Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#881 Gość_Aga_*

Gość_Aga_*
  • Gość

Napisano 15 czerwca 2020 - 07:40

Cześć, poszukuje bajki z kanału teletoon+. Jest to bajka o chłopcu (chyba Ben) który jeździ na motorze. Jednak w wypadku traci obie nogi. Potem gra w koszykówkę dla niepelnosprawnych. Jest tam motyw stonehenge. Bardzo proszę o pomoc 😊
  • 0

#882 Gość_TNT_*

Gość_TNT_*
  • Gość

Napisano 15 czerwca 2020 - 19:02

Heej, poszukuje tytułu bajki, w której występowały wydaje mi się zwierzątka (koty, pieski), ale dobrze nie pamiętam, w każdym razie mieszkały one w takich domkach na dużym drzewie.To wszystko co pamiętam. Proszę o pomoc.


Możliwe że to stare "monchhichi" możliwe że to tesz stare "litles pet shop".
  • 0

#883 Gość_Patrycja_*

Gość_Patrycja_*
  • Gość

Napisano 16 czerwca 2020 - 17:07

Cześć! Szukam bajki o dwóch niedźwiedziach (ojciec i syn), którzy uciekli z cyrku. Zamieszkali w lesie, w wielkim drzewie. Na pewno był tam odcinek (lub fragment bajki o powodzi i zapasach dżemu). Ktoś coś? Pozdrawiam!
  • 0

#884 Gość_TNT_*

Gość_TNT_*
  • Gość

Napisano 16 czerwca 2020 - 19:08

Cześć! Szukam bajki o dwóch niedźwiedziach (ojciec i syn), którzy uciekli z cyrku. Zamieszkali w lesie, w wielkim drzewie. Na pewno był tam odcinek (lub fragment bajki o powodzi i zapasach dżemu). Ktoś coś? Pozdrawiam!


Ta bajka to chyba Kissyfur
  • 0

#885 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 16 czerwca 2020 - 20:08

Szukam bajki gdzie główni bohaterowie walczyli za pomocą broni która wystrzeliwała takie stworki i każdy z tych stworków przy osiągnięciu danej prędkości się przemieniał i atakował. Zły charakter łapał te stworki i przemieniał je na złe, aby były silniejsze. Bohaterowie głównie podróżowali na maszynach w kształcie zwierząt. Z góry dzięki za odpowiedź.

to śluzaki czy coś w tym stylu


  • 0

#886 Gość_Patrycja_*

Gość_Patrycja_*
  • Gość

Napisano 18 czerwca 2020 - 10:54

Cześć! Szukam bajki o dwóch niedźwiedziach (ojciec i syn), którzy uciekli z cyrku. Zamieszkali w lesie, w wielkim drzewie. Na pewno był tam odcinek (lub fragment bajki o powodzi i zapasach dżemu). Ktoś coś? Pozdrawiam!

Ta bajka to chyba Kissyfur


To jest to, dziękuję!
  • 0

#887 Gość_konrad23_*

Gość_konrad23_*
  • Gość

Napisano 18 czerwca 2020 - 15:08

Cześć. Oczywiście szukam bajki. Akcja dzieje się na afrykańskiej sawannie. Bohaterami są zwierzęta; główny bohater to był lew który miał problemy z pewnością siebie. Jedną z bardziej charakterystycznych postaci był słoń, który wpadał w szał na widok petunii/surfinii 


  • 0

#888 Gość_TNT_*

Gość_TNT_*
  • Gość

Napisano 20 czerwca 2020 - 08:33

Cześć. Oczywiście szukam bajki. Akcja dzieje się na afrykańskiej sawannie. Bohaterami są zwierzęta; główny bohater to był lew który miał problemy z pewnością siebie. Jedną z bardziej charakterystycznych postaci był słoń, który wpadał w szał na widok petunii/surfinii 


Możliwe że był to "kimba", ale nie kojarzę tego słonia. Taki trochę ślepy traf. Mógł to też być "simba", nie ten od Disneya. W simbie lew kumplowal się z jelonkim.
  • 0

