Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#701 Gość_Paweł_*

Gość_Paweł_*
  • Gość

Napisano 07 września 2018 - 00:47

Szukam bajki, w której dwie ośmiornice biły się ze sobą na ringu i jedna z nich wyrwała drugiej mackę. Ktoś może pamięta coś takiego? 

Pozdrawiam! 


  • 0

#702 Gość_Anon_*

Gość_Anon_*
  • Gość

Napisano 08 września 2018 - 11:46

@okilko

 

Druga bajka to nie będzie przypadkiem Nascar racers jak kolega pisał wyżej? https://www.youtube....h?v=CtOJTJbtTLU

 

Ja korzystając z okazji chciałbym o coś zapytać. Pisałem też na email podany w "kontakcie" ale nie dostałem odpowiedzi. Mianowicie.

Czy w najbliższym czasie będzie w ogóle możliwość zarejestrowania się tutaj na forum? Nie ukrywam że to chyba jedyne forum jakie znalazłem które jest związane z bajkami/kreskówkami. Fajnie byłoby popisać tudzież powspominać dawne tytuły. Niestety stronki takie jak filmweb odpadają ze względu na duże zagęszczenie dzieciarni jeśli można to tak nazwać :D

Dziękuję za odpowiedz.

 


  • 0

#703 Gość_Jadzia_*

Gość_Jadzia_*
  • Gość

Napisano 08 września 2018 - 15:02

Szukam bajki , w której występowały zwierzęta domowe w szczególności ptaki tj. kaczki , kury. Bohatera nazywali BRZYDKIM. Ciążyła na nim jakaś klątwa bo spotkał nad   wodą nie wiem ale chyba jakiegoś CHoCHLIKA? Bł tam także pożar jak wybrali się z nauczycielem na biwak i tam wybuchł pożar.On miał jedno chyba już ostatnie życzenie i chciał aby ten pożar sie nie wydarzył. I tak tez sie stało. Z tego BRZYDKIEGO wyśmiewali się. 


  • 0

#704 Gość_Paweł_*

Gość_Paweł_*
  • Gość

Napisano 10 września 2018 - 18:13

Cześć wszystkim,
Przeczesałem cały internet w poszukiwaniu bajki którą pamiętam z dzieciństwa (ok lata 04-07) Niestety jedyne co znalazłem, to inni ludzie którzy (chyba) szukają tego samego tytułu i tak samo jak ja bez skutku. Mianowicie:
Bajka opowiadała o kimś w rodzaju mnicha i jego podopiecznym, jakby giermku. Przemiezali swiat na osiołku. Pamiętam jeszcze że była jakby w stylu anime, ale lekko, bardziej z powodu dużych oczu bohaterów.
Bajka leciała rano na jedynce albo dwójce. Dziwi mnie że w internecie nie ma po niej sladu, skoro pamiętam jak ilekroc wlaczałem telewizor rano to ona leciała.
Jakis czas temu ktos pisał o bajce o chłopcu w brązowej sukience i osiołku i to chyyyba było to. Tylko tytułu brak :/
  • 0

#705 pshq

pshq

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 września 2018 - 19:01

Moje skojarzenia do trafnych zwykle nie należą (stąd rzadko tu odpisuję), ale może to jedno z tych:

  • Mały rycerz El Cid
  • Don Coyote i Sancho Panda
  • Sylvan

  • 0

#706 Gość_Paweł_*

Gość_Paweł_*
  • Gość

Napisano 10 września 2018 - 19:40

Tak, to na 90% Mały rycerz El Cid, dziękuję! Mozliwe ze z czasem w pamieci zaczal przypominac mi mnicha xd ale wizualnie się zgadza
  • 0

#707 pshq

pshq

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 września 2018 - 09:50

Super że mogłem pomóc! ^^


  • 0

#708 Gość_Agniecha_*

Gość_Agniecha_*
  • Gość

Napisano 13 września 2018 - 08:15

Ja chciałam spytać o bajkę dość stara w której jest sęp z brzuchem... Piraci.. którzy pływają po morzach i polują na syreny.. cos komuś świta?
  • 0

#709 Gość_Mietas_*

Gość_Mietas_*
  • Gość

Napisano 17 września 2018 - 09:21

Cześć wszystkim!
 

Szukam bajki z mojego dzieciństwa, było to słuchowisko z piosenkami na kasetach magnetofonowych. 

Zwierzaki jechały pociągiem, miś był konduktorem, a zwierzaki kłóciły się, czy pociąg jedzie do Kwiatkowa czy Kapustkowa.

 

Będę wdzięczny za jakiś trop :)


  • 0

#710 Gość_Lolek_*

Gość_Lolek_*
  • Gość

Napisano 25 września 2018 - 19:19

Szukam bajki w której glowni bohaterowie mirli kryształy w których były potworki.jednym z glownych potworków byl tak jakvy duży niebieski pies czy coś takiego
  • 0

#711 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 165 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 września 2018 - 21:31

Magi-Nation?


