Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Fanfiction


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 06 października 2007 - 19:20

Fanfiction- literatura tworzona na podstawie istniejącego już dzieła- filmu, książki, serialu, anime. Wykorzystując gotowy świat autorzy ff rozbudowują swoje ulubione dzieła, zmieniając przebieg wydarzeń, wprowadzając alternatywne postacie, mieszając światy. Popularnymi tematami są pamiętniki postaci, wydarzenia nie ukazane widzom do końca, wątki zaniechane lub nierozwiązane, dzieje postaci przed lub po zakończeniu akcji. Zdarzyło Wam się kiedyś czytać fanfiki? Co o nich sądzicie? A może sami publikujecie tego rodzaju teksty www.fanfiction.net- wielojęzyczna baza fanfików na każdy temat.
  • 0

#2 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 07 października 2007 - 08:33

Nie mam nic przeciwko, o ile jest dobrze zrobiona. Życie pokazuję, że książki na podstawie filmów mają taką samą treść merytoryczną i nic poza tym(co jest wielkim błędem ofc) Książka na podstawie filmu powinna zaoferować coś więcej,jakieś dodatkowe sytuację które film nie ujął. W dzisiejszych czasach młodych ludzi trudno zmobilizowć do czytania książek, także stwierdzą, że po co mają czytać książkę, skoro mają dokładnie taki sam film?
  • 0

#3 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 07 października 2007 - 10:09

Ciekawe czy film zrobiony na podstawie książki można uznać za fanfiction?
  • 0

#4 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 22 kwietnia 2008 - 15:44

Fanfiction... Ahhh, i pomyśleć, że kiedyś takie pisałam! A gdyby je zekranizowano, "Atomówkom" przywróciłoby to utraconą w polskiej wersji świetność, a "Tabaludze" świetność, której tej serial w oryginale nigdy nie miał... ale z drugiej strony przestałby się nadawać dla dzieci ;) W razie jakiegokolwiek zainteresowania mogę zapodać tym, co z nich zostało :D
  • 0

#5 Ashiren

Ashiren

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Adults only!

Napisano 28 kwietnia 2008 - 11:13

Fanfiction... Zdaje mi się, że ludzie piszą najczęściej alternatywne wydarzenia, gdyż nie mogą się pogodzić z pewnymi zakończenia w ich serialu lub chcą się "wyżyć" weną twórczą. ;)

W internecie jest pokaźny zbiór fanfiction, po angielsku więc można nauczyć się dobrze języka:
http://fanfiction.net

  • 0

#6 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 kwietnia 2008 - 06:49

Jeśli za fanfiction można uznać postaci mitologiczne wkomponowane w całkiem nowy świat, to mam coś takiego na koncie ;) Tak jak ktoś już powiedział fanfiction to dobry sposób, żeby się uaktywnić twórczo. Nie każdy ma aż taką wyobraźnię, żeby wymyślić od podstaw cały świat, a wymyślanie nazw może spędzić sen z powiek. Więc po co się męczyć skoro ktoś już stworzył bohaterów, fabułę i całą resztę? Wystarczy tylko kontynuować historię, która ktoś zaczął i skończył, bądź nie wiedział, jak ją dalej pociągnąć :)
  • 0

#7 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 01 maja 2008 - 08:27

Fanfiction fajny pomysł i widać że za granicą jest to bardzo rozwinięta dziedzina literatury. Szkoda, że w Polsce nie ma takiej strony z takimi rzeczami.
  • 0

#8 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 02 maja 2008 - 20:36

A szukałeś? Jest ich pełno z (nie)sławnym Mirrel na czele. FF nie czytałam już ponad rok. Po prostu żal mi czasu na przerzucanie gór chłamu by trafić na 1-2 dadające się do przeczytania. Na pweno pisanie sprawia radość autorom, ale do czytania za bardzo to się nie nadaje.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com