Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Wojownicze Żółwie Ninja '87-'96


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 23 września 2007 - 14:00

Posted Image

Serial z drugiej połowy lat 80 , czy też raczej z końca tejże epoki syntezatorów , policyjnych serialii , Robocopa i Czarnobylu.
Opowiada on o 4 żółwiach które na skutek radioaktywnego płynu zyskują ludzkie cechy , przygarnia je Splinter który też pada ofiarą mutagenu jednakże zamienia się nie w żółwia a szczura.
Zmutowane żółwie szkolone przez swego mistrza Splintera muszą zmierzyć się ze złem które reprezentuje po części Shredder mający dawny zatarg ze Splinterem.
Serial byłby przeraźlwie nudny gdyby wciąż chodziło tylko o Shreddera i jego zbirów oraz o Kranga który jest zwierzchnikiem w/w złoczyńcy.Pojawia się więc Baxter "Człowiek mucha" Stockman , zmutowane rośliny ,
nagłe zmiany pogody , mordercze maszyny oraz wiele innych przeszkód które nasi bohaterowie muszą pokonać przez 194 odcinki w 10 sezonach.

Więcej o samym serialu dowiecie sie na angielskiej wikiepdii :

http://en.wikipedia.org/wiki/Teenage_Mutant_Ninja_Turtles_%281987_TV_series%29

Temat zakładam dla miłośników serialu Wojownicze Żółwie Ninja.

P.S. Spójrzcie o której był on emitowany w USA !


P.S..2 14 grudnia 1987 - 14 grudnia 2007 ( 20 lat mija od pierwszej emisji )

Intro w dziwnej wersji ;)
http://www.youtube.com/watch?v=_jnRxdLX10g

Użytkownik Bajkofil edytował ten post 25 września 2007 - 18:26

  • 0

#2 Valorum

Valorum

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 24 września 2007 - 12:15

Ciekawe po co mam się tu wypowiadać, skoro mój poprzedni post został skasowany?
  • 0

#3 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 25 września 2007 - 18:12

By nieco ożywić temat (jakoś wszyscy albo krótkowzroczni albo nieśmiali ) napisze recenzje serialu.
Jeden z tych nieśmiertelnych tytułów z czasów mojego dzieciństwa , to były naprawdę bardzo dawne czasy , dla widzów to normalnie złote czasy były , nie było kablówek i jakoś każdy człowiek codziennie coś na tych publicznych stacjach olądał i nie były to tytuły drugiej wody jak dziś ale tyuły uznawane za żelazną klasykę w sowim gatunku , to wtedy ludzie ogladali : Północ - Południe ; Policjantów z Miami Vice (emitowani podobno o godzinie 20 , dzisiaj nie do pomyślenia).Dorośli i dzieci , kazdy miał coś dla siebie i było super pisząc nieogładnie.
Wojownicze Żółwie Ninja były przez jednych uznawane za gniotliwą kreskówkę i szkodliwą dla małych dzieci , przez innych za dobrą rozywkę ( wówczas ) serial był emitowany w wersji angielskiej z kartą tytułową Teenage Mutant Hero Turtles.Serial nie był podobno emitowany od odcinka pierwszego czy drugiego , nie wiem dlaczego , może zbyt mocne jak dla dzieci ? Niemniej odcinek 3 który jest na forum zaczął przygodę z Żółwiami które emitowano w godzinach popołudniowych z tego co pamiętam coś tak godzina 17 na TVP2.
Sezon pierwszy który obejrząłem dopiero rok temu uznaję za najlepszy z dziesięciu jakie powstały , ma to wszystko co ceniłęm sobie w tej produkcji , niestety im dalej tym gorzej , sezony 2 i 3 bardzo sobie cenię bo zapamiętałem je z czasów dzieciństwa , myślę że TVP zakończyła emisję na sezonie 3 czy 4.Każdy następny sezon to coraz większe fabularne "cuda na kiju" a apogeum głupoty scenarzystów znajdziecie w roku 10 gdzie żółwie walczą z najeźdzcą z kosmosu , usłyszycie że już nie Ci aktorzy co kiedyś podkładają głosy i że ... dobrze że się serial skończył bo rok 10 uznaje się powszechnie za ten najsłabszy , to samo z rokiem 9 i 8. Od sezonu 6 serial był jakby napędem dla
całego marketingu więc nie baczono specjalnie na fabułę , która wedrowała od odcinków dobrych do porażająco miernych , widać w co niektórych że największą frajdę mieli właśnie scenarzyści , którzy twórzyli tyle nieprawdopodobnych historii a do tego pomijali humor , że Żółwie szybko stały się kolejnymi super bohaterami bez wyrazu.
Cóż sentymentalnie podchodze do tej animacji i nie jestem w stanie dać mniej niż 6 , za te piękne chwile przed telewizorem , szacunek dla twórców serialu.

