Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

[Klasyka polskiej animacji] Przygody Misia Colargola


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 29 września 2007 - 15:31

Posted Image

Colargol - postać fikcyjna, miś występujący w serii filmów animowanych. Postać stworzyła francuska pisarka Olga Pouchine (płyty, książeczki, słuchowiska) w latach pięćdziesiątych XX w. Dzięki staraniom francuskiego producenta Alberta Barille (twórca takich seriali jak "Był sobie człowiek" czy "Były sobie odkrycia" w firmie Procidis) na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w wytwórni Se-ma-for w Łodzi powstał serial lalkowy. Kierownikiem artystycznym, współautorem scenariusza oraz autorem scenografii jest Tadeusz Wilkosz, któremu zawdzięczamy Colargola w takiej właśnie postaci. Muzyka: Mireille (odc. 1-27), Jean Michel Defaye (odc. 28-53).


Uwielbiałem tą animację , nawet nie macie pojęcia jakiego miałem świra na jej punkcie , widziałem chyba większość odcinków jakie emitowali , normalnie łza się w oku kreci gdy się wspomina ten znakomity polski hit eksportowy.Większość dzieciaków bała się go bo był taki zimny drań z tego niedźwiedzia , miał takie martwe spojrzenie i ten głos jak po melanżu , no ale mnie zachwyciły jego niesamowite przygody.
  • 0

#2 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 29 września 2007 - 18:12

Ja oglądałem kiedyś kilka odcinków jak byłem mały i raz mi się wkręciło że Coralgol to przecież dziewczyna jest.
  • 0

#3 Gość_Sismondi_*

Gość_Sismondi_*
  • Gość

Napisano 13 października 2007 - 14:41

Kiedyś to oglądałem jak byłem mały. Jeszcze mam gdzieś jakieś odcinki nagrane na VHS.
  • 0

#4 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 21 października 2007 - 20:51

Nie znoszę tej bajki. Już jako dziecko stwierdziłam, że "Colargol jest głupi" i zagłosowałam nogami tj. poszłam się bawić zamiast oglądać.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com