Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#1221 Gość_Dariusz_*

Gość_Dariusz_*
  • Gość

Napisano 22 września 2023 - 11:51

Witam. Szukam tytułu bajki z dzieciństwa, o stworkach (teraz nie pamiętam czy to były myszki, czy małe ludziki) mieszkających w ludzkim domu w ścianie, wychodzących przez kratkę wentylacji przy podłodze. Jeden odcinek pamiętam do dziś. Omawiani bohaterowie byli w lesie, gdy przelatujący odrzutowiec uległ awarii a pilot się katapultował. Stracił przytomność wisząc zawieszony spadochronem na drzewie i był ranny. Stworki ściągnęły go i transportowały tocząc na belkach. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Chciałem puścić teraz swoim dzieciom co tata oglądał.
  • 0

#1222 Gość_piotrek77145_*

Gość_piotrek77145_*
  • Gość

Napisano 27 września 2023 - 17:07

Witam, szukam bajki z trailera. Miałem kasetę VHS na której był film animowany asterix kontra cezar lub asterix gal(nie pamiętam przy której z nich). Przed bajką leciał zwiastun filmu animowanego którego szukam. Pamiętam scenę gdzie mężczyzna trzymał miecz który zaczął się świecić, biegł z tym mieczem. Potem była scena że był  jakiś człowiek na latającym pojeździe i strzelał do zwierząt przypominających owce. Te strzały miały moc i za każdym razem kiedy strzelał na pole gdzie były te zwierzęta wywoływało to eksplozje. To wszystko co pamiętam, fajnie jakby ktoś wiedział co to był za film animowany


  • 0

#1223 Padoch

Padoch

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 września 2023 - 21:04

Kochani, 
Poszukuję bajki która w latach 90 bądź początkiem lat 2000 leciała na TVP jak wieczorynka. To co pamiętam to, że była o pluszakach (coś ala tamtejsze Toy Story), było widać, że poruszają się przy pomocy ludzi. Była tam mysz, tygrys itp. Najbardziej zapadł mi w pamięci epizod jak dziewczynki których własnością były owe pluszaki stwierdziły, że oddadzą kilka zabawek innym dzieciom i przez przypadek do pudła z zabawkami do oddania trafiła tam mysz o której pisałem wyżej. Wszystkie zabawki były zasmucone owym faktem. Wiem, bardzo szczątkowe wspomnienia i jest to napisane trochę chaotycznie. Zbieram wspomnienia w całość i tak to wychodzi. Jakby ktoś coś to będe mega wdzięczny :D


  • 0

#1224 Gość_Agnieszka_*

Gość_Agnieszka_*
  • Gość

Napisano 28 września 2023 - 22:46

Cześć, to chyba będzie Power Stone. Na YT można zobaczyć pierwszy odcinek https://youtu.be/hka...EFcqZ_FEg3FrHZj

Cześć

Szukam kreskówki którą oglądałem w dzieciństwie z tego co pamiętam bohaterowie mieli różne kryształy w kształcie diamentów, chyba główny bohater miał czerwony i miał tak sam kolor ubioru. Te kryształy dawały im chyba jakieś ekstra zdolności, wydaje mi się że ta bajka była transmitowana na TVN. Kojarzy ktoś ??


  • 0

#1225 Gość_Agnieszka_*

Gość_Agnieszka_*
  • Gość

Napisano 28 września 2023 - 22:53

To będzie Nowe Baśnie Braci Grimm Stara wiedźma z lasu https://youtu.be/L7r...JBZ7zwfL69VLmxi

Hejka, pamiętam taką bajke nie jestem pewna albo Braci Grimm albo Andersena albo kogoś innego. I była tam zagubiona dziewczyna w lesie, która od mężczyzny zaczarowanego w sowe dostała magiczny kluczyk, ktora mogła włożyć do drzewa I w ten sposób mogłabym wyciągnąć z niego jedzenie, czy różne ubrania. Za pomoc serdecznie dziękuję.


  • 0

#1226 Gość_Róża_*

Gość_Róża_*
  • Gość

Napisano 29 września 2023 - 17:33

Szukam bajki, w której zwierzęta z safari np. lew itp. naprawiały system nawadniania. I drugiej, w której jakiś zwierzem za wszelką cenę chciał się pozbyć kręta z ogródka (i nie chodzi o krecika).


