Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#1281 Gość_Wiktoria_*

Gość_Wiktoria_*
  • Gość

Napisano 01 lutego 2024 - 22:38

Pamiętam o takiej bajce, w której 3 dzieci szukała zaginionych zwierząt. Mieli siedzibie w piwnicy bloku. Kojarze odcinek o dalmatyńczyku który uciekł aby urodzić w czyjejś piwnicy. Błagam pomocy 🛐
  • 0

#1282 Gość_Kam_*

Gość_Kam_*
  • Gość

Napisano 02 lutego 2024 - 18:00

Hejka
kiedy miałam chyba 10 lat pamietam jak miałam DVD z trzema bajkami ale nie pamietam ich tytułu

jedna była o rodzicach co mieli dzidziusia (chyba to była dziewczynka) ale potem jakiś troll lub demon czy coś im je zabrało i za oddanie mieli zgadnąć jego imię. Mama dziecka zaczęła szukać wszędzie w książkach o imię tego stwora ale dalej nic. Chyba na końcu w końcu znalazła i go pokonała czy coś

druga była o miłym panie który wszystkim pomagał ale chyba ktoś rzucił na niego urok. dalej musiał wziąć zamąż z jedną z trzech córek jego przyjaciela (a potem nie pamiętam)

trzecia to chyba była o dziewczynce o czerwonych butach i kiedy je założyła to było tornado czy coś
  • 0

#1283 Gość_Marchewka_*

Gość_Marchewka_*
  • Gość

Napisano 05 lutego 2024 - 01:46

Hejo!

Jest to dla mnie ważny temat, gdyz poszukuje bajki której oglądałam jakoś 4 lata temu. Była ona podobna do umizoomi czy cos w tym stylu. Więc była taka dziewczynka chyba ubrana na różowo i chłopczyk ubrany chyba na niebiesko. Był też tam taki potworek chyba zielony lub nirbieksi nie wiem, i on dawał na koniec takie podsumowanie czy cos. Noi te dzieci się chyba pomniejszamy do tego świata, i pamiętam jeden odcinek gdzie byl problem z maszyną z babeczkami i oni musieli ja naprawić bo taki dlugloey potowe nie mógł jej zjeść bo chyba jedna połowa była inna a druga inna i pamiętam że ten ptowrek był ruzowwy w paski czy cos PROSZE ESLI KTOS IWE O CO MI CHODIZ(i jeśli nie ZMYSLILAM tego) PROSZ EJESTEN ZDESPEROWANA SZUKAM TEJ BAJKI OD 2 LAT.
  • 0

#1284 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 05 lutego 2024 - 01:49

Petz klub chodizlo ci oto?
  • 0

#1285 Gość_Marchewka_*

Gość_Marchewka_*
  • Gość

Napisano 05 lutego 2024 - 01:50

[quote name="Wiktoria" post="109775" timestamp="1706823464"]

Petz klub
  • 0

#1286 Gość_Natalia_*

Gość_Natalia_*
  • Gość

Napisano 07 lutego 2024 - 08:53

Hej!

szukam bajki której ogladalam w dzieciństwie, napewno istnieje.

Pamietam że ta bajka była o samochodach wyścigowych i mechaniku.

Wiem jak wyglądał mechanik
Napewno Miał kręcone ciemne włosy i okrągła twarz , był chyba główną postacią

pomozcie pls
  • 0

#1287 Gość_Nadusiaiaia_*

Gość_Nadusiaiaia_*
  • Gość

Napisano 10 lutego 2024 - 14:52

Hej jak nazywała się bajka o księciu z Wiednia i jakieś księżniczce tylko tyle pamiętam
  • 0

#1288 Gość_Konrad_*

Gość_Konrad_*
  • Gość

Napisano 12 lutego 2024 - 11:34

witam, szukam bajki z lat 90-00 na VHS, jedyne co pamiętam że był tam wątek o zanieczyszczeniu oceanu/zatoki ropą i ratowali tam jakieś delifny/wieloryby które były całe usmarowane tym olejem, kojarzy ktoś?


