Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

O.K.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gokufan

Gokufan

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 18:21

Pamiętam, że były kiedyś takie gazety, z królikiem Bugsem :D Zachowało mi się 5 kaset audio, z nauką angielskiego, znacie to? Ja tego namiętnie słuchałem jako mały :D
  • 0

#2 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 03 lipca 2009 - 20:58

Kuzyni mieli egzemplarz ze Spice Girls, wymięli go do szczętu :P
  • 0

#3 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 03 lipca 2009 - 21:36

Miałem te kasety i gazetę. One się nie nadają do nauki języka angielskiego. Aktorzy tam mówią błędnym (typowo polskim) akcentem. Ale wspominam gazetkę z wielkim sentymentem.:)
  • 0

#4 Pu(L)peto

Pu(L)peto

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 568 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Legia Warszawa!

Napisano 03 lipca 2009 - 22:09

Mam ten segregator w domu, stoi sobie w dużym pokoju :P Ale kasety, gdzieś przepadły niestety...
  • 0

#5 Gokufan

Gokufan

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 12:46

U mnie zaś na odwrót, nie zachowały mi się gazety, tylko 5 kaset :( A co do tego że się nie nadają do nauki, czy ja wiem? Dziecko będzie ćwiczyć akcent później, w szkole, a to dawało takie pierwsze słówka, myśle że to całkiem przydatne, bo taki 5-6 latek łatwo zapamiętuje takie rzeczy. Nie wiem czy mi bardzo pomogło, ale dziś mam angielski na super poziomie :D
  • 0

#6 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 04 lipca 2009 - 20:37

A co do tego że się nie nadają do nauki, czy ja wiem? Dziecko będzie ćwiczyć akcent później, w szkole, a to dawało takie pierwsze słówka, myśle że to całkiem przydatne, bo taki 5-6 latek łatwo zapamiętuje takie rzeczy.

Języka obcego (razem z akcentem powinno się uczyć od najmłodszych lat, bo "czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał". I teraz mamy tego skutki, bo obecnie "nowowyszkoleni" nauczyciele angielskiego toczą walkę z wiatrakami. A wszystko dlatego, że obowiązkowy angielski opowiązywał dopiero od 4 klasy podstawówki.
  • 0

#7 LukasZiom

LukasZiom

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Hollywood

Napisano 04 lipca 2009 - 21:39

Pamiętam tą gazetę, mój brat kiedyś to zbierał :rolleyes: Lecz bardziej w pamięci została mi gazeta "English Junior" również do nauki języka angielskiego, z postaciami z Looney Tunes :rolleyes: Może ktoś posiada wszystkie numery tej gazety z kasetami i zamieści je na forum hehe? To tylko sto parę numerów ;)
  • 0

#8 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 lipca 2009 - 22:33

Tak się składa, że mam a dokładniej moja siostra ma, bo to jej się kupowało... bo wtedy kiedy to wyszło to ja już byłem za stary na taką formę nauki... Ale tak mi się spodobało, że też tego słuchałem, raczej jako słuchowiska, bo przygody były ciekawe, a że przy tym kilka słów się podłapało to fajnie. Ciężko jest zapamiętywać słowa wypowiadane np. przez kota Sylwestra. bo jak każdy wie - seplenił. W późniejszych lekcjach (a jest ich 72? - nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi się szukać) aktor go grający jednak coraz lepiej sobie z tym radził i można zrozumieć tą postać. Jednak należy "oddać Cezarowi co jego" i nie krytykować całości. Myślicie, że nie dość, że głosy są "kreowane" to jeszcze akcent chcecie? No bez przesady, nie wszytko się da zrobić. Mi się to podobało i nawet mam to na MP3-ki zrobione. Gazetki też gdzieś leżą, choć z niektórych już niewiele zostało, bo kochana siostra wycinała z nich postacie Looney Toons. O.K. jako słuchowisko, pomysł, wykonanie 8/10, ale jako źródło mające nauczyć słuchacza języka obcego to niestety, ale nota tylko 2/10.
  • 0

#9 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 04 lipca 2009 - 22:43

to jeszcze akcent chcecie?

