Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Gumisie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 28 sierpnia 2007 - 11:02

Posted Image Posted Image

1.
Takiego tematu nie dostrzegłem więc nieco zdziwiony go założyłem , mam też taki mocno spóźniony news , Gumisie wyszły na DVD !!! No ale o tym już daawno wiecie więc no chciałbym poczytać opinie na temat tego wydania , oprócz tego że jest bardzo krótkie czasowo (44 minuty i są tam odcinki z różnych sezonów.

2.
Ulubiony odcinek Gumisiów , taki jeden z tych wszystkich to ?

3.
Wspomnienia z dzieciństwa , czyli które odcinki najmilej lub też nienajmilej wspominacie i dlaczego.

Użytkownik Bajkofil edytował ten post 28 sierpnia 2007 - 11:11

  • 0

#2 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 28 sierpnia 2007 - 11:23

Posted Image Posted Image

1.
Takiego tematu nie dostrzegłem więc nieco zdziwiony go założyłem , mam też taki mocno spóźniony news , Gumisie wyszły na DVD !!! No ale o tym już daawno wiecie więc no chciałbym poczytać opinie na temat tego wydania , oprócz tego że jest bardzo krótkie czasowo (44 minuty i są tam odcinki z różnych sezonów.

2.
Ulubiony odcinek Gumisiów , taki jeden z tych wszystkich to ?

3.
Wspomnienia z dzieciństwa , czyli które odcinki najmilej lub też nienajmilej wspominacie i dlaczego.

Gumisie były olsdschoolowe. Denerwowało mnie w nich jedno tylko - że nigdy nie spotkali innych gumisiów ani gumisiów pradwawnych(fajny motyw by był z zahibernetyzowanymi)
  • 0

#3 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 28 sierpnia 2007 - 11:36

Co ty za brednie snujesz przecież były odcinki z innymi Gumisiami !!! Ursalię pamiętasz ? Sir.Tarka ; Czami i i ... jak Cornelius przyjdzie to pewnie coś doda ale wiedz że były inne Gumisie , szczególnie w sezonie 5 i 6.

Użytkownik Bajkofil edytował ten post 28 sierpnia 2007 - 11:36

  • 0

#4 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 28 sierpnia 2007 - 12:45

Sorry, ale nie wszystkie osobiście odcinki oglądałem. Zwracam honor. Osobiście z tych co dodam pamiętam tylko artyste z papugą. A nic więcej nie widziałem. Jeszcze raz przepraszam za moją niewiedzę :E
  • 0

#5 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 28 sierpnia 2007 - 13:49

Sorry, ale nie wszystkie osobiście odcinki oglądałem. Zwracam honor. Osobiście z tych co dodam pamiętam tylko artyste z papugą. A nic więcej nie widziałem. Jeszcze raz przepraszam za moją niewiedzę :E


Artysta z papugą - Gusto i Artie którzy pojawiają się po raz pierwszy w odcinku "Króciutki rejs próbny"

P.S.A może odpowiesz na moje trzy pytania ?

Użytkownik Bajkofil edytował ten post 28 sierpnia 2007 - 13:50

  • 0

#6 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 28 sierpnia 2007 - 14:07

Artysta z papugą - Gusto i Artie którzy pojawiają się po raz pierwszy w odcinku "Króciutki rejs próbny"

P.S.A może odpowiesz na moje trzy pytania ?

Ja widze 2 pytania skierowane bezpośrednio. Ale kłucić się z Tobą nie zamierzam. Ulubiony mój odcinek to pierwszy. A nieulubionego nie mam :)
  • 0

