Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Dwa głupie psy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 gawex

gawex

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 453 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Studio H-B ;)

Napisano 09 sierpnia 2008 - 12:43

Posted Image

Dwa głupie psy lub Dwa głupie pieski (ang. 2 Stupid Dogs, 1993-1995) ? amerykański serial animowany produkowany przez wytwórnię Hanna-Barbera.

W Polsce pokazywany głównie na Cartoon Network. Obecnie emisja serialu na kanale Boomerang.

"Dwa głupie psy" miały być symbolem nowej ery w historii bardzo zasłużonej dla telewizyjnej animacji wytwórni Hanna-Barbera, która przez całe lata 80. zdołała stworzyć tylko jeden nowy serial o statusie prawdziwego hitu (były nim Smerfy). Znakiem rozpoznawczym tej produkcji była nowa technika animacji oraz dość ostre, jak na program dla dzieci, ocierające się miejscami o wulgarność, poczucie humoru.

Choć serial przetrwał zaledwie dwa sezony, to właśnie przy okazji jego produkcji w stajni HB znaleźli się tacy twórcy jak Genndy Tartakovsky (później autor Laboratorium Dextera) czy Craig McCracken (ojciec chrzestny Atomówek).

Oryginalnie każdy odcinek składał się z dwóch epizodów Dwóch głupich piesków oraz jednego epizodu Agenta Wiewióra (ang. Super Secret Secret Squirrel).

Źródło: Wikipedia.pl


Co sądzicie o tym serialu ?

Według mnie to najlepsza kreskówka Hanna-Barbera / Cartoon Network Studios po 1991 roku. Podoba mi się w niej przede wszystkim specyficzny humor i postacie. Moim ulubionym bohaterem jest Czerwony Kapturek.

Użytkownik gawex edytował ten post 09 sierpnia 2008 - 12:44

  • 0

#2 Cyril Sneer

Cyril Sneer

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacja:Evergreen Forest

Napisano 09 sierpnia 2008 - 13:02

Ja lubię Tajnego Agenta Wiewióra, bo same 2 głupie psy, tak jak tytuł mówi są idiotyczni.
  • 0

#3 Shadowcat

Shadowcat

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 700 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 09 sierpnia 2008 - 21:41

Świetna bajka, ma niezwykły klimat lat 90 Cartoon Network...z uśmiechem na ustach oglądam ją ponownie i wspominam stare dobre czasy ;) Według mnie wspaniała czasy dzieciństwa ;)

Użytkownik Shadowcat13 edytował ten post 09 sierpnia 2008 - 21:42

  • 0

#4 Kaczor Donald

Kaczor Donald

    Dobry Qmpel

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano 14 grudnia 2012 - 12:47

Te psy były idiotyczne, nawet ten Hollywood zawsze krzyczał na nich. To była moja ulubiona kreskówka z lat 90tych.
  • 0

#5 Nefertis

Nefertis

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 15:20

Jedna z pozycji w moim top, swoją drogą myśląc dwa głupie psy od razu przypomina mi się jam łasica xD

Użytkownik Nefertis edytował ten post 23 grudnia 2012 - 15:22

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com