Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Kreskówki do których mamy sentyment


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 LukasZiom

LukasZiom

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Hollywood

Napisano 29 lipca 2007 - 08:16

No i oczywiście bajki z wytwórni Hanna Barbera, ale nie z dubbingiem z kanału Boomerang, tylko ze składanek VHS z 1989 roku
Podsumowując - sentyment pozostał do tych bajek z początku lat 90, kiedy na ulubioną kreskówkę czekało się cały tydzień.

Dołączę także prawie wszystkie bajki Hanna Barbery (oczywiście ze starym dubbingiem), a także odcinki Looney Tunes (chodzi mi o stary dubbing albo lektor - jedno z tych dwóch, już nie pamiętam)
Nowe dubbingi odpadają
  • 0

#22 eka

eka

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 lipca 2007 - 09:22

Ja chociaż mam już 20tke na karku to mam bardzo duży sentyment do bajek Hanny Barbery, szczególnie do vhs-ów z lat 90-tych z tym starym najfajniejszym dubbingiem!! Dlatego fajnie że stały sie dostepne na forum!! Bardzo teź lubiłem oglądać X-Meny(Ewolucja nie za bardzo mi odpowiada) , Transformersy, starszą wersje Żółwi Ninja, czy Looney Tunes!! Jednak zdecydowanie HB przeważa!!!!!!!!! I w przyszłości swoim dzieciom też bede chciał puszczać Flinstonów, Yogiego, Top Cata itd!!!
HANNA BARBERA RZĄDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#23 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 lipca 2007 - 06:35

Ja mam sentyment do Brygady RR, Sailor Moon, Gumisiów, Dzielnego Agenta Kaczora, Super Baloo, Flinstonów, Kaczych Opowiesci, Pani Łyzeczki, Alladyna, no i Szmergiela...
  • 0

#24 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 28 sierpnia 2007 - 11:33

Kacze Opowieści to serial który (dzięki temu że był nagrywany regularnie na VHS ) oglądałem na ogkrągło i dzień bez "Kaczych Opowieści" to był tak naprawdę dzień stracony mimo że już ze mnie stary pryk to kontynuuję tradycję wyniesioną z dzieciństwa chociaż już nie codziennie ale chociaż raz czy dwa w miesiącu , wkrótce będzie okazja by zrobić sobie maraton bo Kacze Opowieści obchodzą dwudziestolecie istnienia i jak dla mnie wrzesień będzie miesiącem szczególnym.

Gumisie za dzieciaka Kabi a raczej Karmazynowy Mściciel był moim no idolem nawet na bal w przedszkolu byłem za niego przebrany.

Księga Dżungli ta z Poloni 1 była i jest jedną z najpiękniejszych anime dla dzieci jakie widziałem.

Krótkometrażówki W.Disneya Bawiły mnie i bawią nadal.

Poza ścisłą czołówką :
Brygada RR ; Wojownicze Żółwie Ninja ; He-Man ; Looney Toons ...
  • 0

#25 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 28 sierpnia 2007 - 14:02

Księga Dżungli z Polonii 1
Simba z Polonii 1
The Muppet's Show
Ulica Sezamkowa(Amerykańska wersjia bo polska mijała się z celem)
Kacze Opowieści
Muminki
Gumisie
Królewna Śniezka(anime) z Polonii 1
Mała Ksieżniczka(anime) z Polonii 1
Wuzzle
HB
Kubuś Puchatek
Bouli
Dr.Slump
Dragon Ball
Super Pies
Klejnot Snów
Leśna rodzina
3 małe duszki
80 dni do okoła świata
Transformers
Fantastyczna Czwórka
Srebny Surfer
Wezyr
Denver; Ostatni dinozaur
Looney Toones
Kaczula
Brygada RR
  • 0

#26 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 sierpnia 2007 - 17:43

Ja się jakoś do Kaczek nie moge przekonać, pomimo iż chyba jedna z najsłąwniejszych prodykcji studia Walt`a Disney`a i mimo doborowej obsady, którą podziwiam i zachwycam się w innych bajkach. To jednak (jak to świetnie określił mój przyjaciel) są zbyt opierzeone. hihihi śmiałem się z tego stwierdzenia przez ładnych kilka godzin na samo wspomnienie, ale jest to prawda... Kaczki - takie chłodne, przepierzone istotki, każdy ma różne skojażenia.
Mnie zawsze pociagąły, lub inaczej, bo zaraz wyjdę na zoofila :P jak tu zaglądnie rzecznik praw dziecka :D . Zawsdze miałem słabość, sentyment do postaci "mechatych pluszowych, kudłatych" Także wszelkiego rodzaju misie (Gumisie, Super Baloo, RR, Troskliwe Misie, Latajace Misie, Psotny Bill), króliki (Wodnikowe wzgórze), i inne miłe w dotyku zwierzątka.. np tygrysy (Sandokan), jeszcze był kiedyś na TVP2 serial o 4 małpach (szympans, szympansica, goryl i orangutan) które podróżowały statniem w kosmosie. Ich wróg (Nebula) miał podwładnego, który miał "wymienne mózgi" nie wiem jak to określić, mam obrazy z tej bajki przed oczami, ale trudno mi ja dokładniej opisać - może Wam coś zaświta i przypomnicie sobie tytuł??
To były ekranizacje, które w jakiś dziwnie magnetyczny sposób nie pozwalały mi odejść od ekranu telewizora
  • 0

#27 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 28 sierpnia 2007 - 19:17