#7 jasiu21

jasiu21

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 września 2007 - 23:30

1. nie podobają mi sie wydania w ktorych mieszane sa serie... 2. Ciezko mi sie wypowiedziec bo wszystkich nie ogladalem... 3a. najniemilej wspominam odc. zagubione misie (bunia i zami zmniejszaja sie i szukaja skradzonych rzeczy), odc. jak sani i kabi budza olbrzyma przez lekcewazenie tradycji, odc. gdy sani zaprasza kalę na świeto gumisiow, nie zasypiaj gruszek w popiele. przyczyne upatrywalbym: za czesto je ogladalem w tv badz na vhs i poprostu znudzily mi sie. 3b. lubilem/lubie odc. dziewczyny maja wychodne (ze wzgledu na turniej rycerski), krociutki probny rejs (postac gusta, energiczna) dopisze jeszcze jak mi sie cos przypomni.
  • 0

#8 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 września 2007 - 23:54

Denerwowało mnie w nich jedno tylko - że nigdy nie spotkali innych gumisiów ani gumisiów pradwawnych(fajny motyw by był z zahibernetyzowanymi)

Co za brednie ja słyszę.. aż się prosi o sprostowania i to jakie!! Oczywiscie że były pokazane inne Gumisie!! Oprócz tych bardziej znanych jak Czami, Gumisie z Ursalii (sir. Tarka, Ursa, Twardziel, Budy) to przecież ukazane są:
1. Gumisie z Doliny Gampton (Dzień czereńczy, fragment ze wspomnieniami Wielkiej Lipy).
2. Sir Gumi Zuch i inni rycerze z Gumisiowego Zamczyska (cały odcinek Gumisiowe zamczysko) rada czarodziejów i inni z czarodziejką Woodny na czele, mieszkańcy z wyróżnieniem Gumisi trzymającej tort (ciekawe na co Tammi bardzej zwracał uwagę, czy rzeczywiście był to tort :P , szkoda ze rysownicy nie rozwinęli tego tematu)
3. Na wielu obrazkach pojawiają się Gumisie!! Zdziwił byś się ale są nawet Gumisie z XIX wieku!!! Akcja dzieje się w średniowieczu, a jednak rysownicy puścili wodzę fantazji i wybiegli dość dużo w przyszłość, bo zobacz na ubiór i dość charakterystyczną fajkę.... ciekawe czy wiecie jaki to odcinek.
Posted Image

I dalej nie twierdzę, że to wszystkie Gumisie, bo nie sposób przypomnieć sobie wszystkie odcinki o 1.00 w nocy :)

Co do pytań jakie stawia Bajkofil to:
1. Uważam że jest to nieudolna odpowiedź polskich wydawnictw na fakt ukazania się oryginalnego angielskiego DVD. jest to według mnie żenujące posunięcie... i przyprawia mnie o śmiech... nie dadzą nic porządnego, tylko badziewiem chcą Nas zadowolić... takie wydania jak oni dają.. to tacy jak My na dzień dobry sami sobie zrobimy... Także nic szczególnego nim nie pokazali...

2. Trudno powiedzieć, ale bardzo miło ogląda mi sie odcinki, Tajemnica soku z gumijagód, Wachlażoogone zefiry, Przepis na kłopoty, Jak się bawić to się bawić (w nim jest zawarta wielka prawda: Młodym można być w każdym wieku...) Droga do Ursalii i jeszcze wiele wiele pozostałych odcinków. Innym słowem, nie ma odcinka którego nie da się nielubieć!! I to jest tez odpowiedź na 3 pytanie.
  • 0

#9 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 11 września 2007 - 16:59

Spoko spoko zwróciłem honor Gumisiom już w poprzednim poście. Modlę się tylko o takie dni, w których będę miał czas na obejrzenie all odcinków
  • 0

#10 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 11 września 2007 - 19:13

Mój ulubiony odcinek z Gumisiów? Ten gdy młode Gumisie zakradły się do zamku by wykraść przepis na toffi oraz ten gdy Sani została porwana przez wielkie ptaki by śpiewała ich królowi (które to były? Nie pamiętam.) Moje gumisiowe wspomnienie? Kasety z nagranym dźwiękiem z bajek. Do dziś nie wiem jak tacie udało sie zgrać na magnetofon dźwięk z jakością porównywalną z ówczesnymi kasetami. Kasety niestety zaginęły, ale pamiętam z nich każde słowo ("Czarodziejskie Dudy" i dwie bez nazwy, w jednyej Kabi spotykał ducha rycerza i razem z nim ratował króla w drugim Bunię odwiedzał przyjaciel z młodości i razem wybrali się do zamku Iktorna- kojarzy ktoś?)
  • 0

