Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#101 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 czerwca 2008 - 23:04

Jeśli pozwolicie, ja mam dwa pytania o bajki. Obie emitowała polska telewizja w latach 2000 - 2002. Kiedy to na TVN gościło Wodnikowe Wzgórze, na Polsacie - Sailorki, a TVP1 - strzelam że Gumisie :D

1. Bajka była emitowana przez stację TV4 w niedzielne poranki około 8.00. Serial był z lektorem. Opowiadał on o świnkach. Tak, dobrze widzicie - bohaterami były antropomorficzne świnki (i napewno NIE BYŁY TO Śliczne Świnki ;) ). Była tam rodzina (mama, tata, syn i córka) i wszystko toczyło się wokół nich. Coś podobnego jak Misiowanki (jeśli kojarzycie ten serial) Wbrew pozorom, bardzo fajny. Tematyka jaką ów "świński" serial podejmował, była dość frywolna (coś jak Futurama, czy Simpsonowie). Pamiętam, że jeden z odcinków był o tym, że mama nie miała pracy i zajmowała się domem. Potem znalazła sobie "pracę" jako zawodniczka zapasów (coś jak wresling - chyba tak to się pisze), występowała w takim różowym stroju (oczywiście zamaskowanym) i całkiem nieźle jej to szło. Na końcu jednak została "zdemaskowana" przez swojego męża. I jak to w bajkach bywa, zrezygnowała z "pracy" i wszystko wróciło do normy. Niewiele odcinków tego było, a nie znając tytułu żadnej grafiki nie znalazłem w internecie... Jedyna pamiątka to moje rysunki (całkiem niezłe jak na osobę pozbawioną zdolności)...
aha.. Niewiele odcinków tego było, a po zakończeniu tego serialu, o który tytuł pytam, TV4 emitował tą kreskówkę: http://pl.youtube.co...h?v=buuoZW2PzTw - jej polski tytuł był Prosiaczkowo (ewentualnie W Prosiaczkowie), moim zdaniem kiepska w porównaniu z tą poprzednią, o którą pytam...

2. Druga bajka, była emitowana przez TVP2, dubbingowana i opowiadała o zwierzętach "australijskich" były tam psy dingo, krokodyle, misie koala. Bohaterowie również j/w byli antropomorficzni. Pamiętam, że czarne charaktery grała para krokodyli, defakto małżeństwo. Jeśli mnie pamięć nie myli (a nie myli napewno) - ona nazywała się Matylda ;) Jej małżonek pełnił jakąś ważną funkcję (burmistrz albo coś w tym stylu). Głównym bohaterem pozytywnym był kangur, oczywiście byli też inni. Pamiętacie może tą bajkę? Hihihi ja ja pamiętam i nawet znalazłem co nieco o niej, ale poczekam z oficjalnym wypowiedzeniem tytułu, może sami na niego wpadniecie ;)

Zależy mi na znalezieniu tytułu pierwszej bajki. Niewiele w opisie, ale może komuś zaświta, może też to oglądał, może pamieta tytuł? Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu.
  • 0

#102 barts955

barts955

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kraków NG

Napisano 25 czerwca 2008 - 13:32

Jeśli chodzi o bajkę drugą to obstawiam Sprytnego Billa.
  • 0

#103 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 czerwca 2008 - 22:02

Jeśli chodzi o bajkę drugą to obstawiam Sprytnego Billa.

Nie. To nie jest Psotny Bill. W Billu czarnymi charakterami była rodzina psów Dingo, a w tej co pytam, złe były krokodyle :) Podpowiedź jest na YT ;) dobrze patrzcie :D

A jak z pierwsza bajką, którą opisałem? Coś Wam może świta? Bo ja mam zupełną pustkę :(
  • 0

#104 Kondziu

Kondziu

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 czerwca 2008 - 19:52

Ja poszukuje dwóch angielskich tytułów seriali emitowanych niegdyś na fox kids a mianowicie klub szalonwgo profesorka i się masz vern
  • 0

