Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Brygada RR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 jasiu21

jasiu21

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 lipca 2007 - 09:32

myslalem ze sie podpisze i juz ale nie... nie mam zamiaru nic placic
  • 0

#22 Raziel

Raziel

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 lipca 2007 - 10:46

Nie trzeba nic płacić - tylko się podpisz i możesz zamknąć ^_^
  • 0

#23 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 lipca 2007 - 20:40

No i co?? Panowie powiedzieli, że mają, a teraz ani widu ani słychu.... Jak nic pasuje tu parafraza stwierdzenia Czesia obietnice były, a odcinków ni ch*ja nie widzimy...
**odcinek: Za kupisami **
  • 0

#24 Raziel

Raziel

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:55

Imperial wydaL kolejna porcje DVD

http://www.cinepix.com.pl/search

paru odcinkow z tych nie mamy. osobiscie polecam "pogromcow zla" bo jest tam slynny epizod z metalowymi psami, ktory jak do tej pory na tym forum sie nie pojawil, a jest swietny :)

oczywiscie jak ktos sie w to zaopatrzy, mysle ze nie byloby problemem zgrac dzwiek? ;)
  • 0

#25 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 sierpnia 2007 - 15:06

oczywiscie jak ktos sie w to zaopatrzy, mysle ze nie byloby problemem zgrac dzwiek? ;)


A nie lepiej by było zgrac na dysk w postaci plików Avi ? ;) wtedy byłyby to DVDRipy :)
  • 0

#26 Gość_iff3_*

Gość_iff3_*
  • Gość

Napisano 09 sierpnia 2007 - 15:14

Dzięki Raziel za linka ;) No to mi wychodzi, że tych odcinków nie mamy: "Nowy dzieciak" "Bzykowny interes" "Kotki pod kontrolą" "Podwodni piraci" "Mysz maltajska" (według mnie to chyba maltańska, ale mogę się mylić, już nie pamiętam dobrze) I jeszcze chyba "Piec Baskervillów", ale nie jestem pewien czy to nie jest inny tytuł "Zamku Baskervillów". A jak tak dalej pójdzie, to Imperial wyda wszystkie odcinki. Oby ;)

Użytkownik iff3 edytował ten post 09 sierpnia 2007 - 15:17

  • 0

#27 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 sierpnia 2007 - 15:15

I jeszcze chyba "Piec Baskervillów", ale nie jestem pewien czy to nie jest inny tytuł "Zamku Baskervillów".


Hmm, a to nie czasem był "Pies Baskervillów" ? :)
  • 0

#28 Gość_iff3_*

Gość_iff3_*
  • Gość

Napisano 09 sierpnia 2007 - 15:19

Tak by pasowało, na psa urok ;) No ale napisali wyraznie: piec, choć i oni przecież mogli się w tytule pomylić ;)
  • 0

#29 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 165 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 sierpnia 2007 - 15:35

DVDRipy... a płyt sobie nie łaska kupić? aż takie drogie nie są, a ripowanie płyt w formie telecined nie jest zbyt ładne, jeśli chodzi o efekt... Tyle, ze poza jedną płytą, wszystkie te "DVD" z odcinkami Brygady, to kasety VHS...
  • 0

#30 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 sierpnia 2007 - 16:03

DVDRipy... a płyt sobie nie łaska kupić? aż takie drogie nie są,


Racja, płyty nie są zbyt drogie..lecz na pewno nie kazdy je kupi...

a ripowanie płyt w formie telecined nie jest zbyt ładne, jeśli chodzi o efekt...


