Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Wojowniczki z Krainy Marzeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 13 grudnia 2007 - 16:24

Anime które kochałam bardziej niż Dragon Ball i Slayers razem wzięte.

Dzień jak co dzień na Wierzy Tokio- celu wycieczek szkolnych z całej stolicy Japonii. 14 letniej Hikaru zabrakło drobnych by obejrzeć miasto przez lornetkę- monety pożycza jej kompletnie nieznajoma dziewczyna w zielonym mundurku "tej szkoły dla geniuszy" jak objaśniają jej przyjaciółki. Scenę obserwuje dziewczyna z drogiej, prywatnej szkoły.
Nagle wszystkich oślepia błysk światła i wszystkie trzy słyszą głos wzywający pomocy. Chwile później trzy nieznające sie dziewczęta lodują w kompletnie nieznanym miejscu na grzbiecie wielkiej ryby.

napotkany mag o posturze kilkulatka wyjaśnia, ze wezwała je władczyni krainy- księżniczka Emarude, uprowadzana przez kapłana Zagato. Pod nieobecność władcy kraina zaczyna ginąć, więc Magiczni rycerze muszą odnaleźć ją i spełnić życzenie, które ich tu wezwało...

Ile bym dała, żeby zobaczyć to anime znów w polskiej TV- najlepiej z dubbingiem i oryginalnym tłumaczeniem. na pocieszenie zrobiłam listę openingów i endingów w różnych wersjach językowych- mnie najbardziej podobały sie te hiszpańskie.
Openingi i endingi-lista youtube
  • 0

#2 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 29 lutego 2008 - 00:01

Dwa odcinki na kasecie kiedyś sprezentował mi kuzyn... Polubiłam bardzo tą serię. Chociaż Mokona przesłaniała mi całą resztę ^_^

Ile bym dała, żeby zobaczyć to anime znów w polskiej TV- najlepiej z dubbingiem i oryginalnym tłumaczeniem.


Nie byłabym sobą, gdybym tego nie podchwyciła. Niezły pomysł... Tylko kogo chciałabyś w niej usłyszeć? Bo zapewnie nie "mistrzynie" z Katowic...
  • 0

#3 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 29 lutego 2008 - 07:22

Śliczne anime. :) Mimo, że z pozoru motywy zerżnięte z innych serii Magicial Girls, to zawsze zostaje coś więcej. Tu i ówdzie podchwycona jakaś myśl filozoficzna, jak to zwykle u pań z CLAMP. A wyprawa tych dziewczynek na ratunek księżniczce Emroth trochę mi się kojaży z podróżą Małego Księcia Exupery'ego. ;)
Aktualnie ciągnę serię w rawie z torrenta i emule. :)
  • 0

#4 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 16:18

Dwa odcinki na kasecie kiedyś sprezentował mi kuzyn... Polubiłam bardzo tą serię. Chociaż Mokona przesłaniała mi całą resztę ^_^
Nie byłabym sobą, gdybym tego nie podchwyciła. Niezły pomysł... Tylko kogo chciałabyś w niej usłyszeć? Bo zapewnie nie "mistrzynie" z Katowic...

Nazwisk nie wymienię, bo za leniwa jestem na szukanie.
Hikaru-Eva z OSR
Clef- Włóczykij :D

Z reszta mam problem... dubbing robi się u nas dla dzieci, więc trudno by głosy podpasowały do nieco dojrzalszej serii

Ps.
MOKONA WYMIATA!
  • 0

#5 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 29 lutego 2008 - 20:13

A może by zrobić fandub?? Adresowane by było do tej grupy odbiorców co trzeba, ale. nie będzie to profesjonalny dubb, więc duże by były do niego zastrzeżenia i (najważniejsze) kto by się tego podjął??
____
A co do samego pomysłu dubbu, to ja bym widział w roli Ascotta Joannę Wizmur (marzenie nie do spełnienia :( ), Jassie z pokemonów w roli tej pierwszej wieźmy co ich atakowała Alsione, a Agatę Buzek (mimo, że córka znanego polityka, to jednak w 6 w pracy całkiem całkiem sobie poradziła) w roli Calviny.
____
MoKoNa rUlEzZz!!!

