Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

The BFG - ktoś pamięta bajkę o gigancie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Deejay

Deejay

    Nowy

  • *Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 marca 2013 - 18:11

Witajcie, Czy ktoś z was pamięta, a jeszcze lepiej gdyby posiadał, bajkę pt. The BFG? Czyli The Big Friendly Giant? To była bajka, w której wielki gigant porywa małego chłopca podczas snu i zabiera go do swojego domu i się zaprzyjaźniają. Jeśli ktoś posiada tę bajkę po polsku to jest dla mnie mega bogiem! :) P.S. Niestety nie działa mi jeszcze funkcja wyszukiwania więc wybacznie jeśli powtarzam :(
  • 0

#2 Deejay

Deejay

    Nowy

  • *Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 marca 2013 - 23:01

I jeszcze zdjęcia, może się komuś przypomni :)
Ale czy ktoś posiada wersję polską?? :(

Posted Image
Posted Image
Posted Image
  • 0

#3 Gość_DonVip_*

Gość_DonVip_*
  • Gość

Napisano 04 kwietnia 2013 - 00:27

Właśnie jestem w trakcie tworzenia polskich napisów do tej bajki. Mam ją w full HD - czyli 1080p jednak po angielsku... Nigdzie nie ma polskiej wersji, a pamiętam, że jak byłem mały po polsku bajkę wyemitowal program Canal + o polskiej nazwie Wielkomilud lecz chyba nie ma nikogo kto by to mógł wtedy nagrać... Napisy mam ukonczone w ok 60% więc jak skończę to udostepnie lecz ze wzgledu remontu w domu nie mam dostepu do komputera więc narazie prace stoją.

Canal + wyemitowal ta bajkę w pełni po polski dokladnie 1.06.1996 r. szkoda ze nikt nie ma polskiej wersji przynajmniej na VHS w wersji TVRip. Wtedy dźwięk idzie wyciąć i się nim pobawić a następnie wmuksowac do filmu HD, zwlaszcza, że bawię się takimi rzeczami. A co do BFG po pl. źródło: http://forum.satkuri...t=8858&p=740563
  • 0

#4 Gość_miss_monogram_*

Gość_miss_monogram_*
  • Gość

Napisano 14 listopada 2013 - 11:28

Miałam ją nagraną na kasecie muszę poszukać!!!Też dzisaj sobie o niej przypomniałam. W święta lub wcześniej będę w domu poszukam jej może wideo nie wciągnęło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Właśnie jestem w trakcie tworzenia polskich napisów do tej bajki. Mam ją w full HD - czyli 1080p jednak po angielsku... Nigdzie nie ma polskiej wersji, a pamiętam, że jak byłem mały po polsku bajkę wyemitowal program Canal + o polskiej nazwie Wielkomilud lecz chyba nie ma nikogo kto by to mógł wtedy nagrać... Napisy mam ukonczone w ok 60% więc jak skończę to udostepnie lecz ze wzgledu remontu w domu nie mam dostepu do komputera więc narazie prace stoją.

Canal + wyemitowal ta bajkę w pełni po polski dokladnie 1.06.1996 r. szkoda ze nikt nie ma polskiej wersji przynajmniej na VHS w wersji TVRip. Wtedy dźwięk idzie wyciąć i się nim pobawić a następnie wmuksowac do filmu HD, zwlaszcza, że bawię się takimi rzeczami. A co do BFG po pl. źródło: http://forum.satkuri...t=8858&p=740563



jesli znajdę możemy się dogadać może uda się u kogoś przegrać albo cos


  • 0

#5 Gość_DonVip_*

Gość_DonVip_*
  • Gość

Napisano 04 stycznia 2014 - 15:27

Miałam ją nagraną na kasecie muszę poszukać!!!Też dzisaj sobie o niej przypomniałam. W święta lub wcześniej będę w domu poszukam jej może wideo nie wciągnęło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
jesli znajdę możemy się dogadać może uda się u kogoś przegrać albo cos

 
Dobra, a więc poszukaj jeżeli możesz, byłbym zadowolony, to w takim razie zaczynam dokańczać napisy do bajki. A więc jesteś naszą ostatnią nadzieją, Mam nadzieje, że znajdziesz, Pozdro :D
  • 0

#6 DonVip

DonVip

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 stycznia 2014 - 11:52

Wziąłem się wczoraj za napisy, musiałem robić od początku, bo stare gdzieś zgubiłem, wyrzuciłem ;( No ale jestem w 40 minucie filmu :D Napisy są narazie tworzone w formacie .txt, dopiero po skończeniu napisów w tym formacie, będę je tworzył w formacie .srt.

