Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Troskliwe Misie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 06 października 2007 - 13:55

Posted Image

Troskliwe misie to absolutna klasyka jeżeli idzie o seriale animowane dla dzieci.
Wyobraźcie sobie że jest pierwsz połowa lat 90 i macie przed sobą jeszcze całe beztroskie dzieciństwo , wieczorynki i zabawki ;) a najbardziej wypatrujecie sobotniej dobranocki gdyż wtedy emitują właśnie Troskliwe Misie ... tym beztroskim akcentem rozpoczynam ten temat i może trochę informacji dotyczących serialu , wg wikipedii :

Troskliwe Misie zostały wymyślone przez instytucję American Greetings w roku 1981 jako wizerunki na pocztówki , bardzo szybko zorientowano się że można zrobić z tych postaci coś więcej i tak w roku 1984 powstał serial animowany który liczy sobie 103 odcinków.


W mojej opinii to piękny serial dla dzieci , no ale dla dzieci tylko niestety , nie umywa się do Gumisiów , co prawda w zastępstwie można obejrzeć ale niejako Gumisie mają więcej humoru i mniej słodyczy , ten serial momentami jest jak dla mnie za słodki , przygody miśków też nie porywają tak jakby miały porywać ale serial robił wrażenie te naście lat temu , są dobre wspomnienia i obok Dinusiów ( z którymi mam więcej wspomnienń , bo nawet na TVP Polonia go emitowali !!!!!!!!!!! ) oraz Wyspy Niedźwiedziej relikt z czasów dawnych , gdzie rządzący pamietali o najmłodszych widzach i nie traktowali ich jak pomioty , taka prawda , no i jescze z bajowego kina pamiętam Troskliwe Misie.6/10

Nie chcę was martwić ALE Nowa seria Troskliwych Misiów

Żeby nie było że to blef i kpina , popłaczcie sobie nad tym obrazkiem :
Posted Image

Jednym słowem kpina i skok na kasę , takie rysunki mnie płoszą a nie przyciągają :/
Zresztą :
http://www.youtube.com/watch?v=FK5C4k3ZtdU&mode=related&search=
wygladają jak Happy Tree Friends :/

Użytkownik Bajkofil edytował ten post 06 października 2007 - 14:26

  • 0

#2 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 października 2007 - 19:07

Jako, że autor uparcie reklamuje temat na SB, to zrobię wpisik ;). Jedna z moich ulubionych bajek. Wspaniała, ucząca elementarnych zasad i wartości. Zastanawiam się, czy jest ktoś, kto choć raz w życiu nie wykrzyknął słynnego "Niech uderzą serca...". Z resztą końcowe słowa czołówki niosą piękne przesłanie "serc sto, a w nich moc". W każdym ludzkim sercu jest ogromna potęga, trzeba ją tylko z siebie wydobyć...
  • 0

#3 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 07 października 2007 - 08:34

Do Troskliwych Misi nic nie mam w swoim czasie pamiętam jak to oglądałem. Z ciekawości ściągnęłem film i poprostu nudził mnie w dzieisejszych czasach.
  • 0

#4 Kondziu

Kondziu

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 października 2007 - 10:01

A ja wogóle niemiałem z tym styczności. Mógłby ktoś napisać gdzie to emitowno itp ?
  • 0

#5 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 07 października 2007 - 14:37

A ja wogóle niemiałem z tym styczności. Mógłby ktoś napisać gdzie to emitowno itp ?

W TVP1 W Wieczorynce I w Tvn w bajkowym kinie
  • 0

#6 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 października 2007 - 19:17

Do Troskliwych Misi nic nie mam w swoim czasie pamiętam jak to oglądałem. Z ciekawości ściągnęłem film i poprostu nudził mnie w dzieisejszych czasach.

Pewnie dlatego, że nie jest Ci znany klimat starych dobrych bajek, a Troskliwe Misie właśnie do takich należą. Nie ma w nich może akcji rodem z anime, gdzie zabijają się i walczą na każdym kroku. W troskliwych tego nie ma, ale jest klimat, jest przesłanie i nauka dla odbiorcy... no i oczywista niezapomniany dubbing :) I to jest w nich piękne!!
  • 0

#7 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 14 października 2007 - 12:19

W TVP1 W Wieczorynce I w Tvn w bajkowym kinie

Ijeszcze mi się przypomniało że na mini mini też emitowano troskliwe mśki
  • 0

#8 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 14 października 2007 - 13:21

Pewnie dlatego, że nie jest Ci znany klimat starych dobrych bajek, a Troskliwe Misie właśnie do takich należą.

Ewentualnie "odbiorca" jest na tą bajkę zwyczajnie za stary, a że nie ma związanych z tą kreskówką wspomnień-musztarda po obiedzie. Powiedzmy szczerze, ludzie w wieku lat nastu wzdychają nad "starymi, dobrymi bajami" wyłącznie z sentymentu. Dzieci przed 10 rokiem życia, do których kierowane są te bajki nadal sie nimi zachwycają-o ile maja do nich dostęp. :)

Nie ma w nich może akcji rodem z anime, gdzie zabijają się i walczą na każdym kroku.