#889 Gość_Aga_*

Gość_Aga_*
  • Gość

Napisano 29 czerwca 2020 - 22:19

Dyl Sowizdrzał 2003

Poszukuję bajki, która leciała kiedyś w TV. Pamiętam tylko tyle, że głównym bohaterem był prawdopodobnie rudy chłopak. Bajka była o jakimś złotym jajku, które dostał w prezencie mały chłopczyk, prawdopodobnie był księciem. Z tego jajka po jakims czasie wykluła mu się kaczka. Pamiętam jeszcze, że chłopiec miał złą ciotkę, którą udawała tylko, że jest dobra. Zamordowała chyba niańkę tego ksiecia. W tej bajce występowała jeszcze dziewczyna, krótko ścięta, była córką jakiegoś burmistrza czy kogoś podobnego. Miała swoją służkę, a ten rudy chłopak miał jeszcze przyjaciela (większy i grubszy). Potem dziewczyna i rudy się w sobie zakochali, służka i ten grubszy też. Niestety tyle pamiętam ;((


  • 0

#890 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 29 czerwca 2020 - 22:26

The Digswell Dog Show

Witam jak nazywała się bajka o psie z dziewczynką gdzie pies ratował ludzi np.uratował autobus. Ta bajka była na dvd z bajką tukany na tropie
Pies miał na imię no nie wiem ale pierwsza jego litera to był D
 


Witam szukam nazwy bajki która była z lektorem na dvd z 2 innymi bajkami.W bajce tej był pies z dziewczynką ,który ratował innych np.uratował autobus był z bajką tukany na tropie. Pamietam jeszcze ,że jego imie zaczynało się na D. :)  :)  :)


  • 0

#891 Gość_Adel_*

Gość_Adel_*
  • Gość

Napisano 29 czerwca 2020 - 23:27

Bajka o białym stworku z tego co pamiętam wyglądał trochę jak foka (?), mieszkał na lodowej wyspie wokół był ocean i przyplywaly do niego różne przedmioty. Ta bajka była na płycie miała jakby odcinki?
  • 0

#892 pshq

pshq

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2020 - 19:52

Foczka zwana Śnieżkiem mi się kojarzy wizualnie, ale nie wiem czy to było wydane na DVD.
sniezek-1.jpg


  • 0

#893 Gość_Emcebajgiel_*

Gość_Emcebajgiel_*
  • Gość

Napisano 11 lipca 2020 - 19:05

Witam. Od jakiegoś czasu szukałem konkretnego odcinka z Looney Tunes. Znalazłem go, lecz za cholerę nie mogę znaleźć go w języku polskim.
Jestem przekonany,że w latach 90 miałem go na VHS w j.polskim. W sieci nie znalazłem żadnej wzmianki w którym wydaniu VHS taki odcinek mógł się znaleźć. Proszę o pomoc :)

Link do odcinka w języku angielskim :https://www.dailymot...m/video/x5jvy4t

Dodatkowe wskazówki- oryginalny odcinek został wyemitowany 16-07-1949
  • 0

#894 Gość_TNT_*

Gość_TNT_*
  • Gość

Napisano 12 lipca 2020 - 13:48

Tak masz rację był po polsku na VHS,była to jedna z składanek Warner Bros. Mogę się mylić ale to była z tego cyklu co były białe okładki i na środku koło WB z którego wychodziły postaci. Która dokładnie to nie wiem.

Witam. Od jakiegoś czasu szukałem konkretnego odcinka z Looney Tunes. Znalazłem go, lecz za cholerę nie mogę znaleźć go w języku polskim.
Jestem przekonany,że w latach 90 miałem go na VHS w j.polskim. W sieci nie znalazłem żadnej wzmianki w którym wydaniu VHS taki odcinek mógł się znaleźć. Proszę o pomoc :)

