Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#41 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 25 marca 2008 - 19:08

Niby nic, ale oryginalny tytuł potrafi zdziałać wiele, dziękuję :) Nie sądzę, żeby emitowały to stacje regionalne, bo nigdy nie miała do nich dostępu. Może Dwójka? Tam zawsze było dużo kreskówek na początku lat 90.
  • 0

#42 gawex

gawex

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 453 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Studio H-B ;)

Napisano 25 marca 2008 - 20:20

Też pamiętam tą bajkę. Z tego co mi wiadomo to żadna stacja regionalna tego nie emitowała.
  • 0

#43 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 marca 2008 - 19:59

Nie mogę doszukac się postu więc przypomnę. Kiedyś ktoś pytał o bajke, gdzie występowali chłopcy o przezwiskach muzyków. Ktoś, kto o to pytał, nie wiedział jaki to jest tytuł.. Wiedziałem o co chodzi, ale też nie mogłem sobie przypomnieć.
W myśl słów piosenki Carpe Diem "Teraz już wiem..." :) jak brzmi tytuł brzmi tej bajki: Grupa Mozarta a czworo głównych bohaterów to: Mozart (grał na gitarze), Szopen (klawisze), Verdi (perkusja) i Bethoven (gitara basowa)
  • 0

#44 K-r-i-s

K-r-i-s

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 29 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 kwietnia 2008 - 10:44

Nie mogę doszukac się postu więc przypomnę. Kiedyś ktoś pytał o bajke, gdzie występowali chłopcy o przezwiskach muzyków. Ktoś, kto o to pytał, nie wiedział jaki to jest tytuł.. Wiedziałem o co chodzi, ale też nie mogłem sobie przypomnieć.
W myśl słów piosenki Carpe Diem "Teraz już wiem..." :) jak brzmi tytuł brzmi tej bajki: Grupa Mozarta a czworo głównych bohaterów to: Mozart (grał na gitarze), Szopen (klawisze), Verdi (perkusja) i Bethoven (gitara basowa)


To ja sie pytalem kiedys, a nie mogles znalezc postu bo to pytanie zadalem na Shoutboxie :)
Wtedy wlasnie wspominales ze wiesz o jaka bajke chodzi ale nie pamietasz tytulu. Dzieki wielkie za pomoc i tytul. "Dziekuje" poszlo na Twoje konto :D
  • 0

#45 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 03 kwietnia 2008 - 15:22

Nie mogę doszukac się postu więc przypomnę. Kiedyś ktoś pytał o bajke, gdzie występowali chłopcy o przezwiskach muzyków. Ktoś, kto o to pytał, nie wiedział jaki to jest tytuł.. Wiedziałem o co chodzi, ale też nie mogłem sobie przypomnieć.
W myśl słów piosenki Carpe Diem "Teraz już wiem..." :) jak brzmi tytuł brzmi tej bajki: Grupa Mozarta a czworo głównych bohaterów to: Mozart (grał na gitarze), Szopen (klawisze), Verdi (perkusja) i Bethoven (gitara basowa)

O ile dobrze pamiętam, leciała ona na RTL 7 rano
  • 0

#46 gawex

gawex

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 453 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Studio H-B ;)

Napisano 03 kwietnia 2008 - 16:14

O ile dobrze pamiętam, leciała ona na RTL 7 rano


Też mi coś w pamięci świta ...
  • 0

#47 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 03 kwietnia 2008 - 18:13

A mnie się wydaje że to leciało na Dwójce z dubbingiem Ale mogło być też Na RTL7 z lektorem i nie rano a gdzieś po 15

Użytkownik lupa33 edytował ten post 03 kwietnia 2008 - 18:19

  • 0

#48 K-r-i-s

K-r-i-s

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 29 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 kwietnia 2008 - 18:34

Musialo leciec albo na TVP1 albo na TVP2 albo na Polsacie, bo gdy to ogladalem to tylko te 3 kanaly mialem wtedy w domu :) O RTL7 nie moge sie zatem wypowiedziec :)
  • 0

#49 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 kwietnia 2008 - 22:08

Może i RTL7 emitował, ale ja nie miałem nigdy tego kanału a pamiętam ten serial z telewizji, także wydaje mi się, że któraś TVP albo TVN emitowała ten serial. Dla przypomnienia, mam dla Państwa coś takiego (znalezione na YouTube):
http://pl.youtube.com/watch?v=gElYc2_oFUw

  • 0

#50 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 03 kwietnia 2008 - 23:14

Na pewno kiedyś widziałam. I na tym się kończą jakiekolwiek skojarzenia, niestety...
  • 0

#51 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 kwietnia 2008 - 07:14

Na pewno kiedyś widziałam. I na tym się kończą jakiekolwiek skojarzenia, niestety...

