Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Shoujo/Shouen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 27 czerwca 2007 - 19:45

Zazwyczaj na stronach poświęconych anime określa się dany tytuł wedle widowni- dziewczęta lub chłopcy. Ten podział już na początku(jako fance Dragon Ball i Slayers) wydał mi sie sztuczny i niejasny. Wiele bowiem tytułów w zamyśle przeznaczonych dla chłopców( np. Naruto, Fullmetal Alchemist) znajduje wielu fanów wśród płci pięknej. Jeśli chodzi o shoujo to rzeczywiście zdarzają się tytuły(np. Sailor Moon), których mężczyźni(i nie tylko oni, ale to inna historia) nie tkną metrowym kijem, ale pozycje typu "Lady Oscar"(my best anime ever!) czy "Brother, Dear Brother" zazwyczaj bardzo sie podobają(jeśli już mężczyzna przełamie niechęć do babskiego tytułu). Czy wybierając anime kierujecie się tymi wskaźnikami? Czy lubicie jakiś tytuł w zamyśle przeznaczony dla płci przeciwnej?
  • 0

#2 matek15

matek15

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 czerwca 2007 - 20:41

Generalnie mnie to nie obchodzi ;) Swego czasu oglądałem Sailor Moon :D
  • 0

#3 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 czerwca 2007 - 22:34

taki podział jest stworzony w zamyśle przez twórców poszczególnych serii, nie mniej jednak nie ma on w wielu przypadkach odzwierciedlenia w rzeczywistości...
  • 0

#4 LukasZiom

LukasZiom

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Hollywood

Napisano 28 czerwca 2007 - 06:56

Dla mnie nieważne jest czy to anime dla dziewczyn czy chłopaków! Jeśli spodoba mi się to będęoglądał!Ja także kiedyś oglądałem Sailor Moon.
  • 0

#5 garamon

garamon

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 01 lipca 2007 - 19:40

Podział shoujo/shounen nie określa oczywiście, kto daną serię może oglądać i zgadzam się, że czasem może zniechęcić do naprawdę dobrych tytułów. Ale wydaje mi się, że ma on służyć raczej zasygnalizowaniu, czego może spodziewać się czytelnik/widz, a wówczas cała zabawa nabiera sensu. Jeśli ktoś, niezależnie od płci, szuka romantycznej love story, to etykietka shoujo może go naprowadzić na właściwy trop. Tak samo np. z miłośnikami historii o mechach czy sztukach walki, którzy wybiorą shounen. Więc podział dotyczy raczej tego, "co", a nie "dla kogo"...
  • 0

#6 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 13 lipca 2007 - 12:52

Pierwsze mechy z jakimi się spotkałam zobaczyłam w "tak babskim, ze bardziej już nie można" Magic Knight Rayearth :P
  • 0

#7 malwa-larwa

malwa-larwa

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 30 sierpnia 2007 - 13:36

Kierowanie się tym czy anime jest babskie czy męskie byłoby bezsensu. Gdybym tym kierowała i oglądała anime dla dziewczyn, to bym nigdy nie obejżała np. Naruto czy Dragon Ball, które są naprawdę świetnymi anime. Poza tym, moi bracia oglądają też niektóre anime dla dziewczyn (Sailor Moon, Magic Knight Rayearth, itp). Zresztą ludzie kierują się raczej tym, czy jest to komedia, dramat czy coś innego, bo to ich bardziej interesi.
  • 0

#8 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 stycznia 2013 - 13:03

Kierowanie się tym czy anime jest babskie czy męskie byłoby bezsensu. Gdybym tym kierowała i oglądała anime dla dziewczyn, to bym nigdy nie obejżała np. Naruto czy Dragon Ball, które są naprawdę świetnymi anime. Poza tym, moi bracia oglądają też niektóre anime dla dziewczyn (Sailor Moon, Magic Knight Rayearth, itp). Zresztą ludzie kierują się raczej tym, czy jest to komedia, dramat czy coś innego, bo to ich bardziej interesi.


Ciekawe gdzie jest napisane że MAgic Knight Rayearth jest anime dla dziewczyn? To że jest to produkcja Clampa to jeszcze o niczym nie przesądza :D to tak samo jakby Slayersów z Line Inverse na czele wrzucić do gatunku anime dla dziewczyn.

Tak jak garamon powyżej stwierdził, czasem przypisywanie etykietki dla anime z podziałem na płeć bywa mylące. Przecież nikt nie powiedział że spodnie są zarezerwowane dla mężczyzn, tak myślę iż całość gatunku anime jest dedykowana dla każdego, wedle gustu i upodobań :D
  • 0

#9 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 19 stycznia 2013 - 13:38

Taki podział ma sens z prostego powodu. Shojo i shonen mają zasadniczo inne targety i z tego powodu są inaczej "ustawione", zarówno pod kątem fabuły, jak i innych rzeczy (wiadomo, jak "męska" seria, to więcej fanservisu itp.). A że potem faceci oglądają shojo, a babki shonen... to już zupełnie inna sprawa :P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com