Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#1261 Gość_Natalia_*

Gość_Natalia_*
  • Gość

Napisano 20 grudnia 2023 - 15:45

Dzień dobry szukam bajkę z dzieciństwa. Jedyne co pamiętam to duży pan z brodą chyba był rudy( wiking może) i podróżował aby zwalczać smoki? Były latające planety albo wyspy czy coś. Wydaje mi się że w tej bajcie nie było słów. Nikt nie rozmawiał tylko muzyka w tle i efekty dźwiękowe. Wiem że mało informacji ale może ktoś coś kojarzy
  • 0

#1262 Gość_Adka_*

Gość_Adka_*
  • Gość

Napisano 25 grudnia 2023 - 21:51

Szukam bajki, którą oglądałyśmy z siostrami, lata ok 2005(?). Jedyne co pamiętam to na początku jest scena z aniołkami/dziećmi, które w niebie czekają na przydział bądź wybór płci, nie wiem co się stało ale chłopiec wybrał płeć dziewczynki(???). Okazało się, że te dziecko miało być królem/księciem i ukrywali to, że to była dziewczynka, była scena jak uciekała przez las przed jakim wilkiem czy innym stworem. Help me, oglądane prawdopodobnie z kasety
  • 0

#1263 Gość_Wojtek_*

Gość_Wojtek_*
  • Gość

Napisano 28 grudnia 2023 - 22:24

Cześć, po pierwsze super sprawa z tym wątkiem i tym forum

 

Szukam "bajki" która leciała na którymś z programów TVP - nie wiem czy nie były to kanały regionalne albo kultura? Wydaje mi się że nie była to dobranocka tylko bardziej poranna weekendowa bajka.

Pamiętam z tego niewiele: był narrator (być może kobieta?) mówiąca w języku polskim do czego jako motyw powtarzający się była po prostu para dłoni w rękawiczkach (kolor - nie wiem, kojarzy mi się czerń i zieleń, wydaje mi się że tło było czarne), coś opowiadano, jakieś historie, wątki magiczne. Raczej nie było tam żadnych rysunkowych animacji tylko właśnie opowiadania / pokazy świetlne / cieni wraz z narratorem. Lata emisji podejrzewam na 1999-2004.


  • 0

#1264 Gość_Michał_*

Gość_Michał_*
  • Gość

Napisano 31 grudnia 2023 - 01:36

Witam.Mała szansa że się uda bo nie mam zbyt wiele informacji. B dawno temu oglądałem kreskówkę ale to nie było raczej odcinkowe tylko cały film gdzie jak pamiętam było młode rodzeństwo i ukrywali oni przed światem takie małe zwierzaki jakby myszy i wiedział o nich jakiś tam zły doktor chyba i pamiętam że one się ścigały takimi.pojazdami co koła miały z kapsli jak do butelek takie żółte i był też motyw jak ten doktor chciał je odkurzaczem wyssać z kryjówek że niby oferował sprzątanie. Tyle pamiętam może komuś się uda bo sam chętnie sobie przypomnę
  • 0

#1265 Gość_zuzka_*

Gość_zuzka_*
  • Gość

Napisano 01 stycznia 2024 - 16:27

hej, szukam bajki o dziewczynce ktora chyba nazywala sie ela, i przeprowadzala sie miala rozowe wlosy i bardzo czesto byla w telefonie i jej sasiad byl takim „nerdem” z wygladu i przyniosl jej pod dom „kosmate dziady” w szkole ta dziewczyna poznala grupke 3dziewczyn i umowila sie z nimi na wieczorna impreze, alw one na tej imprezie ja wystawily a w miedzy czasie w jej domu kosmate dziady i jakies pomaranczowe albo fioletowe kulki toczyly walke. PLS ZNAJDZDZIE
  • 0