Użytkownik Bajkofil edytował ten post 25 września 2007 - 18:14

  • 0

#4 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 165 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 września 2007 - 18:55

usłyszycie że już nie Ci aktorzy co kiedyś podkładają głosy


Generalnie w brytyjskiej wersjo "hero" część tekstów zamieniono i podkładali je inni aktorzy...
  • 0

#5 DJ Siwy

DJ Siwy

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 września 2007 - 23:02

Ja uważam że jest to jedna z najlepszych bajek tamtych czasów, czyli mojego dzieciństwa, wiele odcinków oglądałem juz dawno, szkoda, że mamy ich tu na razie garstkę, ale mam nadzieję, iż z biegiem czasu uda się znacznie poszerzyć tą kolekcję:) Pozdrówka
  • 0

#6 Raziel

Raziel

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 września 2007 - 10:52

Spostrzegawczy zauważą, że nawet w pierwszych sezonach (2,3) w pojedynczych odcinkach zdaża się, że kto inny podkłada głos (Shredder ma na przykład dwóch hmm.. lektorów :)). Oglądam aktualnie ten serial, jednak w wersji oryginalnej, po angielskiej tudzież amerykańskiej (żadnego "Hero Turtles" i wycietych scen ;)), jestem na sezonie czwartym i jak na razie daje to radę. Trzeba przyznać, że serial nadrabia poczuciem humoru (szczególnie Michealangello z wstawianym gdzie się da słówkiem "dude", albo dialogi między Shredderem a jego sługusami. Świetne postacie i sporo się dzieje. Niestety ogromnym minusem jest słabe zróżnicowanie. Niemalże zawsze wrogiem jest Shreder, Krang & Friends, nawet jeśli ktoś inny się pojawi to i tak za wszystkim stoją wyżej wymienieni. Wyjątkowe odcinki, w których nie ma znajomych wrogów zwykle są strasznie słabe. Brakuje mi odcinków kompletnie nie związanych z ratowaniem świata itp - czemu nie ma takich prostych odcinków w stylu "żółwie na wakacjach" ? Szkoda, że czasem nie odłożono pokonywania wrogów na drugi plan, a nie zajęto się samymi zółwiami. Oczywiście zdaża się, ale jednak za rzadko. Dlatego po obejrzeniu większej ilości odcinków zlewa sie to w jedną całość. Co nie zmienia faktu, że świetnie się ogląda i wbrew pozorom raczej nie nudzi ;] Rzeczywiście chyba najlepszym sezonem jak to często bywa jest pierwszy - to zresztą jedna całość, nie próbowałem, ale może nawet dałoby się to połączyć w jeden film :)
  • 0

#7 DJ Siwy

DJ Siwy

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 października 2007 - 22:45

DO Raziel:

Chciałem zapytać czy nie masz jakichś linków do sezonów 1-5, moga być w różnych wersjach językowych, przydałyby się, jak coś prosze o info na PM:)

Pozdrawiam
  • 0

#8 mungo

mungo

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 19 października 2007 - 07:44

DO Raziel:
Chciałem zapytać czy nie masz jakichś linków do sezonów 1-5, moga być w różnych wersjach językowych, przydałyby się, jak coś prosze o info na PM:)
Pozdrawiam

