Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#1241 Gość_Andrzej_*

Gość_Andrzej_*
  • Gość

Napisano 24 października 2023 - 15:24

Chodzi mi o bajkę w której był Diabeł lub ktoś podobny z jednym rogiem bo drugi był ułamany i chciał go naprawić ten róg chyba polonia 1 lata 90 ale z którego roku nie wiem bajka
  • 0

#1242 Gość_Tomasz_*

Gość_Tomasz_*
  • Gość

Napisano 25 października 2023 - 16:42

Jeśli mówimy o tych samych "tubach" to możliwe że chodzi o Beyblade albo Beyblade Metal Masters. Bajki podobne do siebie tematycznie ale inne postacie.

jak sie nazywa taka bajka gdzie ludzie walczyli z pomocą niebieskich tub i z tego wyskakiway bestie np taki niebieski niedzwiedz polarny i oni walczyli z ludzmi którzy mieli czerwone pojemniki i podczas walki te tuby sie zderzały i tak wirowaly.
 


  • 0

#1243 Gość_Misia_*

Gość_Misia_*
  • Gość

Napisano 27 października 2023 - 22:05

witam szukam bajki ktora byla o blond dziewczynce i psach wiem ze bylo ich wiecej niz 7 ale nie oamietam
  • 0

#1244 Gość_Martyna_*

Gość_Martyna_*
  • Gość

Napisano 29 października 2023 - 13:47

Witam!

Od dłuższego czasu.. może ze dwa lata, może więcej gryzie mnie jedna bajka, której nikt kogo pytałam nie zna. Ja osobiście nie pamiętam tej bajki, ale moja siostra trochę pamięta, chciałam jej pomóc ale nigdzie nawet nie wpadłam na żaden trop. Ponoć oglądałam to z nią, jak obie byłyśmy małe, więc stawiam że w telewizji była... w 2006-2010 roku? Jakoś tak. Od razu powiem że bardzo ciężko jest ją znaleźć bo na pewno nie jest polska, na płycie albo kasecie nie była, bo tak to byśmy już dawno znalazły. Bajka była w klimacie arabskim, moja siostra powiedziała że kojarzy nawet że widziała jakąś czcionkę arabską w tej bajce. Inne szczegóły które podała mi siostra:
- bajka miała długi tytuł, chyba na pięć wyrazów.
- na pewno nie był to serial, tylko pełnometrażówka.
- styl animacji był 3d, ale bardzo bardzo prosty, że jakby mieli robić trawę to nie robiliby źdźbeł trawy tylko po prostu zieloną podłogę. 
- była dziewczynka, może księżniczka, która miała zakaz wychodzenia z domu, oraz chłopiec (główny bohater) który wysyłał tej dziewczynie listy za pomocą gołębi.
- chłopiec miał chyba jakąś próbę, były dwa pokoje, i chyba jakby wszedłby do złego pokoju to by stracił tą dziewczynę, a on miał dostać się do pokoju gdzie właśnie ona była. Wybrał odpowiednio, dziewczyna była w tym pokoju, i była tam czarno-biała podłoga w szachownice. 
- Na pewno nie była to kreskówka "Sindbad" bo jak ją znalazłam i pokazałam siostrze to wtedy powiedziała mi że to było trójwymiarowe.

To chyba wszystko co mogę powiedzieć o tej bajce, wiem że może nikt nie skojarzy tego opisu z żadną bajką, ale liczę na jakąkolwiek pomoc, jakikolwiek trop.
Przeglądnęłam wszystkie pytania o bajki i wszystkie odpowiedzi które tu powstały od samego początku, ktoś chyba nawet pytał o coś podobnego, ale nikt wtedy nie podawał więcej szczegółow, ani nikt nie odpowiedział do tych pytań. 
Z góry dziękuję za wszelakie odpowiedzi <3 

Hej, wrócilam 
dalej nie znalazłam tej bajki, czy filmu cokolwiek...
Liczę że ktoś to może jednak skojarzy 
najważniesze info : to bajka 3D prosto zrobiona, klimat arabski, długi tytuł, scena z podłogą w czarno białą szachownice.
Moja siostra kojarzy to z "Księżniczką Gołębi" ale nic pod tym tytułem nie znalazłam 
Proszę pomocy 


