Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Jaki grabber usb i soft, dobre zgranie

grabber zgranie vhs

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 borsuk99

borsuk99

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 168 postów

Napisano 04 maja 2019 - 12:35

Witam. Jak w temacie mam zamiar kupić jakiś grabber usb w celu zgrania vhs z kilkoma bajkami.

Troszkę czytałem o tych grabberach i nie mogę się zdecydować. Czy ktoś z was ma jakiś i nie ma problemu ze zgraniem dźwięku w stereo ani sterownikami?

Z tego co wyczytałem niektóre z tych urządzeń ponoć nie zgrywają dźwięku w stereo a jeszcze inne nie mają sterowników pod dany windows, ja obecnie mam win 7x64 a nie wykluczam w przyszłości przesiadkę na win10 bo niestety zmiana komputera kiedyś będzie tego wymagać.


  • 1

#2 Robert

Robert

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 198 postów

Napisano 04 maja 2019 - 13:01

ja używałem swego czasu taniego grabbera z chin, ale miał problem ze zgraniem dźwięku więc podłączałem go dodatkowo do złącza Line-In w komputerze, jeśli chcesz zgrać tylko dźwięk do podkładu to właśnie wystarczy jedynie kabel z magnetowidu podłączyć do "kompa" z adapterem cinch-mini-jack.


  • 0

#3 pshq

pshq

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 maja 2019 - 21:37

Te najtańsze grabbery ("EasyCap" do 30 zł na allegro) mają różnych producentów i choć prawie wszystkie modele wyglądają identycznie, to tylko jeden z nich posiada działające sterowniki do Windows 10. Inne w ogóle nie dadzą się uruchomić na nowszych i na 64-bitowych systemach. Ja mam grabber z Lidla i jakość jest trochę lepsza niż w tych tanich. Wcześniej używałem nagrywarki DVD (takiego sprzętu co nagrywa z telewizji na DVD, nie co czyta płyty w komputerze xD) i też byłem zadowolony.
Robert dobrze pisze, do zgrywania samego dźwięku nie potrzebujesz grabbera. Dopiero jeżeli masz coś do czego nie dorwiesz obrazu w sieci albo nie umiesz podłożyć, potrzebny ci jest grabber.


  • 0

#4 borsuk99

borsuk99

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 168 postów

Napisano 08 maja 2019 - 18:33

Wiesz te z bajkami też niektóre chciałbym mieć z obrazem, mam też kilka filmów i kaset rodzinnych do zgrania.


  • 0



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com