Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nowa seria "Czarodziejki z Księżyca"


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 sierpnia 2012 - 20:47

Witam

Dla rozruszania tematu odgrzeję news który od dłuższego czasu krąży w sieci. Jeśli jednak nie dotarł do wiadomości naszych forumowiczów, to miło mi będzie wspomnieć, iż w związku z obchodami 20-lecia serii w Japonii podczas oficjalnego konwentu zorganizowanego z tej okazji, autorka mangi Naoko Takeuchi zapowiedziała, iż rok 2013, a dokładniej okres wakacyjny będzie optymistyczny dla fanów tej serii.

Otóż obecnie w Japonii trwają prace nad kontynuacją serii o Czarodziejkach. Co prawda szczegóły nie są jeszcze bliżej znane, niemniej jednak z oficjalnych informacji wynika, iż seria ma być wzorowana na mandze. Tak na dobrą sprawę nikt jeszcze nie wie jaka będzie fabuła, ile odcinków będzie liczył serial i tak na dobrą sprawę czy to będzie jedna historia zamknięta w sezonie, czy też tak jak w obecnie istniejącym anime kilka serii - czas pokaże

Podaje linka do strony gdzie można przeczytać nowinki ze świata anime ;)

SM Powraca

Donosząc o powyższym jestem ciekaw jak Wy zareagowaliście na te wieści? Przypuszczam że na forum jest wiele osób czy to moich rówieśników (rocznik 86) czy też w zbliżonym okresie, co nie zmienia faktu, że znaczne grono z Was miało do czynienia z tym anime, wielu z nas się na nim wychowało i myślę że tak samo wielu z Was ma miłe wspomnienia z okresu dzieciństwa.

Zachęcam do dyskusji i podzielenia się własnymi refleksjami
  • 0

#2 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 14 sierpnia 2012 - 21:06

Gdy tylko zobaczyłam gdzieś tego niusa, pomyślałam sobie: "I po kiego grzyba?". Nie, nie, nie. Takie "reaktywacje" rzadko dobrze wychodzą. I wzorowana na mandze... Manga ma takie dziwne pomysły i wątki, że cieszył mnie ich brak w oryginalnym anime.
  • 0

#3 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 sierpnia 2012 - 21:12

Szczerze nigdy mangi nie czytałem i poruszane tam wątki są mi obce :P możesz mi je przybliżyć Daguchna?:P
  • 0

#4 Zelgadis

Zelgadis

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 156 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano 14 sierpnia 2012 - 21:20

Ja mam mangę, ale ciężko mi się ją czytało, bo to pierwsza manga wydana w Polsce i to z "ciekawym" tłumaczniem. Napisałbym o czym traktuje, ale zbyt dawno czytałem, żeby przytoczyć, czeka mnie chyba powtórka :)
  • 0

#5 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 14 sierpnia 2012 - 21:21

Też miałam w ręku tylko dwa tomy, ale wystarczyło :P Znalazłam fajną stronę, gdzie ktoś wypisał rozbieżności między mangą a anime: http://www.eternalsa...nga/manga2.html
  • 0

#6 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 164 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 sierpnia 2012 - 21:23

FMAB chyba było dość udane? Serial raczej będzie ciekawy, natomiast u nas przebije się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jakaś "sieciówka" zdobędzie prawa... ale wtedy mogą ciąć...
  • 0

#7 Nano

Nano

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 14 grudnia 2012 - 18:52

Też czekam na premierę, aczkolwiek mam nadzieję, że nie będzie to za bardzo przesadzone ;)
  • 0

#8 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 grudnia 2012 - 10:51

Mnie w dalszym ciągu ciekawi jaka będzie forma serii. Czy to będzie przesadzona kreska komputerowa, czy coś zbliżonego do oryginalnej serii. Mam rownież nadzieję, ze nie przesadzą z muzyką, która miała swój klimat. Jakoś nowe brzmienia mi nie podchodzą, a forma "cukierkowa" z oryginalnej serii uważąm że pasowała do tematyki... Zastanawiam się kiedy pojawią się w sieci jakiekolwiek przecieki i pierwsze newsy związane z powstawaną serią :D
  • 0

#9 ceregra

ceregra

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 493 postów
  • Lokalizacja:153325

Napisano 15 grudnia 2012 - 17:01

o ile się w ogóle pojawia
  • 0

#10 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 grudnia 2012 - 11:32

Myślę że jakiś oficjalny preview się pojawi :) swoją drogą ciekawe kiedy podadzą datę oficjalnej premiery :D
  • 0

#11 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 23 grudnia 2012 - 14:02

