Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#661 Gość_Pjoters_*

Gość_Pjoters_*
  • Gość

Napisano 14 kwietnia 2018 - 20:09

Poszukuje filmu animowanego ,który leciał na (pulsie,RTL, lub tele5).Był to film o wiosce ,która była na wielkim drzewie i główna bohaterką była chyba jakaś wojowniczka.Niestety nic więcej nie pamietam.

 


  • 0

#662 Gość_Rachel_*

Gość_Rachel_*
  • Gość

Napisano 16 kwietnia 2018 - 21:16

Poszukuję bajki, którą posiadałam niegdyś na vhs, prawdopodobnie z lat 80-90. Nie pamiętam szczegółów, ale wydaje mi się, że było to o chłopcach chodzących do szkoły. Był tam motyw walki na śnieżki i jakiegoś pana, który dostał śnieżką w oko i został niewidomy przez to. Kojarzę też coś ze zbieraniem znaczków :D ktoś tam na pewno chodził o kulach i była apteka ze znakiem węża. 
Może komuś się uda rozszyfrować, pozdro!


  • 0

#663 Gość_Kuba_*

Gość_Kuba_*
  • Gość

Napisano 04 maja 2018 - 22:51

Cześć,

Poszukuję tytułu kreskówki która była emitowana około 15 lat temu, prawdopodobnie na TVP. Opowiadała o humanoidalnych psach, które należały do jakiejś agencji walczącej ze złem :D i nie były to Tajne akta psiej agencji :P. Kojarzy mi się, że w intrze lub którymś odcinku był motyw Stonehenge, a jeden z psów okazał się chyba wilkołakiem. Może ktoś coś kojarzy :D


  • 0

#664 Caroline

Caroline

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 maja 2018 - 11:14

Cześć,

Poszukuję tytułu kreskówki która była emitowana około 15 lat temu, prawdopodobnie na TVP. Opowiadała o humanoidalnych psach, które należały do jakiejś agencji walczącej ze złem :D i nie były to Tajne akta psiej agencji :P. Kojarzy mi się, że w intrze lub którymś odcinku był motyw Stonehenge, a jeden z psów okazał się chyba wilkołakiem. Może ktoś coś kojarzy :D

Kuba - "Road Rovers". Dzięki za przypomnienie tej bajki :) Czy ktoś pamięta jak nazywała się po polsku? Pozdrawiam :)

https://www.youtube....h?v=1VDa59HIpkE

https://www.youtube....h?v=TlbDg0EKMLw

https://www.youtube....h?v=KfUxGUPHq-M


  • 0

#665 Gość_ruda_*

Gość_ruda_*
  • Gość

Napisano 14 maja 2018 - 18:51

Hej, czy ktoś kojarzy bajkę, której głównymi bohaterami były lisy? Lisica jeździła na motocyklu, pamiętam scenę jak zdejmowała kask i wysypywała się spod niego jej bujna, ruda grzywa. :D Był też zakochany w niej lis - któreś z nich było dziennikarzem albo detektywem.


  • 0

#666 pshq

pshq

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 maja 2018 - 13:58

Pierwsze skojarzenie, choć pewnie błędne: Geronimo Stilton
Tyle że to myszy, ale w zasadzie wyglądają trochę podobnie do lisów, jak zignorować ogony i kształt uszu...


  • 0

#667 Gość_Karolinka_*

Gość_Karolinka_*
  • Gość

Napisano 17 maja 2018 - 17:01

Siemka. Ostatnio przypomniała mi się bajka w której dzieci stawały się postaciami różnych żywiołów (ogień, woda, powietrze, skały/ziemia/góry(nie wiem które) a było i CHYBA las) i walczyły w sumie nie wiem z czym/kim. Wydaje mi się że bajka była na zig zapie (teraz to jakieś teletoon). I jeszcze pamiętam że w jednym z odcinków byki w ogromnym zamku z lawy na wodzie.

to gormiti
  • 0

#668 Gość_Aleksandra_*

Gość_Aleksandra_*
  • Gość

Napisano 25 maja 2018 - 00:24

Cześć, od kilku lat męczę się, by znaleźć bajkę, którą pamiętam z dzieciństwa :)
Miałam ją na kasecie VHS, najprawdopodobniej była zgrana, a nie oryginalna. Oglądałam ją najpewniej w latach 2003-2006, gdzieś w tym okresie.
Najpewniej była pełnometrażowa, ale ręki nie dam uciąć. Była z dubbingiem. 
Nie pamiętam ani trochę kreski, fabułę szczątkowo. Była tam dziewczynka, która mieszkała z mamą (coś mi świta, że nie było ojca, ale pewna nie jestem). Ta dziewczynka w pewnym momencie ma stworka (chyba pastelowo różowego, ale pewności nie mam), który się powiększał chyba pod wpływem wody. Chyba ta dziewczynka ukrywała tego stworka przed mamą, akiedy wyszło na jaw, że go ma, odwieźli go gdzieś do "swoich". Chyba tak to było, o ile czegoś sobie mój mózg nie dorobił :D
Pamiętam, że na samym końcu mama dziewczynki opowiada/czyta córce książkę i później następuje jakiś taki dialog:
"-Ale to nie jest bajka o (tytuł ulubionej bajki dziewczynki, nie pamiętam go)!
-Ale teraz jest"
W tym momencie chyba bajka się kończyła

