Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nasze pierwsze anime


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 16:19

Jak w tytule-opiszmy początek swojej przygody z anime. W moim wypadku zaczęło się od seansów na RTL7-Slayers, Magic Knight Rayearth, Dagon Ball. Miałam wtedy kilka lat i byłam dosłownie zafascynowana- te animacje to zupełnie coś innego niż to do czego przyzwyczaiła nas TVP. Niestety zanim zdążyłam przepaść na dobre, RTL7 zmienił nazwę na TVN7 i wszelkie moje ulubione tytuły poznikały w tajemniczy sposób :( . Trzeba było kilku lat i dojścia do Internetu, bym przekonała sie, że świat aniem nie kończy sie a ww tytułach, oferując emocje, jakich nie raz nie da nam aktorski film.
  • 0

#2 basia88

basia88

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:zMc

Napisano 03 czerwca 2007 - 20:30

ja swoją przygodę z anime zaczęłam oczywiście od sailor moon... pamiętam też candy candy, leciala chyba na polsacie... wiecej ze swoich poczatkow nie pamietam niestety... najlepsze jest SM i dzisiaj mam wszystkie odcinki na kompie :D :D :D ale oczywiście razem z założeniem internetu zainteresowałam się też innymi anime :D
  • 0

#3 malwa-larwa

malwa-larwa

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 04 czerwca 2007 - 05:40

Moje pierwsze anime? Hm... nie pamiętam dokładnie, ale chyba Sailor Moon, Guziczek albo Dragon Ball. Swoją drogą 3 najlepsze anime jakie widizałam ^-^
  • 0

#4 angel

angel

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 04 czerwca 2007 - 15:03

moje 1 anime to sailor moon i dragon ball ;)
  • 0

#5 Gość_slqk_*

Gość_slqk_*
  • Gość

Napisano 04 czerwca 2007 - 18:35

Moje pierwsze anime to Dragon Ball, Slayers i Dr. Slump obejrzane oczywiście na RTL 7. Niedługo później zobaczyłem Rycerzy Zodiaku i od razu stało się to moim ulubionym anime. Ach to były czasy :))
  • 0

#6 mati74

mati74

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 92 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 04 czerwca 2007 - 19:01

moje pierwszym anime jakim oglądałem to dragon ball i rycerze zodiaku
  • 0

#7 Sagan201

Sagan201

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 czerwca 2007 - 21:14

Moim pierwszym anime była Czarodziejka z Księzyca , no chyba ze te z Polonii 1 to tez Anime Tsubasa itp bo niewiem jak tak to tamte były pierwsze;p
  • 0

#8 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 05 czerwca 2007 - 16:31

Szczerze mówiąc liczyłam na dłuższe historie...
  • 0

#9 kolon

kolon

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 337 postów

Napisano 05 czerwca 2007 - 18:14

Szczerze mówiąc liczyłam na dłuższe historie...


dłuższe to chyba ciezko:P bardzo duzo osob tak samo poznalo anime
ja np glownie dzieki polonii 1 i tvp2 ale wtedy niewiedzialem ze to anime
ani czym to sie rozni od nieanime
po latach doswiadczen jednak widze ze tamte stare anime byly o wiele lepsze od tych tworzonych
dzisiaj opartych glownie o grafike komputerowa i praktycznie w calosci na nim tworzone
anime ryowane i kolorowane recznie wyglada dla mnie o wiele lepiej niz te dzisiejsze
i zazwyczaj jest takze lepsze fabularnie i klimatycznie

ps:: w sumie to chyba sztampowy post na kazdym forum o anime:P
  • 0

#10 Gość_xlolx64_*

Gość_xlolx64_*
  • Gość

Napisano 05 czerwca 2007 - 19:17

Moja historia z anime jest wyjątkowo uboga. Pierwszym anime i według mnie najlepszym jest,był i będzie Dragon Ball, później oglądałem rycerzy zodkiaku z których niezbyt wiele pamiętam... Mimo wszystko na myśl o Dragon Ballu lub urywkach Rycerzy zodiaku łezka się woku kręci. :rolleyes:
  • 0

