Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !

708 odpowiedzi w tym temacie

#701 Gość_Jadzia_*

Gość_Jadzia_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2018 - 15:02

Szukam bajki , w której występowały zwierzęta domowe w szczególności ptaki tj. kaczki , kury. Bohatera nazywali BRZYDKIM. Ciążyła na nim jakaś klątwa bo spotkał nad   wodą nie wiem ale chyba jakiegoś CHoCHLIKA? Bł tam także pożar jak wybrali się z nauczycielem na biwak i tam wybuchł pożar.On miał jedno chyba już ostatnie życzenie i chciał aby ten pożar sie nie wydarzył. I tak tez sie stało. Z tego BRZYDKIEGO wyśmiewali się. 

• 0

#702 Gość_Paweł_*

Gość_Paweł_*
  • Gość

Napisano 10 wrzesień 2018 - 18:13

Cześć wszystkim,
Przeczesałem cały internet w poszukiwaniu bajki którą pamiętam z dzieciństwa (ok lata 04-07) Niestety jedyne co znalazłem, to inni ludzie którzy (chyba) szukają tego samego tytułu i tak samo jak ja bez skutku. Mianowicie:
Bajka opowiadała o kimś w rodzaju mnicha i jego podopiecznym, jakby giermku. Przemiezali swiat na osiołku. Pamiętam jeszcze że była jakby w stylu anime, ale lekko, bardziej z powodu dużych oczu bohaterów.
Bajka leciała rano na jedynce albo dwójce. Dziwi mnie że w internecie nie ma po niej sladu, skoro pamiętam jak ilekroc wlaczałem telewizor rano to ona leciała.
Jakis czas temu ktos pisał o bajce o chłopcu w brązowej sukience i osiołku i to chyyyba było to. Tylko tytułu brak :/
  • 0

#703 pshq

pshq

Bajkowy Fan

• Members
  • PipPipPipPip
  • 155 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 19:01

Moje skojarzenia do trafnych zwykle nie należą (stąd rzadko tu odpisuję), ale może to jedno z tych:

• Mały rycerz El Cid
  • Don Coyote i Sancho Panda
  • Sylvan

• 0

#704 Gość_Paweł_*

Gość_Paweł_*
  • Gość

Napisano 10 wrzesień 2018 - 19:40

Tak, to na 90% Mały rycerz El Cid, dziękuję! Mozliwe ze z czasem w pamieci zaczal przypominac mi mnicha xd ale wizualnie się zgadza
  • 0

#705 pshq

pshq

Bajkowy Fan

• Members
  • PipPipPipPip
  • 155 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 09:50

Super że mogłem pomóc! ^^

• 0

#706 Gość_Agniecha_*

Gość_Agniecha_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2018 - 08:15

Ja chciałam spytać o bajkę dość stara w której jest sęp z brzuchem... Piraci.. którzy pływają po morzach i polują na syreny.. cos komuś świta?
  • 0

#707 Gość_Mietas_*

Gość_Mietas_*
  • Gość

Napisano 17 wrzesień 2018 - 09:21

Cześć wszystkim!

Szukam bajki z mojego dzieciństwa, było to słuchowisko z piosenkami na kasetach magnetofonowych. 

Zwierzaki jechały pociągiem, miś był konduktorem, a zwierzaki kłóciły się, czy pociąg jedzie do Kwiatkowa czy Kapustkowa.

Będę wdzięczny za jakiś trop :)

• 0

#708 Gość_Lolek_*

Gość_Lolek_*
  • Gość

Napisano wczoraj, 19:19

Szukam bajki w której glowni bohaterowie mirli kryształy w których były potworki.jednym z glownych potworków byl tak jakvy duży niebieski pies czy coś takiego
  • 0

#709 AtoMan

AtoMan

Bajkowy Nałogowiec

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1987 postów

Napisano wczoraj, 21:31

Magi-Nation?

• 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2