Skocz do zawartości

 

Zawartość z najwyższą reputacją


#102816 Świąteczna Niespodzianka 2018

Napisane przez Qupiack w 06 grudnia 2018 - 12:56

Wesołych Świąt moi drodzy forumowicze,
z okazji końca roku, który dla mnie był najlepszym od 10 lat ogarnęłam się ze starymi nagraniami z mojej prywatnej kolekcji vhs z dzieciństwa. Zgrywałam osobiście i teraz chcę się z Wami podzielić. 
Oby i dla Was przyszedł taki wspaniały rok, oby to był 2019. Może dzięki mnie dobrze się zacznie.
 
Na przełomie lat 80-tych i 90-tych tata nagrywał mi programy Disney'a emitowane w Telewizji Polskiej. Razem prawie 5 godzin. To nie są rzeczy, które znajdziecie łatwo w internecie, zwłaszcza z polskim lektorem. W telewizji leciały takie cudeńka, dziś już zapomniane lub utracone. Nie wrzucałam tego nigdzie indziej. A w tym roku obchodziliśmy 90 urodziny Myszki Mickey, kolejny powód do świętowania. Sto lat Myszko!
 
Może administratorzy nie będą źli, że zrobiłam takiego posta i wstawiłam na mój Google-drive, bo nie posiadam teraz Megaupload, ale Wy możecie śmiało przenieść. Za moment będę miała kolejny materiał do wstawienia i zabraknie mi miejsca, więc to będę musiała wykasować. Wrzutka na Mega wręcz wskazana. Dajcie znać kiedy mogę usunąć, następne pliki w drodze.
 
90275939_w-forum-s.jpg
 
Na Mikołajki, ale może powinnam powiedzieć MIKI-łajki, specjalnie dla Was:
 
90276111_disney-christmas-mickeyw_530x-2
 
"Mickey i Donald zapraszają na film" czyli odcinki-składanki z 1981 r. Dodałam na końcu reklamy i intro oraz mały fragment z You Tube z napisami końcowymi, moje napisy końcowe były zaśnieżone i ucięte. 90 minut, 5 plików. (W pliku drugim brakuje odcinka z Mickey, Donald i Pluto w Alpach, powtarzał się na innej kasecie i tata wyciął - nie wiedział co czyni...)
 
90276402_hqdefault.jpg
 
http://forum.bajki-tv.com/index.php?showtopic=24981
oraz 
 
90276181_kidsiskidsmcadiscovision.jpg 90276182_1961-kids-1.jpg 90276183_1961-kids-2.jpg
 
"Kids is Kids" z 1961 r. (jako część "Walt Disney's Wonderful World of Color"), który nazwałam "Psychologia dziecięca". Film TV o dorastaniu siostrzeńców z Kaczorem Donaldem, oglądane oczami profesora Ludwiga Von Drake. Zawiera specjalne wstawki między segmentami. U nas emitowana była krótsza wersja zamykająca się w 32 min., wersja USA ma dodatkowe segmenty, które zamieściłam na końcu filmu. 
 
http://forum.bajki-tv.com/index.php?showtopic=24981
 
oraz 
 
 
 
90276148_disney-parade-clipart-49.jpg 90276149_dq1342_back_800.jpg 90276150_mv5bmjc3mde3zgytmdy2mi00otmzlwe
 
"Fabryka Snów" - odcinek 24 z drugiego sezonu (z programu telewizyjnego "The Mouse Factory") pt. "Słonie".  Emitowany w USA w roku 1973. Prowadzący tego odcinka to Nipsey Russell. Co odcinek była inna gwiazda i zawierała inny motyw przewodni np. Sport, Konie, Aligatory. Odcinek jest kompletny. Napisy końcowe z piosenką "Minnie's Yoo Hoo" wpadają w ucho. Łza w oku. (Na You Tube ocalało kilka odcinków, głównie po rosyjsku, jako MIKIJEVA RADIONICA)
 
http://forum.bajki-tv.com/index.php?showtopic=24981
Ale to nie koniec niespodzianek - na Boże Narodzenie będzie coś wspaniałego z reszty nagrań. A na dniach postaram się wrzucić kolejne "drobniejsze" prezenty. Sprawdzajcie co kilka dni co "Mikołaj" przyniesie.
 
Mam mix książek i komiksów. 
O ile poniższe pliki są do końca komiksem.
 
90491568_0.jpg
Łamacz Głowy nr 5/1994:
http://forum.bajki-tv.com/index.php?showtopic=24982
 
Miłej niedzieli.

A tu dla Was moje skany z serii książek EGMONT - Wielka Księga Zagadek:

90998890_disneysbigbookof00ande_0001.jpg 90998895_1z.jpg 90998907_0ccc.jpg
http://forum.bajki-tv.com/index.php?showtopic=24983
 
3 książki, w tym pierwszą mam od kolegi z USA po angielsku, jeśli ktoś ma wersję PL to wielka prośba o info lub skany. Wiem, że po polsku jeszcze wyszła 4 część, z postaciami z Herkulesa, Pocahontas, Mulan, Toy Story, ale nie posiadam, z wyjątkiem ogładki z google. Może ktoś ma?
 