#105 seven

seven

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wieś Gdzieś

Napisano 01 sierpnia 2008 - 16:42

Nie wiem czy "odgadujecie" także seriale, ale jeśli nie to proszę o usunięcie mojego postu. Szukam nazwy (by może nawet ten serial jest już na forum, ale go nie spotkałem) serialu który leciał w jakieś wakacje rano na TVP 1. Opowiadał o kilku nastolatkach (na pewno była tam jedna albo dwie dziewczyny i jeden albo dwóch chłopaków) którzy w jakiś sposób przenieśli się na wyspę. Zaczęli ich ścigac jacyś piraci. Bohaterowie znaleźli sobie jakiś domek na drzewie. Po całej wyspie były "rozsypane" jakieś portale które przenosiły na inne wyspy. Pamiętam jeszcze, że na jednej wyspie był wrak statku w którym mieszkał jakiś duch pirata który miał latającą szable. Byc może ten serial nawet leciał niedawno w TV, ale nie wiem bo nie oglądam telewizji od kilku miesięcy.
  • 0

#106 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 01 sierpnia 2008 - 17:01

Nie wiem czy "odgadujecie" także seriale, ale jeśli nie to proszę o usunięcie mojego postu. Szukam nazwy (by może nawet ten serial jest już na forum, ale go nie spotkałem) serialu który leciał w jakieś wakacje rano na TVP 1. Opowiadał o kilku nastolatkach (na pewno była tam jedna albo dwie dziewczyny i jeden albo dwóch chłopaków) którzy w jakiś sposób przenieśli się na wyspę. Zaczęli ich ścigac jacyś piraci. Bohaterowie znaleźli sobie jakiś domek na drzewie. Po całej wyspie były "rozsypane" jakieś portale które przenosiły na inne wyspy. Pamiętam jeszcze, że na jednej wyspie był wrak statku w którym mieszkał jakiś duch pirata który miał latającą szable. Byc może ten serial nawet leciał niedawno w TV, ale nie wiem bo nie oglądam telewizji od kilku miesięcy.

Pamiętam to! Była na pewno dziewczyna w więku chłopaka - tubylca. Klimat bardzo fajny tego serialu! Leciał w 2005r


Nie jestem pewnien, ale to chyba wyspa skarbów się nazywało.
  • 0

#107 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 170 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 sierpnia 2008 - 17:21

Wyspa/Wyspy Piratów. Bodaj ojciec głównej bohaterki stworzył grę komputerową, a bohaterów do niej wciągnęło ;-) Produkcja australijska.
  • 0

#108 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 01 sierpnia 2008 - 17:23

Wyspa/Wyspy Piratów. Bodaj ojciec głównej bohaterki stworzył grę komputerową, a bohaterów do niej wciągnęło ;-) Produkcja australijska.

Otóż właśnie to :) A jedna z dziewczynek zakochała się w chłopcu z wyspy. W między czasie wszyscy się kłócą gonią ich piraci i potem znów się godzą. Jak telenowela :D Ale prawda jest taka, że serial bardzo wciągający.
http://www.filmweb.p...y piratĂłw,2002

Użytkownik Kseroboy edytował ten post 01 sierpnia 2008 - 17:24

  • 0

#109 seven

seven

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wieś Gdzieś

Napisano 01 sierpnia 2008 - 17:24

Oj chyba to nie ten tytuł. Wogóle nie znalazłem takiego serialu pod tą nazwą.
  • 0

#110 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 01 sierpnia 2008 - 17:29

Oj chyba to nie ten tytuł. Wogóle nie znalazłem takiego serialu pod tą nazwą.

Wejdź w link, który podałem lub:
http://pl.youtube.co...h?v=CxUCDH6eyNE

Użytkownik Kseroboy edytował ten post 01 sierpnia 2008 - 17:33

  • 0

#111 seven

seven

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wieś Gdzieś

Napisano 01 sierpnia 2008 - 17:38

Tak, dokładnie o to mi chodziło, dziękuje bardzo. Po prostu zamiast szukac pod "wyspa skarbów" mogłem poszukac pod "wyspy piratów" (a coś mi się tak kojarzyło i wpisałem "wyspa piratów" zamiast liczby mnogiej). A teraz jeśli ktoś miałby po angielsku lub polsku chociaz jeden odcinek to bardzo bym sie ucieszyl za wstawke na forum.
  • 0

