Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Smerfy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal

michal

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 15 sierpnia 2007 - 12:23

Posted Image
Smerfy

W Polsce smerfy znane są głównie dzięki telewizyjnemu serialowi, który zagościł na antenie 1. Programu TVP z końcem lat 80. ubiegłego wieku. Animowana wersja Smerfów powstała w latach 1981-1989 w znanej amerykańskiej wytwórni filmów rysunkowych Hanna-Barbera dla telewizji NBC. W sumie wyprodukowano 256 odcinków kreskówki, na które składa się 421 epizodów (niektóre 10-minutowe, inne 20-to). Smerfy były wyświetlane w 30 krajach. Niektóre motywy muzyczne pojawiające się w serialu mają swoje źródło w muzyce klasycznej (m.in. VIII symfonia Niedokończona Franza Schuberta, Koncert fortepianowy nr 1 Ferenca Liszta, a także Symfonia nr 40 w G-moll W.A.Mozarta i W grocie Króla Gór E. Griega)

Świetna bajka, pamiętam, że zawsze jak byłem chory to oglądałem ją całymi dniami :P .
Co Wy sądzicie o tej bajce ?

Użytkownik michal edytował ten post 15 sierpnia 2007 - 12:24

  • 0

#2 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 26 sierpnia 2007 - 15:13

Do smerfów nic nie mam. Ale zastanawiało mnie zawsze kilka konspektów: - Gdzie oni się załatwiają - W jaki sposób się rozmnażają? Bo chyba wszyscy biedną Smerfetkę nie wykrorzystuję? - Co się stao z reszta kobiet? - Czy są inne wioski smerfów - skąd się wziął ten najmłodszczy smerf
  • 0

#3 johnlocke

johnlocke

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Bielsko - Biała

Napisano 26 sierpnia 2007 - 15:30

Kreskówek nie mozna brac tak doslownie, gdyby bajki byly realne to nie bylo tego dobrego efektu. A co do ciekawych pytan to np: do Muminków Jak nazywala sie Mamusia Muminka zanim urodzila Muminka :wacko:
  • 0

#4 Gość_Sophia_*

Gość_Sophia_*
  • Gość

Napisano 30 sierpnia 2007 - 21:39

Ja swojego czasu namietnie ogladalam Smerfy, a teraz sciagam dla siostrzenca kolezanki, wiec pewnie zerkne przy okazji na kilka odcinkow :) Urocza bajka, mimo tych niedociagniec o ktorych wspomnial Kseroboy :D
  • 0

#5 Valorum

Valorum

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 13 października 2007 - 22:04

Do smerfów nic nie mam. Ale zastanawiało mnie zawsze kilka konspektów:
- Gdzie oni się załatwiają
- W jaki sposób się rozmnażają? Bo chyba wszyscy biedną Smerfetkę nie wykrorzystuję?
- Co się stao z reszta kobiet?
- Czy są inne wioski smerfów
- skąd się wziął ten najmłodszczy smerf


- Gdzie oni się załatwiają -
- W jaki sposób się rozmnażają? Bo chyba wszyscy biedną Smerfetkę nie wykrorzystuję?
- Co się stao z reszta kobiet?
- Czy są inne wioski smerfów
- skąd się wziął ten najmłodszczy smerf
  • 0

#6 Valorum

Valorum

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 13 października 2007 - 22:07

Do smerfów nic nie mam. Ale zastanawiało mnie zawsze kilka konspektów:
- Gdzie oni się załatwiają
- W jaki sposób się rozmnażają? Bo chyba wszyscy biedną Smerfetkę nie wykrorzystuję?
- Co się stao z reszta kobiet?
- Czy są inne wioski smerfów
- skąd się wziął ten najmłodszczy smerf


- Gdzie oni się załatwiają - A W KTÓREJ BAJCE JEST TO POKAZANE?
- W jaki sposób się rozmnażają? Bo chyba wszyscy biedną Smerfetkę nie wykrorzystuję? SMERFETKA POJAWIŁA SIĘ W WIOSCE JAKO OSTATNIA, NIKT PO NIEJ SIĘ NIE URODZIŁ. ROZMNAŻAJĄ SIĘ CHYBA NORMALNIE, ALE W TEJ WIOSCE I PRZY TYM SKŁADZIE OSOBOWYM NIE MIAŁO TO MIEJSCA
- Co się stao z reszta kobiet? ZANIM POJAWIŁA SIĘ SMERFETKA NIE BYŁO ŻADNEJ KOBIETY
- Czy są inne wioski smerfów CZEMU NIE?
- skąd się wziął ten najmłodszczy smerf PRZYNIÓSŁ GO BOCIAN W ODCINKU 3X01