  • 0

#1289 Gość_Krzysiek_*

Gość_Krzysiek_*
  • Gość

Napisano 27 lutego 2024 - 11:24

Hej, od kilku dni nie mogę sobie przypomnieć jednej bajki z dzieciństwa (rocznik 84), może ktoś z Was pomoże mi to rozszyfrować. 
Będzie ciężko, bo nie pamiętam wielu szczegółów, nie pamiętam, czy bajkę czytałem, czy słuchałem z kasety. 
To co pamiętam, to następujące rzeczy: zadaniem głównego bohatera było coś/kogoś odnaleźć. W czasie swojej podróży trzykrotnie (?) trafiał w lesie do domku jakiejś staruszki, każda z nich wypowiadała zdanie "odkąd tu mieszkam las zmurszał i porósł nowym lasem". Każda staruszka coś tam dodawała od siebie: las "zmurszał" trzykrotnie, pięciokrotnie itp. Zdanie klucz: "las zmurszał i porósł nowym lasem". Tego jestem 100% pewien. "Zmurszał". Oprócz tego bohater w trakcie podróży trafił do jakiegoś zamku (?), z którego miał kogoś/coś zabrać, ale trzy razy zwlekał i robił coś innego. Z zamku wracał z pomocą jakiegoś latającego stwora (gryf, orzeł, nie pamiętam). Lecieli nad wodą i orzeł nagle zniżył lot zanurzając bohatera w wodzie po kolana, po jakimś czasie po pas i na końcu po szyję. Później tłumaczył (orzeł bohaterowi), że "kiedy zanurzałem Cię po kolana czułeś to co ja, kiedy zwlekałeś po raz pierwszy, kiedy po pas, czułeś to co ja kiedy zwlekałeś po raz drugi...".
Będę wdzięczny, jeśli ktoś będzie potrafił mnie naprowadzić na tytuł


  • 0

#1290 Gość_Gość_Olka_*

Gość_Gość_Olka_*
  • Gość

Napisano 27 lutego 2024 - 22:53

Siema misie, od kilku dni szukam i nie moge znaleźć, była kiedyś taka bajka, nie pamiętam kiedy leciała ale może coś 2014-2017 ale pewna nie jestem, i była taka bajka gdzie dzieciak urodził sie w takiej muszli, giga sie rozciągał i jak zjadł albo wypił coś co miało bodajże laktoze czy coś w tym stylu to wypluwał perły, pamiętam odcinek jak przyszedł na urodziny jakiejś dziewczyny i z tych pereł dał jej naszyjnik ale ona sie pochorowała od tego czy coś w tym stylu
  • 0

#1291 Gość_Małgorzata_*

Gość_Małgorzata_*
  • Gość

Napisano 27 lutego 2024 - 23:57

Chciałbym się z Wami podzielić, że moje dziecko regularnie ogląda pewien kanał na YouTube i naprawdę go uwielbia! Zauważyłem, że nasze bajki i zagadki stały się ulubioną rozrywką mojego malucha. Widząc, jak bardzo się angażuje i jakie to sprawia mu radość, czuję się naprawdę uszczęśliwiony.
 
Kanał ten pełen jest barwnych animacji, ciekawych historii oraz edukacyjnych zagadek, które rozwijają wyobraźnię i uczą wartościowych lekcji. Jestem pewien, że Wasze dzieci również pokochają te treści, dlatego serdecznie zachęcam Was do subskrypcji i wspólnego odkrywania magicznego świata bajek!
 
 
Kraina Bajek youtube polecam :)

  • 0

#1292 Gość_Marcel_*

Gość_Marcel_*
  • Gość

Napisano 03 marca 2024 - 02:41

Siemka
Szukam bajki którą oglądałem w dzieciństwie (2007r około). Była w niej dziewczyna która walczyła za pomocą czerwonej wstęgi i złotego pierścienia/okręgu. Pamiętam że bohaterka miała jakiegoś małego kompana. Jeśli chodzi o imię to chyba Lodzia / Leokadia ale mogę się mylić . Bardzo proszę o pomoc 🙏🏻😅
  • 0

#1293 Draconis

Draconis

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 584 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 marca 2024 - 16:07

Siemka
Szukam bajki którą oglądałem w dzieciństwie (2007r około). Była w niej dziewczyna która walczyła za pomocą czerwonej wstęgi i złotego pierścienia/okręgu. Pamiętam że bohaterka miała jakiegoś małego kompana. Jeśli chodzi o imię to chyba Lodzia / Leokadia ale mogę się mylić . Bardzo proszę o pomoc

Zakładam, że chodzi o "Legenda Nezha".