Użytkownik dred edytował ten post 29 lutego 2008 - 21:04

  • 0

#6 malwa-larwa

malwa-larwa

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 01 marca 2008 - 00:44

Całkiem przyjemnie mi się oglądało to anime. Co prawda, nie pamiętam, żebym je widziała w TV, ale ściągnęłam odcinki z lektorem i jestem pod zachwytem (nie takim jak Slayers, no ale jednak).
  • 0

#7 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 01 marca 2008 - 02:17

Eire - What is OSR, bom niekumata? ;) Calvina w interpretacji Buzek byłaby cud miód (zresztą kobietę bardzo cenię od czagu jej roli w "Glinie" i wcale mi nie przeszkadza jej tato ;) ). A Kaczmarski (Włóczykij) brzmi tak jakoś... za staro na Clefa ^^" Nie wiem, dlaczego. Może kwestia przyzwyczajenia. Na główne bohaterki dobrze by było dać kogoś z młodych, ale ci, których głosy lubię i których ja brałabym pod uwagę, są raczej mało znani, np. Dorota Łukasiewicz ;) Niezłym kandydatem do roli Felia byłby Jerzy Jan Połoński.
  • 0

#8 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 01 marca 2008 - 17:20

A może by zrobić fandub?? Adresowane by było do tej grupy odbiorców co trzeba, ale. nie będzie to profesjonalny dubb, więc duże by były do niego zastrzeżenia i (najważniejsze) kto by się tego podjął??

Na pewno nie ja.
Po pierwsze roboty za dużo a czas wolny to rzecz na której nadmiar nie narzekam.
Po drugie trzeba do tego by mieć sprzęt i zdolności. Sprzęt może by sie znalazł, ale podkładanie głosów to nie jest łatwa część aktorskiego rzemiosła. Powiem nawet, że granie osobiście ma tą przewagę, że grasz całą sobą, w dubbingu głos ma jedynie uzupełniać. Ludzi uzdolnonych w tym kierunku jest na prawdę garstka.

Agatę Buzek (mimo, że córka znanego polityka, to jednak w 6 w pracy całkiem całkiem sobie poradziła) w roli Calviny.

Caladiny.(tej co na golasa biegała :P ) Calvin to wiewiórka od skali temperatur

MoKoNa rUlEzZz!!!

Piwo dla pana! zakładamy Partię Przyjaciół Mokony?

A Kaczmarski (Włóczykij) brzmi tak jakoś... za staro na Clefa ^^" Nie wiem, dlaczego. Może kwestia przyzwyczajenia.

On właśnie miał stary głos.

A OSR to Oban Star Racers
  • 0

#9 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 01 marca 2008 - 22:48

On właśnie miał stary głos.



A mi się zawsze wydawało, że nie... Oj, pora odświeżyć pamięć.

A "frajera" do zaśpiewania openingu macie jakiegoś? :P
  • 0

#10 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 02 marca 2008 - 10:37

Ja kiedyś śpiewałam, ino ze słuchawkami na uszach.
Tłumaczenie i podrasowanie tekstu nie było nawet trudne- gorzej z wykonaniem.

Ps. Po hiszpańsku opening brzmi nawet nieźle Starsznie długi link

Użytkownik Eire edytował ten post 02 marca 2008 - 10:40

  • 0

#11 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 02 marca 2008 - 19:34

Na podstawie tłumaczenia z Dedans Gotique kiedyś napisałam do "Yuzurenai Negai" tekst po polsku, ale po dwóch próbach odśpiewania miałam zdarte gardło.
  • 0

#12 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 26 kwietnia 2008 - 15:33