Link do odcinka w języku angielskim :https://www.dailymot...m/video/x5jvy4t

Dodatkowe wskazówki- oryginalny odcinek został wyemitowany 16-07-1949


  • 0

#895 Gość_Ania_*

Gość_Ania_*
  • Gość

Napisano 16 lipca 2020 - 18:53

Część, od jakiegoś czasu poszukuję serialu aktorskiego z elementem animacji.
Serial opowiada o grupie nastolatków (wydaje mi się, że była ich czwórka, ale głowy nie dam sobie uciąć), która albo prowadziła radio, albo (co jest bardziej prawdopodobne według mnie) tworzyła zespół muzyczny. Chodzili do szkoły, byli chyba w wieku uczniów liceum. Zespół prowadzili w tajemnicy (w tych odcieniach, które oglądałam, być może później się ujawnili) przed resztą szkoły. Nie wiem, czy ktokolwiek inny wiedział, kim są. Robili teledyski, nie występowali na żywo osobiście. Tworzyli klip animowany, na którym oni występowali, ale, oczywiście, żeby nikt ich nie rozpoznał, mieli zmieniony wygląd. Pamiętam jedynie, że jeden z nich, chłopak, miał krótkie, niebieskie włosy.
Oglądałam ten serial jakiś czas temu, nie pamiętam dokładnie, kiedy. Wydaje mi się, że obecnie nie jest już puszczany. Nie pamiętam dokładnie, na jakim kanale leciał, ale raczej na którymś z tych: Telenoon+, Disney Channel lub Cartoon Network, ponieważ wtedy głównie te kanały oglądałam.
Proszę o pomoc 🙂
  • 0

#896 kinichi

kinichi

    Bajkowy Pomagacz

  • Moderator
  • 1 941 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 17 lipca 2020 - 01:21

https://pl.wikipedia...iostacja_Roscoe

https://www.youtube....h?v=Ma-F-Kt6iRY


  • 0

#897 Gość_Ania_*

Gość_Ania_*
  • Gość

Napisano 17 lipca 2020 - 07:04

W czasie poszukiwań natrafiłam na ten serial i po opisie myślałam, że to ten. Jednak przejrzałam kilka odcinków i nie natrafiłam na tą animowaną część, a jestem pewna, że takowa była.Chyba że była taka tylko w niektórych, nielicznych odcinkach.
  • 0

#898 Gość_Karolina_*

Gość_Karolina_*
  • Gość

Napisano 20 lipca 2020 - 23:04

Witam!Chcę prosić o pomoc. Ostatnio przypomniały mi się moje kasety VHS i poszedłem do babci ich poszukać niestety ich nie znalazłem:/. Poszukuje bajki w której występowały zwierzęta które kąpały się w jeziorze (stawie) postaciami negatywnymi były dwa krokodyle (bądź aligatory) które próbowały zjeść te zwierzęta. Pamiętam jeszcze jedni zdanie wymawiane przez te krokodyle coś w stylu "obiad nam ucieka".Proszę o pomoc choć wiem że to będzie trudne bo podałem mało szczegółów.Pozdrawiam.


  • 0

#899 pshq

pshq

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 lipca 2020 - 11:01

 

Witam!Chcę prosić o pomoc. Ostatnio przypomniały mi się moje kasety VHS i poszedłem do babci ich poszukać niestety ich nie znalazłem:/. Poszukuje bajki w której występowały zwierzęta które kąpały się w jeziorze (stawie) postaciami negatywnymi były dwa krokodyle (bądź aligatory) które próbowały zjeść te zwierzęta. Pamiętam jeszcze jedni zdanie wymawiane przez te krokodyle coś w stylu "obiad nam ucieka".Proszę o pomoc choć wiem że to będzie trudne bo podałem mało szczegółów.Pozdrawiam.

 

może chodzi o jakiś odcinek "wesołej siódemki"


  • 0

#900 Gość_marek_*

Gość_marek_*
  • Gość

Napisano 23 lipca 2020 - 03:33

witam. szukam bajki ( chyba pełnometrażowej) z przełomu lat 80 i 90 ktora widzialem na VHS. nie za duzo pamietam. byl tam chlopak który przy pomocy jakiejś metalowej laski albo urzadzenia zamienial sie w superbohatera, miał chyba dziwny "kask". bylo tam tez chyba jakieś zwierze, pomocnik. kojarzy mi sie słowo goldstar albo longstar albo cos w tym stylu. strasznie mnie to męczy i chciałbym obejrzec te bajke jeszcze raz. z gory dziekuje. p.s. nie chodzi mi o bajke he-man :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com