Użytkownik Valorum edytował ten post 13 października 2007 - 22:07

  • 0

#7 Gość_Sismondi_*

Gość_Sismondi_*
  • Gość

Napisano 14 października 2007 - 10:16

AAA. Kiedyś się to oglądało, ale teraz już nie.
  • 0

#8 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 14 października 2007 - 12:12

Moja ulubiona bajka Ale już nie oglądam w Tvp ze wględu na nowy dubbing dobrze mam jeszcze kilka odcinków ze starym dubbingiem.
  • 0

#9 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 21 października 2007 - 21:04

Kiedyś lubiłam. Po 10 latach obejrzałam znowu i za głowę się złapałam, przerażona infatylizmem i lekką głupotą tej dobranocki...
  • 0

#10 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 22 października 2007 - 21:11

Kiedyś lubiłam. Po 10 latach obejrzałam znowu i za głowę się złapałam, przerażona infatylizmem i lekką głupotą tej dobranocki...

Głupie i infantylne To Są niektóre anime i kreskówki z cn.

Użytkownik lupa33 edytował ten post 23 października 2007 - 23:37

  • 0

#11 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 25 października 2007 - 14:46

Nie pozostaje mi nic innego jak wziąć udział w tworzeniu tego tematu i "dorzuceniu kamienia" z mojej strony. Smerfy , cóż to za serial animowany i komiks , zrestzą cały merczendajzing wyrósł na tej bajce i można by bez końca wymeiniać głupoty z logiem Smerfów no ale nie chodzi tu o gadżety a o serial , chociaż i nad tymi "duperelami" można by było się zastanowić , bo kiedyś miałem ze dwie fogurki Smerfów i Gargamela ale przepadły bądź zużły się czyli zniszyczyły. Sam serial jakoś mnie nie powalił , nie wpisywałem się w tą całą frekwencję "Dzieci Smerfolubnych" wręcz przeciwnie unikąłem tej animacji , bawiłem sie w tym czasie gdy była emitowana , po latach chyba wciąż upierał się będę przy tym że to nie dla mnie ale skądinąd kilka odcinków było naprawdę dobrych jak chociażby "Smerfmisja". Wielką wadą serialu jest oczywiście jego długość , znaczy się liczba odcinków , telenowela animowana można by napisać i mimo że wielu uważa że serial wraz z pojawieniem się Smerfików obniżył loty i stał się nudny to stwierdze inaczej , uzyskał świeżość której mu barkowało bo nie oszukujmy się scenariusze pierwszych serii były schematyczne i na dłuższy dystant nudne , namnożenie bohaterów drugoplanowych którzy po jakimś czasie zepchnełi na drugi plan bohaterów ważnych w pierwszych seriach , uznaje za pełen sukces , szokad tylko że aż tyle tych odcinków porobli bo serial jest za długi i chyba tylko fanatycy tacy jak Valorum czy Dj Siwy będą dążyć do skompeltowania bądź co bądź serialu rozmemłnego który zosatnie wskrzeszony w roku 2008 kiedy to Smerfy pojawią się w kinach w filmie kinowym w grafice 3D.Pzdr.

Użytkownik Bajkofil edytował ten post 25 października 2007 - 14:48

  • 0

#12 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 25 października 2007 - 15:34

Z tego co tu wyczytałem większoość nie przepada za smurfami no cóż szkoda.
  • 0

#13 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 25 października 2007 - 15:34

Z tego co tu wyczytałem większoość nie przepada za smurfami no cóż szkoda.
  • 0

#14 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 25 października 2007 - 15:37

Z tego co tu wyczytałem większoość nie przepada za smurfami no cóż szkoda. Sorry za 2 posty pod rząd przypadkowo kliknąłem 2 razy.

Użytkownik lupa33 edytował ten post 25 października 2007 - 15:43

  • 0

#15 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 19 listopada 2007 - 14:09

- Gdzie oni się załatwiają - A W KTÓREJ BAJCE JEST TO POKAZANE?
- W jaki sposób się rozmnażają? Bo chyba wszyscy biedną Smerfetkę nie wykrorzystuję? SMERFETKA POJAWIŁA SIĘ W WIOSCE JAKO OSTATNIA, NIKT PO NIEJ SIĘ NIE URODZIŁ. ROZMNAŻAJĄ SIĘ CHYBA NORMALNIE, ALE W TEJ WIOSCE I PRZY TYM SKŁADZIE OSOBOWYM NIE MIAŁO TO MIEJSCA
- Co się stao z reszta kobiet? ZANIM POJAWIŁA SIĘ SMERFETKA NIE BYŁO ŻADNEJ KOBIETY
- Czy są inne wioski smerfów CZEMU NIE?
- skąd się wziął ten najmłodszczy smerf PRZYNIÓSŁ GO BOCIAN W ODCINKU 3X01

No ale skąd się pojawiła smerfetka, chyba z nieba nie spadła.

