Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nowy serial z Kubusiem Puchatkiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 sierpnia 2007 - 08:55

Serial trafi na ekrany w 2007 roku, ale już wiadomo, że przyjacielem Misia o Bardzo Małym Rozumku nie będzie Krzyś, tylko rudowłosa, rozbrykana 6-latka. Disney zapowiada, że mimo zmian film zachowa charakterystyczny dla opowieści o mieszkańcach Stumilowego Lasu klimat "szczęścia, zaufania i przyjaźni".

Wprowadzenie postaci dziewczynki ma odświeżyć wizerunek Puchatka, przyciągnąć nowych widzów. Będą także inne zmiany. Wytwórnia chce, aby w nowym serialu miś być bardziej aktywny. U Milnego Puchatkowi "przytrafiają się" rozmaite przygody. W nowym serialu miś będzie ich sam szukał, co, zdaniem specjalistów od Disneya, ma tworzyć przykład aktywności życiowej dla najmłodszych.


Posted Image

Serial jest właśnie emitowany przez Disney Channel...od siebie dodam, ze chłam jakich mało...przeciez Kubuś bez Krzysia to jak....Głowa bez mózgu <_<

Użytkownik Crockett edytował ten post 27 sierpnia 2007 - 08:57

  • 0

#2 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 27 sierpnia 2007 - 09:21

Ja tam powiem, że ten poprzedni Kubuś (ten kukiełkowy) też był denny. Mogę tylko powiedzieć, że ta wszechopecność Kubusia mnie po prostu wpienia. Jekieś tam Ciciobello czy szampon do mycia głowy maluchom z Kubusiem, czy miliony książeczek z Puchatkiem wydawnictwa Egmont <_< . Toleruję film Przygody Kubusia Puchatka (pierwszy Disneya o Misiu) czy serial Nowe przygody... Ale to co się teraz dzieje to już przesada. Słyszałem nawet, że nawet spatkobierców Milnego to wpienia (Disney przekroczył uprawcienia czy coś).

Użytkownik dred edytował ten post 27 sierpnia 2007 - 09:22

  • 0

#3 Gość_iff3_*

Gość_iff3_*
  • Gość

Napisano 27 sierpnia 2007 - 22:51

Ech, i co tu napisać? Chyba tylko trzeba ręce załamać nad tym co zrobili ze starym poczciwym Puchatkiem. Nie dość że zamiast Krzysia pojawia się... Tośka i jej pies Burek, to na dodatek jeszcze ta trójwymiarowa animacja. Może faktycznie dzieciom serial "Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś" przypadnie do gustu, ale chyba nie nam, tzn. tym którzy mają jeszcze w pamięci inny serial - "Nowe przygody Kubusia Puchatka".
A poniżej pozwalam sobie zamieścić dluższe info na temat tej nowej serii.

Kubuś Puchatek, ulubiony miś całego świata, pojawi się w nowym serialu edukacyjnym Disneya - Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś, nadawanym na Disney Channel od 13 sierpnia, od poniedziałku do piątku o 9 rano. Piękna, nowoczesna i trójwymiarowa animacja sprawi, że młodzi widzowie w wieku od 2 do 5 lat z ochotą śledzić będą przygody mieszkańców Stumilowego Lasu, bawiąc się przy wspólnym rozwiązywaniu zagadek i ucząc wraz z nimi zasad współpracy i odpowiedzialności. Dzięki nowemu serialowi oryginalne postaci z książki A.A. Milne'a - Kubuś Puchatek, Tygrysek, Prosiaczek, Kłapouchy, Krzyś i inni - po raz pierwszy przeniesione zostały w świat trójwymiarowej animacji. Kolejną nowością jest wprowadzenie nieznanych wcześniej bohaterów - sześcioletniej Tośki i jej szczeniaczka Burka, którzy wraz ze znanym już z pełnometrażowego filmu Lumpkiem powiększają grono mieszkańców Stumilowego Lasu.

W tej pełnej życia trójwymiarowej animacji bohaterowie, starzy i nowi, wspólnie zapraszają najmłodszych do udziału w wielu fascynujących przygodach.

Historie opowiadane w każdym odcinku wierne są tradycyjnym wartościom oryginalnych opowiadań o Kubusiu Puchatku - poczuciu wspólnoty, przyjaźni oraz głodu wrażeń, a obecność ciekawskiej, skorej do zabawy sześciolatki wnosi do nich dodatkową dawkę energii.