Nie wiem, mnie tam się nie spieszy :P Za to przeraża mnie, jak bardzo fandom czeka na tę "przeróbkę"... Czytam sobie opinie na takich portalach jak Tumblr i niemal wszyscy są tacy zjarani, jak to cudownie, bo będzie "wierne mandze" i "bardziej dorosłe". Nie mam bladego pojęcia, po co to komu. Czy naprawdę potrzebują widzieć śmierć wszystkich czterech Sióstr Czarnego Księżyca, Hotaru jako półcyborga i Setsunę z politycznie poprawnym ciemnym kolorem skóry? Śmiem twierdzić, że niektórym się trochę w główkach poprzewracało od czasu wielkiej popularności gatunkowych dziwactw pokroju "Puella Magi Madoka Magica" <_<

Użytkownik Daguchna edytował ten post 23 grudnia 2012 - 14:02

  • 0

#12 Nefertis

Nefertis

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 15:13

Nigdy jakoś specjalnie nie przepadałem za SM ale nowa seria może sprawi, że znowu do tego przysiąde :>
  • 0

#13 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 grudnia 2012 - 11:26

Nie wiem, mnie tam się nie spieszy :P
Za to przeraża mnie, jak bardzo fandom czeka na tę "przeróbkę"... Czytam sobie opinie na takich portalach jak Tumblr i niemal wszyscy są tacy zjarani, jak to cudownie, bo będzie "wierne mandze" i "bardziej dorosłe". Nie mam bladego pojęcia, po co to komu. Czy naprawdę potrzebują widzieć śmierć wszystkich czterech Sióstr Czarnego Księżyca, Hotaru jako półcyborga i Setsunę z politycznie poprawnym ciemnym kolorem skóry? Śmiem twierdzić, że niektórym się trochę w główkach poprzewracało od czasu wielkiej popularności gatunkowych dziwactw pokroju "Puella Magi Madoka Magica" <_<


Szczerze mangi nie czytałem i nigdy mnie do niej nie ciągnęło więć trudno mi się podnieść do tematyki, co nie zmienia faktu, iż jako fan oryginalnej wersji z lat 90 boje się że to co ujrzy świato dzienne w przyszłym roku będzie jedną wielką komercją na potrzeby zarobkowe i cały klimat serii z lat 90 pryśnie. Może się myle, ale z uwagi na tematyke tego anime, zmienianie jego charakteru uwazam za bezcelowe.
  • 0

#14 kinichi

kinichi

    Bajkowy Pomagacz

  • Moderator
  • 1 939 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 kwietnia 2013 - 09:39

Niestety smutna wiadomość. Premiera została przełożona. Źródło: ACP

Po hucznej zapowiedzi nowego anime "Sailor Moon" w lipcu ubiegłego roku, zapadła cisza. Mimo upływających miesięcy nie pojawiały się żadne informacje na temat nowej produkcji, co wywołało zrozumiałe zaniepokojenie wśród fanów.
Ostatnio Fumio Osano, znany wśród Moonies jako Osabu, napisał na swoim Twitterze, że premiera anime została przełożona. Dopytywany jednak o konkretniejsze dane i o możliwość przesunięcia nowego anime na przyszły rok, odparł "Nie w 2014. Prawdopodobnie".
Przy okazji dodać warto, że sukcesem okazała się nowa edycja mangi "Sailor Moon". Kolejne tomy lądują na szczytach zestawień najlepiej sprzedających się komiksów japońskich w USA.


  • 0

#15 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 maja 2013 - 19:16

Ano, wyszło jak zwykle.... Jakby co świeże info zawsze na tym forum www.sailormoon.com.pl ;)
  • 0

#16 Ridziu

Ridziu

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 17 lipca 2013 - 17:54

Na MALu jest już coś, ale mniej wiecej tyle, ile pojawiło się w tym temacie ;_;
http://myanimelist.n...j...Moon_(2013)
z chęcią bym obejrzał nową serię. Slayersy doczekały się nowej serii, wg. mnie udana była ta kontynuacja :D
  • 0

#17 AMERICAN

AMERICAN

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 17 lipca 2013 - 22:19

W końcu jakaś dobra wiadomość ciekawe jak szybko dotrze to anime do polskich stacji telewizyjnych o ile dotrze...
  • 0

#18 sandi1993

sandi1993

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 20 lipca 2014 - 12:51

Możnaby pomyśleć nad złożeniem się na całą serię Sailor Moon Crystal(jak już wyjdą wszystkie odcinki), fanlektortv.pl


  • 0

#19 Robert

Robert

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 198 postów

Napisano 20 lipca 2014 - 17:45

Już to robi grupa HoshiAkari, nie ma sensu dublować.

http://www.hoshiakar...com/sailormoon/


  • 1

#20 kinichi

kinichi

    Bajkowy Pomagacz

  • Moderator
  • 1 939 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 29 lipca 2014 - 17:35

ktoś ma dostęp do wersji nie online? bo i tak wygasły ;)


  • 0



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com