Pierwsza to chyba bajka Safari z 2010
  • 0

#1227 Gość_Michał_*

Gość_Michał_*
  • Gość

Napisano 30 września 2023 - 17:47

Siemka, nie umiem totalnie znaleźć bajki ale była o takim chyba młodym chłopcu który miał jakiś medalion taki albo talizman który mu tam chyba dawał jakieś moce albo umiejętności, był też jakiś złoczyńca który próbował mu go odebrać. Tego już nie jestem pewien ale miał chyba jakiś złoty statek i jakąś ekipe z nim. Tyle pamiętam i bardzo chciałbym ją znaleźć :D


  • 0

#1228 Gość_Gosc kj_*

Gość_Gosc kj_*
  • Gość

Napisano 03 października 2023 - 23:14

Bajka byla na płycie zaczynala sie na wsi i w gospodarstwie dzieczyna byla glowna postacia dawala slome koniu i pamietam ze rzuciła widlami potem jak zbierala jajka od kur i śpiewała to nieprzyjaciel zaatakowal jej dom i pamietam ze zakonczyla sie na jej slubie a ona z mężem odjechali na koniu.
  • 0

#1229 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 05 października 2023 - 20:09

Cześć, to chyba będzie Power Stone. Na YT można zobaczyć pierwszy odcinek https://youtu.be/hka...EFcqZ_FEg3FrHZj

Cześć

Szukam kreskówki którą oglądałem w dzieciństwie z tego co pamiętam bohaterowie mieli różne kryształy w kształcie diamentów, chyba główny bohater miał czerwony i miał tak sam kolor ubioru. Te kryształy dawały im chyba jakieś ekstra zdolności, wydaje mi się że ta bajka była transmitowana na TVN. Kojarzy ktoś ??

 

 

Tak dokładnie o tej kreskówce myślałem. Dziękuje bardzo zrobiła mi pani dzień !!!


  • 0

#1230 Gość_Bartek_*

Gość_Bartek_*
  • Gość

Napisano 05 października 2023 - 23:03

Witam, szukam bajki którą za dzieciaka oglądałem jeszcze na kasecie VHS i bardzo lubiłem. Niewiele pamiętam, ale gdzieś z tyłu głowy migotają mi obrazki o dwóch koniach, gdzie jeden był chyba biały dosiadany przez jakąś dziewczynę(?) z zamku?(?) a drugi chyba był czarny i taki trochę metalowy(?), w każdym razie bardziej przypominający maszynę, niż żywą istotę. Pamiętam jeszcze jedynie że jedna ze scen tej bajki miała miejsce w jakimś skutym w lodzie terenie, a ta dziewczyna dosiadająca tego pierwszego konia biegała po długich, magicznych mostach, albo coś w tym rodzaju :P


  • 0

#1231 Gość_Tomek_*

Gość_Tomek_*
  • Gość

Napisano 06 października 2023 - 23:21

Poszukuje starej bajki, mialem ja na vhs - z tego co pamietam byla tam postac „Pan Księżyc”, który biał biało-żółtą skórę i dużą głowę - całkiem jak księżyc :) Dziękuję za pomoc.
  • 0

#1232 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 08 października 2023 - 10:10

Witam, szukam bajki którą za dzieciaka oglądałem jeszcze na kasecie VHS i bardzo lubiłem. Niewiele pamiętam, ale gdzieś z tyłu głowy migotają mi obrazki o dwóch koniach, gdzie jeden był chyba biały dosiadany przez jakąś dziewczynę(?) z zamku?(?) a drugi chyba był czarny i taki trochę metalowy(?), w każdym razie bardziej przypominający maszynę, niż żywą istotę. Pamiętam jeszcze jedynie że jedna ze scen tej bajki miała miejsce w jakimś skutym w lodzie terenie, a ta dziewczyna dosiadająca tego pierwszego konia biegała po długich, magicznych mostach, albo coś w tym rodzaju :P

Dokopałem się!

 

Jeśli byłby ktoś zainteresowany to bajka to Tęczowa Kraina( ang. Rainbow Brite) a to co mi utkwiło w głowie to tylko jeden z epizodów tej bajki a nie jej całość, widocznie tylko tej jeden był na kasecie wtedy :P


  • 0

#1233 Gość_krystian_*

Gość_krystian_*
  • Gość

Napisano 11 października 2023 - 13:21

jak sie nazywa taka bajka gdzie ludzie walczyli z pomocą niebieskich tub i z tego wyskakiway bestie np taki niebieski niedzwiedz polarny i oni walczyli z ludzmi którzy mieli czerwone pojemniki i podczas walki te tuby sie zderzały i tak wirowaly.

