Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nasze pierwsze anime


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_dydek_*

Gość_dydek_*
  • Gość

Napisano 21 sierpnia 2007 - 18:52

u mnie zaczeło się od Generała Daimosa potem Czarodziejka z księrzyca potem dragon ball rycerze zodiaku ip
  • 0

#42 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 25 sierpnia 2007 - 20:04

Jesli mam siegnac do czasow dziecinstwa to pierwsze co pamietam to Yattaman. Potem Sally Czarodziejka, Simpa, Ksiega Dzungli
  • 0

#43 dosiak

dosiak

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 sierpnia 2007 - 14:28

yataman daimos tygrysia maska
  • 0

#44 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 29 sierpnia 2007 - 16:03

Jako założycielka tematu proszę o powstrzymanie się od wyliczanek i odrobinę dłuższe posty.
  • 0

#45 angel

angel

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 września 2007 - 18:40

hmm... moje 1 anime to chyba była czarodziejka z księżyca... Nie pamiętam zbyt dobrze bo byłam wtedy malutka... nom ale fajnie wtedy było pamiętam że mama zawsze wołała mnie gdy leciało to moje 1 anime ;)
  • 0

#46 kamilek

kamilek

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 października 2007 - 16:04

Oj! to były czasy, które nigdy nie wrócą! Moja pierwsza anime to GENERAŁ DAJMOS puszczali go na TV POLONIA jakoś w 1995/1996 roku. Oj byłem małym dzieckiem i tyle. Myślałem ze jak przestawię zegar na godzinę o której miał być emitowany DAJMOS to on się zaraz pojawi w telewizji :P:P:P (Raczej tego nie doczekałem). Drugą jakże ważną anime były: CZARODZIEJKI Z KSIĘŻYCA ... (nic dodać nic ująć) - potem już się zeszmaciłem :D i oglądałem co popadnie na FOX KIDS (wówczas)

Użytkownik kamilek edytował ten post 02 października 2007 - 16:05

  • 0

#47 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 października 2007 - 11:31

Moje pierwsze anime to po prostu to co dawała Polonia1: Generał Daimos, Gigi i cała reszta. Potem przyszedł czas na Sailor Moon i chyba do tej pozycji mam największy sentyment...
  • 0

#48 Pu(L)peto

Pu(L)peto

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 568 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Legia Warszawa!

Napisano 03 października 2007 - 13:46

Hm... Ja pamiętam jeszcze troszke Czarodziejki z Księżyca i chyba najbardziej Tsubase :D Pamiętam jak mi tragicznie TV4 czy coś takiego odbierało i oglądałem w śniegu całe odcinki :D
  • 0

#49 Bajkomir

Bajkomir

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Dziki zachód

Napisano 04 października 2007 - 04:38

Anime które wywarło na mnie ogromne wrażenie , takich było kilka , i to na pewno anime emitowane na Poloni 1. Było to dawno , dawno temu przed telewizorem , będąc dzieciakiem lubiłem Tygrysią Maskę ( teraz już nie ) ; W królestwie kalendarza ( też mnie nudzi ) ; Yatamana ( wciąż dobry ) oraz anime wszechczasów Księga Dżungli motyw muzyczny z tej animacji pozostanie chyba ze mną do końca , no ale to nie temat o Księdze Dżungli która mimo że ma już ze 20 lat to wciąż ogląda się ją tak samo jak w dzieciństwie , heeh , to były czasy , później były tylko bełkotliwe Pokemony , Dragona Balle ( z tą przemocą która łamała wszystkie konwencje ) , Slayersi no i dalsze tytuły nie były jż pierwsze więc KONIEC.
  • 0

#50 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 października 2007 - 14:24

Moje pierwsze anime to Czarodziejki z Księżyca, 1995 r. Stosunkowo "świeże" (bo dopiero 2 letnie) początki Polsatu no i niezapomniany lektor pani Danuta Stachyra :)

Użytkownik Crockett edytował ten post 04 października 2007 - 14:25

  • 0

#51 Gość_Sismondi_*

Gość_Sismondi_*
  • Gość

Napisano 05 października 2007 - 17:45

pierwsze anime jakie oglądałem to chyba były czarodziejki z księżyca.
  • 0

#52 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 października 2007 - 06:43

niezapomniany lektor pani Danuta Stachyra :)


Lektor jak lektor, ale tłumaczenie na pewno niezapomniane. Chyba każdemu zapadły polskie kwiatki w postaci groch-fasola, czy mydlo-powidlo...
  • 0

