Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#801 Gość_tyna_*

Gość_tyna_*
  • Gość

Napisano 18 czerwca 2019 - 23:21

 

Bajka albo audiobook o dzieciach które wygrały bilety do stonehenge I tam się jakieś dziwne magiczne?? rzeczy działy. To chyba było do słuchania Ale na początku była animacja? I to chyba się wygrywało w płatkach. Jakieś pomysły co to mogło by być?

nie znam tytułu ale mam wrażenie że to oglądałam!! dołączam sie do pytania

było to chyba o 2 chłopcach którzy przyjezdzają do stonehenge i potem akcja dzieje się w atlantydzie i jest tam tez jakas księżniczka i magiczny miecz albo inna magiczna broń

i tez pamietam że to było w płatkach albo w jakiejs gazetce dla dzieci

 

https://youtu.be/JGbra1Lz668

znalazłam!! co prawda po angielsku

był to film ale też gra interaktywna

@L o to tez ci chodziło ?


  • 0

#802 Gość_Paweł 1990_*

Gość_Paweł 1990_*
  • Gość

Napisano 20 czerwca 2019 - 13:29

Część szukam bajki z dzieciństwa która była na VHS . Pamiętam że była ona o rycerzach którzy mieli coś w stylu znaków na których mieli znak że zwierzakiem i mogli się w nich zamieniać tak kojarzę będę wdzięczny za pomoc
  • 0

#803 Gość_Kamil_*

Gość_Kamil_*
  • Gość

Napisano 21 czerwca 2019 - 13:28

Pamiętam kreskówkę o rodzinie w której każdy członek miał jakieś moce:
Mama miała miecz który nabierał mocy kiedy był wystawiony na światło.

Tata miał metalową rękawicę. Pamiętam też że nie miał jednego oka.

Wujek od strony mamy miał jetpack i pojawiał się tylko czasem bo jego siostra nie mogła go znieść.

Syn miał taką ''pałkę'' z której na łańcuchu wystrzeliwała noga orła czy coś takiego

Poza tym razem z nimi był waran z komodo i coś a la wielka stopa.

Syn będący głównym bohaterem posiadał niekontrolowane moce kontroli nad zwierzętami. Pojawiał się czasem jego klon/alter ego. Przez te moce chłopak jest poszukiwany przez złe charaktery.

To chyba lecialo na Cartoon Network albo Nickolodion


  • 0

#804 Gość_Kamil_*

Gość_Kamil_*
  • Gość

Napisano 21 czerwca 2019 - 13:30

Ta bajka nazwa się "Tajemniczy Sobotowie", właśnie też tej bajki szukałem :D, trzeba było spojrzeć w spis bajek, które leciały na Cartoon Network
  • 0

#805 Gość_Marek_*

Gość_Marek_*
  • Gość

Napisano 22 czerwca 2019 - 02:04

Pamiętacie może bajkę "Witajcie w Kapustowie"? Była emitowana na tv4 w 2002 roku. Jej fabuła toczyła się wokół życia zwierząt na farmie. Szukam oryginalnego tytułu lub jakichkolwiek innych informacji na jej temat.


  • 0

#806 Gość_Mateusz_*

Gość_Mateusz_*
  • Gość

Napisano 03 lipca 2019 - 10:33

Power Stone (Magiczny kamień)?

Niestety to nie to, bo bajka o którą mi chodzi była w innych czasach i nie było aż tak dużo postaci. Pamiętam właśnie odcinek w którym głównego bohatera wessał portal i trafił on na Ziemię do naszego świata, bo wszystkie wydarzenia działy się na innym świecie. Jeszcze wtedy na Ziemi spotkał on swojego dziadka który powiedział mu o jego przeznaczeniu.
  • 0

#807 ceregra

ceregra

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 493 postów
  • Lokalizacja:153325

Napisano 04 lipca 2019 - 12:20

Część szukam bajki z dzieciństwa która była na VHS . Pamiętam że była ona o rycerzach którzy mieli coś w stylu znaków na których mieli znak że zwierzakiem i mogli się w nich zamieniać tak kojarzę będę wdzięczny za pomoc

 

Albo

Król Artur i Rycerze Sprawiedliwości 

https://www.filmweb.... 

tutaj odcinek po angielsku 

https://www.youtube....h?v=25U7m1GpKfw

 