#11 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 września 2007 - 19:24

Moimi ulubionymi odcinkami są : "Przepis na kłopoty" "I jak to się zaczęło", ten w którym Kabi staje się "karmazynowym mścicielem" :) jak i wiele, wiele innych :) @Cornelius ciekawa ciekawostka z XIX w, widać rysownicy puścili niezłego wodza fantazji ;)
  • 0

#12 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 września 2007 - 20:39

Mój ulubiony odcinek z Gumisiów? Ten gdy młode Gumisie zakradły się do zamku by wykraść przepis na toffi

Tytuł: Gdzie kucharek sześć.

oraz ten gdy Sani została porwana przez wielkie ptaki by śpiewała ich królowi (które to były? Nie pamiętam.)

Tytuł: Gumiś w złotej klatce

w jednyej Kabi spotykał ducha rycerza i razem z nim ratował króla

Kabi nie ratował króla, tylko musiał zniszczyć magiczny zegar :D a odcinek nosi tytuł Obłędny rycerz

w drugim Bunię odwiedzał przyjaciel z młodości i razem wybrali się do zamku Iktorna- kojarzy ktoś?)

To oczywiście: Jak się bawić to się bawić.. :)

Służę zawsze pomocą w sprawach związanych z Gumisiami. Co do ciekawostek, to na pewno dopatrzeć się można wiele więcej... ;)
  • 0

#13 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 12 września 2007 - 13:37

Dzięki za przypomnienie. Niestety jestem prawie pewna, ze kasety rozmagnesowawszy się po tysięcznym odsłuchaniu dokonały żywota. Jedną z nich ( jedyna kupiona w sklepie, w formie słuchowiska) odnalazłam i niewiele dało się odsłuchać, konkretnie fragment
-Dla rycerza nie ma rzeczy niemożliwych!
Kabi wsadził ją między tryby. Zegar zatrzymał się.

Mniemam więc, ze to ten odcinek....

w jednyej Kabi spotykał ducha rycerza i razem z nim ratował króla

Kabi nie ratował króla, tylko musiał zniszczyć magiczny zegar biggrin.gif a odcinek nosi tytuł Obłędny rycerz


  • 0

#14 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 września 2007 - 17:47

Miałaś słuchowisko!!??? Jeju mnie zawsze ciekawiło jak to jest zrobione, czy aktorzy oryginalni mówią, czy to sam dialog... i na allegro pojawiła się jedna, ale niestety zostałem ubiegnięty w zamówieniu :( i tej straty nie mogę przeboleć... Czy naprawdę nic na niej już nie słychać?? Może jednak?? :rolleyes:
  • 0

#15 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 13 września 2007 - 18:07

Słuchałam tej jednej kasety na kilku magnetofonach, próbowałam przegrać dźwięk na komputer niestety nie pomogło. Kaseta wydaje się być nie do uratowania. Zachował sie jeszcze dwa dialogi.

(Wiatr)
-Nie leń się, próżniaku, postaw tę skrzynie tu! Zamówiłem to pół roku temu, ale dopiero dzisiaj otrzymałem!
-Wasza Miłościowość, to za wielki cieżar dla aniemiczego Toudiego
-No to go zrzuć (trzask)
-Ojej... zrobiłem sobie straszną krzywdę. A co to jest?
-To słynne Czarodziejskie Dudy. W instrukcji obsługi napisano-'Wystarczy zagrać a każdy kto usłyszy ich słodeki brzmienie będzie posłuszny mym rozkazom"


-(Iktorn)A teraz wsadzę cię do tej urny!
-(Sani) Oj, oj, ojej... chyba nie dam rady...
-Dobrze, banan jest gotowy. Nie martw się, kiedy załatwimy nasze sprawy wrócimy po ciebie

Jeszcze w dawnych czasach zerwała sie taśma i już dla młodszego rodzeństwa kleiłam ją zmywaczem (chodziła dość długo).
Słuchać, ze dubbing oryginalny. O ile pamiętam były to same dialogi, czasem(nie w każdym odcinku) pojawiały się pojedyncze zdania lektora(chyba ten sam co czytał tytuł).

