Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Krtek (pol.Krecik)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 18 września 2007 - 07:20

Posted Image

Niektórzy go uwielbiają , niektórzy się z niego śmieją ( to ja :D ) bo Krecik to czeska ikona popkultury.
Wszystko zacżęło się w latach 50 kiedy to Zdeněk Miler "wybrał się do lasu, mając nadzieję, że znajdzie tu jakieś zwierzątko. Niestety nic? za lasem potkną się o kopiec kreta? to załatwiło sprawę. Tak powstał Krecik, sławna filmowa postać ? nie tylko dla dzieci"
1956 r. powstaje pierwsza kreskówka o Kreciku (Jak Krecik dostał spodenki (Jak krtek ke kalhotkam prisel)).
Po wiecej informacji odsyłam was do wikipedii : KRECIK

Czym dla mnie jest czeski Krtek cóż to postać o dosyć zakręconym życiorysie której przygody tak mnie rozbawiły że ... więcej niż 5 odcinków nie widziałem , po prostu jakoś mi ten gość nie podszedł , wiem że są fani na cąłym świcie , mnie tam zawsze jakoś za dzieciaka bardziej bawił Wilk i Zając , o czym poczytacie w kolejnym temacie przezemnie ząłożonym , tu prponuję pisać wspomnienia
z dzieciństwa , ulubione odcinki i inne farmazony dotyczące Kreta z Czech.Pzdr.

Użytkownik Bajkofil edytował ten post 18 września 2007 - 07:21

  • 0

#2 Gość_hail_*

Gość_hail_*
  • Gość

Napisano 18 września 2007 - 10:04

i inne farmazony dotyczące Kreta z Czech

nie ma to jak zachęta do dyskusji ... :huh:

Ulubione odcinki to wymieniony przez Ciebie "Jak Krecik dostał spodenki" - jako, że jestem kobietą więc i ciągoty miałam typowo dziewczęce czyli koniecznie sama chciałam uszyć takie śliczne spodenki dla swojego kochanego misia. To wydawało się takie proste (rak przecież to pięknie i z taką łatwością wykroił) - materiał, nożyczki i ciach. Niestety nie dośc, że nic mi z tego nie wyszło to jeszcze dostała mi się kara (nie pytać jaka) za ... pocięcie materiału na spódnicę mamy... (w tamtych czasach nie było łatwo dostać ładny i gatunkowo dobry materiał).
Inny, który bardzo lubiłam to odcinek o czerwonym samochodziku. Jako malec marzyłam, że też będę mieć taki mały samochodzik i jeździć "z dorosłymi" samochodami ;)

A poza tym Myszka mnie zawsze irytowała...
  • 0

#3 eatbeansmrbean

eatbeansmrbean

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 915 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Gdzieś we Wszechświecie

Napisano 19 września 2007 - 00:57

Jedna z moich ulubionych bajek. :rolleyes:
  • 0

#4 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 12 października 2007 - 15:26

Ulubione odcinki: Krecik i samochodzik, Krecik i dywanik oraz ten o zegarze, który im robił rozkład dnia, i prześladował, gdy go nie dopełniali, nie pamiętam tytułu... Znienawidzone odcinki: Krecik zegarmistrzem (rozwalił cały zegar na kawałki i jeszcze ta kukułka) oraz Krecik i guma do rzucia (nie mógł odlepić się od gumy, dla mnie to przykre patrzeć, że się tak męczył). W tej bajce świat jest ukazany z ciekawego punktu widzenia, chociażby te fabryki, z setkami maszyn (niedaleko do rzeczywistości, ale nie zupełnie) i wiele innych rzeczy... Ciekawy, odmienny sposób postrzegania świata. Pewnie nie wszyscy to widzą, radziłbym więc się trochę zastanowić nad tą bajką .
  • 0

#5 zyskivski

zyskivski

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 13 października 2007 - 19:00

krecik i samochodzik to klasyka. ten odcinek to chyba wszyscy lubią. naprawde warto oglądnąć:)
  • 0

#6 gawex

gawex

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 453 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Studio H-B ;)

Napisano 13 października 2007 - 19:16

Wigilia Krecika też fajna (wkrótce dam ją do wielkiego zbioru świątecznych bajek) :)
  • 0

#7 alkatraz200

alkatraz200

    Zaawansowany użytkownik

  • TEAM
  • 55 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Cieszyn

Napisano 19 października 2007 - 17:29

Byłam ostatnio w Czeskim Cieszynie , przechodze koło sklepu z zabawkami i co widze? heheh wielkiego na ponad metr Krecika pluszaka. Fajnie :rolleyes:
  • 0

#8 Gość_mystique_666_*

Gość_mystique_666_*
  • Gość

Napisano 11 grudnia 2007 - 02:56

Ja w kreciku najbardziej lubiłąm jak sie czemuś dziwił to tak słodko brzmiało... 'Tajooooj' i miałam książkę - Krecik w mieście xD
  • 0

#9 marcin1479

marcin1479

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 354 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Lipno

Napisano 16 grudnia 2007 - 19:27

pamiętam tą bajke z dzieciństwa, muszę ją sobie troszkę przypomnieć;p
  • 0

#10 Shadowcat

Shadowcat

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 700 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 marca 2008 - 14:05

Pamiętam, jak byłam mała to mama nagrywała mi na kasety, ale kasety przepadły, to w telewizji widziałam...jakoś szczególnie bajka mi nie podeszła zbytnio do gustu, może za dziecka mi się bardziej podobała, teraz by mnie nudziła.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com