Caladiny.(tej co na golasa biegała ) Calvin to wiewiórka od skali temperatur
Ops pomyłeczka. ;) Wszytko spowodowane oglądeniem wersji z lektorem i nie widzeniem imion postaci. Pisownie imion tworzyłem ze słuchu. ;]
Piwo dla pana! zakładamy Partię Przyjaciół Mokony?
No pewnie!!! :D Na prezesa wybieram Krzysztofa Konono......WICZA!!! :P Twórca programu i ideologii, fanka Irlandii (na co wskazuje nick)..... Eire!!! :P
==========
Pam, pam, pam, spójrzcie, co odebrałem w paczuszce z empik.com... :D
Posted Image Posted Image
A tu szczęśliwy nabywca. :D
Posted Image
Jak narazie jestem zadowolony z zakupu. I powiem Wam, że na zachodzie dużo lepiej są wydawane mangi. Format książkowy, okładka zrobiona tak jakby...... (nie może wyrazić doznań słowami)....... Podobna w dotyku do polskiego, "gładkiego" wydania Harry'ego Pottera. No i po sprawie. ;] A co do treści to jak narazie wszystko idzie "zgodnie z naszym planem" (nie ma na razie odstępstw od anime). A na końcu w "dodatku specjalnym" się dowiedziałem czegoś arcy ciekawego.... Mick, Mokona i cała reszta "bandy czworga" bardzo lubi.... Jeża Sonica!!! :P Nie żartuję!! Na dowód zapodam za jakiś czas foto potwierdzające to. ;]
  • 0

#13 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 26 kwietnia 2008 - 17:37

Aż mnie świerzbi, by napisać o różnicach M&A ale na razie powiem tyle że istnieją. Mniemam, że masz wydanie amerykańskie?
  • 0

#14 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 26 kwietnia 2008 - 18:32

Owszem, amerykańska. Bo dziewczyny mówią slangiem amerykańskim, np: Dontcha lub Little Hippy (Fuu [w Polsce Marienne] tak nazwała Clefa) na to wskazują. ;] A różnice pomiędzy mangą a anime są. Tak mówiłem, bo na samym początku wszystko jest podobnie. A jedną z róźnic jest to, że jak lądują na tym śmisznym gryfie w Lesie Ciszy, Hikaru prosi go aby tu na nich poczekał. A w wersji wizyjnej on od razu znika, gdy styka się z podłożem. Planuję zrobić tłumaczonko. :D
PS dzięki, że nie mówisz, nie miałbym tyle zabawy. :)
PS Eire, także masz tomiki Rayearth?? ;)
  • 0

#15 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 kwietnia 2008 - 18:45

A czy przypadkiem Fuu w Polsce, to nie byla Anemone? marine, to chyba Umi?
  • 0

#16 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 26 kwietnia 2008 - 18:58

Boże, faktycznie!!! :/ Palnij mnie ktoś. ;] GDZIE JA MAM ŁEB?! :P
  • 0

#17 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 kwietnia 2008 - 19:14

Boże, faktycznie!!! :/ Palnij mnie ktoś. ;] GDZIE JA MAM ŁEB?! :P

A proszę Cię bardzo ;) Może być krzesłem? Posted Image A może wolisz kijem? Posted Image chociaż nie... zdaje się, że AtoMana walńąłęś patelnią Posted Image
;)
  • 0

#18 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 26 kwietnia 2008 - 23:12

PS Eire, także masz tomiki Rayearth?? ;)

Tak mam, jeszcze z czasów RTL7.
  • 0

#19 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 27 kwietnia 2008 - 20:27

Tak mam, jeszcze z czasów RTL7.
Za bardzo nie zrozumiałem Twej wypowiedzi. Jak mniemam jeszcze za czasu emisja na RTL7 jakiś "wujek z ameryki" Ci przywiózł czy cuś.
Co do różnic są i to duże. A nawet bardzo. Ale pojawiają się dopiero w drugim tomie.
Planuję kupić wszystkie tomy Wojowniczek po angielsku, kupić DVDBOX (1 powód - w necie są tylko wersje z subem; 2 powód - jak tylko znajduję jakąś wersje bez napisów to musi być ona albo słabej jakości albo tylko po kilka odcinków 3 powód ładnie wygląć będzie obok tomików :D) i jeszcze soundtrack. :D
===
Już zamówiłem kolejny tomik. :D Tylko jak ja wytrzymam cały miech za tym tomikiem?! Nie wytrzymam!!! :P
  • 0

#20 osti

osti

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 22 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:K-pax

Napisano 08 maja 2008 - 10:37

No jest różnica między anime i mangą. Najbardziej rozbroiło mnie zakończenie i ta poważna twarz Mokony xD
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com