Albo 

Wizjonersi: Rycerze Światła

https://www.youtube....h?v=ZviemBWC8SU


  • 0

#808 Gość_Karol_*

Gość_Karol_*
  • Gość

Napisano 11 lipca 2019 - 16:23

Hey folks 😜
 

Kojarzycie kreskówkę dla dzieci, w której głównymi bohaterami są: dziewczyna z niebieskimi włosami , jej brat i jakieś zwierzątko. W kazdym odcinku wchodzą oni do pudła i ta dziewczyna rysuję kredą na jednej z jego ściań jakąś historię, która potem się przekształca w całą historię teego odcinka. Była jeszcze jakaś dziewczyna z różowymi włosami i jej imię kojarzyło mi się z delfinami.
Dzięki!

 


  • 0

#809 Gość_Mia_*

Gość_Mia_*
  • Gość

Napisano 23 lipca 2019 - 16:27

Jaki tytuł miała bajka w której była dziewczynka o imieniu Lodzia, miała zwierzątko, magiczną wstęgę, wydaje mi się że ta bajka nie była polska
  • 0

#810 Gość_vadren_*

Gość_vadren_*
  • Gość

Napisano 28 lipca 2019 - 18:21

Hej, poszukuje dosc starej bajki....to nie bylo Kod Lyoko i Cyberlowcy.

O co chodzilo? Pare dzieciakow wchodzilo do komputera przez zwykly skaner stajac na nim. Wiecej niestety nie pamietam. Od dlugiego czasu tego szukam, ale niestety...


  • 0

#811 Gość_Piotr_*

Gość_Piotr_*
  • Gość

Napisano 30 lipca 2019 - 22:15

Hej, poszukuje bajki która oglądałem w dzieciństwie. opowiadała ona o 4 (chyba) przyjaciół którzy mieli moce żywiołów (woda,ogień,ziemia,wiatr) żyli oni w normalnym świecie ale w każdym odcinku dostawali wezwanie i musieli przejść do innego świata przez przejście znajdujące się w domu jednego z nich. Gdy na ziemi np. zaczą wiać silny wiatr, musieli wejść do tego świata żeby to naprawić. Liczę na waszą pomoc.
  • 0

#812 Gość_Zeus_*

Gość_Zeus_*
  • Gość

Napisano 04 sierpnia 2019 - 00:17

Szukam bajki która oglądałem w dzieciństwie, dokładnie nie pamiętam wszystkiego ale wiem co ogólnie było tam przedstawione. Otóż zaczynało się chyba jakoś tak że brat namówił młodsza siostre do wejścia do strasznego domu i tam ją chyba porwała czarownica o ile dobrze pamiętam. Zabrała ją do swojego zamku i nie jestem pewny czy ta czarownica nie przyjmowała jakiś gości. Wszyscy byli mili dalej. Więcej szczegółów nie pamiętam
  • 0

#813 Gość_Miki_*

Gość_Miki_*
  • Gość

Napisano 13 sierpnia 2019 - 20:43

Hejka, poszukuje bajki, która w tv leciała w latach 90. Chodzi tam o to, że jest wojna w przyszłości między ludźmi a stworzonymi przez nich super ludźmi. Wydaje mi się, ze określano ich mianem homo sapiens sapiens. 


  • 0

#814 Gość_Natalia_*

Gość_Natalia_*
  • Gość

Napisano 20 sierpnia 2019 - 23:23

Poszukuję bajki, która leciała kiedyś w TV. Pamiętam tylko tyle, że głównym bohaterem był prawdopodobnie rudy chłopak. Bajka była o jakimś złotym jajku, które dostał w prezencie mały chłopczyk, prawdopodobnie był księciem. Z tego jajka po jakims czasie wykluła mu się kaczka. Pamiętam jeszcze, że chłopiec miał złą ciotkę, którą udawała tylko, że jest dobra. Zamordowała chyba niańkę tego ksiecia. W tej bajce występowała jeszcze dziewczyna, krótko ścięta, była córką jakiegoś burmistrza czy kogoś podobnego. Miała swoją służkę, a ten rudy chłopak miał jeszcze przyjaciela (większy i grubszy). Potem dziewczyna i rudy się w sobie zakochali, służka i ten grubszy też. Niestety tyle pamiętam ;((
  • 0

