Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#121 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 18 sierpnia 2008 - 22:25

A nie pamiętam, niestety. Po primo byłam za mała, a po secundo to nie była raczej jakaś znana aktorka, chociaż dam głowę, że gdzieś jeszcze potem ją widziałam. Edit: W Sieci udało mi się wyszperać, że program powstał w łódzkim oddziale TVP i że jego autorką była Monika Kalinowska.

Użytkownik Daguchna edytował ten post 18 sierpnia 2008 - 22:32

  • 0

#122 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 sierpnia 2008 - 23:02

A gdzie widziałeś ten fragment? Gdzieś na necie? Jak tak to podaj linka, może się coś domyślę ;)

Tylko się nie śmiej, bo to dziwacznie zabrzmi... Widziałem to w TV. Coś a`la AljaziraKids - poważnie. Jak trafię na to jeszcze raz to zrobię jakieś fotki. Wiem, że to było w Polsce, ale może nie potrafię tego dobrze opisać. Dam głowę, że jak zobaczycie to, to ktoś napwno sobie powinien przypomnieć.. Ja dumam i dumam, ale nie wydumam nic :/
  • 0

#123 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 18 sierpnia 2008 - 23:10

Krzysiu, może przejrzyj ten kanał na Youtube - tam są openingi arabskie do emitowanych tam kreskówek, może znajdziesz i tą: http://pl.youtube.com/user/adnanchihab

Użytkownik Daguchna edytował ten post 18 sierpnia 2008 - 23:11

  • 0

#124 barts955

barts955

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kraków NG

Napisano 20 sierpnia 2008 - 18:17

To teraz ja mam pytanie o tytuły trzech seriali animowanych 1. Pierwszy z nich chodził na dobranocke w tvp1 jakoś w pierwszej połowie lat 90 i opowiadał o zwierzętach które miały różne pojazdy z owoców. wiem że na początku openingu był taki wężyk albo ślimak i on latał czerwonym helikopterem z jabłka chyba. 2. Druga z bajek chodziła o ile dobrze pamiętam na tvn i opowiadała o różnych konkurencjach sportowych w wykonaniu zwierząt i wszystko komentował wąż. Każdy odcinek kończył się słowami "Komentował dla państwa Jan Wężyk". 3. Ostatnia z bajek chodziła kiedyś na Cartoon Network. Była to bajka krótkometrażowa(odcinek trwał koło 5 minut gdzieś tak). Jej bohaterem była mucha, która fruwała po mieszkaniu i spotykała tam różne inne owady. Wiem że w jednym odcinku bawiła się z jakimś chrząszczem w przebieganie przez klimatyzator i kiedy on przebiegał to przypadkowo włączyła go i potem duch tego chrząszcza ją straszył. Nic więcej niestety nie pamiętam.
  • 0

#125 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 sierpnia 2008 - 18:24

Ad. Zoo Olympics (polski tutyl moze Zoo Olompiada) - chodzilo na C+ na pewno. moze i na TVN tez. http://bajki-tv.com/...p?showtopic=207
  • 0

#126 Crockett

Crockett

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 sierpnia 2008 - 19:17

Ad. 3 to zapewne "Musze Opowieści".

Użytkownik Crockett edytował ten post 20 sierpnia 2008 - 19:19

  • 0

#127 mati74

mati74

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 92 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 20 sierpnia 2008 - 19:30

Była kiedyś taka bajka na minimaxie był chłopiec zamieniony w kota za kare
  • 0

#128 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 20 sierpnia 2008 - 20:02

1. Pierwszy z nich chodził na dobranocke w tvp1 jakoś w pierwszej połowie lat 90 i opowiadał o zwierzętach które miały różne pojazdy z owoców. wiem że na początku openingu był taki wężyk albo ślimak i on latał czerwonym helikopterem z jabłka chyba.


To "Wesoły świat Richarda Scarry'ego" (aka "Busy World of Richard Scarry" bodajże), a to zwierzątko, to był robaczek o wdzięcznym imieniu Chucherko :)
  • 0

#129 barts955

barts955

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kraków NG

Napisano 21 sierpnia 2008 - 10:23

Tak to dokładnie te bajki dziękuję Wam ^_^
  • 0

#130 barts955

barts955

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kraków NG

Napisano 21 sierpnia 2008 - 10:25

Tak to dokładnie te bajki dziękuję Wam ^_^ //edit/ Nie wiem dlaczego ale posta wysłało 2 razy proszę admina o usunięcie tego nadprogramowego.