Polecam wgrać na tableta z opcją rysowania, świetna zabawa, nie tylko dla dzieci :)
 
Jeśli ktoś może zrobić na Mega to super.
  • 6


#101763 Mała Syrena (1975)

Napisane przez Cyril Sneer w 25 stycznia 2018 - 20:54

https://youtu.be/5C11bZ3BkhU Czasem można posłuchać w polskiej wersji ;)


  • 4


#99892 The BFG - ktoś pamięta bajkę o gigancie?

Napisane przez AtoMan w 04 lipca 2016 - 20:51

http://chomikuj.pl/nie-Borowiec/Filmy%20animowane/Wielkomilud%20*28The%20BFG*2C%201989*29
Tak z gruba.
  • 2


#99886 The BFG - ktoś pamięta bajkę o gigancie?

Napisane przez Lintunia w 03 lipca 2016 - 18:13

Jakby ktoś chciał animację to tutaj dodałam zgrany z vhs (dlatego jakość nie jest najlepsza):
https://youtu.be/XU6LbR1TVAw
  • 2


#99738 Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !

Napisane przez SPINKA w 12 maja 2016 - 01:01

Co do pierwszej bajki to nazywała się chyba Ekoludki i Śmiecioroby.Leciała z lektorem. Do dziś pamiętam, że bohaterowie pozytywni czyli Ekoludki były strasznie mdłe i nijakie, a czarne charaktery czyli Smiecioroby  miały charyzmę i to im się kibicowało. Kiepsko to wyglądało,biorąc pod uwagę to, że miała to być bajka proekologiczna...

Ogólnie uważam serial za porażkę, taka animacja klasy B.


  • 2


#98841 PATRON FORUM (POSTAĆ MIESIĄCA) głosowanie

Napisane przez kinichi w 24 września 2015 - 22:30

6xWMcUw.pngStella

 

//Edit:

Użytkownik używał 4 kont do głosowania w ankiecie na swoją postać, przez co kandydatura ta została usunięta.

Równocześnie użytkownik otrzymał bana na głosowanie w ankiecie i dalszy udział.

 

Oszustom mówimy nie! Niech ta zabawa będzie uczciwa!

Gdyby ktoś pytał, gdzie się podziała blond piękność w ankiecie :P

Oczywiście na kolejny miesiąc można głosować na Stellę, gdyby ktoś chciał :)


  • 2


#94479 Wojownicze Żółwie Ninja '87-'96

Napisane przez DJ Siwy w 12 lutego 2014 - 21:45

Poki co wrzuciłem wszystkie ocinki, które mam, oprócz tych znajdujących się na forum.

 

Życze miłego ściagania:)


  • 2


#102874 Świąteczna Niespodzianka 2018

Napisane przez Qupiack w 21 grudnia 2018 - 19:56

Kolejna niespodzianka w poniższym poście:

http://forum.bajki-tv.com/index.php?showtopic=24980

W Wigilię będzie wielki prezent. Stare nagrania. Jeśli dam radę to w weekend też zrobię wrzutkę.


  • 2


#100453 Ukryte żarty, które umknęły cenzurze

Napisane przez pshq w 18 października 2016 - 21:27

Postanowiłem założyć taki wątek, bo nie znalazłem czegoś podobnego, a temat jest bardzo obszerny i wielu osobom znany. Pewnie każdy oglądał na YouTube jakieś żarciki wycięte z "Animaniaków", które po latach okazują się nie być przeznaczone dla dzieci i tym podobne filmy. Myślę jednak, że każdy z nas wykrył kiedyś w innej bajce żarcik, który został sprytnie ukryty przed cenzurą i nie rozpowszechniono go jeszcze. Tak więc: czas to zrobić!

Piszcie tutaj wszystkie żarty, ukryte odniesienia itp., które odnajdziecie w kreskówkach. Wypada podać dokładniejszy opis lokalizacji w odcinku, bo każdy by chciał sam zobaczyć dany kawałek bajki ;)

 

Na dobry początek opowiem trochę o tyłówce "Łebskiego Harry'ego". Każdy dobrze pamięta piosenkę, głupawe animacje lecące w trakcie napisów, które przeplatały się z ekranami zapełnionymi nieczytelnym maczkiem oraz lektora czytającego z błędami obsadę dubbingu. Skupiłem się kiedyś mocniej na tych obrazkach i stwierdziłem, że ciekawie komponują się z pokazywanymi nazwiskami.