Odcinki przed wydaniem na DVD były na pewno "obrabiane" dzwięk czyszczony a obraz rowniez pewno zosał poddany cyfrowej obróbce, więc jakośc byłaby na pewno b. dobra :)
  • 0

#31 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 sierpnia 2007 - 16:56

Dzięki Raziel za linka ;) No to mi wychodzi, że tych odcinków nie mamy:
"Nowy dzieciak"
"Bzykowny interes"
"Kotki pod kontrolą"
"Podwodni piraci"
"Mysz maltajska" (według mnie to chyba maltańska, ale mogę się mylić, już nie pamiętam dobrze)
I jeszcze chyba "Piec Baskervillów", ale nie jestem pewien czy to nie jest inny tytuł "Zamku Baskervillów".
A jak tak dalej pójdzie, to Imperial wyda wszystkie odcinki. Oby ;)

Podwodni piraci - są dostępni na forum... To pierwszy odcinek Brygady RR
Maltańska mysz - ten odcinek też mam, ale nie robię go ponieważ, audio jest naprawde kiepskie. jasio21 ma ten odcinek na VHSie, ale jest on w LP
Pies (Zamek) Baskerwillów - zgoda, ale piec?? hahaha W odcinku nawet takie słowo nie pada, ani kakcja nie dziele się w pomieszczeniu z piecem... hihi może chodziło o kominek?? Bo jeśli miała by to być wpadka wydawnictwa, to naprawdę chylić przed nimi czoła za ich tłumaczy :D Tak czy siak odcinek jest dostępny na forum.

Co do reszty to jeśli nie nia ma różnic w tłumaczeniu to pozostałych odcinków - brak.

Cały czas czekam, nie wiem jak Wy, na jakikolwiek znak od owych trzech kolegów, którzy napisali, że posiadają odcinki na VHSach, ale chyba się już nie doczekam.
  • 0

#32 Raziel

Raziel

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 sierpnia 2007 - 17:20

"Bzykowny interes" to inaczej "pszczela afera" ;) pomimo całego mojego uwielbienia dla Brygady nie zdecyduję się na kupno, bo jednak w ten sposób i tak kolekcji wszystkich odcinków nie zdobędę, wygląda na to, że przerabiają stare VHS'y, a ich było około dziesięciu. chyba poczekam na jakiś box, na wzór amerykańskiego :) choć może się nie doczekam.
  • 0

#33 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 165 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 sierpnia 2007 - 17:38

Co przerabia? Oni sie pomylili i w dziale DVD dali stare kasety (spojrzcie na date wydania). Nie ma ich na DVD, plyta dvd wyszla jedna - "Mali bohaterowie".

Odcinki przed wydaniem na DVD były na pewno "obrabiane" dzwięk czyszczony a obraz rowniez pewno zosał poddany cyfrowej obróbce, więc jakośc byłaby na pewno b. dobra :)


Raczej nie, jakość jest ładna, ale nie w tym rzecz - nikt normalny nie zostawi przeplotu w pliku AVI, a z drugie stroy zostanie lekkie rozmycie przy ruchu. Dałem demo openingu: klik, ten jest lekko przerobiony - chyba niezle, ale nie jestem pewien, czy przy odcinku byłoby tak dobrze...

A może demonizuję xD
  • 0

#34 Raziel

Raziel

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 sierpnia 2007 - 17:53

faktycznie obraz lekko rozmyty, ale jaki dźwięk czyściutki :) mógłbyś całe intro wrzucić, bo te ucięło parę sekund przed końcem i polskie outro? :)
  • 0

#35 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 sierpnia 2007 - 21:18

AtoMan, czyżbys DVD zakupił??
  • 0

#36 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 165 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 sierpnia 2007 - 21:28

Zakupił. Mnie nie ucina, moze sciagnales za szybko, bo pospieszylem sie z zamieszczeniem linka ;-) Outro - pomyślę o tym ;-) Chociaż tu chyba tylko dźwięk będzie miał jakiekolwiek znaczenie.
  • 0

#37 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 sierpnia 2007 - 20:30

Co przerabia? Oni sie pomylili i w dziale DVD dali stare kasety (spojrzcie na date wydania). Nie ma ich na DVD, plyta dvd wyszla jedna - "Mali bohaterowie".
Raczej nie, jakość jest ładna, ale nie w tym rzecz - nikt normalny nie zostawi przeplotu w pliku AVI, a z drugie stroy zostanie lekkie rozmycie przy ruchu. Dałem demo openingu: klik, ten jest lekko przerobiony - chyba niezle, ale nie jestem pewien, czy przy odcinku byłoby tak dobrze...

