Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Przygody Bosco / Bosco Daiboken


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ceregra

ceregra

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 493 postów
  • Lokalizacja:153325

Napisano 06 stycznia 2013 - 20:25

Posted Image

Posted Image
Na Krainę Fontann napada armia potwora o imieniu Skorpion. Zabija on prawowitych władców królestwa, nie może jednak zasiąść na tronie, póki nie nastąpi całkowite zaćmienie Słońca. Ich córka, młoda księżniczka Emilia, zostaje porwana przez Kapturnika, sługę Skorpiona, którego misją jest uwięzienie dziewczyny i uniemożliwienie jej powrotu ? jeśli bowiem udałoby się księżniczce dostać na tron przed Skorpionem, potężna moc wody ze Źródła Życia zniszczyłaby okupantów. Emilkę uwalniają mieszkańcy Lasu Bosco, by wraz z nią sterowcem udać się na poszukiwanie Krainy Fontann




Pamiętam jak leciało to w TV na TVNie. Pisałem do TVNu ogłaszałem się na filmwebach i innych forach że kupie nawet do Japonii pisałem do Studia które to wydało że chciałbym kupić ścieżkę dźwiękową i nikt nie odpowiedział na moje maile i ogłoszenia. Anime bardzo fajne ciekaw jestem co się stało z dubbingiem robionym dla TVNu czy jeszcze go mają?
Czy jest w ogóle szansa aby TV odsprzedała zwykłemu człowiekowi jakąś bajkę??

Co do tego Anime to postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i najpierw przetłumaczyłem wszystkie odcinki z ruskiego na Polski a obecnie podkładam Lektora. Nawet zrobiłem jeden pierwszy odcinek z dubbingiem.
  • 0

#2 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 06 stycznia 2013 - 23:24

Pamiętam, że oglądałam to czasem u babci, ale rzadko, bo niestety pilotem w porze kreskówek rządzili moi kuzyni, którzy nie znosili tej serii jak diabli :P Sama też chętnie obejrzałabym z oryginalnym polskim dubbingiem, niestety jedyny dostępny to gwałt, którego na tym Bogu ducha winnym anime dokonuje od pewnego czasu pewna grupa fandubberska...
  • 0

#3 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 stycznia 2013 - 12:36

Ciekawa propozycja :) Choć niewiele pamiętam z serialu z dzieciństwa, to jednak pamiętam jak leciało to w TV. Z miłą chęcią obejrzałbym to jeszcze raz :P nie wiem czemu seria ta kojarzy mi się z Królewną Śnieżką i Siedmioma Krasnoludkami z Poloni1 :D
  • 0

#4 Gość_Majkel_*

Gość_Majkel_*
  • Gość

Napisano 15 grudnia 2017 - 22:24

Japoński dubbing z polskimi napisami, jeżeli ktoś ma ochotę:

https://www.youtube....h?v=zldBiOxJ3tc


  • 0

#5 Gość_nowy_*

Gość_nowy_*
  • Gość

Napisano 03 marca 2024 - 18:19

Ostatni odcinek, czyli 26-ty, z oryginalnym polskim dubbingiem z TVN-u:

https://www.youtube....h?v=b-6C9tuQYes

Niestety gość więcej nie ma  :(

 

@ceregra mają mają, o to się nie martw. Nawet bardzo aktywnie działają w sieci, np. na chomiku, aby nigdzie się ich dubbing nie pojawił, nawet po tylu latach. Niestety co do jego kupienia, czy wykupienia z brudnych rąk tvn-owskich, to nie ma szans. Mógłbym ci tu napisać dlaczego tak jest, że to przez chore "prawa" rynku, przez chore układy, przez chory pieniądz, i wreszcie przez spaczoną ludzką psychikę właścicieli TVN-u i ich konkurencji, ale mi się nie chce. Rozumiesz, pisanie kilku czy kilkunastu stron tekstu do nieznajomego człowieka, mija się z celem. W dodatku właściciel/"moderator" tej strony, żeby się nie rozpisywać, jest po prostu ciężko chory.

Aczkolwiek, gdybyś był w bliskich relacjach z właścicielem(mi) TVN-u, bądź osobami blisko związanymi, lub zaproponował 100-tu krotność pieniężną wartości wykupienia z rąk TVN-u, i miałbyś na piśmie podpisy wszystkich ludzi którzy tworzyli polski dubbing, i kilku jeszcze innych ludzi, to w takiej sytuacji na 20-30%, udało by ci się ten dubbing dostać. Tak to u nich działa. Innych możliwości, poza oczywiście całkowicie nielegalnymi, nie znam.

 

[I już całkowicie poza tematem, bardzo proszę mi powiedzieć (w oddzielnym temacie, żeby tego nie zaśmiecać) jak mam się zarejestrować na stronie, bo rejestracja nie działa, została zbanowana.]


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com