Gdyby poważnie podchodzili do tego przedsięwzięcia, a nie tylko po to, aby otworzyć portfel rodziców, to zapewniliby poprawny atcent u aktorów. Co za problem na skrypcie napisać zamiast "de", "we" (niepoprawne zapisy fonetyczne przedrostka "the" - od tego są specjalne "robaczki")? Żaden. Lenistwo i komercha. AMEN.
  • 0

#10 LukasZiom

LukasZiom

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Hollywood

Napisano 05 lipca 2009 - 19:23

Tak się składa, że mam a dokładniej moja siostra ma, bo to jej się kupowało... bo wtedy kiedy to wyszło to ja już byłem za stary na taką formę nauki.....Mi się to podobało i nawet mam to na MP3-ki zrobione. Gazetki też gdzieś leżą, choć z niektórych już niewiele zostało, bo kochana siostra wycinała z nich postacie Looney Toons.

Może jakbyś znalazł czas to mógłbyś coś z tego wrzucić? Z chęcią bym sobie przypomniał co nie co z tych gazet :rolleyes:

PS: Czepiacie się akcentów, mi się bardzo podobały ich rozmowy :rolleyes:

Użytkownik LukasZiom edytował ten post 05 lipca 2009 - 19:25

  • 0

#11 Gokufan

Gokufan

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 05 lipca 2009 - 21:57

Dla mnie tam najważniejsze było słuchowisko, mieli ciekawe przygody :D
  • 0

#12 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 lipca 2009 - 23:05

To prawda.. jako słuchowisko, producenci trafili w 10-tkę. Na razie tylko jedna lekcja:
O.K. Lekcja 10 At home (W domu):
http://rapidshare.com/files/253360598/Lekcja_10_W_domu.mp3
Kiedyś może przy okazji, uda mi się zamieścić jakieś materiały graficzne.
  • 0

#13 LukasZiom

LukasZiom

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Hollywood

Napisano 10 lipca 2009 - 20:54

Dzięki Cornelius właśnie za tą lekcję, czytając ten temat przychodziła mi na myśl historia, którą pamiętałem, gdzie był ktoś zamknięty w łazience :rolleyes: I to jest właśnie ta historia :rolleyes:

Dodaje skan gazety nr. 10 do tej lekcji :rolleyes: Brakuje tylko ostatniej kartki
http://rapidshare.com/files/254476959/NR._10.rar
Hasło:
gazetka ok

Użytkownik LukasZiom edytował ten post 11 lipca 2009 - 11:20

  • 0

#14 Gość_loerhejke_*

Gość_loerhejke_*
  • Gość

Napisano 15 sierpnia 2021 - 10:09

ĐĐ˝ŃĐľŃноŃ-ПагаСин ĐżŃĐžĐ´Đ°ĐľŃ Đ´Đ¸ĐˇĐ°ĐšĐ˝ĐľŃŃĐşŃŃŽ ĐźĐľĐąĐľĐťŃ ŃОйŃŃвоннОгО ĐżŃОиСвОдŃŃва пО ĐżŃивНокаŃоНŃĐ˝ŃĐź ŃонаП. ĐŃНи но МоНаоŃĐľ пОкŃпаŃŃ ŃŃандаŃŃĐ˝ŃĐľ ПойоНŃĐ˝ŃĐľ гаŃниŃŃŃŃ, Đ° МоНаоŃĐľ пОдОйŃĐ°ŃŃ ĐźĐžĐ´ĐľĐťĐ¸ ОпŃодоНоннОгО ŃŃиНŃ, кОŃĐžŃŃĐľ ĐąŃĐ´ŃŃ ĐłĐ°ŃПОниŃнО ŃĐžŃĐľŃĐ°ŃŃŃŃ Đ¸ ŃŃĐ°Đ˝ŃŃ ŃĐşŃĐ°ŃониоП НюйОгО пОПоŃониŃ, ŃОгда СагНŃниŃĐľ в каŃаНОг ОнНаКн-ПагаСина.
ĐŃ ŃПОМоŃĐľ пОдОйŃĐ°ŃŃ ĐźĐľĐąĐľĐťŃ:
¡ Đ´ĐťŃ ĐłĐžŃŃинОК,
¡ ŃŃОНОвОК,
¡ ŃпаНŃни,
¡ ĐżŃиŃОМоК,
¡ кайиноŃĐ°.
ĐĐľĐąĐľĐťŃ ĐąŃонда авŃĐžŃŃкОгО иŃĐżĐžĐťĐ˝ĐľĐ˝Đ¸Ń Đ¸ĐˇĐłĐžŃавНиваоŃŃŃ Đ˛ ŃаСнŃŃ ŃŃиНŃŃ. ĐОкŃпаŃоНи ŃПОгŃŃ ĐżĐžĐ´ĐžĐąŃĐ°ŃŃ Đ´Đ¸ĐˇĐ°ĐšĐ˝ĐľŃŃкио ПойоНŃĐ˝ŃĐľ кОПпНокŃŃ Đ´ĐťŃ ĐşĐžĐźĐ˝Đ°Ń, вŃпОНноннŃŃ Đ˛ кНаŃŃиŃĐľŃкОП, ŃкандинавŃкОП ŃŃиНо, ĐżŃОванŃĐľ, Đ°ŃŃ-докО, ПОдоŃно, ПиниПаНиСПо.