  • 0

#1245 Gość_Wika_*

Gość_Wika_*
  • Gość

Napisano 30 października 2023 - 07:20

Oglądałam za dzieciaka taką bajke miała one zielone stworki chb takie gluciki a na drugiej stronie ziemi były różowe stworki bo ziemia się obracała pls
  • 0

#1246 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 31 października 2023 - 15:03

Czy ktoś kojarzy taka bajkę, kreskówkę.. Staruszek opowiadał historię . W jednej opowieści bohater walczył z czarownica która miała klepsydrę czasu i bohater sie przez to zestarzal. W ostatnim momencie zrobił coś z klepsydra i stał się znów młody. Mógła to być jakaś wersja sindbada albo sandokana. Ciężko stwierdzić. W każdym odcinku to staruszek zaczynał opowieść dzieciom.
  • 0

#1247 Gość_Wojtek_*

Gość_Wojtek_*
  • Gość

Napisano 31 października 2023 - 20:16

Cześć :)

 

Szukam tytułu książki, w której był zbiór bajek.. Pamiętam szczegóły dwóch z tych bajek:

1) główna bohaterka kilkukrotnie się zmniejsza, na skutek czego zostaje krolową wron, komaty tam śpiewają i jest tam wierszyk "gdy ktoś klaszcze na komara, tylko zabić się go stara"

2) zepsute zabawki szukają swoich nowych właścicieli

 

Nie mogę sobie przypomniec ani autora ani tytułów, liczę na Waszą pomoc! :)


  • 0

#1248 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 01 listopada 2023 - 09:57

Witam, czy kojarzy ktoś bajkę, o zespole muzycznym, chyba rockowym? Każdy z członków miał odmienne moce, w zależności na jakim instrumencie grał. Oraz chyba mieli różne kamienie, kryształu mocy na piersiach....
Taki obraz przez mgłę mi został w głowie 👍🥲
  • 0

#1249 Gość_Kasia_*

Gość_Kasia_*
  • Gość

Napisano 03 listopada 2023 - 22:25

Hej szukam bajki z lat 80-90 występował w niej sum wąsaty, bardzo przemądrzały, mieszkał na dnie jeziora. Może ktoś kojarzy?
  • 0

#1250 Gość_Aniexi_*

Gość_Aniexi_*
  • Gość

Napisano 05 listopada 2023 - 12:28

Hej Wam! Jeśli ktoś tu wejdzie, nie mówiąc o udzieleniu jakiś informacji to chyba oszaleję z radości  :]

 

Poszukuję tytułów dwóch takich starszych bajek/kreskówek:

 

1. O takich dwóch małych chłopcach, braciach. Technika taka jakby wszystko ręcznie narysowane kolorowymi kredkami. Leciało to na TCM, pamiętam że oglądałam to na przełomie lat '90-2000. Bajka chyba raczej polska, pamiętam że w określone dni potrafiło lecieć wiele odcinków jeden po drugim. Coś mi się kojarzy, że jeden z chłopców był wyższy od drugiego i miał rude włosy.

 

2. Druga bajka, może raczej kreskówka też leciała jakoś na początku lat 2000, nie wiem czy wcześniej lub później także. Technika wskazuje na to, że tytuł już starszy. Akcja umiejscowiona moim zdaniem w prehistorii, bo pamiętam że pojawiali się jeszcze 'praludzie' gdzieś na etapie homo erectus (coś na tym etapie ewolucyjnym). Zdaje się, że ukazana była też epoka lodowcowa, bo pamiętam scenę kiedy łamały się duże lodowce. Jednakże musiało być w tej kreskówce coś z fantastyki (może jako małe dziecko nie zrozumiałam tej sceny), dlatego że jednemu wędrującemu mężczyźnie ukazała się zmarła kobieta (jej kości zebrały się w szkielet), chwilę z nim porozmawiała i powiedziała coś o tym, żeby zostawił zmarłych w spokoju.