A może demonizuję xD



jak dla mnie ten opening jest git :D :D
  • 0

#38 Gość_iff3_*

Gość_iff3_*
  • Gość

Napisano 27 sierpnia 2007 - 23:04

ja to mam na vhs !!!!!


Ja mam, odcinki są ze starym odcinkiem i w ogóle super!

Oprócz tego mam kilkanaście odcinków na VHSie, moja ulubiona kreskówka :-)


Ech, na początku lipca były te posty pisane, a tymczasem już wrzesień za pasem i...nic. Jakby to powiedział poeta:
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie - kto new odcinki zdobędzie?"
  • 0

#39 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 28 sierpnia 2007 - 10:55

O serialu :
Wspominam bardzo dobrze widziałem większość odcinków mimo że rysunkowo jest równie dobrze jak w Kaczych Opowieściach czy Gumisiach to już fabuła i gagi są momentami drugiej świeżości ale lubię sobie czasem jakiś odcinek obejrzeć tak z sentymentu oraz ze względu na wzorcowy dubbing :
Włodzimierz Bednarski - Rokfor
Ewa Kania - Chip
Ryszard Nawrocki - Profesor Nimnul
Ilona Kuśmierska - Gadżet
Marcin Sosnowski - Spaślak
Jednakże tak jak napisałem poziom nieco niższy niż w Kaczych czy Gumisiach , tak czwarte miejsce po Alladynie w moim subiektywnym rankingu.

O wydaniu DVD :
To już tak jest że Imperial lubi dziabać po dwa odcinki na płytę wydusi 20 zł (sprzeda się bo ludzie którzy z sentymentem wspominają Brygadę RR kupią chociażby dwa odcinki ) później kolejną płytę rzucą , znów wielka sprzedaż i może ale to może jak się ugadają z kim trzeba z dyrekcji zza oceanu to może Brygada do nas dopłynie ?
Wiadomo "marzenie ściętej głowy" co do Boxu ale w Wielkiej Brytanii już mają no tak ale oni płacą w funtach i są sprawdzeni a my ? Okrojone wydania bo jesteśmy w "strefie złodziejskiej" i nie możemy tak jak inni Europejczycy cieszyć się na ten przykład kompeltnym eydaniem Lost z dodatkami lub też nie ma u nas jeszcze innych żelaznych klasyków z seriali więc nie wiem jak to będzie ale są drobne kroki na przód więc myślę że jakoś to będzie.
  • 0

#40 Raziel

Raziel

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 września 2007 - 12:19

Jeśli o mnie chodzi, to mój ulubiony serial animowany, nie jestem pewien czy też tak było w dzieciństwie, ale wspominam go jako wyjątkowo udany :D Teraz oglądam całość już chyba z trzeci raz, co się da po polsku, co się nie da po angielsku (a czaem też żeby zobaczyć różnicę w dialogach i samych głosach, nie wszytstko przetrwało w polskiej wersji - w angielskiej Gadget miała swoje powiedzonko, "golly", u nas nie ma czegoś takiego). Nie daje się znudzić. Jeśli chodzi o fabułę i drugiej świerzości dowcipy to raczej nie mogę się zgodzić, ale to by trzeba było na konkretnych przykładach pokazać. Fakt, mogło być zabawniej - i nie dzieje się tu tak dużo jak w Darkwing Duck'u, ale nie jest to dla mnie jakąś dużą wadą.

Uwielbiam te postacie, tak różnorodne, a jednak się uzupelniające. I ten specyficzny klimat lat osiemdziesiątych jest tu obecny ;)

Jeszcze na koniec taka ciekawostka, może ktoś widział, może nie - powstał bardzo obszerny fanowski komiks.

http://www.electricf...ic.com/001.html

Obrazki pierwszej jakości, niestety nikt nie pokusił się o przetłumaczenie na język polski :(
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com