"Wprowadzenie nowej postaci, Tośki, daje przedszkolakom możliwość spojrzenia na Stumilowy Las z perspektywy współczesnego im przyjaciela" - mówi Rob Gilby, Dyrektor Zarządzający Disney Channel na Wielką Brytanię, Skandynawię oraz Rynki Wschodzące. "Obecność Tośki pozwala im bezpośrednio zaangażować się w losy Kubusia Puchatka oraz reszty jego przyjaciół, dostarczając tym samym wyjątkowych przeżyć przed ekranem."

Interaktywny serial Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś stworzony został z myślą o rozwijaniu u dzieci logicznego oraz twórczego myślenia. Każdy odcinek przedstawia nową zagadkę, którą rozwikłać muszą widzowie z pomocą Super Detektywów - Tygryska, Kubusia i Tośki. Przemieniając się w tercet zawziętych tropicieli, cały czas zachęcają oni do "Myślenia, Myślenia, Myślenia".

Wyjaśniając otaczające ich zagadki - jak np. skąd się biorą motyle, czy też co "burczy w Kubusiowym brzuszku" - Super Detektywi uczą najmłodszych zasad współpracy, analizowania sytuacji i wykorzystywania własnych talentów.

Dzięki wnikliwemu przyjrzeniu się otaczającemu ich światu poprzez śledzenie losów bohaterów, widzowie uczą się, że czasami zadanie właściwego pytania jest ważniejsze niż odpowiedź. Duży nacisk kładziony jest również na przekazanie dzieciom takich wartości, jak współpraca i odpowiedzialność.

Serial Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś akcentowany jest skocznymi, łatwo wpadającymi w ucho piosenkami, tak więc najmłodsi mogą śpiewać wraz z bohaterami. W podwójnej roli Tygryska i Kubusia powraca prawdziwy mistrz podkładu głosowego, Jim Cummings. Znany jest on wszystkim miłośnikom Puchatka, jako że w rolę Misia o Bardzo Małym Rozumku wciela się od roku 1987, a przesympatycznemu Tygryskowi udziela głosu od 1999.

W realizacji brytyjskiej wersji językowej serialu Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś postaci Tośki użycza głosu dziesięcioletnia Kimberlea Berg, współpracując z uznanym reżyserem Matthew Robertsem ("Wpuszczony w kanał", "Kubuś i Hefalumpy") oraz inżynierem dźwięku Davem Peacockiem ("Wallace i Gromit: Klątwa Królika").

Producentem serialu jest Brian Hohlfeld ("Kubuś i Hefalumpy", "Prosiaczek i przyjaciele," "Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku"). Reżyseria powierzona została zdobywcy nagrody Emmy Donowi MacKinnon ("Tarzan," "Buzz Lightyear of Star Command") oraz nominowanemu do nagrody Emmy Dave'owi Hartmanowi ("Przygody Jackie Chana").

Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś na Disney Channel już 13 sierpnia! Serial nadawany będzie od poniedziałku do piątku o 9 rano.


  • 0

#4 Gość_Sophia_*

Gość_Sophia_*
  • Gość

Napisano 30 sierpnia 2007 - 21:40

Ja generalnie uwielbiam Kubusia Puchatka i ksiazke czytalam chyba z 10 razy, ale te nowe wersje mnie jakos nie przekonuja... A Kubus Puchatek bez Krzysia to w ogole jakas pomylka...
  • 0

#5 malwa-larwa

malwa-larwa

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 31 sierpnia 2007 - 19:10

Ja chcem Krzysia! A nie jakąs tam dziewuche! Kubuś Puchatek jest spoko, ale te nowe wersje mnie dobijają. Mój brat ma całą serię tych książeczek egmont'a i połowa z nich nie opowiada o misiu o bardzo małym rozumku, tylko o jakimś inteligencie, co wie conajmniej tyle co piąto-klasista. A nowych widzów im raczej niewielu ściągnie, bo założe się, że większość osó będzie raczej dzieciom z kaset Puchatka puszczać.
  • 0

#6 Gość_Sophia_*

Gość_Sophia_*
  • Gość

Napisano 31 sierpnia 2007 - 20:24

No ja jakbym miala wybierac to na pewno puszczalabym jakies stare bajki z Kubusiem a nie te nowe dziwactwa...
  • 0

#7 Pu(L)peto

Pu(L)peto

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 568 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Legia Warszawa!