ĐОПиПО ŃŃОНОв, ŃŃŃĐťŃов, ŃкаŃОв, кОнŃОНоК и инОК ПойоНи на вой-ŃĐ°ĐšŃĐľ ĐžŃганиСаŃии ÂŤĐ­ĐşŃив ПОМнО пОдОйŃĐ°ŃŃ Đ´Đ¸ĐˇĐ°ĐšĐ˝ĐľŃŃкио ĐżŃодПоŃŃ Đ´ĐľĐşĐžŃĐ°, кОŃĐžŃŃĐľ дОпОНнŃŃ Đ¸Đ˝ŃĐľŃŃĐľŃ Đ¸ ĐżŃидадŃŃ ĐżĐžĐźĐľŃонию индивидŃĐ°ĐťŃнОŃŃŃ. ĐĐľŃкаНа, НюŃŃŃŃ, ŃĐžŃŃĐľŃŃ, ĐąŃĐ°, ŃвоŃиНŃники ПОМнО наКŃи Đ´ĐťŃ ĐşĐ°ĐśĐ´ĐžĐš кОПнаŃŃ, ĐżŃиŃОМоК, НОдМии, ŃĐľŃŃĐ°ŃŃ, напОНŃĐ˝ŃĐľ СоŃкаНа https://farming-mods.com/.
ĐŃодПоŃŃ ĐźĐľĐąĐľĐťĐ¸ доНаюŃŃŃ Đ¸Đˇ наŃŃŃĐ°ĐťŃĐ˝ŃŃ ĐżĐž ПакŃиПŃĐźŃ ĐźĐ°ŃĐľŃиаНОв Ń Đ˛ŃŃОкОкаŃĐľŃŃвоннОК ŃиŃПоннОК ŃŃŃниŃŃŃОК. ĐĐťŃ ĐžĐąĐ¸Đ˛ĐşĐ¸ ĐźŃгкОК ПойоНи иŃпОНŃСŃŃŽŃŃŃ: воНюŃ, наŃŃŃĐ°ĐťŃĐ˝Đ°Ń Đ¸ ŃкОкОМа, ŃОгОМка, Đ˝ŃĐąŃĐş, ПикŃОвоНŃвоŃ, ŃониН. ĐĐ°ŃĐşĐ°Ń Đ¸ĐˇĐłĐžŃавНиваоŃŃŃ Đ¸Đˇ ПаŃŃива Đ´ĐľŃова.
ĐĐ°Đş ŃдоНаŃŃ ĐˇĐ°ĐşĐ°ĐˇĐ° в ОнНаКн-ПагаСино ĐąŃонда Exiv
РкаŃаНОго Đ˛Ń ĐźĐžĐśĐľŃĐľ вŃĐąŃĐ°ŃŃ ĐłĐžŃОвŃĐľ Đ¸ĐˇĐ´ĐľĐťĐ¸Ń Đ¸ СакаСаŃŃ Đ¸ĐˇĐłĐžŃОвНонио ПойоНи Đ˝ŃМнОК Đ´ĐťŃ Đ˛Đ°Ń ĐşĐžĐ˝ŃигŃŃĐ°Ńии пО индивидŃĐ°ĐťŃĐ˝ŃĐź ŃаСПоŃĐ°Đź. ĐŃи вŃоП ŃŃОП Ń Đ˛Đ°Ń ĐąŃĐ´ĐľŃ Đ˛ĐžĐˇĐźĐžĐśĐ˝ĐžŃŃŃ ĐżĐžĐźĐ¸ĐźĐž ŃŃОгО пОдОйŃĐ°ŃŃ ŃĐ˛ĐľŃ ĐźĐ°ŃĐľŃиаНа ĐžŃдоНки.