Zamiast dodać odpowiedź, dodałem "podziękowanie", ale myślę, że nic się nie dzieje - tak czy siak mam Ci za co dziękować, więc jestem usprawiedliwiony ;) Co do Twoich wspomnień, z czasem może się to zmienić i poznasz przygody, czwórki głównych bohaterów :)
  • 0

#52 Andrew

Andrew

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 kwietnia 2008 - 12:17

bajka emitowana w latach 90 lub po 2000 roku na TVN w niedziele z rana,opowiadała o kolesiu (pilocie) któremu zaginął ojciec . o ile dobrze pamiętam to nosił on dość charakterystyczną czerwoną kurtkę
  • 0

#53 mungo

mungo

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 06 kwietnia 2008 - 12:23

bajka emitowana w latach 90 lub po 2000 roku na TVN w niedziele z rana,opowiadała o kolesiu (pilocie) któremu zaginął ojciec .
o ile dobrze pamiętam to nosił on dość charakterystyczną czerwoną kurtkę

Do Twojego opisu pasowałby główny bohater Power Stone (Magiczne kamienie) rzeczywiście nosił on czerwony kombinezon, do tego jeszcze pilotkę i google (nakrycie głowy charakterystyczne właśnie dla pilotów). Serial emitował TVN w latach które podałeś.
  • 0

#54 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 kwietnia 2008 - 12:25

bajka emitowana w latach 90 lub po 2000 roku na TVN w niedziele z rana,opowiadała o kolesiu (pilocie) któremu zaginął ojciec .
o ile dobrze pamiętam to nosił on dość charakterystyczną czerwoną kurtkę


Nie mogła być emitowana w latach 90, bo TVN powstał w roku 1997 ;)

A co do samego tytułu, to niestety nie kojarzę, ale sprawdź tutaj
  • 0

#55 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 06 kwietnia 2008 - 12:41

Jest jedna bajka, której nazwy nicholery nie mogę sobie przypomnieć. :/ Leciała kilka lat na MiniMaxie. Opowiadała o chłopcu z Indii, który mieszkał na wsi. Miał bardzo charakterystycznego kolegę - dryblas z wielką głową, krzywymi zębami i śmisznymi gałami. Pamiętam jeden odcinek: poradziły się władze miasta go, co zrobić, aby wioska więcej zarabiała. Wymyślił, żeby zamiast kur chodować strusie. No i był niezły charmider. ;)
  • 0

#56 mati74

mati74

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 92 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 06 kwietnia 2008 - 15:09

jest to bajka ,,chłopiec z malajskiej wioski"

Użytkownik mati74 edytował ten post 06 kwietnia 2008 - 15:10

  • 0

#57 profg86

profg86

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 kwietnia 2008 - 14:59

Szukam tylulu bajki. Bajka ta leciala na TVP2 w latach 90. Akcja rozgrywala sie w kosmosie, gdzie grupa chyba 3 kosmicznych zolnierzy z walczyla z armia robotow. Ta wroga armia kierowal jakis czlowiek. Roboty byly czarne. Tylko tyle pamietam, prosze o pomoc.
  • 0

#58 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 10 kwietnia 2008 - 16:39

Kurczę, tych bajek o wielkich robotach było sporo... Ale chyba tylko "Teknoman" leciał w TVP.
  • 0

#59 Kondziu

Kondziu

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 kwietnia 2008 - 17:29

Dawno się o nic nie pytałem :P Trudne to chyba nie będzie choć nie jestm pewien. Kreskówka leciała lub jeszcze leci na supert rtl lub rtl ch albo samo rtl. Wszystkie trzy kanały niemieckie. Była to bajka o osobach, które miały jakieś kamienie coś jak Jake Chan dzięki nim kierowali stworami np. muchą albo innym owadem.
  • 0

#60 Kondziu

Kondziu

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 maja 2008 - 16:46

Sorry że post pod postem ale nikt nie odpowiedział więc samo sobie odpowiem. Kreskówka nosi tytuł: Di-Gata Defenders. Polecam jak coś :P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com