  • 0

#1294 Gość_Julla_*

Gość_Julla_*
  • Gość

Napisano 05 marca 2024 - 01:51

Kiedyś na VHS w latach 90 oglądałem taką bajkę. Niestety nie pamiętam tytułu, może ktoś z was kojarzy? Bajka była wzruszająca i opowiadała historię o rodzinie białych piesków. Była matka, która urodziła małe pieski i niedługo potem przyszli jacyś ludzie i zabrali chyba 1 małego. Później cały czas ten mały chciał wrócić do matki i do pozostałych i miał jakieś wizje i przypominał mu się widok matki. Dalej już nie pamiętam. Długo szukałem później tego w wypożyczalniach na VHS, ale bez skutku. Pomoże ktoś?


Podpinam się! Szukam tej bajki od lat i cieszę się, że znalazłam teraz, że ktoś też szuka. Wpisalam wzruszajaca bajka o białych pieskach mama. Ta bajka była dla mnie w dzieciństwie mocnym, emocjonalnym przeżyciem. Bardzo chciałabym ją odnaleźć...
  • 0

#1295 Mrukenauf

Mrukenauf

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 06 marca 2024 - 21:56

witam, szukam bajki z lat 90-00 na VHS, jedyne co pamiętam że był tam wątek o zanieczyszczeniu oceanu/zatoki ropą i ratowali tam jakieś delifny/wieloryby które były całe usmarowane tym olejem, kojarzy ktoś?

 

Kojarzy mi się Kapitan Planeta, tam zdaje się był taki motyw.


  • 0

#1296 Gość_mlgplayer_*

Gość_mlgplayer_*
  • Gość

Napisano 09 marca 2024 - 18:15

bajka jest o tym ze jego tata to naukowiec i robi roboty czy cos i jego syn umiera ale potem staje sie robotem i potem dalej w filmie ozywia iron gianta

 


  • 0

#1297 kinichi

kinichi

    Bajkowy Pomagacz

  • Moderator
  • 1 944 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 marca 2024 - 19:05

Astroboy?


  • 0

#1298 Gość_oliwią_*

Gość_oliwią_*
  • Gość

Napisano 11 marca 2024 - 20:55

niezwykły prezent księżniczki  

 


  • 0

#1299 Gość_oliwia_*

Gość_oliwia_*
  • Gość

Napisano 11 marca 2024 - 20:56

Szukam tytułu bajki, którą oglądałam w dzieciństwie. Była to bajka o księżniczce. Dziewczynka dzień przed swoimi urodzinami dostała od taty bransoletkę. Tej samej nocy została porwana. Dorastała w jakimś domku na wsi i nie pamietała o tym,że jest księżniczką. Jej ojciec ciągle jej szukał. Później przypomniało się jej,że jest księżniczką i że bransoletkę, którą ma dostała kiedyś od ojca. I chciała się z nim spotkać, ale wtedy człowiek, który ja porwał w dzieciństwie zorientował się ze ona sobie przypominała i zamknął ja w jakimś pokoju i zabrał jej tę bransoletkę. Akurat wtedy ojciec trafił do tej chatki poszukując swojej zaginionej córki i wtedy ten porywacz pokazał swoją córkę i powiedział,że to ona jest księżniczą i pokazał tę bransoletkę. Potem oni poszli razem na zamek,a dziewczyna która została porwana wydostała się z tego pokoju. Pomagały jej mówiące zierzeta (ptaszek i chyba królik) i jakimiś tajnymi przejściami które pamietała z dzieciństwa dostała się do środka na zamek. W tym samym czasie jej ojciec wraz z ta dziewczyna która się pod nią podszywała byli w komnacie i on wtedy nakręcił pozytywkę, którą uwielbiałaś swoją córka i zawsze do niej śpiewali razem. Wtedy ta dziewczyna powiedziała, że jej się nie podoba ta melodia i wtej chwili do Komnaty weszła prawdziwa księżniczka i zaczęła śpiewać tę piosenkę. I wszystko się dobrze skończyło. Pamiętam jeszcze, że cała akcja rozgrywała się zimą

niezwykły prezent księżniczki 


  • 0

#1300 Gość_nikodem_*

Gość_nikodem_*
  • Gość

Napisano 13 marca 2024 - 21:14

taka bajka gdzie byly rekawice mocy i takie zwierzaki sie przyzywalo
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com