Napisano 01 września 2007 - 20:35

Ale Kubuś hałowo wygląda w tym "3D"... Tragicznie wręcz...
  • 0

#8 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 01 września 2007 - 22:36

Wolałem pierwowzór Kubusia... tymbardziej że sam się na tym wychowałem... Mam Pytanko(tak OT); 1) Jak się nazywał ten ptaszek, którego Kubuś i Prosiaczek w bajce kiedys uratowali od zimy? 2) Pamiętam ktoś ten odcinek co Kubuś znalazł się w sklepie z zabawkami? Jak tam trafił?
  • 0

#9 eatbeansmrbean

eatbeansmrbean

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 915 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Gdzieś we Wszechświecie

Napisano 02 września 2007 - 03:45

Ale Kubuś hałowo wygląda w tym "3D"... Tragicznie wręcz...


To za malo powiedziane. To koszmar. ;)
  • 0

#10 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 września 2007 - 09:13

Niestety ludzie komercji nie myślą w sposób : - Powróćmy do tradycyjnej animacji dzięki której Disnejowski Kubuś zdobył miliony fanów i nie zmieniajmy nic pierwowzoru... Niech Puchatek będzie z sercem i jak go Milne stworzył bo takiego kochają dzieci a one liczą się najbardziej na świecie, że o zagorzałych fanach nie wspomnę… Tylko : - Kukiełkowy Kubuś nie wypalił a tradycyjna animacja nie jest na czasie… A MUSIMY zarobić miliony! Użyjmy więc animacji 3D! - Dobre! - Mam dzwonić do Pixar? - A po co!? Dajcie tych co robili filmiki do gier komputerowych o Puchatku! Jak dzieciaki usłyszą że to jest "3D" to zlecą się do telewizorów jak muchy do miodu a my wydamy mniej na produkcję! - Dobre! Teraz potrzebny jest jeszcze jakiś hak by sprzedać więcej zabawek, gier, gadżetów, puzzli.... - Mam! W Puchatku są prawie sami faceci! Jak damy postać "dziewczynki" za miast Krzysia to małe dziewczynki będą miały się z kim utożsamić i będzie Politycznie Poprawne a ludzie to lubią! - Dobre! To brakuje nam tylko czegoś by się podlizać rodzicom... - Zróbmy i rozgłośmy że Puchatek będzie bardziej „aktywny” to pomyślą że to niby edukacyjne czy co... - Dobre! No to co? Bierzemy się za projekt... - Ku chwale Komercji!!! - <Demoniczny Śmiech> ;)
  • 0

#11 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 02 września 2007 - 10:16

Niestety ludzie komercji nie myślą w sposób :
- Powróćmy do tradycyjnej animacji dzięki której Disnejowski Kubuś zdobył miliony fanów i nie zmieniajmy nic pierwowzoru... Niech Puchatek będzie z sercem i jak go Milne stworzył bo takiego kochają dzieci a one liczą się najbardziej na świecie, że o zagorzałych fanach nie wspomnę…
Tylko :
- Kukiełkowy Kubuś nie wypalił a tradycyjna animacja nie jest na czasie… A MUSIMY zarobić miliony! Użyjmy więc animacji 3D!
- Dobre!
- Mam dzwonić do Pixar?
- A po co!? Dajcie tych co robili filmiki do gier komputerowych o Puchatku! Jak dzieciaki usłyszą że to jest "3D" to zlecą się do telewizorów jak muchy do miodu a my wydamy mniej na produkcję!
- Dobre! Teraz potrzebny jest jeszcze jakiś hak by sprzedać więcej zabawek, gier, gadżetów, puzzli....
- Mam! W Puchatku są prawie sami faceci! Jak damy postać "dziewczynki" za miast Krzysia to małe dziewczynki będą miały się z kim utożsamić i będzie Politycznie Poprawne a ludzie to lubią!
- Dobre! To brakuje nam tylko czegoś by się podlizać rodzicom...
- Zróbmy i rozgłośmy że Puchatek będzie bardziej „aktywny” to pomyślą że to niby edukacyjne czy co...
- Dobre! No to co? Bierzemy się za projekt...
- Ku chwale Komercji!!!
- <Demoniczny Śmiech> ;)