Następnie dodam je do filmu HD i udostępnie jeżeli ktoś będzie chciał :D Mam nadzieje, że ktoś się odezwie w sprawie Wielkomiluda z VHS, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam :D


  • 0

#7 DonVip

DonVip

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 stycznia 2014 - 11:55

Tutaj macie próbkę napisów:

 

0:13:51:Spróbuj.
0:13:53:Nie, ja podziękuję.
0:13:56:Masz coś innego?
0:13:57:Innego?
0:13:59:Innego... myślisz, że jakbym miał, jadłbym to?
0:14:06:-Prawdopodobnie nie.
0:14:09:-Giganci, którzy nie jedzą ludzi, muszą jeść ogórki!
0:14:14:-To wszystko, co tu jest.
0:14:16:-Tylko tego potrzebujesz?|-Tak.
0:14:20:Więc nie zamienię się w skórę i kości.
0:14:24:- Co rozumiesz poprzez skórę i kości? 
0:14:26:-To, co myślę i to, co mówię to dwie różne rzeczy.
0:14:39:Dam ci tylko mały kawałek.
0:14:45:Dalej.
0:14:49:-Smakuje zabią skórą i zgnita rybą!
0:14:54:-Obrzydliwe i niedobre, prawda?
0:14:58:-Cóż, jak nie można znaleźć innego jedzenia,
0:15:01:Mógłbyś nazbierać marchwi i kalafiorów w ogrodach wokół wsi.
0:15:04:I jabłka.
0:15:05:-Co? Nigdy!
0:15:07:Jestem bardzo honorowym gigantem!
0:15:10:Nigdy nie kradnę!
0:15:13:Porwałeś mnie.
0:15:22:Tak...
0:15:24:A teraz czas wracać do mamy i taty.
0:15:31:Nie mam mamy i taty.
0:15:35:Zginęli, kiedy byłam dzieckiem.
0:15:38:-Ach, więc jesteś sierotą?
0:15:40:-Tak.
0:15:42:-Tam skąd pochodzę, to sierociniec.
0:15:45:-Miło musi być w sierocińcu, prawda?
0:15:49:-Nie koniecznie.
0:15:51:Nie spędzasz tam miło czasu?
0:15:54:Nienawidzę go.
0:15:56:Za błędy, Pani Clonkers daje nam kary.
0:15:59:-Albo będzie źle?
0:16:01:Na przykład, jeśli zabrudzimy ubrania ona zamkyka nas w piwnicy.
0:16:06:Ale paskudna baba.
0:16:08:W piwnicy jest ciemno i są tam ogrome szczury!
0:16:13:To jest bardzo straszne!
0:16:20:Nie słyszałem nic straszniejszego.
0:16:29:Biedna mała dziewczynka.
0:16:32:Proszę, nie płacz.
0:16:36:W-Wielkomiludzie.
0:16:40:Nie mogę wytrzymac!
0:16:43:-Tak mi smutno...
0:16:45:-Spokojnie. |Przynajmniej nie jestem już w domu dziecka...
 
Jak widzicie powoli do przodu :D Jeszcze mi zostało 50 min filmu, ale jakoś to będzie :P

  • 0

#8 Gość_Asiatoo_*

Gość_Asiatoo_*
  • Gość

Napisano 14 stycznia 2014 - 15:16

Wierzymy w Ciebie i z niecierpliwością czekamy na wyniki ;)


  • 0

#9 DonVip

DonVip

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 stycznia 2014 - 16:40

Właśnie wróciłem z pracy, chce dziś zrobić ok. 20 min dodatkowych napisów, jak pojdzie, dam znać, jak zapewnie sami wiecie, z czasem jest teraz kiepsko, no ale :P Jeszcze jedno, wolicie w .txt czy .srt?


  • 0

#10 Lintunia

Lintunia

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 października 2014 - 15:01

Ja też powinnam mieć gdzieś tę bajkę nagraną na kasecie VHS (chyba z TVP2). Pytanie tylko czy kaseta jest jeszcze w stanie używalności... I o ile pamiętam to polski tytuł brzmiał "WPO (Wielki, Przyjazny Olbrzym)"


  • 0

#11 Gość_Michalina_*

Gość_Michalina_*
  • Gość

Napisano 12 listopada 2014 - 09:46

To nagrywaj przegrywaj i wysyłaj do DonVipa bo moja ma trochę głos zepsuty :)może z obu coś wykmocimy


  • 0

#12 Gość_DonVip!_*

Gość_DonVip!_*
  • Gość

Napisano 13 listopada 2014 - 01:28

Napisy mam zrobione do 40 minuty, jednak że mam je na starym kompie, a ten się zepsuł... Nie mam jak ich z tamtąd wyciągnąć, bo kumple mają tylko laptopy więc nawet jakbym twardy wziął to nie mam u kogo go podłączyć... ;/