Użytkownik barts955 edytował ten post 21 sierpnia 2008 - 10:32

  • 0

#131 Gość_Manta_*

Gość_Manta_*
  • Gość

Napisano 30 sierpnia 2008 - 10:15

Witam, mam pewien problem... może wy mi pomożecie.... Była taka bajka o myszach. Rolę główną miała mama mysz - ona miała taki medalion, i jej pomagał Jonathan (też mysz). Ona miała ten medalion ocalić (czy coś takiego). Zaczynała się ta bajka, tak, że jechał traktor, i ta mama mysz miała na drodze tego traktora gniazdo ze swoimi dziećmi, i ona pobiegła do tego traktoru i przegryzłą dopływ paliwa... Chodzi mi ta bajka od kilku miesięcy po głowie, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Jeśli ktoś ją sobie przypomina, to baaardzo proszę o pomoc...
  • 0

#132 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 31 sierpnia 2008 - 12:17

Kiedyś pytałem o bajkę lecącą na RTL7 o wezyrze. Znalazłem nazwę dzięki filmikowi Cirila i nawet opening znalazłem:
http://pl.youtube.co...h?v=1A-strciT_E
  • 0

#133 bubba

bubba

    Przyjaciel

  • TEAM
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 sierpnia 2008 - 22:01

hehe Kuba wezyra nic-nic-ponim'a chyba każdy pamięta:) świetny serial :D w dziale z serialami anim. są linki do odc. po ang ;)
  • 0

#134 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 03 września 2008 - 20:28

hehe Kuba wezyra nic-nic-ponim'a chyba każdy pamięta:) świetny serial :D

Ten serial jest na prawdę kapitalny! :D Mam nadzieję, że kiedyś się znajdzie więcej odcinków i w PL.

Była kiedyś taka bajka na minimaxie
był chłopiec zamieniony w kota za kare

Pamiętam bardzo dobrze, może dla tego, że lubię koty ;) : "Kot Billy"
W rolach głównych występowali Lucyna Malec i Tadeusz Borowski

Użytkownik Zielon-Granatowy edytował ten post 03 września 2008 - 20:29

  • 0

#135 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 września 2008 - 21:15

Pamiętacie; Kiedyś pytałem się Was o tytuł pewnej bajki:

2. Druga bajka, była emitowana przez TVP2, dubbingowana i opowiadała o zwierzętach "australijskich" były tam psy dingo, krokodyle, misie koala. Bohaterowie również j/w byli antropomorficzni. Pamiętam, że czarne charaktery grała para krokodyli, defakto małżeństwo. Jeśli mnie pamięć nie myli (a nie myli napewno) - ona nazywała się Matylda ;) Jej małżonek pełnił jakąś ważną funkcję (burmistrz albo coś w tym stylu). Głównym bohaterem pozytywnym był kangur, oczywiście byli też inni. Pamiętacie może tą bajkę? Hihihi ja ja pamiętam i nawet znalazłem co nieco o niej, ale poczekam z oficjalnym wypowiedzeniem tytułu, może sami na niego wpadniecie ;


Nikt niestety nie znalazł odpowiedzi, a szkoda, bo to ciekawa animacja. Jeśli ktoś zna Przygody Psotnego Billa (Blinky Bill) to napewno spodobałyby mu się Przykody kangura Skippy`ego. http://pl.youtube.co...h?v=MKDVcN9OOSw Bajka twórców Psotnego Billa. Może ktoś z Was pamięta? Była emitowana w polskiej telewizji z dubbingiem ;)
  • 0

#136 barts955

barts955

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kraków NG

Napisano 12 września 2008 - 13:09

Witam, mam pewien problem... może wy mi pomożecie.... Była taka bajka o myszach. Rolę główną miała mama mysz - ona miała taki medalion, i jej pomagał Jonathan (też mysz). Ona miała ten medalion ocalić (czy coś takiego). Zaczynała się ta bajka, tak, że jechał traktor, i ta mama mysz miała na drodze tego traktora gniazdo ze swoimi dziećmi, i ona pobiegła do tego traktoru i przegryzłą dopływ paliwa...

Chodzi mi ta bajka od kilku miesięcy po głowie, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Jeśli ktoś ją sobie przypomina, to baaardzo proszę o pomoc...


Ta bajka to chyba Tajemnica Izby. Oryginalny tytuł to Secret of NIMH.
  • 0

#137 Cyril Sneer

Cyril Sneer

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacja:Evergreen Forest

Napisano 12 września 2008 - 23:48

Tak to jest to. Był jeszcze chyba tytuł Dzielna Pani Brisby, czy coś podobnego. W każdym bądź razie jest to The Secret of NIMH.
  • 0

#138 olek

olek

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 22 września 2008 - 12:20

Posted Image

Czy ktoś zna ta postać :rolleyes: :excl:

Przypadkiem znalazłem ten obrazek, ale bajka z nim związana od dawna mi w głowie siedzi...i jedyno co mi przychodzi na myśl to rysunkowy przerywnik w Ulicy Sezamkowej? Nie do końca jestem pewien... :mellow: w jednym z odcinków z tym panem był potwór zjadający znaki na ulicy itp.


Czy mówi wam to coś ?
  • 0

#139 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 22 września 2008 - 16:06

Bajka nazywała się "Muzzy" i miała na celu uczenie dzieci języka angielskiego. TVP wyemitowała ją w wersji oryginalnej. ;]
  • 0

#140 olek

olek

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 22 września 2008 - 17:42

Bajka nazywała się "Muzzy" i miała na celu uczenie dzieci języka angielskiego. TVP wyemitowała ją w wersji oryginalnej. ;]




O matko :o Wielkie dzieki ;) :blush: :excl: -_- , tylko zebym jeszcze znalazl ten odcinek
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 28

0 użytkowników, 27 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)
Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com