#1266 Gość_Ania_*

Gość_Ania_*
  • Gość

Napisano 05 stycznia 2024 - 12:44

Cześć, szukam takiej bajki gdzie jest taki chłopiec, co pamiętam miał na sobie takie staro dawne białe ubrania, co wyskoczył z takiego wysokiego okna, i w niego jakieś bandyci strzelali pistoletami albo strzałkami. Były prawdziwi aktorzy, nie była animacja, i myślę że może by była z lat '80-'90? Myślałam że może to Akademia Pana Kleksa ale sprawdziłam i to nie to. Bym była bardzo wdzięczna jak ktoś by mógł mi pomóc to znaleźć 😁 przepraszam za mój kiepski Polski, nie żyje w Polsce no to trudno mi perfekcyjnie pisać haha
  • 0

#1267 Gość_Aga_*

Gość_Aga_*
  • Gość

Napisano 07 stycznia 2024 - 19:35

Cześć wszystkim. Ja z kolei szukam bajki z motywem gdzie tygrys może lampart był w garniturze i był bossem. Ravzej byla to zla postac. Bajka jest disneya najprawdopodobniej. Dodałabym foto ale niea tutaj jak.

.
  • 0

#1268 Gość_Zuzia_*

Gość_Zuzia_*
  • Gość

Napisano 09 stycznia 2024 - 17:26

Hej szukam już od dłuższego czasu bajki;
Był to świat magi (fantastyki), gdzie każdy miał moc chyba oprócz jednego chłopaka. Głównego bohatera.
Pracował on w kuźni, I prze przypadek zniszczył on miecz w którym znajdował się magiczny amulet w kształcie podobnym do trójkąta. I dzięki niemu miał moc.
Z postaci były tam jeszcze 2 dziewczyny jedna miała moc leczenia a drugo lodu (jak woda była obok), starszy dziadek który znał się na eliksirach i zaczarował trolla by był ich przyjacielem.
Był też złoczynica co miał moc teleportacji i chciał zdobyć ten amulet
  • 0

#1269 Gość_Kris_*

Gość_Kris_*
  • Gość

Napisano 17 stycznia 2024 - 17:30

Taki motyw , mama zostaje porwana , dziecko ukrywa się pod podłogą. ... Tyle pamiętam :)
  • 0

#1270 Gość_kacper_*

Gość_kacper_*
  • Gość

Napisano 22 stycznia 2024 - 16:34

Witam, kojarzycie bajke w ktorej mozna powiedziec byly 2 swiaty. Jeden to zwykle zycie na ziemi a drugi to jakies podziemne gdzie byly jakies supermoce chyba. glowny bohater to jakis chlopak chyba kolo 15/16 lat. znalazl kiedys u siebie w pokoju nie wiem jakas kartke list ksiazke cos tego typu od ojca gdzie byla informacja o tym swiecie i jak tam sie dostac. jesli cos wam swita dajcie znac
  • 0

#1271 Gość_Zuzia_*

Gość_Zuzia_*
  • Gość

Napisano 22 stycznia 2024 - 17:19

Witam, kojarzycie bajke w ktorej mozna powiedziec byly 2 swiaty. Jeden to zwykle zycie na ziemi a drugi to jakies podziemne gdzie byly jakies supermoce chyba. glowny bohater to jakis chlopak chyba kolo 15/16 lat. znalazl kiedys u siebie w pokoju nie wiem jakas kartke list ksiazke cos tego typu od ojca gdzie byla informacja o tym swiecie i jak tam sie dostac. jesli cos wam swita dajcie znac

To chyba Slugterra
  • 0

#1272 Gość_kacper_*

Gość_kacper_*
  • Gość

Napisano 22 stycznia 2024 - 17:56

TAK, dziekuje


  • 0

#1273 Gość_Xento_*

Gość_Xento_*
  • Gość

Napisano 23 stycznia 2024 - 09:38

Hej.
Chciałbym znaleźć bajkę ale nie wiem jak się nazywa
Była tam dziewczyna o blond włosach z opaską i różowymi sercami na policzkach, miała magiczną różczkę dzięki której walczyła z "potworami~przeciwnikami", wywodzi la się chyba z rodziny jakiejś królewskiej "CHYBA", miała również chłopaka który był zwykłym człowiekiem i znał kung fu jak się nie mylę on natomiast miał brązowe włosy i oczy
  • 0