 

Wybaczcie proszę takie mało dokładne i momentami chaotyczne opisy. To o co pytam to już stare dzieje, a dziecku jakim byłam wiele uleciało. Za każdą wskazówkę pięknie dziękuję  :)


  • 0

#1251 Gość_x_*

Gość_x_*
  • Gość

Napisano 07 listopada 2023 - 01:47

Cześć poszukuję bajki plus konkretnego odcinka.
Pamiętam, że leciało to na TVN w godzinach porannych. I w jednym odcinku główny bohater musiał jechać do szpitala bo miał operację, możliwe ze wyrostka robaczkowego.
  • 0

#1252 Gość_Patryk_*

Gość_Patryk_*
  • Gość

Napisano 07 listopada 2023 - 09:41

Witam szukam bajki który mniej więcej zaczynała się tym że był sobie chlopak który bardziej wychowywał się przez koty jego mama go chroniła przed czym w pewnym monecie wpadł ktoś do nich do domu i zaczął wyzywać go na pojedynek w ręku miał coś ala mini robota do którego wsadzał kulki help !!
  • 0

#1253 Gość_Patryk_Pomocy_*

Gość_Patryk_Pomocy_*
  • Gość

Napisano 10 listopada 2023 - 23:47

Szukam bajki w której były takie 2 sprężyny(jakby jedna chyba miała wąsa a może obie?) i jedna miała kolor niebieski a druga czerwony (jedna zła druga dobra) i ta zła zamroziła świat. Pamiętam że była taka karuzela jakby i w niej były jakieś postacie i cała ta karuzela zamarzła i główny bohater starał się to odwrócić żeby świat znów był normalny i uratować ludzi z tej zamrożonej karuzeli.


  • 0

#1254 Gość_Adam_*

Gość_Adam_*
  • Gość

Napisano 12 listopada 2023 - 18:55

Jak nazywała się bajka?
O takim chłopu blondynie z dziwnym nosem.
W jednym odcinku ukradł zegar ze szkoły bo myślał że spowalnia czas .Intro tej bajki to jak ten chłopiec jest najpierw plemnikiem potem dzidziusiem itd. Aż do 10 (chyba) roku życia
  • 0

#1255 Gość_Leny_*

Gość_Leny_*
  • Gość

Napisano 15 listopada 2023 - 07:42

Byla taka bajka, w której pojawiała się jakaś postać magiczna z Egiptu o imieniu "wygodniej". Jeśli ktoś z głównych bohaterów wymawiał jego imię. Ta postać się pojawiała i im pomagała.chyba lata 2000
  • 0

#1256 Gość_Karol_*

Gość_Karol_*
  • Gość

Napisano 02 grudnia 2023 - 09:17

Witam. Szukam pewnej bajki z lat 1994 która była wydawana na kastach wideo. Pamiętam bardzo mało szczegółów ale najbardziej utkwił mi moment jak dzieci lub dziecko było nocą chyba w namiocie gdzieś w lesie i zobaczyło mała niebieską świecącą unoszącą się jak duszek kulkę i zaczęło za nią podążać. Kulek robiło się coraz więcej gdy podążał za nią i wszystkie schodziły się gdzieś do wnętrza jakiejś świątyni. Coś w stylu małego Indiany Johnsa. Więcej niestety nie pamiętam
  • 0

#1257 Gość_Ola_*

Gość_Ola_*
  • Gość

Napisano 03 grudnia 2023 - 12:37

Dzień dobry. Szukam bajki z lat 90, w języku angielskim. Oglądałam na vhs. Pamietam scenę z piaskowym dziadkiem (?)- mieszkał w chmurach, patrzył na dzieci przez lunetę. Bohaterami były dzieci, które nocą wylatywały przez okno swojej sypialni i przeżywały różne przygody.
  • 0

#1258 Gość_Lachek_*

Gość_Lachek_*
  • Gość

Napisano 04 grudnia 2023 - 13:56

Po angielsku stone protectors


  • 0

#1259 Gość_ANon_*

Gość_ANon_*
  • Gość

Napisano 11 grudnia 2023 - 20:49

Witam szukam bajki/filmu o bodajże tosterze który został wyrzucony na śmieci a nastepnie wywieziony na śmietnisko. Pamiętam że rodzaj animacji był dosyć specyficzny. Toster miał trafic do wielkiego chyba pieca ale koniec końców udaje mu sie uciec. Na pewno nie chodzi o "Dzielny mały toster".


  • 0

#1260 Gość_Bianka_*

Gość_Bianka_*
  • Gość

Napisano 19 grudnia 2023 - 18:34

A ja sobie przypomniałam o takiej bajce, która była umieszczona w prawdziwym świecie i tam były swinki morskie, które jeździły zabawkowym autkiem, chomik i chyba żółw, któremu kiedyś pomogły.wiem, że mieszkały chyba w jakimś drzewie i chodziły między suchymi liśćmi. Bajka anglojezyczna
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com