No, nie ma to jak krew i przemoc wspaniale ukazana w Maria-Sama-Ga-Miteru, Geshinken, czy Victorian Romance Emma. :rolleyes:
  • 0

#9 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 14 października 2007 - 13:56

Ewentualnie "odbiorca" jest na tą bajkę zwyczajnie za stary, a że nie ma związanych z tą kreskówką wspomnień-musztarda po obiedzie. Powiedzmy szczerze, ludzie w wieku lat nastu wzdychają nad "starymi, dobrymi bajami" wyłącznie z sentymentu. Dzieci przed 10 rokiem życia, do których kierowane są te bajki nadal sie nimi zachwycają-o ile maja do nich dostęp. :)

No, nie ma to jak krew i przemoc wspaniale ukazana w Maria-Sama-Ga-Miteru, Geshinken, czy Victorian Romance Emma. :rolleyes:

Z pierwszym odnośnikiem sie zgadzam, z drugim już nie. Sam nie lubię pustych anime gdzie tylko się nawalają. Bardzo udane(bo prawie każde) jest anime z wytwórni Ghibi
  • 0

#10 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 14 października 2007 - 16:59

Kseroboy, to była IRONIA. Wskaż mi w ww. anime choć jedną scenę z "nawalanką":)
  • 0

#11 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 14 października 2007 - 17:06

Nie czarujmy się, w dzisiejszych czasach takie rzeczy oglądają tylko ludzie... niedojrzali. :/ Chodzi mi o starszych
  • 0

#12 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 14 października 2007 - 18:18

Nie czarujmy się, w dzisiejszych czasach takie rzeczy oglądają tylko ludzie... niedojrzali. :/ Chodzi mi o starszych

W Takim razie jestem niedojrzały i fajnie się z tym czuję.
  • 0

#13 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 października 2007 - 18:45

Nie czarujmy się, w dzisiejszych czasach takie rzeczy oglądają tylko ludzie... niedojrzali. :/ Chodzi mi o starszych

Taa wszyscy zgrywajcie twardzieli, terminatorów ludzi wyższych sfer z zadartym nosem.... Takie teraz jest podejście dzisiejszej młodzieży. Oglądać Gumisie, Wuzzles, RR to dla nich wstyd, wszyscy teraz jakieś mordobicia oglądają i to jest coś... Z tym, że to jest chwilowe, mania która po skończonej emisji mija. A stare bajki (takie dziecinne - przez was uważane) zostają w pamięci i po latach miło jest powspominać, a jeszcze lepiej oglądnąć.

A tak wogóle to stwierdzenie mogło paść tylko i wyłącznie z ust osoby w wieku 10-15 lat, dla których oglądanie tego typu kreskówek jest wielkim obciachem - wstyd... Zobaczymy co będziecie mówić za kilkanaście lat :P

A ja powiem Wam że POMIMO WIEKU, JESTEM STRASZNIE NIEDOJRZAŁY!!!! I SIĘ TEGO NIE WSTYDZĘ... Mając do wyboru Troskliwe czy Króla szamanów (który tak oblegany niedawno był - no właśnie niedawno :P ) to wybiorę TROSKLIWE!!
  • 0

#14 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 14 października 2007 - 20:48

Nie czarujmy się, w dzisiejszych czasach takie rzeczy oglądają tylko ludzie... niedojrzali. :/ Chodzi mi o starszych


Cóż by następne pokolenia miały świadomość że takie bajeczki były to należy wciąż o nich pisać , przypominać je , bo to co teraz się emituje na tych pseudo bajkowych kanałach dla dzieci , niejednego rodzica przyprawia o szybsze bicie serca , gdzie się podziali bohaterowie których czyny były nauką , czy nalezy pozowlić by współczesne dzieci wychowywały się na jakichś tam Ben 10 - ach , Andych czy innych syfach z CN , Jetix , Zig Zapów , jestem za tym by takie bajki jak ta propagować je , dziecka w sobie nie należy zabijac a rozwijać , takie me zdanie na koniec.
  • 0

#15 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 21 października 2007 - 20:55

Ja nie doszukuję się w "Troskliwych misiach" jakiś pseudopsychologiczno-filozoficznych przesłań o dobroci i miłości. To po prostu sympatyczna bajucha, którą miło jest nawet starym koniem będąc obejrzeć. I tyle.
  • 0

#16 mungo

mungo

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 23 października 2007 - 08:33

Ja nie doszukuję się w "Troskliwych misiach" jakiś pseudopsychologiczno-filozoficznych przesłań o dobroci i miłości. To po prostu sympatyczna bajucha, którą miło jest nawet starym koniem będąc obejrzeć. I tyle.

Dokładnie. Nic dodać, nic ująć. Wypowiedź trafiona w 10-tkę.

Nawiązując jeszcze do pierwszego postu:
http://www.youtube.com/watch?v=FK5C4k3ZtdU&mode=related&search=
Widziałem takie fragmenty o takich róznych postaciach, co robią coś i potem giną w taki bardzo brutalny sposób - nie polecam... A właśnie na widok tych "nowych" (nie znaczy lepszych) Troskliwych Misiów mam przed oczami tamte drastyczne sceny... Zastanawiam się czemu miał ten zabieg "odmłodzenia" (czy jak go inaczej nazwać) miał służyć, bo napewno poprawie statystyki oglądalności.

Użytkownik mungo edytował ten post 23 października 2007 - 08:37

  • 0

#17 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 23 października 2007 - 13:46

Ja nie doszukuję się w "Troskliwych misiach" jakiś pseudopsychologiczno-filozoficznych przesłań o dobroci i miłości. To po prostu sympatyczna bajucha, którą miło jest nawet starym koniem będąc obejrzeć. I tyle.

No to mamy inne podejście do bajek. Ja zawsze staram się znalezć przesłanie Dobra bajka powinna nietylko bawić ale także uczyć i wychowywać przekazywać dzieciom jakieś wartości a dzsiejsze bajki są albo głupie , Albo nafaszerowane bezsensonwną przemocą.

Użytkownik lupa33 edytował ten post 23 października 2007 - 13:48

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com