  • 0

#712 Gość_Hanika_*

Gość_Hanika_*
  • Gość

Napisano 06 października 2018 - 00:42

Cześć! leżę, nie mogę zasnąć i nagle wpada do mojej głowy ta bajka.. miałam ją na kasecie VHS, tłukłam niemiłosiernie.. próbuję grzebać w pamięci, ale na razie wyraźnie pamiętam, że była dość hm mroczna, dużo ciszy, tematyka typu kopciuszek, był czarny charakter, zamek i charakterystyczna była możliwość latania bohaterów na chmurach, one tak cudownie się o siebie obijały.. grafika typowa dla bajek disneya typu król lew. tak bardzo chciałabym sobie przypomnieć więcej :(
  • 0

#713 Gość_Anna_*

Gość_Anna_*
  • Gość

Napisano 09 października 2018 - 10:02

Jak się nazywa bajka, w której występuje nadmuchiwany asystent opieki medycznej "Tamada" wykonany przez młodego naukowca o tym samym nazwisku, który zginął w pożarze ratując swego wykładowcę? Bardzo proszę o pomoc.


  • 0

#714 Gość_Marcin_*

Gość_Marcin_*
  • Gość

Napisano 10 października 2018 - 14:24

 

Jak się nazywa bajka, w której występuje nadmuchiwany asystent opieki medycznej "Tamada" wykonany przez młodego naukowca o tym samym nazwisku, który zginął w pożarze ratując swego wykładowcę? Bardzo proszę o pomoc.

 

Wielka Szostka - Big Hero 6

m.


  • 0

#715 Gość_Kehlani_*

Gość_Kehlani_*
  • Gość

Napisano 19 października 2018 - 17:03

Cześć, próbuje już jakiś czas(nieskutecznie niestety) znaleźć bajkę, którą miałem na kasecie VHS. Szczegółów dokladnie nie pamietam ale byly tam jakieś wilko podobne zwierzęta(chodziły i rozmawiały jak zwykłe ludzie), był tam też prawdopodobnie ziomowy klimat, jeździły takimi dziwnymi maszynami. Wiem, że mało szczegółowy opis ale tyle niestety pamietam, pozdrawiam i liczę na odpowiedz! :D


  • 0

#716 Gość_IDerek_*

Gość_IDerek_*
  • Gość

Napisano 09 listopada 2018 - 16:14

Bajka (FILM) o Chłopcu i psie i o dziewczynce. Dziewczynka znalazła jakiś struj foki i poszła do wody.Coś w tym stylu.


  • 0

#717 Gość_Bartłomiej_*

Gość_Bartłomiej_*
  • Gość

Napisano 09 listopada 2018 - 20:15

Cześć, szukam bajki o ( z tego co pamiętam 2 chłopcach) strzelali oni z takiego urządzenia, w jednym z odcinków pamiętam aby trenować szybkość jedną ręką rysowali trójkąt a drugą koło jednocześnie. Odbywały się tam jakieś turnieje właśnie z wykorzystaniem takich urządzeń do strzelania (kulkami?)


  • 0

#718 Gość_OLA_*

Gość_OLA_*
  • Gość

Napisano 18 listopada 2018 - 23:31

Witam wszystkich.
Mam ogromną prośbę, może ktoś z Was będzie wiedział, o jaką bajkę mi chodzi. Mianowicie pamiętam tylko tyle, że szła taka a'la parada każdego dnia rano. W paradzie szedl m. In. Burmistrz i narrator śpiewał burmistrz ratatata (...) i na końcu jechała smieciarka, która najeżdzała na dziurę w drodze i wysypywały się z niej właśnie śmieci do tej dziury i tak każdego dnia rano. :).
  • 0

#719 Gość_Piotrek_*

Gość_Piotrek_*
  • Gość

Napisano 30 listopada 2018 - 10:21

Witam,szukam pewnej bajki,a mianowicie widzialem ją raz w wieczorynce na TVP1 jakies 12 lat temu. Pamiętam,że był tam jakis biały miś z grupką przyjaciół(zwierząt). Pamiętam z niej jedną piosenkę : "gdy rano wstaje nowy dzień,budze się z ochotą,nawet kiedy deszczyk pada ja nie smuce się. Przyjaciół wokół wielu mam,moge nan ich liczyć,bo wiem,że nigdy nie będę sam,bo szczerość w sercu mam..przyjażń piekna jest...(...)". Błagam,pomożcie.


  • 0

#720 Gość_Karol_*

Gość_Karol_*
  • Gość

Napisano 04 grudnia 2018 - 02:38

Witam. Szukam bajki o tresowanych smokach, dubbingowana i emitowana w TVP bodajze 2. Smok glownego bohatera zwal sie "krew serca", wystepowaly tam smokoperze oraz pojecie "ognista pycha" nic wiecej nie jestem w stanie sobie przypomniec. Ktos kojarzy??
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com