Skocz do zawartości

Zawartość z najwyższą reputacją

#101763 Mała Syrena (1975)

Napisane przez Cyril Sneer w 25 styczeń 2018 - 20:54

https://youtu.be/5C11bZ3BkhU Czasem można posłuchać w polskiej wersji ;)

• 3

#99892 The BFG - ktoś pamięta bajkę o gigancie?

Napisane przez AtoMan w 04 lipiec 2016 - 20:51

http://chomikuj.pl/nie-Borowiec/Filmy%20animowane/Wielkomilud%20*28The%20BFG*2C%201989*29
Tak z gruba.
  • 2

#99886 The BFG - ktoś pamięta bajkę o gigancie?

Napisane przez Lintunia w 03 lipiec 2016 - 18:13

Jakby ktoś chciał animację to tutaj dodałam zgrany z vhs (dlatego jakość nie jest najlepsza):
https://youtu.be/XU6LbR1TVAw
  • 2

#99738 Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !

Napisane przez SPINKA w 12 maj 2016 - 01:01

Co do pierwszej bajki to nazywała się chyba Ekoludki i Śmiecioroby.Leciała z lektorem. Do dziś pamiętam, że bohaterowie pozytywni czyli Ekoludki były strasznie mdłe i nijakie, a czarne charaktery czyli Smiecioroby  miały charyzmę i to im się kibicowało. Kiepsko to wyglądało,biorąc pod uwagę to, że miała to być bajka proekologiczna...

Ogólnie uważam serial za porażkę, taka animacja klasy B.

• 2

#98841 PATRON FORUM (POSTAĆ MIESIĄCA) głosowanie

Napisane przez kinichi w 24 wrzesień 2015 - 22:30

6xWMcUw.pngStella

//Edit:

Użytkownik używał 4 kont do głosowania w ankiecie na swoją postać, przez co kandydatura ta została usunięta.

Równocześnie użytkownik otrzymał bana na głosowanie w ankiecie i dalszy udział.

Oszustom mówimy nie! Niech ta zabawa będzie uczciwa!

Gdyby ktoś pytał, gdzie się podziała blond piękność w ankiecie :P

Oczywiście na kolejny miesiąc można głosować na Stellę, gdyby ktoś chciał :)

• 2

#96092 Dragon Quest. Legenda Abla

Napisane przez kinichi w 28 maj 2014 - 00:00

Nikt nie chce się odezwać, to ja coś dopiszę odnośnie fabuły :) Ale uwaga, poniżej spoiler pierwszych dwóch odcinków! Kto nie chce, niech nie czyta i ogląda :D

W serialu Baramos poluje na Smoka, by go przebudzić i wypić jego krew dającą podobno nieśmiertelność.

Żeby przebudzić Smoka, który jest zapieczętowany, potrzeba Czerwonego Klejnotu, który posiada dziewczyna imieniem Tiara. Po jej porwaniu na ratunek wyrusza tytułowy Abel, bohater Niebiekiego Klejnotu, który ma moc ponownego zapieczętowania przebudzonego Smoka. W tym celu musi szukać informacji o Smoku w starych fragmentach legend.

• 2

#96084 Dragon Quest. Legenda Abla

Napisane przez kinichi w 26 maj 2014 - 09:09

Chciałbym przedstawić forumowiczom anime z roku 1989, które nie doczekało się do tej pory emisji w naszym kraju.
Dragon Quest. Legenda Abla / Dragon Warrior: Legend of the Hero Abel / Dragon Quest: Abel Yuusha Densetsu

Na początek kilka okładek/screenów:
tumblr_ly307tu94X1qclv8j.jpgDragon-Warrior-Legend-of-the-Hero-Abel-E
20260l.jpg21167.jpg
dqsoundtrack.jpg
20259l.jpgclipboard02_small.jpg

Serial powstał na bazie gry. Projekty postaci, zarówno do gry jak i do anime, stworzył Akira Toriyama, twórca takich anime jak Dragon Ball czy Dr. Slump. Jednak tego pana nie trzeba raczej nikomu przedstawiać :)

W serialu zobaczymy postacie podobne m.in. do Goku, Piccolo, Żarłomira, Trunksa i zapewne wiele innych (sam na razie oglądałem tylko kilka odcinków).