Z góry dzięki za pomoc :D


  • 0

#669 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 25 maja 2018 - 08:57

http://is2.4chan.org...27231564998.jpg

 

Czy ktoś wie co to za postać lub z jakiej jest bajki? Z góry dzięki


  • 0

#670 Gość_Adrian_*

Gość_Adrian_*
  • Gość

Napisano 26 maja 2018 - 21:15

Witam szukam starej bajki o dziecku z magiczną czerwoną szarfą i złotą obręczą,która zawsze po rzuceniu wracała.Dziecko było małe i miało dwa koki (był to chyba chłopiec)pochodziło chyba z królewskiej rodziny w jednym odcinku było o łuku na wieży, który żeby naciągnąć cięciwę potrzeba było siły 10 mężczyzn i zostały do niego tylko 3 strzały, bohater wszedł na wieżę i rozciągną cięciwę nogą i rękami, wystrzelił 2 strzały które zostawiały za sobą jasno niebieską smugę, ojciec był bardzo zły. Więcej nie pamiętam,będę bardzo wdzięczny za wszelkie wiadomości. Dziękuję


  • 0

#671 Gość_michasia_*

Gość_michasia_*
  • Gość

Napisano 31 maja 2018 - 12:50

Kiedyś na VHSie miałam bajkę, wiem, że była w odcinkach, albo o zwierzątkach, albo o  misiach nie pamiętam dokładnie. I pamiętam, że były tam poruszane tematy ochrony środowiska np. ktoś zatruł (chyba) jezioro jakąś smołą z tankowca i misie/zwierzątka to odkryły, czy o śmieciach coś. Wiem, że mało szczegółów, ale nie mogę sobie nic więcej przypomnieć. 1f641.png :(
Ludzie chyba też tak występowali. Nie są to troskliwe Misie, ani Przyjaciele z Zielonego Lasu. 


  • 0

#672 Gość_Maciek_*

Gość_Maciek_*
  • Gość

Napisano 06 czerwca 2018 - 20:51

Cześć,
Szukam kreskówki, wydaje mi się, że moglobyc to coś w stylu anime/ japońskiej kreskówki ( w stylu yattaman).
Pamietam, że role złych charakterów odgrywała para bohaterów którzy podróżowali na TANDEMIE (podwojony lub potrójny rower) zawsze na nim uciekali. Było to pokazane w każdym odcinku na koniec bajki.
  • 0

#673 Gość_Hania_*

Gość_Hania_*
  • Gość

Napisano 23 czerwca 2018 - 20:59

Hej, szukam tytułu bajki, którą widziałam sto lat temu na kanale TMT. Pamiętam w niej tylko tyle, że chyba główną postacią był mały chłopiec, który kolegował się/przebywał z małym diabłem, w jednej scenie chłopczyk przechodził przez zamglone pole zboża w ciemnych kolorach, a w innej było siedlisko kormoranów. Nie mam pojęcia, na czym polegała fabuła. 


  • 0

#674 Gość_Anonim_*

Gość_Anonim_*
  • Gość

Napisano 27 czerwca 2018 - 12:44

Szukam tytułu bajki, którą oglądałam w dzieciństwie. Była to bajka o księżniczce. Dziewczynka dzień przed swoimi urodzinami dostała od taty bransoletkę. Tej samej nocy została porwana. Dorastała w jakimś domku na wsi i nie pamietała o tym,że jest księżniczką. Jej ojciec ciągle jej szukał. Później przypomniało się jej,że jest księżniczką i że bransoletkę, którą ma dostała kiedyś od ojca. I chciała się z nim spotkać, ale wtedy człowiek, który ja porwał w dzieciństwie zorientował się ze ona sobie przypominała i zamknął ja w jakimś pokoju i zabrał jej tę bransoletkę. Akurat wtedy ojciec trafił do tej chatki poszukując swojej zaginionej córki i wtedy ten porywacz pokazał swoją córkę i powiedział,że to ona jest księżniczą i pokazał tę bransoletkę. Potem oni poszli razem na zamek,a dziewczyna która została porwana wydostała się z tego pokoju. Pomagały jej mówiące zierzeta (ptaszek i chyba królik) i jakimiś tajnymi przejściami które pamietała z dzieciństwa dostała się do środka na zamek. W tym samym czasie jej ojciec wraz z ta dziewczyna która się pod nią podszywała byli w komnacie i on wtedy nakręcił pozytywkę, którą uwielbiałaś swoją córka i zawsze do niej śpiewali razem. Wtedy ta dziewczyna powiedziała, że jej się nie podoba ta melodia i wtej chwili do Komnaty weszła prawdziwa księżniczka i zaczęła śpiewać tę piosenkę. I wszystko się dobrze skończyło. Pamiętam jeszcze, że cała akcja rozgrywała się zimą
  • 0

#675 Gość_Łukasz_*

Gość_Łukasz_*
  • Gość

Napisano 28 czerwca 2018 - 21:57

Witam

Poszukuję tytułu bajki już od kilku lat

Bajkę miałem na VHS w roku ok 1991 1992 

było kilka odcinków o dwóch nie wiem braciach , kolegach , znajomych (nie pamiętam) jeden miał oklulary które miały jakąś zdolność z tego co pamiętam to chyba widział przez ściany

-jeden z odcinków był jak płynęli na łodce  wiosłami

-kolejny odcinek był na jakimś zamku czy w lochach

Więcej faktów nie pamiętam a kaseta niestety gdzieś mi przepadła a szkoda bo był to prezent od babci.