#53 Gość_mateuszzarychta_*

Gość_mateuszzarychta_*
  • Gość

Napisano 18 października 2007 - 16:03

ja dokladnie nie pamietam dziecinstwa ale pierwszym byl chyba dragon ball pozniej dluuuga przerwa i jak zamiast CN zmienili na syfiasty jetix (wtedy jeszcze fox kids) to tam kilka anime ogladalem

Użytkownik mateuszzarychta edytował ten post 18 października 2007 - 16:03

  • 0

#54 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 02 listopada 2007 - 03:40

Najpierw oczywiście mix anime z TVP, kiedy to na początku lat 90. był u nas wielki boom na te produkcje (które notabene premiery miały na świecie 10 lat wcześniej przynajmniej xD): "Tajemnicze Złote Miasta", "Pani Łyżeczka", "Pinokio" (nie mylić z tym z Fox Kids. Ten miał duuużo ładniejszą kreskę. I nie miał oczu jak ćpun ;P), "Tao Tao", "Mała Księżniczka", "Ulysses 31" (chociaż jego to bardziej pamiętam z emisji koło 2000 roku na TV4...), "Annette", "Alfred J. Kwak", "W 80 dni dookoła świata z Willym Fogiem". Szkoda, że teraz zamiast "Smerfów" czy innego Noddyego przerżniętego przez komputer nie zapodają którejś z tych produkcji. Bo mało mi po tym zostało... Mam książeczkę z niektórymi historyjkami z "Tao Tao", wyświechtany komiks z Alfredem, a po reszcie nic. Tylko piosenki sobie śpiewam czasem... Później po podłączeniu satelity była kultowa "Sailorka" znana u nas jako "Czarodziejka z Księżyca" (tak to jest, jak się jedzie na portugalskich skryptach... ;P) i anime z Polsatu 2. W sumie chyba miałam lepiej niż ci, którzy wałkowali stare anime na Polonii 1, bo oni zostali bezlitośnie przez makaroniarzy pozbawieni oryginalnych piosenek. Tak więc przede wszystkim "Sally Czarownica" (tj. Sally w wersji z lat 80.) z genialną piosenką (zaczynającą się od pozbawionych sensu zaklęć "Mahariku maharita yanbara yanyanyan" :D) i nieco "Kapitana Tsubasy" ("Dashuu, dashuu, dashuu!"), bo piłka nożna mnie nigdy zbytnio nie kręciła. W tym samym czasie jeszcze chyba były "Opowieści z klonowego miasteczka" i "Hello Kitty" na innych stacjach wałkowane. A potem to już "Pokemony" (mam prawie wszystkie kapsle! <rispect> :D), "Dragon Ball", "Beyblade" oglądany na równi z "Magic Knight Rayeart" nagrywanym przez kuzyna na video :D
  • 0

#55 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 02 listopada 2007 - 10:51

A o Tajemniczym ogrodzie, Małej księżniczce, Królewnie Śnieżce zapomnieliście?
  • 0

#56 Gość_Piotrekkkk_*

Gość_Piotrekkkk_*
  • Gość

Napisano 06 grudnia 2007 - 01:34

hmm... "Moje pierwsze anime" .. Tutaj zapewne kazdy moglby wymienic podobne tytuly.. W tamtych czasach bylo strasznie malo kanalow... do wyboru byl CN, Polonia 1 i pozniej chyba Rtl 7. Jako dziecko ogladalem wszystkie serie jakie byly dostepne, kazda jakos mi odpowiadala, jedna mniej, inna bardziej.. wlasciwie pamietam mgliscie tytuly takie jak Gigi, Bija Czarodziejka, Krolewna Sniezka, Czarodziejka z Ksiezyca, Zorro, Tygrysia Maska, Tsubasa, Tajemniczy Ogrod, itp, itd..

Wlasciwie w tamtym czasie nie mialem pojecia o tym co rozumie sie przez okreslenie "Anime". Ot byly to dla mnie zwykle, bardzo wciagajace bajki, rozniace sie diametralnie od tego co mozna bylo zobaczyc w TVP ( Filemonow, Cwirkow ). Byly bardziej kolorowe, rozbudowane, nastawione w duzym stopniu na oddzialywanie na uczucia :) To chyba ta ich odmiennosc sprawila, ze zapadaly w pamiec.