Gdzieś już to czytałem ;)
  • 0

#12 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 02 września 2007 - 11:43

Zgadzam się w stu procentach z Crockettem. Zauważyłem, że od czasu śmierci Disney'a, produkcje jego firmy są coraz... gorsze? Oczywiście nie wszystkie. I żeby nie było - wiem, kiedy ten pan umarł.
  • 0

#13 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 września 2007 - 14:31

Gdzieś już to czytałem ;)


Wiem @Bajkofilu :) to zapożyczony post ;)

@dred

Troszkę się zagalopowałeś..Walt Disney zmarł w 1966 r, a przeciez najlepsze kultowe seriale miały tez swe premiery na przełomie lat '80/'90 :) Obecne pozycje ze stacji Disneya nie są najgorsze ale brak im polotu kultowych pozycji jak i grafiki ;)
  • 0

#14 eatbeansmrbean

eatbeansmrbean

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 915 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Gdzieś we Wszechświecie

Napisano 02 września 2007 - 16:15

Ale coraz wiecej zaczynaja uzywac 3D. Byla tez jakas bajka myszki Miki i byla w 3D.
  • 0

#15 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 04 września 2007 - 15:56

Wiem @Bajkofilu :) to zapożyczony post ;)


Zapożyczony czy nie... Jest świętą prawdą! Ile przez taki sposób rozumowania już seriali zniszczyli... I to nie tylko Disney, ale wszyscy... Mogłoby być tak pięknie, jakby robili zgodne z pierwowzorem, nowe odcinki po iluśtam latach zobaczyć... Ale nie, prawie zawsze muszą psuć! Lepiej, żeby w ogóle nie robili, bo tylko szkodzą temu, co kiedyś dobre było! Jak chcą, żeby to była inna bajka, to niech będzie INNA, a nie podczepiają się pod dobry tytuł, żeby więcej kasy wydusić, bo "jak znany tytuł, to dawni fani będą oglądać, a ze zmianami przybędą nowi" (co bzdurą totalną zresztą jest)! I na koniec bardzo wolna dygresja całkiem z innego świata: W serialach fabularnych to samo - Dylematu 5.

Użytkownik Zielon-Granatowy edytował ten post 04 września 2007 - 15:57

  • 0

#16 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 września 2007 - 16:40

Oj racja :( lepiej by takich gniotów w ogóle nie robili...pewnie za kilka(nascie) lat stworzą kontynuację Kaczych Opowiesci czy Brygady RR i zamiast siostrzenców dadzą z pewnością siostrzyczki a zamiast chip i dale'a 2 dziewczece wiewiórki i do tego w 3D :(
  • 0

#17 barts955

barts955

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kraków NG

Napisano 07 września 2007 - 17:08

Mam Pytanko(tak OT);
1) Jak się nazywał ten ptaszek, którego Kubuś i Prosiaczek w bajce kiedys uratowali od zimy?


Ten ptaszek nazywał sie Casey.
  • 0

#18 johnlocke

johnlocke

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Bielsko - Biała

Napisano 07 września 2007 - 20:18

Ludzie zrobia wszystko by zarobic coraz wiecej kasy, nie wazne czy twój produkt bedzie hitem czy kompletna klapa, jezeli dobrze zareklamujesz to nawet kupe w pudelku mozesz sprzedac. Powinni zostawic w spokoku cos co kilka pokolen cieszylo oczy i uszy. Nawet nie tak dawne wersje kinowe kubusia trzymaly stary dobry poziom, a skoro jest cos dobre, to po co je zmieniac??
  • 0

#19 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 16 września 2007 - 12:44

Ten ptaszek nazywał sie Casey.

I on tak seplenił tak? Gdzie ja go widziałem? W serialu czy w jakies pełnometrażówce?
  • 0

#20 barts955

barts955

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kraków NG

Napisano 19 września 2007 - 22:10

I on tak seplenił tak? Gdzie ja go widziałem? W serialu czy w jakies pełnometrażówce?


Tak to ten sam. Wystąpił oczywiście w serialu Nowe Przygody Kubusia Puchatka.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com