#1274 Mrukenauf

Mrukenauf

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 23 stycznia 2024 - 11:36

Cześć wszystkim. Ja z kolei szukam bajki z motywem gdzie tygrys może lampart był w garniturze i był bossem. Ravzej byla to zla postac. Bajka jest disneya najprawdopodobniej. Dodałabym foto ale niea tutaj jak.

.

Sprawdź Talespin, w Polsce znane jako Super Baloo.


  • 0

#1275 Gość_Zuzia_*

Gość_Zuzia_*
  • Gość

Napisano 23 stycznia 2024 - 15:51

Hej.
Chciałbym znaleźć bajkę ale nie wiem jak się nazywa
Była tam dziewczyna o blond włosach z opaską i różowymi sercami na policzkach, miała magiczną różczkę dzięki której walczyła z "potworami~przeciwnikami", wywodzi la się chyba z rodziny jakiejś królewskiej "CHYBA", miała również chłopaka który był zwykłym człowiekiem i znał kung fu jak się nie mylę on natomiast miał brązowe włosy i oczy

Star butterfly kontra siły zła
  • 0

#1276 Gość_Kasia_*

Gość_Kasia_*
  • Gość

Napisano 24 stycznia 2024 - 08:31

Poszukuje słuchowiska: radia dzieciom z lat 90-tych . Był tam mroczny władca, który zamieniał ludzi w skały. Tylko zaczarowane skrzypeczki mogły ich uratować. Niestety władca ten zaczarował wszystkie skrzypce tak, że nie chciały grać. Byli tam również trzej bracia i piękna dziewczyna zamieniona w skałę. Działo się to wszystko albo w okolicach Ojcowa, Doliny Prądnika lub zamku orawskiego ale dokładnie nie pamiętam. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.
  • 0

#1277 Gość_Szys_*

Gość_Szys_*
  • Gość

Napisano 31 stycznia 2024 - 14:21

Szukam bajki, w której była jakaś czarownica (czarny charakter) w grocie i miała pomagiera jakiegoś takiego fruwającego psa abo rybo-psa nie wiem nic więcej tylko taki obraz mam w głowie
  • 0

#1278 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 31 stycznia 2024 - 14:32

Była taka bajka o grupie leśnych zwierząt i szczeniaku, oni byli ścigani przez takiego hycla który jeździł motorem z przyczepką z boku i mieszkał w zamku. Te zwierzęta się zakradały do zamku też
  • 0

#1279 Gość_gosia_*

Gość_gosia_*
  • Gość

Napisano 01 lutego 2024 - 09:04

szukam bajki ktora ogladalam w latach 90 leciala pamietam w soboty o 14,

byla to nie kreskowka lecz film dla dzieci z aktorami  - zaczynala sie zawsze ze siedzial przy kominku w domu duzy kudlaty pies a obok niego stary dziadek i zaczynal opowiadac historie- co tydzien inna. czesto bylo o wielkoludach lub cyklopach w tej bajce. ktos pamieta tytul?


  • 0

#1280 Gość_gosia_*

Gość_gosia_*
  • Gość

Napisano 01 lutego 2024 - 09:04

szukam bajki ktora ogladalam w latach 90 leciala pamietam w soboty o 14,

byla to nie kreskowka lecz film dla dzieci z aktorami  - zaczynala sie zawsze ze siedzial przy kominku w domu duzy kudlaty pies a obok niego stary dziadek i zaczynal opowiadac historie- co tydzien inna. czesto bylo o wielkoludach lub cyklopach w tej bajce. ktos pamieta tytul?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com