Poniżej możecie obejrzeć pierwszy odcinek. W planach wszystkie 43.

Zapraszam do komentowania :)

Więcej informacji już wkrótce na www.fanlektortv.pl

• 2

#94479 Wojownicze Żółwie Ninja '87-'96

Napisane przez DJ Siwy w 12 luty 2014 - 21:45

Poki co wrzuciłem wszystkie ocinki, które mam, oprócz tych znajdujących się na forum.

Życze miłego ściagania:)

• 2

#100453 Ukryte żarty, które umknęły cenzurze

Napisane przez pshq w 18 październik 2016 - 21:27

Postanowiłem założyć taki wątek, bo nie znalazłem czegoś podobnego, a temat jest bardzo obszerny i wielu osobom znany. Pewnie każdy oglądał na YouTube jakieś żarciki wycięte z "Animaniaków", które po latach okazują się nie być przeznaczone dla dzieci i tym podobne filmy. Myślę jednak, że każdy z nas wykrył kiedyś w innej bajce żarcik, który został sprytnie ukryty przed cenzurą i nie rozpowszechniono go jeszcze. Tak więc: czas to zrobić!

Piszcie tutaj wszystkie żarty, ukryte odniesienia itp., które odnajdziecie w kreskówkach. Wypada podać dokładniejszy opis lokalizacji w odcinku, bo każdy by chciał sam zobaczyć dany kawałek bajki ;)

Na dobry początek opowiem trochę o tyłówce "Łebskiego Harry'ego". Każdy dobrze pamięta piosenkę, głupawe animacje lecące w trakcie napisów, które przeplatały się z ekranami zapełnionymi nieczytelnym maczkiem oraz lektora czytającego z błędami obsadę dubbingu. Skupiłem się kiedyś mocniej na tych obrazkach i stwierdziłem, że ciekawie komponują się z pokazywanymi nazwiskami.

Widzimy na przykład Riff Ruffa wydłubującego ze śmietnika obrazek człowieczka dokładnie wtedy, gdy na ekranie wyświetleni są autorzy projektów postaci. Pewnie zemsta od animatorów za te wszystkie krzywizny i detale… Mungo dostaje tortem w twarz wtedy, gdy widzimy nazwisko reżysera nagrań dialogowych. Czyżby aktorzy go aż tak lubili?… Montażystom z kolei tak bardzo podobała się muzyka do filmu, że nazwiska kompozytorów wyświetlają razem z rąbaniem kijem w blaszane śmietniki… Riff Ruffa oblewają wodą dokładnie wtedy, gdy pokazane jest nazwisko reżysera… A z jakiegoś ciekawego powodu nazwiska producentów pokazuje się obok góry bezużytecznych śmieci… Producenci wykonawczy natomiast wiszą nad śpiącym Riff Ruffem w hamaku. Robotni faceci byli, nie ma co…

Powyższe dotyczą tylko sezonu 1, bo później zmieniono napisy na filmie i nie pasowały już. Za to nawet napisy francuskie były zrobione tak samo (bo to pewnie oryginalne, ale nieważne) :)

No, to teraz wasza kolej. Jestem pewien, że wyłapaliście dużo lepsze rzeczy! :D

• 2

#99891 Denver - ostatni dinozaur

Napisane przez AtoMan w 04 lipiec 2016 - 19:05

Parę dni temu (konkretnie po moim zwróceniu uwagi na fakt emisji wersji z Pijakiem) zresetowano nitkę, od tamtej pory wyemitowano odcinki 1-3 z dubbingiem i 4 z lektorem. Zobaczymy.

Nadal nikt nie zatostował tych sławetnych podkładów, i w sumie nie wiem, których odcinków z Pijakiem brakuje...
  • 1

#99237 Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !

Napisane przez Draconis w 13 styczeń 2016 - 16:36

Nowe przygody Calineczki - Oyayubi Hime Monogatari (1992)

https://www.youtube.com/watch?v=f5C63iRyOi0

• 1

#99073 Anime (w wersji polskiej)

Napisane przez kinichi w 28 listopad 2015 - 18:04

Ciekawe jak by wyglądali Krzyżacy w wersji anime lub Trylogia Sienkiewicza. Może ktoś narysuje bohaterów? :)

Była kiedyś manga "Aż do nieba"z podtytułem "Tajemnicza historia Polski".

113.jpeg

No to mamy jakieś wstępne wyobrażenie. Chyba nikt o tym anime nie zrobił. I kto by pomyślał, ze w Japonii narysują mangę o dziejach Polski...

Jeśli chodzi o tę autorkę, pisała sporo o Europie. Można chociaż zobaczyć serial Lady Oscar osadzony we Francji ;)

O Polsce film nie powstał, szkoda, ale kto wie? Może kiedyś?

• 1

#98492 PATRON FORUM (POSTAĆ MIESIĄCA) głosowanie

Napisane przez kinichi w 10 lipiec 2015 - 12:27

jak nie bedzie propozycji do polnocy to w tym miesiacu zwycieza Luna :D

• 1

#97273 PATRON FORUM (POSTAĆ MIESIĄCA) głosowanie

Napisane przez jakles w 29 listopad 2014 - 17:20

e3674d889e.jpeg?v=2 Elsa, Kraina Lodu (DVD)

"Mam tę moc, więc sprawdźcie bym wygrała w przyszłą noc"

100px-52,377,0,324-Awww-so-cute-private- Szeregowy, Pingwiny z Madagaskaru (Nickelodeon, Puls, TVP1, Comedy Central, VIVA Polska)

"Nie głosowanie na mnie to już jest symptom niedobrego serduszka!"

100px-257,1794,0,1536-Cartoon-Arktos.jpg Arktos, Tabaluga (TVP1)

"Jakubie, zrób mi (i wszystkim którzy na mnie zagłosują) loda"

• 1

#96446 Nowa seria "Czarodziejki z Księżyca"

Napisane przez Robert w 20 lipiec 2014 - 17:45

Już to robi grupa HoshiAkari, nie ma sensu dublować.

http://www.hoshiakar...com/sailormoon/

• 1

#96335 PATRON FORUM (POSTAĆ MIESIĄCA) głosowanie

Napisane przez kinichi w 30 czerwiec 2014 - 23:07

I wygrywa Czkawka :D

• 1

#95974 Jestes tu nowy ... To juz czas sie Przywitac !!

Napisane przez jacobs w 05 maj 2014 - 07:43

Witajcie. Stawiam na jakość więc zaskocze was paroma wstawkami.

Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco.
  • 1

#95573 Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !

Napisane przez jacobs w 22 marzec 2014 - 13:01

Może Malusińscy: http://pl.wikipedia....iki/Malusińscy
  • 1

#95108 Jaką nazwę nosiła ta bajka

Napisane przez Robert w 03 marzec 2014 - 13:31

newtime, jeśli chodzi o pierwszą bajkę to pewnie była to "Sharky i George" http://www.youtube.c...h?v=HwqQclvmC68 a drugi to może być "Miasto piesprawia" http://www.youtube.c...h?v=SI_zRK2SEqY lub serial animowany "Wszystkie psy idą do nieba"

• 1

#94656 PATRON FORUM (POSTAĆ MIESIĄCA) głosowanie

Napisane przez piotrowski45 w 16 luty 2014 - 01:38

Kaczor Donald (Kaczor Donald Przedstawia TVP1,Disney Channel)

Ariel (Mała Syrenka, TVP1)

Kubuś (Kubuś Puchatek, TVP1)

• 1

Copyright © 2018 logo forum bajki-tv.com