ОкОнŃĐ°ŃоНŃĐ˝Đ°Ń ŃŃОиПОŃŃŃ Đ˛ŃĐąŃаннОК ваПи ПойоНи, иСгОŃОвНоннОК на СакаС, ĐąŃĐ´ĐľŃ ĐˇĐ°Đ˛Đ¸ŃĐľŃŃ ĐžŃ ĐźĐ°ŃĐľŃиаНа и ŃаСПоŃОв. ЧŃĐžĐąŃ ŃŃĐžŃниŃŃ ŃŃОиПОŃŃŃ, пОСвОниŃĐľ ПонодМоŃŃ ĐżĐž ŃоНоŃОнаП, ОйОСнаŃоннŃĐź на вой-ŃĐ°ĐšŃĐľ. ĐĐž ĐˇĐ°ĐşĐ°ĐˇŃ ĐźĐľĐąĐľĐťŃ Đ¸ĐˇĐłĐžŃавНиваоŃŃŃ Đ˛ ŃŃодноП в ŃĐľŃонио 2-3 нодоНŃ. ĐОПиПО ŃŃОгО Đ˛Ń ĐźĐžĐśĐľŃĐľ СайŃОниŃОваŃŃ Đ˝Đ° 5 дноК пОнŃавивŃиоŃŃ ĐżŃодПоŃŃ, кОŃĐžŃŃĐľ ĐąŃĐ´ŃŃ ĐžŃĐťĐžĐśĐľĐ˝Ń ŃпоŃиаНŃнО Đ´ĐťŃ Đ˛Đ°Ń Đ´Đž ОпНаŃŃ.
ĐакаСаŃŃ ŃОваŃŃ Đ˛ кОПпании ÂŤĐ­ĐşŃив ПОМнО Ń Đ´ĐžŃŃавкОК пО ĐĐžŃкво, ĐОдПОŃкОвŃŃŽ и ĐžŃĐżŃавкОК ŃŃĐ°Đ˝ŃпОŃŃĐ˝ŃПи кОПпаниŃПи вО вŃĐľ ŃĐľĐłĐ¸ĐžĐ˝Ń Đ ĐžŃŃии. Ќона Đ´ĐžŃŃавки пО ĐĐžŃкво - 1000 Ń. ĐĐťŃ ŃОгО ŃŃĐžĐąŃ ŃСнаŃŃ ŃŃОиПОŃŃŃ Đ´ĐžŃŃавки в Đ´ŃŃгио гОŃОда, пОСвОниŃĐľ кОнŃŃĐťŃŃĐ°Đ˝ŃŃ ĐťĐ¸ĐąĐž СадаКŃĐľ вОпŃĐžŃ Đ˛ ŃĐžŃПо ОйŃĐ°ŃнОК ŃвŃСи.
ОпНаŃĐ° вОСПОМна ĐşŃŃŃĐľŃŃ ĐżŃи пОНŃŃонии СакаСа наНиŃĐ˝ŃПи иНи йанкОвŃкОК каŃŃОК. ТакМо Đ˛Ń ĐźĐžĐśĐľŃĐľ ОпНаŃиŃŃ ŃĐžĐ˛Đ°Ń Đ˝Đ° ŃĐ°ĐšŃĐľ иНи пО йоСнаНиŃĐ˝ĐžĐźŃ ŃĐ°ŃŃĐľŃŃ. ĐŃНи СакаС ĐžŃĐżŃавНŃĐľŃŃŃ Đ˛ ŃогиОнŃ, ŃŃойŃĐľŃŃŃ ĐżĐžĐťĐ˝Đ°Ń ĐżŃодОпНаŃĐ°.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com