 

Jeśli jest ktoś w stanie pomóc Dziękuję


  • 0

#676 Gość_Anonim_*

Gość_Anonim_*
  • Gość

Napisano 02 lipca 2018 - 15:58

Witam szukam starej bajki o dziecku z magiczną czerwoną szarfą i złotą obręczą,która zawsze po rzuceniu wracała.Dziecko było małe i miało dwa koki (był to chyba chłopiec)pochodziło chyba z królewskiej rodziny w jednym odcinku było o łuku na wieży, który żeby naciągnąć cięciwę potrzeba było siły 10 mężczyzn i zostały do niego tylko 3 strzały, bohater wszedł na wieżę i rozciągną cięciwę nogą i rękami, wystrzelił 2 strzały które zostawiały za sobą jasno niebieską smugę, ojciec był bardzo zły. Więcej nie pamiętam,będę bardzo wdzięczny za wszelkie wiadomości. Dziękuję

Bajka o której piszesz to chyba Legenda Nezha
  • 0

#677 Gość_Iza_*

Gość_Iza_*
  • Gość

Napisano 06 lipca 2018 - 08:13

Dzień dobry, kiedys leciała taka mega bajka o dziewczynie którą bardzo lubiły zwierzęta i zajmował sie nią taka jakby matka natura i pewnego razu wystrzelila ona strzałę która pare km dalej uderzyła takiego mezczyzne. Później z nich obojga zrodziła sie wielka miłosc. Ta dziewczyna jezdzila koniem i jej najlepszymi przyjaciolmi byla bodajże marchewka i jeszcze jedno warzywo.
  • 0

#678 Gość_Asia_*

Gość_Asia_*
  • Gość

Napisano 11 lipca 2018 - 13:33

Cześć, chciałabym znaleźć bajkę która kiedyś leciała na teletoon plus ale nie pamiętam tytułu
Opis bajki:
Główną bohaterką chyba była dziewczyna w różowych włosach, pamiętam że w normalnym świecie była grupka przyjaciół i oni teleportowali się do tego świata gdzie była ta dziewczyna gdy działo się coś złego , jedna dziewczyna w tym świecie miała latająca deskorolkę
Proszę pomóżcie :(
  • 0

#679 Gość_Anna_*

Gość_Anna_*
  • Gość

Napisano 12 lipca 2018 - 14:50

Witam! Jak byłam bardzo mała to lubiłam takie dwie bajki, miałam je na kasecie VHS. Jedną już udało mi się odszukać po latach. Okazało się, że ta pierwsza nazywała się Książę Grzmotów. Niestety drugiej do tej pory nie udało mi się zlokalizować w czeluściach internetu:( Raczej musiały być z tego samego okresu, ale wydaje mi się, że trochę różniły się kreską no i tematyką. Ta druga bajka była trochę jakby si-fi w stylu gwieznych wojen (wydaje mi się, że maszyny były bardzo podobne takie z wysokimi nogami). Akcja pamiętam częściowo toczyła się w jakimś kosmosie czy w kopalni, ludzie mieli tam niewolniczo pracować i szukać jakichś chyba diamentów. Często opadali z sił. Ogólnie wydaje mi się,że raczej to była smutna bajka. Głównym bohaterem był młody chłopak, raczej miał jasne włosy, przewiązane opaską, też kogoś z rodziny stracił. Trafił później chyba do jakiegoś królestwa i księżniczki może? Powiem szczerze bardzo mało już pamiętam z czasów jak się miało 5-6 lat, więc każda wskazówka byłaby na wagę złota. Z góry dziękuję i Pozdrawiam


  • 0

#680 Gość_Anna_*

Gość_Anna_*
  • Gość

Napisano 12 lipca 2018 - 15:10

Pamiętam też, że raz jeden jedyny oglądałam bajkę-historię o chorym chłopcu, który miał swoją ukochaną przytulankę- misia. Bardzo ciężko zachorował- na jakąś chorobę zakaźną i jak wyzdrowiał musiał wyrzucić swoją przytulankę na wysypisko ( w jakimś odludnym miejscu, lesie może?), żeby te bakterie nie zrażały innych ludzi. I mama kazała mu się z nim rozstać. Też to mógł być początek lat 90- tych. Animacja podobna wydaje mi się do Kubusia Puchatka, ale nie przypominam sobie, żeby akurat ta bajka miała taki odcinek. Może ktoś też tę inną bajkę pamięta.  


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com