Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Prawdopodobnie odnaleziony stary dubbing Zakochany Kundel z lat 60


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 leosimba

leosimba

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 marca 2008 - 10:01

Witam!
Udało mi się prawdopodobnie odnaleźć ścieżkę dźwiękową z filmu Zakochany Kundel z lat 60. Dlaczego prawdopodobnie? Dlatego że jest ona zapisana na szpuli magnetofonowej. Nagranie jest kopią ścieżki dźwiękowej z taśmy filmowej 35mm, wykonaną przez byłego operatora projektora w kinie w latach 60.
Posted Image
zdjęcie wykonane telefonem komórkowym

Użytkownik leosimba edytował ten post 19 marca 2008 - 10:27

  • 0

#2 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 marca 2008 - 14:02

Świetna wiadomość, skąd posiadasz taki unikat ? :)
  • 0

#3 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 19 marca 2008 - 15:41

Posiadam kasetę z Zakochanym Kundlem z lat 80'tych może tam będzie coś co Was zainteresuje?
  • 0

#4 mungo

mungo

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 19 marca 2008 - 16:33

Powiedz jeszcze, że posiadasz magnetowid który takie taśmy obsługuje - będziemy braćmi... U mnie taki sprzęt się jeszcze znajduje i odziwo działa... Taśmy też są, ale nigdy się nimi nie interesowałem. Nigdy się do tego nie przyznawałem, ponieważ w dzisiejszej dobie formatów cyfrowych i DVD, to posiadanie takich rzeczy może uchodzić za herezje :D

Użytkownik mungo edytował ten post 19 marca 2008 - 16:34

  • 0

#5 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 marca 2008 - 17:36

No to mamy już dwie osoby ze szpulami magnetycznymi, +Kubę z ZK z lat 80 :) Ciekawią mnie te dubbingi na pewno są dobre :)

Użytkownik Crockett edytował ten post 19 marca 2008 - 17:37

  • 0

#6 mungo

mungo

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 20 marca 2008 - 11:31

Może i ja bym kiedyś przeglądną swoje "szpule" a nóż widelec coś się trafi :D
  • 0

#7 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 marca 2008 - 20:50

Ho ho... Rzecz godna podziwu. Łza w oku sie zakręciła, kiedy zobaczyłem tą szpulę z taśmą... Pamiętam jak tata uczył mnie obsługiwać je (jak zakłądać do magnetofonu, jak go obsługiwać). Magnetofon nie miał pojedynczych przycisków, a takie jedno "pokrętło", którym trzeba było dość mocno zakręcić, by właczyć PLAY, lub przewijanie... Nie zapomnę jak, rodzice na moje pytanie: Jak to gra? Tłumaczyli mi że w tym pudełku siedza ludzie (krasnale, małe ludziki) i grają :D :D a ja wierzyłem, że tak jest naprawdę. Niestety, przeprowadzka zrobiła swoje i z dość dużej ilości szpul, ostały się pojedyncze sztuki, jak również ów magnetofon gdzieś na strychu leżakuje.. Ciekawe czy jeszcze działa. Popatrzmy, mamy materiały z płyt, kaset magnetowidowych i kaset magnetofonowych, teraz jeszcze taśmy szpulowe... Już chyba niewiele odbiegamy w technikach montarzu, odzyskiwania i naprawy od średnio-zaawansowanych studiów filmowych :D Tak trzymać chłopcy i dziewczęta :)
  • 0

#8 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 168 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 marca 2008 - 08:47

Eeee, to ja miałem "normalny", na przyciski xD
  • 0

#9 Cyril Sneer

Cyril Sneer

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacja:Evergreen Forest

Napisano 21 marca 2008 - 09:48

Ja też mam jakiś magnetofon szpulowy. Chyba o to Wam chodzi... W sumie mam 2, jeden popsuty (rozwalony), drugi jakaś unitra, gra i działa. Sorry za OT.Też mam na przyciski :P
  • 0

#10 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 06 maja 2008 - 17:47

No i co? Ktoś ma zamiar tą szpulą się zająć i zgrać z niej ten dubbing z lat '60? Byłoby SUPER!!!! :D :D :D :D
  • 0

#11 Szczurek_xDD

Szczurek_xDD

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano 16 czerwca 2008 - 18:43

Dokładam się do prośby o ten film ze starym dubbingiem !
  • 0

#12 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 16 września 2008 - 16:07

Czy ktoś w końcu ma zamiar zająć się tym dubbingiem ze szpuli? Skoro jest szpula i są osoby z działającymi odtwarzaczami, to nie wiem, w czym kłopot? Powiem szczerze, że narobiliście mnie (i innym zapewne także) apetytu, pisząc o dubbingu z lat '60. Dlatego skoro zaczęły się jakieś działania, niech będą kontynuowane :)
  • 0

#13 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 września 2008 - 21:48

Czy ktoś w końcu ma zamiar zająć się tym dubbingiem ze szpuli? Skoro jest szpula i są osoby z działającymi odtwarzaczami, to nie wiem, w czym kłopot? Powiem szczerze, że narobiliście mnie (i innym zapewne także) apetytu, pisząc o dubbingu z lat '60.
Dlatego skoro zaczęły się jakieś działania, niech będą kontynuowane :)


Zielon-Granatowy, Nam też wiele osób, wiele rzeczy obiecało i co? guzik z pętelką zobaczyliśmy (a bynajmniej ja). Jeśli leosimba mówił, że się tym zajmie, to wcześniej czy później to zrobi. Teraz studia/praca/rodzina - nie jest napewno łatwym znalezienie chwili na tego typu sprawy. Doceń też fakt, że nie jest łatwym odzysk z tego typu nośnika. Jest on bardzo podatny na zniszczenia. Doprowadzenie go go stanu "używalności" jest bardzo wymagającym procesem. Trzeba być cierpliwym i zdać się na pana leo ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com