Jednak te wszystkie produkcje w tamtych czasach nie byly przeze mnie odbierane jako cos odrebnego. Moim SWIADOMYM, PIERWSZYM anime, czyli tym, ktory wzniecil we mnie prawdziwa fascynacje japonskim filmem animowanym byl film Hayao Miyazaki'ego "Ksiezniczka Mononoke" (Sciagniety, z nudow, przypadkiem z netu:) Goraco go polecam!
  • 0

#57 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 grudnia 2007 - 22:11

wlasciwie pamietam mgliscie tytuly takie jak Gigi, Bija Czarodziejka, Krolewna Sniezka, Czarodziejka z Ksiezyca, Zorro, Tygrysia Maska, Tsubasa, Tajemniczy Ogrod, itp, itd..


A ja pamiętam je bardzo dobrze, mimo iż wtedy jak mówisz nie miałem świadomości że to anime. Choć się tym dziś nie interesuję mój ogląd na bajki z tamtego okresu przypomina mi moje dzieciństwo i z sentymentem czasem wracam do tamtych czasów:)

Szczególnie utkwiła mi w pamięci ta seria - http://pl.youtube.co...h?v=hLbhryUQ0I8 - pamięta ktoś Pojedynek Aniołów (Attacker You). Motyw przewodni muzyki zawsze był dla mnie pamiętny i do dziś wzbudza we mnie pozytywne wspomnienia...

"Księżniczka Sara"
http://pl.youtube.co...feature=related

Albo "Rodzina Trapów"
http://pl.youtube.co...h?v=TrU9TIJB_5s
http://pl.youtube.co...h?v=F8xXHUe8RdY
Bardzo życiowe anime ...

Choć nie przypominam sobie za bardzo tej serii - http://pl.youtube.co...h?v=HwmHHUYh6Xk to wiem że leciało to w Polsce....

Użytkownik bubba edytował ten post 30 grudnia 2007 - 22:17

  • 0

#58 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 30 grudnia 2007 - 22:57

A ja pamiętam je bardzo dobrze, mimo iż wtedy jak mówisz nie miałem świadomości że to anime. Choć się tym dziś nie interesuję mój ogląd na bajki z tamtego okresu przypomina mi moje dzieciństwo i z sentymentem czasem wracam do tamtych czasów:)

Szczególnie utkwiła mi w pamięci ta seria - http://pl.youtube.co...h?v=hLbhryUQ0I8 - pamięta ktoś Pojedynek Aniołów (Attacker You). Motyw przewodni muzyki zawsze był dla mnie pamiętny i do dziś wzbudza we mnie pozytywne wspomnienia...

"Księżniczka Sara"
http://pl.youtube.co...feature=related

Albo "Rodzina Trapów"
http://pl.youtube.co...h?v=TrU9TIJB_5s
http://pl.youtube.co...h?v=F8xXHUe8RdY
Bardzo życiowe anime ...

Choć nie przypominam sobie za bardzo tej serii - http://pl.youtube.co...h?v=HwmHHUYh6Xk to wiem że leciało to w Polsce....

Bubba wszędzie w necie szukałem nazwy tego anime(pierwszego) i nigdzie nie mogłem znaleźć! Dzięki!!!
  • 0

#59 A_N_G_I_E

A_N_G_I_E

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 31 grudnia 2007 - 12:52

Moja przygode z anime zaczelam....chyba od bajek na poloni 1...^_^..potem oczywiscie Sara- mala ksiezniczka, nastepnie nadszedl czas na Czarodziejke z ksiezyca, jednak ogladalam to dosyc sporadycznie, bardziej wtedy moja kolezanka sie tym fascynowala...Takiego najwiekszego "objawienia" doznalam wowczas, gdy w telewizji pojawil sie wlasnie DRAGON BALL :)))), no i Slayers, Soul hunter i Magic knight rayearth, tak bardzo chcialabym zeby pewnego pieknego dnia wznowili taka tradycje w polskiej telewizji i wyemitowali jakies na prawde piekne pozycje warte obejrzenia...^_^ Mam wielka nadzieje, ze kiedys nadejdzie taki dzien, a wszystkie moje marzenia przewaznie sie spelniaja, wiec moze i to sie zisci...:))))
  • 0

#60 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 01 stycznia 2008 - 01:36

A wiecie co Wam powiem w nowym roku? Że lektor choćby z Czarodziejki z Księżyca jest najbardziej adekwatny do anime. Po prostu najbardziej pasuje i nikomu nie przeszkadza. Szkoda że ta Pani już niestety nic nie dubbinguje/lektoruje :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com