 


  • 0

#1234 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Gość

Napisano 15 października 2023 - 21:25

Szukam bajki był tam kot rudy mały i nie wiem czy on się zgubił czy został porzucony ale trafił na bezdomne psy chyba które kradły i dołączył do ich paczki
  • 0

#1235 Gość_Urbi_*

Gość_Urbi_*
  • Gość

Napisano 17 października 2023 - 04:10

Witam. Poszukuję tytułu kreskówki, która z 20 lat temu była emitowana na kanale Junior TV. Jedynie mam flashbacki o tym, że była o detektywie, trwała dosłownie tylko kilka minut, z czego połowa to chyba była powtórka wątków z poprzednich odcinków. Z tego co pamiętam to leciało to jakoś po 5 odcinków z rzędu, zatem emisja tego wyglądała tak: odcinek reklama odcinek reklama itd (z czego reklama trwała tyle co odcinek xD). Kreska tego serialu była bardzo stara, więc mogła to być kreskówka z lat 80, a nawet wcześniej (coś w stylu He-Man).


  • 0

#1236 Gość_Papi223_*

Gość_Papi223_*
  • Gość

Napisano 17 października 2023 - 19:53

Witam

Szukam bajki, którą oglądałam kiedyś na kasecie VHS. Nie za bardzo pamiętam fabułę, ale został mi w głowie obraz dwóch zamaskowanych złodziei, którzy dostawali zadanie od jakiegoś gościa w garniturze i na sam koniec biegał za nimi pies i porywał temu złodziejowi majtki w kropki. Może ktoś kojarzy co to za bajka, bo szukam od jakiegoś czasu tytułu skąd pochodziła taka scena

Z góry dzięki
  • 0

#1237 Gość_Anonik_*

Gość_Anonik_*
  • Gość

Napisano 20 października 2023 - 07:12

Witam szukam bajki,baśni czy filmu animowego nie wiem jak to określić dokładnie z dziecinstwa której nie mogę odnaleźć koło 20 lat temu musiałam ja oglądać może 18 lat temu No tak mniej więcej i pamiętam tylko niektóre urywki przez co nie mogę skojarzyć tytułu

W tej bajce była dziewczyna a nawet chyba ksiezniczka która nie chciała być ksiezniczka tylko podróżować jak rycerz i miała misję do wykonania odnaleźć ogromnego smoka po drodze spotkała jednego jegomościa który chciał jej pomóc dalej nie pamiętam a końcówka była taka że ona odnalazła tego smoka był cały czarny i mówił do niej jakieś słowa I nie pamiętam dalej też wiem że uciekała przed nim przez jakieś ostre gałęzie jak u róży ale ogromnej to było takie dzike pnacze zielone z kolcami

jest ktoś może kto też coś kojarzy i może mi pomóc odnaleźć tytuł?
  • 0

#1238 Gość_Krysia_*

Gość_Krysia_*
  • Gość

Napisano 20 października 2023 - 07:29

"Doktor Dosia" bodajże
Witam. Szukam tytułu bajki o dziewczynce,która leczyła zwierzątka. Chyba umiała z nimi rozmawiać. Więcej niestety nie pamiętam. Wydaje mi się,że nie jest to stara bajka. Proszę o pomoc.i nie chodzi mi o littles pet shop. Z góry dziękuję. Mizka


  • 0

#1239 Gość_Kacper_*

Gość_Kacper_*
  • Gość

Napisano 21 października 2023 - 22:55

Witam, szukam bajki, leciała w telewizj ok 2012 moze troche pozniej, bohaterowie mieli rękawice dzieki ktorym jak wykonywali okreslone ruchy mogli przywolac rozne potwory, byli jeszcze żli ktorzy mieli inne rekawice zeby wyciagac te potwory siłą, nic wiecej z tej bajki nie pamietam jak ktos kojarzy prosze o odpowiedz.


  • 0

#1240 Gość_Kacper_*

Gość_Kacper_*
  • Gość

Napisano 22 października 2023 - 16:39

Witam! Szukam bajki, którą puszczała mi w drugiej klasie pani na religii. Niestety nie pamiętam imion bohaterów, ale chodzi w nim o to, że pewien zły człowiek komunikujący się z diabłem zabrał ojca pewnej dziewczyny (głównej bohaterki) dlatego, że zbudował urządzenie pozwalające się przenieść do biblijnych opowieści. Szatan mówi temu złemu człowiekowi, aby przenosił się do różnych wydarzeń biblijnych i próbować je zepsuć. Na szczęście ojciec miał drugi egzemplarz wynalazku i dziewczyna z przyjacielem podróżują za nimi na podstawie wskazówek, gdzie mają się przenieść zostawionymi przez ojca.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com