#815 Gość_Maria_*

Gość_Maria_*
  • Gość

Napisano 21 sierpnia 2019 - 20:52

Witam. Mam pytanie. Pamiętam, że kiedyś widziałam bajkę o chłopcu. On miał jakiś pomocników (zwierze i równie dobrze mógł to być np. Kot w butach - oczywiście nieoryginalny). Ten chłopiec był biedny ale kochał i przyjaźnil się z księżniczka. I na początku ta księżniczka została porwana. Fabuła polegała na tym że on z dwoma albo z jednym zwierzatkiem jej poszukiwał i miał różne przygody.
Pamiętam scenę że on po jakieś przygodzie stoi na skale i mówi że jeszcze musi tylko ja odnaleźć. Na niebie pojawia się twarz księżniczki. Nie pojawiała się ona zawsze. Tylko sporadycznie choć fabuła wskazywała że na koniec miałby ja odnaleźć.
Ktos coś?
  • 0

#816 Robert

Robert

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 200 postów

Napisano 22 sierpnia 2019 - 15:17

Witam. Mam pytanie. Pamiętam, że kiedyś widziałam bajkę o chłopcu. On miał jakiś pomocników (zwierze i równie dobrze mógł to być np. Kot w butach - oczywiście nieoryginalny). Ten chłopiec był biedny ale kochał i przyjaźnil się z księżniczka. I na początku ta księżniczka została porwana. Fabuła polegała na tym że on z dwoma albo z jednym zwierzatkiem jej poszukiwał i miał różne przygody.
Pamiętam scenę że on po jakieś przygodzie stoi na skale i mówi że jeszcze musi tylko ja odnaleźć. Na niebie pojawia się twarz księżniczki. Nie pojawiała się ona zawsze. Tylko sporadycznie choć fabuła wskazywała że na koniec miałby ja odnaleźć.
Ktos coś?

To może być japońska adaptacja "Kota w Butach" z 1969r., otrzymała ona polski dubbing. https://www.youtube....h?v=OpRrptl1HW4


  • 0

#817 Gość_Kamila_*

Gość_Kamila_*
  • Gość

Napisano 28 sierpnia 2019 - 09:52

Cześć :)  od kilku dobrych lat poszukuje bajki, która leciala chyba na Polsacie, może tvn siedem w latach 2000-2006, zazwyczaj rano, w weekend'y, był tam chyba taki dziki pies, kundel, a może wilk, który z jakiegoś powodu trafił pod dom psa Pudla. Ta dziewczyna pies pudel, miała osobny duży różowy pokój, z taką tapetą na ścianach, i mieszkał w tym domu chyba jeszcze jeden pies. 
I z tego co pamiętam to ten pies kundel nakłonił ją żeby nie była taka sztywna itp. i później gdzieś uciekli ale nie wiem po co. Kojarzy mi się jeszcze że na koniec ludzie którzy mieli tego psa pudla, wzięli też tego kundla. 
 
Byłabym baaardzo wdzięczna gdyby ktoś kojarzył tą bajkę :) wydaje mi się że była do produkcja mniejszej wytwórni animacji 
 
pozdrawiam :)


  • 0

#818 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 28 sierpnia 2019 - 09:53

Bajka się nsywla Oliwer albo jakoś podobnie, imię rudego kota
  • 0

#819 Gość_Kamila_*

Gość_Kamila_*
  • Gość

Napisano 28 sierpnia 2019 - 09:56

Pytałem o to kilka razy i wciąż nie wiem:
Bajka oglądana prawdopodobnie w latach 1995-1997 na tvp2. W kreskówce psy podróżowały na statku. Pamiętam dwie postacie: mały czarno-biały piec w białym/niebieskim kubraczku, pełnił podrzędną funkcję na statku. Drugi jakiś wilk, albo inny mocno kudłaty pies - kapitan.
Prawdopodobnie głos temu małemu podkładała Lucyna Malec.


Chodzi o wszystkie psy idą do nieba?
  • 0

#820 Gość_Jakub_*

Gość_Jakub_*
  • Gość

Napisano 02 września 2019 - 12:57

Cześć od roku szukam bajki z dzieciństwa, pamiętam tylko szczegóły z niej, był tam chłopiec ze swoją paczką i miał on moc teleportacji, niestety nic więcej nie pamiętam


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com