Widzimy na przykład Riff Ruffa wydłubującego ze śmietnika obrazek człowieczka dokładnie wtedy, gdy na ekranie wyświetleni są autorzy projektów postaci. Pewnie zemsta od animatorów za te wszystkie krzywizny i detale… Mungo dostaje tortem w twarz wtedy, gdy widzimy nazwisko reżysera nagrań dialogowych. Czyżby aktorzy go aż tak lubili?… Montażystom z kolei tak bardzo podobała się muzyka do filmu, że nazwiska kompozytorów wyświetlają razem z rąbaniem kijem w blaszane śmietniki… Riff Ruffa oblewają wodą dokładnie wtedy, gdy pokazane jest nazwisko reżysera… A z jakiegoś ciekawego powodu nazwiska producentów pokazuje się obok góry bezużytecznych śmieci… Producenci wykonawczy natomiast wiszą nad śpiącym Riff Ruffem w hamaku. Robotni faceci byli, nie ma co…

Powyższe dotyczą tylko sezonu 1, bo później zmieniono napisy na filmie i nie pasowały już. Za to nawet napisy francuskie były zrobione tak samo (bo to pewnie oryginalne, ale nieważne) :)

 

No, to teraz wasza kolej. Jestem pewien, że wyłapaliście dużo lepsze rzeczy! :D


  • 2


#99891 Denver - ostatni dinozaur

Napisane przez AtoMan w 04 lipca 2016 - 19:05

Parę dni temu (konkretnie po moim zwróceniu uwagi na fakt emisji wersji z Pijakiem) zresetowano nitkę, od tamtej pory wyemitowano odcinki 1-3 z dubbingiem i 4 z lektorem. Zobaczymy.

Nadal nikt nie zatostował tych sławetnych podkładów, i w sumie nie wiem, których odcinków z Pijakiem brakuje...
  • 1


#99073 Anime (w wersji polskiej)

Napisane przez kinichi w 28 listopada 2015 - 18:04

Ciekawe jak by wyglądali Krzyżacy w wersji anime lub Trylogia Sienkiewicza. Może ktoś narysuje bohaterów? :)

Była kiedyś manga "Aż do nieba"z podtytułem "Tajemnicza historia Polski".

 

113.jpeg

 

No to mamy jakieś wstępne wyobrażenie. Chyba nikt o tym anime nie zrobił. I kto by pomyślał, ze w Japonii narysują mangę o dziejach Polski...

Jeśli chodzi o tę autorkę, pisała sporo o Europie. Można chociaż zobaczyć serial Lady Oscar osadzony we Francji ;)

O Polsce film nie powstał, szkoda, ale kto wie? Może kiedyś?


  • 1


#98886 Rambo / Chuck Norris : Karate Komandos

Napisane przez GumiSmerf w 06 października 2015 - 06:09

kiedyś robiliśmy są na chomiku 

Chuck.Norris.i.Jego.Karatecy.PLDUB.AC3.DVDRip.XviD-sy5ka.&.N0B0DY
  • 1


#94291 Wojownicze Żółwie Ninja '87-'96

Napisane przez DJ Siwy w 06 lutego 2014 - 17:59

Posiadam następujące odcinki tej wspaniałej serii, jak coś mogę udostępnić:

03 Opowieść o szczurach

04 Nastolatki z wymiaru X

07 Kurczące się żółwie

08 Żółwiożerna roślina

09 Nikczemne Maszyny

10 Diabelskie oko

11 Mordercze Pizze

12 Wejście Mucha

13 Żaby atakują

14 Koniec Splintera

16 Nastolatki z wymiaru X

17 Kobieta Kot

18 Powrót Technodromu

19 Pod powierzchnią ziemi

20 Proces żółwi

21 15-metrowa Irma Atakuje

22 Maltanski chomik

23 Latające żółwie

24 Nieoczekiwana zamiana

25 Przygoda Burnes'a

27 Król Szczurów

28 Żółwie we wnętrzu Ziemi

41 Casey Jones wyjęty spod prawa

42 Mutagen

43 Biznesmeni z wymiaru X

44 Pizza u Shreddera

45 Super Rocksteady i Bepop wspaniały

46 Waleczna Lotus

47 Cienie przeszłości

48 Skórzyłeb Terror z bagien

57 Zaginiona mapa

59 Grybix

60 Mr. Ogg atakuje miasto

61 Shredderville

62 Żegnaj mucho

81 Michaelangelo wród zabawek

83 Mama Shredera

86 Leonardo zabawia się

88 Upiór z opery

104 Inwazja gigantycznych owadów

107 Bunt żołnierzy robotów

118 Przyjaciel Donatella


  • 1


#103042 Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !

Napisane przez swistak w 19 stycznia 2019 - 10:19

Pytałem o to kilka razy i wciąż nie wiem:

Bajka oglądana prawdopodobnie w latach 1995-1997 na tvp2. W kreskówce psy podróżowały na statku. Pamiętam dwie postacie: mały czarno-biały piec w białym/niebieskim kubraczku, pełnił podrzędną funkcję na statku. Drugi jakiś wilk, albo inny mocno kudłaty pies - kapitan.

Prawdopodobnie głos temu małemu podkładała Lucyna Malec.

 

Wilki morskie.


  • 1


#100794 Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !

Napisane przez AtoMan w 28 stycznia 2017 - 13:05

Bynajmniej - chodzi zapewne o Slugterrę.
  • 1


#103675 Moja lista - wykopaliska z dysku sprzed 10 lat

Napisane przez kinichi w 18 maja 2019 - 18:38

Cóż, powiem tak. Posprawdzaj tematy i najlepiej upnij co wygasło ;)
Niektóre mogą być dziś trudno dostępne.
  • 1


Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com