Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Moje vhs-y


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#1 jasiu21

jasiu21

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 20:54

Hej! Wznawiam swój temat! będę tu zamieszczał spisy bajek ze swoich kaset. A także wybrane ścieżki do nich. Od was zależy jakie.
Niestety nie wszystkie moge zgrac. A to dlatego ze kilka nagralem w systemie LP i dzwiek jest przyspieszony. Nie byloby problemu gdyby nie popsul sie magnetowid. Obecnie mam dostep do modelu, który nie obsługuje LP.
Na starym forum w tym temacie wpisał sie użytkownik, którego nicku nie pamiętam. Ów użytkownik zadeklarował się, ze chętnie zgra obraz jeśli prześlę mu taśmy. W dodatku mowil ze moze zgrywac LP. proszę go o kontakt na PW.
http://rapidshare.co...pdate5.7.07.rar

Użytkownik jasiu21 edytował ten post 05 lipca 2007 - 12:22

  • 0

#2 sonik87

sonik87

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 21:08

szczerze dobry sposób na nabijanie sobie punktów na rapida :P ale mogłeś wszystko spakować w paczce żeby miało co najmniej 1MB :> wtedy byś miał więcej pkt... --------------------------------------------------------------------------------------------- ale muszę przyznać, że kolega ma ciekawą kolekcję ... a czy wszystko jest po Polsku ?

Użytkownik sonik87 edytował ten post 01 lipca 2007 - 21:18

  • 0

#3 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 21:26

Tak. Wszystko jest PL.. ale nie wszystko może zgrać.. Problem stanowią taśmy Long Play (LP)
  • 0

#4 sonik87

sonik87

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 21:35

czemu stanowią one aż taki problem ? bo nie bardzo wiem o co chodzi ? a poza tym muszę w końcu moje vhsy odnaleźć :(

Użytkownik sonik87 edytował ten post 01 lipca 2007 - 21:36

  • 0

#5 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 21:49

Ponieważ wideo jakie posiada jasio21 nie obsługuje systemu LP... z tego co pamiętam, no.. chyba że coś sie zmieniło..
  • 0

#6 Arti

Arti

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 01 lipca 2007 - 22:27

sonik87 - Na magnetowidzie 3 głowicowym czyli bez systemu LP nie odtworzysz kasety nagranej w tym systemie bo obraz jest czarno biały,powykszywiany i dzwięk 2 razy szybszy. Trzeba mieć wideo obsługujące system LP czyli 4 głowicowe.
  • 0

#7 sonik87

sonik87

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 22:36

aha teraz już czaję :] dzięki za wytłumaczenie :) niestety też mam starsze wideo nie obsługujące tego systemu ... na szczęście 99% moich kaset jest normalnie nagrana :]
  • 0

#8 Arti

Arti

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 01 lipca 2007 - 22:43

W systemie LP można nagrać 2 razy więcej na kasecie ale za to obraz jest dużo gorszy w porównaniu do standardowego systemu SP. Są jeszcze w wideach systemy EP gdzie można zmieścić nawet 3 razy więcej materiału na jednej taśmie ale jakość jest jeszcze gorsza od LP.

Użytkownik Arti edytował ten post 01 lipca 2007 - 22:44

  • 0

#9 sonik87

sonik87

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 22:49

aha no to na przyszłość będę wiedział :] ... kiedyś myślałem że to jest jakieś kodowanie czy coś takiego ... że kasety są specjalnie zabezpieczone przed nagrywaniem ... że przy zgrywaniu obraz skacze ... szybciej leci dźwięk itp ... ale to chyba wiąże się z tym co mówisz i już wiem o co w tym chodzi ... jednak to prawda że człowiek całe życie się uczy ...
  • 0

#10 jasiu21

jasiu21

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 lipca 2007 - 12:27

Niestety nikt mi nie chciał pomóc poprzez klikanie w link, dlatego zamieszczam najnowszy spis bajek spakowany z pozostałymi spisami. W środku znajdziecie także przykładowa 2mb ścieżkę dźwiękową.
Na 2-óch najnowszych spisach pojawiają się bajki takie jak:
alladyn
bystry bill
Walt Disney przedstawia: m.in Sknerus opowiada o historii pieniądza siostrzeńcom
http://rapidshare.co...pdate5.7.07.rar
zapraszam!!

Użytkownik jasiu21 edytował ten post 05 lipca 2007 - 12:28

  • 0

#11 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 lipca 2007 - 14:05

Masz Billa??? Wiedziałem że ktoś musi mieć choć jeden episod!!! Bardzo lubiłem tą bajkę. Była naprawdę fajna, niemal jak Gumisie... Już się pytam czy masz możliwość zgrania???? Edit: Pobrałem i mam kilka wątpliwości: 1. Czy możesz jakoś zaznaczać które taśmy są uaktualnieniem?? Bo dajesz wszystkie... 2. Ku... jego zas..... mać... dlaczego, dlaczego LP!! :( :angry: :( 3. Jeśli ta ostatnia taśma, ganbare kickers,tmnt.txt nie była zgrywana.. to ja proszę o TMNT z niej :) choć tytuły wydają mi się znajome, przypadek?
  • 0

#12 jasiu21

jasiu21

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 lipca 2007 - 22:29

1. Czy możesz jakoś zaznaczać które taśmy są uaktualnieniem?? Bo dajesz wszystkie...
2. Ku... jego zas..... mać... dlaczego, dlaczego LP!! :( :angry: :(
3. Jeśli ta ostatnia taśma, ganbare kickers,tmnt.txt nie była zgrywana.. to ja proszę o TMNT z niej :) choć tytuły wydają mi się znajome, przypadek?