A jeśli chodzi o załatawianie się - po prostu zawsze mnie to ciekawiło patrząc na schemat budowy domu smerfów


Jeśli chodzi o mnie i o smerfy to bardzo je lubiłem jak i Muminki. Nie bierzcie moje pytania jako wrogość do serialu lecz jako dociekliwość :)

Użytkownik Kseroboy edytował ten post 19 listopada 2007 - 14:12

  • 0

#16 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 19 listopada 2007 - 22:49

No ale skąd się pojawiła smerfetka, chyba z nieba nie spadła.

Nie spadła została stworzona przez Gargamela w 1 odcinku.

Użytkownik lupa33 edytował ten post 19 listopada 2007 - 22:57

  • 0

#17 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 20 listopada 2007 - 08:13

Nie spadła została stworzona przez Gargamela w 1 odcinku.

A no to się wyjaśniło. Niestety odcinów jest tyle, że żadnego motywu z smerfów nie oglądałęm, bo nie natrafiłem nigdy na powtórki.
  • 0

#18 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 19:44

Wielką wadą serialu jest oczywiście jego długość , znaczy się liczba odcinków , telenowela animowana można by napisać i mimo że wielu uważa że serial wraz z pojawieniem się Smerfików obniżył loty i stał się nudny to stwierdze inaczej , uzyskał świeżość której mu barkowało bo nie oszukujmy się scenariusze pierwszych serii były schematyczne i na dłuższy dystant nudne

Od razu widać, że nie znasz serialu i tyle. Schematyczne? Każda seria Smerfów jest poświęcona innym postaciom i sytuacjom i nie ma mowy o schematyzmie.
1 Seria była oczywiście pierwsza, więc była ogólna. Skupia się głównie na ukazaniu różnic pomiędzy bohaterami oraz na wartkiej akcji. 2 seria (moim zdaniem, najlepsza) ma zupełnie inny charakter, poświęcona jest sprawom natury filozoficznej, jak śmierć, przepowiadanie przyszłości itd.. W dodatku jest to przedstawione z bardzo filozoficznego punktu widzenia - niespotykanego w rzadnej innej serii Smerfów ani wg. mnie nawet innej kreskówce - może nawet zbyt dojrzałego jak dla dzieci. Nie ma mowy o nudzie z powodu bohaterów - w 2 serii najważniejszymi Smerfami są Tropiciel, Tchórzasty i Niechluj - nie spotykani w rzadnej innej. 3 seria jest poświęcona Cherlakowi - także niespotykanemu w rzadnej innej - oraz Smerfusiowi.
Gdzie ten schematyzm?
Co do Smerfików nic nie mam, bo też są fajne, ale jednak pierwsze serie były lepsze.

chyba tylko fanatycy tacy jak Valorum czy Dj Siwy będą dążyć do skompeltowania

Proszę koniecznie dopisać mnie na tę listę :D

Użytkownik Zielon-Granatowy edytował ten post 30 lipca 2008 - 16:42

  • 0

#19 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 20 listopada 2007 - 20:03

Tak, Smerfy na pewno się nie powtarzaja schematycznie! Dam się pociąć za nie! A przypomniały mi się seria gdzie smerfy wyruszaja w różne krainy albo do różnych czasów. Mam pytanko; czy w jakiś odcinkach Smerfy spotykają inne wioski smerfów albo smerfy mieszkające samotnie?(prócz Dzikuska)
  • 0

#20 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 20:58

A przypomniały mi się seria gdzie smerfy wyruszaja w różne krainy albo do różnych czasów.
Mam pytanko; czy w jakiś odcinkach Smerfy spotykają inne wioski smerfów albo smerfy mieszkające samotnie?(prócz Dzikuska)

Nie, one są chyba jedynymi Smerfami na świecie.
Swoją drogą, w tej serii jak podróżowali do innych czasów, ciekawe, czemu nie spotkali własnych przodków? Bo przodków Gargamela spotykali. A z bajki wynika, że oni nie są pierwszymi Smerfami, skoro są takie postacie jak Dziadek.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com