Poszukaj na angielskich (amerykańskich) forach. Jest dużo linków do TMNT :)
  • 0

#9 Raziel

Raziel

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2007 - 08:57

linki są niestety tylko do pierwszych dwóch sezonów...chyba nawet na forum były, jak nie to łatwo znaleźć. problemem są kolejne sezony, ja je ciągnę z emula, na torrencie też były ale w miernej jakości...linków nie widziałem.
  • 0

#10 DJ Siwy

DJ Siwy

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2007 - 09:29

A jeśli chodzi o odcinki z Polskim lektorem macie jakieś poza tymi które sa dostepne w temacie
http://bajki-tv.com/...?showtopic=1382

Jeśli tak to dorzućcie co tylko uda wam się znaleźć na jakichś starych kasetach, bedę bardzo wdzięczny:)
  • 0

#11 Gość_mystique_666_*

Gość_mystique_666_*
  • Gość

Napisano 11 grudnia 2007 - 03:02

Totalnego bzika miałam na ich punkcie... pamiętam że jako maluch miałam dresy z nimi, plecak i plan lekcji... xD
  • 0

#12 mungo

mungo

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 11 grudnia 2007 - 07:54

Totalnego bzika miałam na ich punkcie... pamiętam że jako maluch miałam dresy z nimi, plecak i plan lekcji... xD

A nie zbierałaś może naklejek z gum do żucia? Ja miałem cały album i często kupowało się ze względu na naklejkę, a guma do kosza wędrowała, bo ile sztuk dziennie można było tego żuć :D
  • 0

#13 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 11 grudnia 2007 - 18:44

Ja pamiętam, że dostawałam od mamy lizaki i tam też były fajne naklejki :D
  • 0

#14 Raziel

Raziel

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 grudnia 2007 - 20:42

pamiętam, że całkiem fajne zabawki miałem (chodzi o żółwie oczywiście). Mogły ruszać nogami i rękami - full wypas ;)
  • 0

#15 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 13 grudnia 2007 - 07:11

Totalnego bzika miałam na ich punkcie... pamiętam że jako maluch miałam dresy z nimi, plecak i plan lekcji... xD

Też miałem i nawet koszulkę!
  • 0

#16 kamil88

kamil88

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 września 2008 - 09:08

Znalazłem w internecie,pełny album,Enjoy ^_^

http://rapidshare.com/files/87641238/Teenage_Mutant_Ninja_TURTLES___PANINI__Poland_1990_.cbz.html

  • 0

#17 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 30 grudnia 2012 - 15:54

25 rocznica premiery TMNT już za nami. Temat umarł w ciszy i spokoju [*] Ożywiam go więc ! <diaboliczny śmiech> I jak się okazuje na TVP2 TMNT również emitowano. Dotąd myślałem że tylko TVP1 miała monopol na emisję tego serialu a tu naraz widzę intro z logo TVP2. Podobno przerwali emisję nagle ale czytałem też że wyemitowlai wszytskie odcinki. To jak to jest !? oO Tutaj intro z głosem Marka Gajewskiego: "Wojownicze Żółwie Nińdźa":

:::KLIK:::

Użytkownik Bajkomir edytował ten post 30 grudnia 2012 - 15:56

  • 0

#18 kamil88

kamil88

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 stycznia 2013 - 23:26

Na pewno TVP 2 wyemitowało kilka odcinków 3 serii, miałem na taśmie odcinek "Powrót Muchy" i odcinek, w którym Bebop i Rocksteady używali jakiegoś miotacza, którego promienie sprawiały, że wszyscy panikowali. Niestety, taśmę szlag trafił.
  • 0

#19 jinx657

jinx657

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 14 lipca 2013 - 13:15

Wg mnie jest to najlepszy serial animowany spośród innych seriali o TMNT:)
  • 0

#20 AMERICAN

AMERICAN

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 17 lipca 2013 - 23:10

W jakiejś gazetce dla dzieci miałem na dvd chyba z 5 odcinków jak znajdę to wrzucę gdzieś…
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com