1. Dodałem taśmy 53 i 54
2. Przykro mi...
3. tmnt już wrzucałem, ale nie widze przeszkód by na prośbe wrzucić again
Tak jak w pierwszym poście napisałem ktoś na starym forum zgłosił sie do zgrywania z LP.
...Cornelius rozmawialiśmy nawet o nim na gg...kiedys...

ostatnio dodane taśmy + BONUS (skrócone info w fotkach jakie bajki mam-do tej pory...)
56 i 57
55 i 58
59 i 60
update 17.07.07

Użytkownik jasiu21 edytował ten post 16 lipca 2007 - 23:25

  • 0

#13 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 lipca 2007 - 21:48

I jak??? czy nikt nie ma VHSu z LP ?? bo naprawdę pozycje są do pozazdroszczenia... Szkoda tylko, że nie ma komu tego przerobić na formę cyfrową..
  • 0

#14 ala103

ala103

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 21:57

Mój barat też zgrywa z VHSów i on ma właśnie Video z LP (niestety ja nie mam) i jak coś mogę z nim pogadać żeby zgrał wam to co chcecie a ja wszystko wrzucę Jedna już osoba z forum zaufała mi i wysłała mi (sumie bratu) taśmę ze Super pies
  • 0

#15 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 lipca 2007 - 22:32

Wszystko jest warte zgrania bo rzeczy niespotykane są na tych taśmach... ale przesyłać ponad 50 taśm?? to wyjdzie znacznie drożej, niż zakupić używany VHS z LP. Dlatego dużego pala manewru nie ma... bo za minimalną (ekonomiczną i opłacalną) stawkę poczty polskiej czyli 8zł można zmieścić 3, góra 4 taśmy (bez pudełek)... Nie widać by jednak byli chętni, nikt się nie odzywa, że chciałby to czy to. Mi najbardziej zależało by na Psotnym Billu. Bo jego odcinki są wręcz nieosiągalne. A bardzo lubiłem tą bajkę... mam gdzieś nawet wycinki z gazet (programu TV) z jego zapowiedziami :D
  • 0

#16 ala103

ala103

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 20 lipca 2007 - 00:03

To nie musi być od razu 50 taśm może być po 2 brat zgra i odeśle i znów 2 i tak w kółko To tylko pomysł jeśli nie podoba się to trudno
  • 0

#17 Gość_iff3_*

Gość_iff3_*
  • Gość

Napisano 20 lipca 2007 - 00:42

Ala, to nie tak ;) Pomysł jest dobry i jeśli tylko jasiu21 i Ty byście wyrazili chęć, to ok, tylko chodzi o koszta, bo to jednak naprawdę sporo Was wyniesie. Dobrym pomysłem byłoby utworzenie konta, żeby forumowicze mogli dokonywać wpłaty, a pieniązki by były przekazywane osobom mającym poniesione wydatki - przecież możnaby wybrać zaufaną osobę która by tym zarządzała. Pewnie jestem naiwny i raczej to się niestety nie sprawdzi, ale przecież na forum jest 1, 821 osób, a codziennie jest kilkadziesiąt wejść, jak nawet nie więcej. Gdyby każdy dajmy na to wpłacił nawet po tej symbolicznej zlotówce, to już byłoby coś. Uploaderzy i cały Team robią tak dużo dla forum, więc użytkownicy forum też mogliby dorzucić swą cegiełkę, tym bardziej że i oni pózniej będą pózniej ściągali bajki z tych przegranych vhsów. Zresztą to smutne, że tylko dokładnie kilka, no może klikanaście osób się stara, a reszta ma to to gdzieś i czeka tylko na darmowe linki. Dlaczego? Przecież wszyscy powinni się starać, bo to leży w naszym interesie, gdyż dzięki temu przybędą nowe seriale animowane i bajki i tym samym forum będzie się prężnie rozwijać ;)
  • 0

#18 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 lipca 2007 - 09:44

Nie chodzi o to, że po dwa i tak w kółko jest złym pomysłem, ale właśnie chodzi o koszta za każdym razem będzie to około 16zł (przesyłka w obie strony łącznie) i o to się martwię. Można raz czy dwa, ale nie w kółko. Wy w końcu nie Caritas jesteście. Z kotem też nie jest takie proste, bo nie każdy będzie wpłacał, a i czasami będzie potrzeba podać dane dodatkowe, oprócz tylko numeru konta. Kto się na to zgodzi?? To wielka odpowiedzialność i zarazem ryzyko, ale pomysł byłby najlepszym rozwiązaniem. Jak już mówiłem, minimalna wartość paczki to 8zł i w tym mieści się 3 taśmy VHS. Więc jeśli możecie sie dogadać, to ja prosił bym o ripy taśm z Psotnym Billem, no i przy okazji resztę co jest na taśmie można zgrać. Mogę się dorzucić do kosztów 33% mogę pokryć, żeby Was nie naciągać na wydatki.
  • 0

#19 Arti

Arti

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 21 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 lipca 2007 - 10:51

Ja mam 2 magnetowidy z LP ale 2 są zrombane. Jeden całkiem nie działa a drugi wyłącza się po jakimś czasie więc lipa bo bym pomógł :(
  • 0

#20 jasiu21

jasiu21

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 lipca 2007 - 17:32

widze ze cos drgnelo w temacie. bardzo sie ciesze. nawiazalem kontakt z ala103. zobaczymy co odpowie, bo mialbym alternatywne rozw.
w międzyczasie przesyłam kolejny aktualny spis:
update 20.07.07
a w nim, jedne z ostatnich, 5 nowych taśm.
spiderman
kubus puchatek
alladyn
timon i pumba
brygada rr
kacza paczka
to tylko kilka tytułów. nie ma niestety już bystrego billa.
pozdrawiam!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com