Możecie mnie określić jako jakieś dziecie nowej generacji (czy jak :P ), ale ja zawsze będę miał sentyment do starych kreskórek z CN (Dexter, Johnny Bravo, Jam Łasica, Krowa i Kurczak, Edki, Owca w Wielkim Mieście, Billy i Mandy, Hektor, Miśkow i kumple :P ). Kiedy się pojawiały, ja szedłem do pierwszej klasy podstawówki (większość z nich). Ech, to były czasy. Cały dzień się razem z mamusią robiło ślaczki po to, aby koło 16-18 obejrzeć bajeczkę. :P Potem jeszcze były Bobry w Akcji i Traszka Neda (śp. MiniMax). Te bajki, które wymienił Crnelius kojarzę w przebłyskach. Najlepiej (z tych dawniej emitowanych) kojarzę Przygody Animków (zabójczo śmieszne). Piszę o swoich wspomnieniach, bo wcześniej podałem suchą listę bajek. :)
  • 0

#28 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 09 września 2007 - 13:25

Hm. Hm. Hm. Myślę. I wymyśliłam. Przede wszystkim: - Kacze opowieści - Bouli - Annette (Kto ten serialik jeszcze pamięta? Dziewczynka mieszkająca w Alpach z tatą i bratem...) - Tajemnicze złote miasta (za Tao i jego papugę ^^) - Alfred J. Kwak - Pinokio (ale nie ten z śp.Fox Kids, tylko inny, z Jedynki) - Tao Tao - Muminki - Hanna-Barbera ze starych kaset - Świetliki (z lektorem) - Pokemony (ach, to były czasy... życie towarzyskie na naszym podwórku po prostu kwitło ^^ ostatnio znalazłam tubki z kapslami i stwierdziłam, że na 200 ileś brakuje mi ledwie... 10? 15? ^^) - Gumisie (ale za Toadiego... bo np. Sami zawsze mnie wkurzała swoim słodkoidiotyzmem) Wuzzli nie liczę, bo Wuzzle poznałam dopiero przeszło rok temu ^^
  • 0

#29 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 września 2007 - 14:08

1 : Dzielny Agent Kaczor 2 : Gumisie 3 : Kacze Opowieści 4: Szmergiel 5: Muminki 6 : Brygada RR 7: Wuzzle 8 : Timon i Pumba 9 : Sailor Moon ;)
  • 0

#30 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 09 września 2007 - 14:53

Alfred J. Kwak pamiętam ale nie wiem, w którym kościele dzwoni. Pamiętam conieco ale nie dokońca.
  • 0

#31 eatbeansmrbean

eatbeansmrbean

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 915 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Gdzieś we Wszechświecie

Napisano 09 września 2007 - 19:40

Ja lubie wszystkie bajki Polskie, rowniez Smerfy, bajki Hanna - Barbera i Kaczora Donalda.
  • 0

#32 barts955

barts955

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kraków NG

Napisano 11 września 2007 - 21:59

Mi podobają się Kacze Opowieści, Brygada RR, Smerfy i Kaczor Donald, Myszka Miki, Goofy itd.
  • 0

#33 Roketr2

Roketr2

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Z PoDkArPaCiA xD

Napisano 27 września 2007 - 17:45

Mi się podobają kreskówki takie jak: -X-men Ewolucja -Odlotowe Agentki -Ach Ten Andy -W.I.T.C.H. -Włatcy Móch -Świat według Ludwiczka
  • 0

#34 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 27 września 2007 - 17:49

Mi się podobają kreskówki takie jak:
-X-men Ewolucja
-Odlotowe Agentki
-Ach Ten Andy
-W.I.T.C.H.
-Włatcy Móch
-Świat według Ludwiczka


Hmm , to temat o kreskówkach do których mamy sentyment czyli wspominamy je no z czasów odległych a
Włatcy Móch no wybacz , to współczesne wypociny ...
  • 0

#35 Shadowcat

Shadowcat

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 697 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 28 września 2007 - 20:32

Ja mam sentyment do starych kreskówek z CN i Fox Kids ^_^ Oraz do Kaczora Donalda, za czasów kiedy leciał na TVP1 jako wieczorynka, teraz zresztą chyba też leci.
  • 0

#36 lupa33

lupa33

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 484 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 28 września 2007 - 23:34

Smurfy Smurfy i jeszcze raz Smurfy oczywiście ze starym dubbingiem I jeszcze Denver ostatni dinozaur Też w tej sstarej wersji z dubbingiem wersja z tym lektorem z Tele 5 jest beznadziejna I jeszcze Wiele innych których z braku czasu nie wymienię
  • 0

#37 bakus

bakus

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 30 października 2007 - 10:08

Mam szczególny sentyment do serii Scooby-Doo, szczególnie tych starych odcinków. Lubiłem także oglądać: Gumisie, Smurfy, Chip i Dale itp. i bajki z Hanna-Barbera :)
  • 0

#38 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 01 listopada 2007 - 10:22

Qrcze ja mam zawsze problemy ograniczając się do jednego wątku. Nie pamiętam wszystkich bajek do których mam respekt. Śnią mi się po nocach wypożyczalnie kaset gdzie niegdyś(to już rzeczywistość) wypożyczałem bajki dzisiaj poszukiwane. Niestety taka wypożyczalnia kaset VHS już nie rozprowadza :( I przeszli na DVD :( A dzisiaj to śniło mi się że nawet Wuzzle sobie wypożyczyłem :(
  • 0

#39 LukasZiom

LukasZiom

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Hollywood

Napisano 01 listopada 2007 - 10:47

Dodam jeszcze kilka tytułów bajek, są to m.in: Wuzlle, Bouli i Dragon Ball.

Użytkownik LukasZiom edytował ten post 01 listopada 2007 - 10:50

  • 0

#40 Shadowcat

Shadowcat

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 697 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 04 listopada 2007 - 14:21

Dodam jeszcze że bajki z RTL7, ach to były czasy... :(
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com