 

Lintunia, jeżeli posiadasz VHS, z dobrą jakością dźwięku to coś możemy pokombinować ;)


  • 0

#13 Gość_DonVip_*

Gość_DonVip_*
  • Gość

Napisano 28 listopada 2015 - 23:04

Już nikt nie jest zainteresowany bajką?? Jakoś sprawa ucichła :P


  • 0

#14 Gość_DonVip_*

Gość_DonVip_*
  • Gość

Napisano 28 listopada 2015 - 23:30

Dobra wiadomość! W 2016r. Wychodzi nowy film animiowany pt. The BFG!!

 

Będziemy mieli remake starej wersji w jakości i rozdzielczości full HD :D Dobrze będzie mieć starą i nową wersje w FHD, bo właśnie kończę napisy do Wielkomiluda, a mam go w końcu w 1080p :P

 

Z napisami jeszcze trochę zostało do roboty, (dokończyć, skorektować, i poprawić timing, a poźniej konwersja do .srt) ale zanim wyjdzie BFG w wersji remake, to zakończę ten dział :D

 

W razie czego kontakt - DonVip@interia.eu


  • 0

#15 Gość_DonVip_*

Gość_DonVip_*
  • Gość

Napisano 30 listopada 2015 - 20:54

Napisy zostały UKOŃCZONE!! :D

 

Teraz pozostały tylko korekty, poprawić timing i ewentualne poprawki. Dam znać jak skończę.

 

Napisy będą w rodzaju zapisu .srt, ponieważ jest on bardziej dokładny. Już niedługo i będziemy mogli oglądać Wielkomiluda z polskimi napisami! :D


  • 0

#16 Gość_DonVip!_*

Gość_DonVip!_*
  • Gość

Napisano 05 grudnia 2015 - 20:52

Napisy SKOŃCZONE w 100%!! :D Jeżeli byłby ktoś zainteresowany, proszę pisać na maila :D W końcu możemy zobaczyć bajkę z pełnym polskim tekstem. Przetłumaczone zostały również piosenki. Pozdrawiam :P


  • 0

#17 lypska1990

lypska1990

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 grudnia 2015 - 17:23

Napisy SKOŃCZONE w 100%!! :D Jeżeli byłby ktoś zainteresowany, proszę pisać na maila :D W końcu możemy zobaczyć bajkę z pełnym polskim tekstem. Przetłumaczone zostały również piosenki. Pozdrawiam :P

OMG, moja bajka z dzieciństwa, chcę ja jeszcze raz zobaczyć.

Prosze o kontakt:)


  • 0

#18 Gość_DonVip!_*

Gość_DonVip!_*
  • Gość

Napisano 07 grudnia 2015 - 16:42

lypska1990, wyżej podałem mail'a do mnie, to napisz mi na mail'a to Ci je wyśle.

 

Jeszcze jedno, jako że tworzyłem te napisy pod wersję HD, to pasują tylko do wersji HD (23,976fps).

Tu macie linki, z których można ściągnąć Wielkomiluda, oczywiście poprzez torrent'a (darmo, bez rejestracji):

 

720p - http://yify-movie.co...-bfg-1989-720p/

1080p - http://yify-movie.co...bfg-1989-1080p/

 

*Stworzyłem też ścieżkę audio DTS, 6-cio kanałowy do tej bajki, więc gdyby ktoś chciał, to niech też pisze. Jeszcze dziś wrzucę wszystko na chomika, więc później wam podam link.

 

W razie pytań, pisać :D

 


  • 0

#19 Gość_DV!_*

Gość_DV!_*
  • Gość

Napisano 07 grudnia 2015 - 18:34

Wszystko zamieściłem tutaj: http://chomikuj.pl/D...MILUD *e2*98*af

 

Można pobierać jeżeli ktoś chce.

 

Pamiętajcie, że nazwa pliku wideo musi być taka sama jak nazwa pliku z napisami.


  • 0

#20 Gość_Monika_*

Gość_Monika_*
  • Gość

Napisano 13 grudnia 2015 - 17:42

Napisy SKOŃCZONE w 100%!! :D1 Jeżeli byłby ktoś zainteresowany, proszę pisać na maila :D W końcu możemy zobaczyć bajkę z pełnym polskim tekstem. Przetłumaczone zostały również piosenki. Pozdrawiam :P

a mnie sie nie wyświetla mój mail a bardzo bardzo bardzo chce :P

 

bezimienna200@wp.pl <3


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com