Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Historie Biblijne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 czerwca 2007 - 21:06

Pamiętacie tą serię?? Ja się na niej wychowałem. Pamiętam że oglądałem ją już chodząc jeszcze do przedszkola (kiedy to było.. jeszcze dinozaury po ziemi chodziły...) A kiedy byłem chory to zostawałęm w domu.. taśma do VHS, magiczny przycisk PLAY i 3h oglądania na jednej taśmie. O dziwo choroba zawsze przechodziła. I jak tu sie nie dziwić że po tylu latach i tylu godzinach odtwarzania jeszcze taśmy się nadają do oglądania...

Niestety nie znalazłem oryginałów (to są parodie) ale video jest z oryginalnej serii.
Arka Nowego:
http://pl.youtube.com/watch?v=SkPUV3_P2f0
Dawid i Goliad
http://pl.youtube.com/watch?v=tG6TSgc1HEs
Mojżesz
http://pl.youtube.com/watch?v=tr78uA2Yxy4

Dubbing był świetnie zrobiony w polskiej wersji... Moki, prześmieszny chłopak, który zawsze wpadał w kłopoty i Margo i Derek musieli go ratować.

A jakie są Wasze wspomnienia zwiazane z tą bajką??
  • 0

#2 olek

olek

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 23 czerwca 2007 - 22:18

Nie wiedziałem że na CN leciały takie bajki :huh:
  • 0

#3 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 czerwca 2007 - 06:05

Cos sobie kojarze :) Pamietam, ze była tez taka seria z 3 Myszkami :) (Dziadkiem, wnuczka i wnuczkiem) oraz był tez taki ot "Goliat" :)
  • 0

#4 mungo

mungo

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 24 czerwca 2007 - 09:13

Ja ta bajkę znam... i nie występowały tam żadne myszki ;) Kiedyś, chyba nawet miałem możliwość oglądnięcia kilku odcinków i nie żałuję. naprawę fajna produkcja, jedna z lepszych jaką wydało studio Hanna-Barbery.
  • 0

#5 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 25 czerwca 2007 - 13:07

Cornelius, skoro masz to na VHSie, mógłbyś to ripnąć i wstawić na stronę? To tylko prośba. =)
  • 0

#6 oryginal

oryginal

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 01 lipca 2007 - 23:01

jasne, że pamiętam HISTORIE BIBILIJNE. były reklamowane w takim czasopiśmie VIDEO ŚWIĄT HANNA BARBER, ktore na początku lat 90-tych ukazywało się w Polsce. Chyba to był dwutygodnik z tego co pamiętam.
  • 0

#7 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 lipca 2007 - 10:36

Historie Biblijne to jedyna kreskówka studia Hanna-Barbera, która mi sie podobała i podoba, jakoś inne nie przypadły mi do gustu.
  • 0

#8 kars

kars

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 27 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 lipca 2007 - 13:25

Historie Biblijne, jasne, że pamiętam. Miałem kiedyś Arkę Noego, Stworzenie świata, Mojżesza i Upadek Jerycha. Bardzo fajna baja :) Moje wspomnienia są podobne do Corneliusa. Najczęściej maraton bajkowy trwał gdy byłem chory. Może znajdę stare kasety to spróbuje wrzucić na forum. Najpierw jednak uporam się z innymi produkcjami HB :)
  • 0

#9 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 lipca 2007 - 14:15

No ba.. jak jesteś chory to co masz robić. Może teraz masz zajęcie, ale jako dziecko 8-11 lat to pole manewru jest ograniczone. Nie ma to jak włączyć wideo, taśma 240min i 4h z życia wyjęte... Jeśli chodzi o episody to z tego co pamiętam to mam (lecąc tak jak są nagrane, jeśli czegoś nie zapomnę): Stworzenie świata, Arka Noego, Samson i Dalila Mojżesz, Jozue i upadek Jerycha, Narodzenie, Daniel w jaskini lwów, Historia Wielkanocna, Józef i jego bracia, Dawid i Goliat, Tyle pamiętam.. ale coś jeszcze więcej tego jest...
  • 0

#10 johnlocke

johnlocke

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Bielsko - Biała

Napisano 16 sierpnia 2007 - 20:39

Ogladalem, nawet powinny sie walac gdzies na VHS-ach. Jako mlokos lubialem ogladac ta serie. Dawne dzieje ^_^
  • 0

#11 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 28 sierpnia 2007 - 14:20

No i pozostaje mi tylko doać że Historie biblijne ukazały się na DVD jakies kilka miesięcy temu i obecnie chyba już je wycofali.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com