Tylko jak sie nazywał przyjaciel Buni z odcinka Jak się bawić to się bawić?
  • 0

#16 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 września 2007 - 18:42

No proszę nawet nie wiedziałem, ze były słuchowiska Gumisiów :) Gdyby tylko skądś dostac takie słuchowisko..eh :)
  • 0

#17 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 września 2007 - 19:30

było na allegro, ale jak pisałem uprzedził mnie gość ;( pisałem o odkupienie tej jednej. ale nie dostałem odpowiedzi :( :(
  • 0

#18 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 września 2007 - 20:19

Wielka szkoda, gdyż fajnie byłoby miec takie słuchowisko...może kiedyś jeszcze ktoś wystawi takowe na sprzedaż ;)
  • 0

#19 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 14 września 2007 - 11:55

Zastanówmy się teraz : Czy jest możliwość by powstał pełnometrażowy film o Gumisiach ? A no jest ! Tak mnie się wydaje. Kilka motywów z serialu jest dosyć dziwnie rozegrana i można by rzec że pomiędzy jedn odcinek a drugi dałoby radę upchnąć 90 minutowy film! Wiem że jest taki odcinek , czy wy orientujecie się który to ? Czekam na odpowiedź. P.S.Pytanie za 100 pkt. : Kto udzielał głos Artiemu

Użytkownik Bajkofil edytował ten post 14 września 2007 - 11:56

  • 0

#20 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 września 2007 - 17:30

Ja nawet kilka takich miejsc bym znalazł.... 1. Króciutki próbny rejs... uciekają z wyspy i.... no właśnie... płyną siną w dal... ale czy dopłyną??? Tego nikt nie wie. A dziwnym trafem, w kolejnych 6 odcinkach nie ma mowy o Guście!! Czemu?? Zgubili go po drodze?? I aż tyle czasu zajął mu powrót?? Wydaje mi się, że rysownicy mogli bardziej rozwinąć wątek powrotu. Może znów na jakiegoś potwora morskiego natrafili?? Jak Gusta przyjęły inne Gumisie?? Dlaczego nie chciał mieszkać razem z nimi, bo mówił, że cytuję: "brakowało mu domowego jedzenia i towarzystwa innych Gumisiów"... Wprawdzie Bunia nie była doskonałą kucharką, ale to chyba nie powód.. choć kto wie?? A może to nasza szóstka Gumisiów nie mogła wytrzymać z Gustem??? Sami widzicie ile wersji jest.... 2. Chętnie zobaczył bym drogę powrotną Gumisiów księstwa Jean Moon`a.. bo jak wam chyba wiadomo, przyniosła ich tam figurka Gumisia (zamieniając w latawiec), ale potem owa figurka zabrała smoka... a Gumisie ruszyły piechotą poza mury zamku... i co dalej??? Wsiadły na pociąg trans-syberyjski i nagle znalazły się w Europie?? a potem już spokojnie do Anglii dotarły?? A co z Igthornem?? Kewin wyrzucił go poza mury, ale czy od razu do zamku Drakemor doleciał?? No chyba nie bo padł w las.... całą przygoda powrotna jak zwykle została pominięta.... 3. Wielkim marzeniem chyba każdego fana Gumisiów jest to, by spełniły się słowa Zamiego wypowiedziane na zakończenie sagi... Kiedy spotkamy wielkie Gumisie, ach cóż to będzie za dzień.... niestety następny dzień nie nastał :( :( Ku naszej wielkiej rozpaczy :(
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com