaja edytował ten post 08 marca 2008 - 12:24

  • 0

#30 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 marca 2008 - 13:52

Pierwsza opowiadała o białym nieźdzwiadku. Leciała kiedyś na TVP1, TVP2 lub Polsacie. Ten mały miś mieszkał z mamą i braciszkiem na biegunie chyba (w kazdym razie było duuużo lodowców, po wodzie pływały kry). Już nie jestem pewna, czy ten miś stracił brata i mamę, czy tylko mamę - matke na pewno. W każdym razie miało to jakiś związek właśnie z lodowcami... Później podróżował... Bajka leciała kilka ładnych lat temu, w godzinach raczej dopołudniowych. Był to film pełnometrażowy.

Możliwe, że masz na myśli którąś część Przygód Larsa - Niedzwiedzia Polarnego.
  • 0

#31 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 08 marca 2008 - 19:00

Pierwsza opowiadała o białym nieźdzwiadku. Leciała kiedyś na TVP1, TVP2 lub Polsacie. Ten mały miś mieszkał z mamą i braciszkiem na biegunie chyba (w kazdym razie było duuużo lodowców, po wodzie pływały kry). Już nie jestem pewna, czy ten miś stracił brata i mamę, czy tylko mamę - matke na pewno. W każdym razie miało to jakiś związek właśnie z lodowcami... Później podróżował... Bajka leciała kilka ładnych lat temu, w godzinach raczej dopołudniowych. Był to film pełnometrażowy.


To może być również "Przygoda na biegunie północnym".
http://anime.info.pl...=p&title=biegun
  • 0

#32 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 marca 2008 - 20:33

To może być również "Przygoda na biegunie północnym".
http://anime.info.pl...=p&title=biegun

Możliwe, nie mówię, że nie. Po przeczytaniu opisu skojażyło mi się z Larsem. Czekamy więc na wypowiedź pytającego :) czy to jest któreś z tych, które zaprezentowaliśmy ;)
  • 0

#33 Salvaja

Salvaja

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 09 marca 2008 - 00:21

To może być również "Przygoda na biegunie północnym".
http://anime.info.pl...=p&title=biegun


To ta bajka! Pamiętam tego nieździwadka... Jeszcez imię doczytałam i mam pewność :D Dziękuję Ci, Daguchno! I Corneliusowi za chęć pomocy!

Użytkownik Salvaja edytował ten post 09 marca 2008 - 00:23

  • 0

#34 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 09 marca 2008 - 13:18

Uhihihi ^^" A ja tak z głupia frant machnęłam, bo jako animeholiczka mam pół tej bazy w głowie... A mam taką zagadkę. Bajka leciała na początku lat 90. w sobotnie dobranocki. Była zrobiona techniką kukiełkową (stąd domniemuję, że była brytyjska), a jej główną bohaterką była gadająca maszyna, która co odcinek produkowała co innego, np. znaczki albo kalosze... Możliwe, że miała na imię Berta.

Użytkownik Daguchna edytował ten post 18 marca 2008 - 17:06

  • 0

#35 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 marca 2008 - 17:47

Uhihihi ^^" A ja tak z głupia frant machnęłam, bo jako animeholiczka mam pół tej bazy w głowie...
A mam taką zagadkę. Bajka leciała na początku lat 90. w sobotnie dobranocki. Była zrobiona techniką kukiełkową (stąd domniemuję, że była brytyjska), a jej główną bohaterką była gadająca maszyna, która co odcinek produkowała co innego, np. znaczki albo kalosze... Możliwe, że miała na imię Berta.

To chyba Bertha
A tu INTRO
:)
  • 0

#36 skowron

skowron

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 marca 2008 - 18:07

to na 100% to, brat cioteczny mnie tym katowal zawsze jak u nas nocowal..... nie wiem czy to bylo w piatki czy w soboty, ale na 100% w weekend i na samym poczatku lat 90 bo jeszcze straszny kajber z niego byl jak chcielismy ogladac co innego to zawsze plakal i jego bylo na wierzchu :)

Użytkownik skowron edytował ten post 18 marca 2008 - 18:09

  • 0

#37 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 18 marca 2008 - 19:05

To chyba Bertha
A tu INTRO
:)

Dziękuję, to jest ta bajka! :)
  • 0

#38 Byakuya

Byakuya

    Zaawansowany użytkownik

  • TEAM
  • 76 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 marca 2008 - 21:49

Była ona emitowana bodajże na TVNie lub TVN7. Kreskówka w stylu dreszczowca, w każdym odcinku były różne historie, które trwały około 6-10min. Bardzo mroczny klimat miała. Więcej opisać nie mogę bo nie pamietam :P
  • 0

#39 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 25 marca 2008 - 18:33

Czy ktoś jest w stanie rozpoznać tą kreskówkę? http://pl.youtube.co...h?v=Mqbd0ntzNf8
Trafiłam na to wideo przypadkiem przy przeglądaniu kanału Youtube zapełnionego izraelskimi openingami i stwierdziłam, że pamiętam tą bajeczkę. Wprawdzie nie wiem, czy była emitowana w Polsce, czy oglądałam ją na zagranicznym jakimś kanale, ale pamiętam. Tylko tytułu nie...
  • 0

#40 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 marca 2008 - 19:04

Tak było to nadawane w Polsce, bo też to pamiętam. Nie jestem pewien, czy nie nadawał tego telewizje regionalne typu WOT. http://www.filmweb.p...,Film,id=239622 Tytul mogł być Buciki, lub Bucikowo, ale pewności nie mam.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com