#11 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 czerwca 2007 - 20:53

ja mimo, iż okres fascynacji anime mam już za sobą, to mimo wszystko dużo serii pamiętam z dzieciństwa... wówczas nie byłem świadom tego co to anime, nie rozróżniałem gatunkowo seriali animowanych - była to po prostu kolejna kreskówka.... myślę że podobnie jak kolon, moje starcie z anime miało miejsce właśnie przy udziale Polonii 1 :) mógłbym wymieniać tutaj dużo serii które pamiętam - zaczynając od Daimosa, Gigiego, Bia, W królestwie Kalendarza, Zorro, Yattaman, Tygrysia Maska, Fantastyczny Świat Paula, POJEDYNEK ANIOŁÓW, po inne serie z różnych stacji (RTL7, Polsat, Polsat 2) i tutaj Baseballiści, Piłka w Grze, Capitan Tsubasa, Wróżka z Krainy Kwiatów, Rycerze Zodiaku, Yaiba, Rodzina Trappów; Tajemniczy Ogród, Sailor Moon itd... Nie sposób tego zliczyć.... I choć dziś anime nie jest przedmiotem moich zainteresowań (z uwagi na mój wiek, jak i po prostu brak czasu), milo jest czasem powspominać stare dobre czasy... przyznam się, że takie serie jak np. Pojedynek Aniołów, Capitan Tsubasa, Rodzina Trappów z miłą chęcią bym obejrzał ... Dużo radości wiąże się z okresem dzieciństwa wypełnionym chwilami przed telewizorem :D:D Pozwolę sobie także skomentować wypowiedź któregoś z moich poprzedników - jak najbardziej przychylam się do opinii na temat starych anime - miały swój klimat, i może pod względem graficznym nie przypominają współczesnych serii (jeśli o mnie chodzi odmienność tę zaliczyłbym do atutów), to jednak dzisiaj "nie-zapomniane serie" cieszą się dużą sympatią - dlaczego? miały coś w sobie... nie były "tylko" bajkami... spora część z nas się na nich wychowała... jeśli zaś chodzi o sam gatunek anime jako pierwiastek Japońskiej kultury myślę że dzisiaj stanowi bardziej produkt (komercyjny) na sprzedaż... nie utożsamiam tego oczywiście z całym gatunkiem, ale nastały takie czasy, kiedy siła pieniądza przebija nawet kreatywność i ambicje młodych twórców ... to zjawisko jest powszechne nie tylko w tym względzie... cieszy mnie fakt, że moje dzieciństwo było bogate w doświadczenia, które dziś mogę wspominać z sentymentem... :):):)

Użytkownik bubba edytował ten post 05 czerwca 2007 - 20:57

  • 0

#12 LukasZiom

LukasZiom

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Hollywood

Napisano 06 czerwca 2007 - 22:16

Moje pierwsze anime to Dragon Ball! "Nie jesteś fanem songa to jesteś jego przeciwnikiem" :rolleyes:

Użytkownik LukasZiom edytował ten post 06 czerwca 2007 - 22:16

  • 0

#13 Gość_Pietro_*

Gość_Pietro_*
  • Gość

Napisano 09 czerwca 2007 - 11:33

Moje pierwsze anime... hmm... Sam nie wiem Je?eli Polonia 1 -Daimos -Tygrysia Maska -Yattaman -Dzieciak z Pand?... który zatrzymywa? czas(nie pami?tam tytu?u) -Facet i dziewczyna z kluczem i k?utk?, które po??czeniu dawa?y wielkiego robota -Co? tylko nie pami?tam szczegó?ów tyko to ?e by?y trojaczki -i jeszcze ch?opaka z pi?ka do kosza -a Tsubase to tylko przez mg?? -Zorro RTL7 Dragon ball -Magiczni Wojownicy -Yaiba Polsat Czarodziejki z ksi??yca Fajnie by by?o gdyby?cie mi podali te tytu?y ;P

Użytkownik Pietro edytował ten post 09 czerwca 2007 - 11:39

  • 0

#14 Gość_shodan_*

Gość_shodan_*
  • Gość

Napisano 09 czerwca 2007 - 18:22

moje pierwsze anime to ofkors Czarodziejka z księżyca eheh potem Neon Genesis Evangelion i tak się zaczęło... :ph34r:
  • 0

#15 matek15

matek15

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 czerwca 2007 - 19:31

-Dzieciak z Pand?... który zatrzymywa? czas(nie pami?tam tytu?u)

To jest chyba Fantastyczny Świat Paula :)

Ja chyba:
- Tygrysia Maska
- Zorro
- Czarodziejki z księżyca
  • 0

#16 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 czerwca 2007 - 09:42

1.Dzieciak z Pand?... który zatrzymywal czas(nie pamiętam tytułu)
2.Facet i dziewczyna z kluczem i kłódka, które połączeniu dawały wielkiego robota
3.Coś tylko nie pamiętam szczegółów tyko to że były trojaczki
4.i jeszcze chłopaka z pi?ka do kosza

Fajnie by było gdybyście mi podali te tytuły ;P


1. Fantastyczny Świat Paula
2. Yattodetaman - Calendar Man
3. poproszę o więcej szczegółów
4. przychodzi mi na myśl jedynie "Gigi"
  • 0

#17 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 10 czerwca 2007 - 11:08

Na "Gigi" trafiłam wczoraj na Polonii 1.
  • 0

#18 Malerei

Malerei

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 11 czerwca 2007 - 13:02

A te 3 to Sally Czarodziejka :3

Użytkownik Malerei edytował ten post 11 czerwca 2007 - 13:03

  • 0

#19 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 czerwca 2007 - 17:46

A te 3 to Sally Czarodziejka :3


ano, faktycznie :):):)
  • 0

#20 olek

olek

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 12 czerwca 2007 - 19:11

Moje pierwsze anime, Hmm... coś z Polonii 1, ale nie pamiętam co ^_^
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com