#112 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 01 sierpnia 2008 - 17:40

Tak, dokładnie o to mi chodziło, dziękuje bardzo. Po prostu zamiast szukac pod "wyspa skarbów" mogłem poszukac pod "wyspy piratów" (a coś mi się tak kojarzyło i wpisałem "wyspa piratów" zamiast liczby mnogiej). A teraz jeśli ktoś miałby po angielsku lub polsku chociaz jeden odcinek to bardzo bym sie ucieszyl za wstawke na forum.

http://pl.youtube.co...r/PirateIslands
  • 0

#113 Cyril Sneer

Cyril Sneer

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacja:Evergreen Forest

Napisano 01 sierpnia 2008 - 20:57

Chyba ich tam wciągnęło przez jakiś skaner czy coś takiego, z tego co pamiętam.
  • 0

#114 K-r-i-s

K-r-i-s

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 29 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 sierpnia 2008 - 21:07

Kiedys uzyskalem od Was pomoc, dlatego pozwole sobie spytac sie o pewien serial liczac na Wasza pomoc. To byl serial, nie bajka, ktory opowiadal o czlowieku ktory wychowal sie w jakiejs dzungli lub dziczy i pewien policjant lub ktos ze sluzb prawa go znalazl i wzial pod swoja opieke, bo facet przez zycie w tej dzungli mial wyostrzone zmysly i pomagal mu w sprawach krryminalnych. Z tego serialu kojarze tylko dwie sceny: 1. Policjant rozmawial z jakims podejrzanym ale nie wiedzial na 100% czy to jest ten czlowiek, a ten z dziczy obserwujac go z odleglosci 20-30 metrow wyczul ze facet klamie bo slyszal i widzial jak przelyka sline gdy nie wie co odpowiedziec. 2. Razem szukali jakiegos przestepce i weszli do jego mieszkania ale podejrzanego nie bylo i nie wiedzieli czy dawno temu wyszedl to ten czlowiek ze zmyslami i zobaczyl obciete paznokcie to wzial jeden i posmakowal brud spod tego paznokcia i przez to wiedzial ze byl tu niedawno. Szczegoly tych dwoch scen moga sie troszke roznic ale fabula zostala zachowana. Serial lecial okolo 8-10 lat temu na tvp1, tvp2 lub polsacie bo wtedy jeszcze nie mialem innych kanalow :)
  • 0

#115 Armix2

Armix2

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 152 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 sierpnia 2008 - 21:16

Chyba chodzi ci o ten serial:
http://www.filmweb.p...z dĹźungli,1996
  • 0

#116 K-r-i-s

K-r-i-s

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 29 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 sierpnia 2008 - 21:36

O to, to :) Rzeczywiscie tytul zaskakujacy :P ;) Troche zmienilem fakty bo on jednak byl gliniarzem a ten kumpel studentem antropologii, ale sie udalo :) Dzieki bardzo za pomoc :)
  • 0

#117 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 sierpnia 2008 - 22:32

Słuchajcie... widziałem niedawno fragment bajki, o której zapomniałem, że oglądałem. No ale, nie wszystko musi się się pamiętać. Kojarzycie może taką bajkę o trzech małych dziewczynkach (bliźniaczki, a raczej trojaczki) takie w wieku na oko 10-13 lat i taka czarownica była. Taka z typu "baby-jagi" która nie była zła, a pomagała tym dziewczynkom. Tak jakby nauczycielka - można by powiedzieć. Komuś przychodzi do głowy jakiś tytuł tego?
  • 0

#118 Shadowcat

Shadowcat

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 700 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 sierpnia 2008 - 23:58

A ja mam również pytanko. W latach 90 leciał taki program, gdzie kobieta przebrana za klauna prowadziła jakieś zabawy xD To było jakoś w podobym czasie co Ala i As i Kulfon i Monika. Wie ktoś jaki jest tytuł tego programu? Cornelius: Hm...a to nie są przygody jagody lee? Wiem, że nie trafiłam na pewno, ale coś mi się z tym kojarzy. A gdzie widziałeś ten fragment? Gdzieś na necie? Jak tak to podaj linka, może się coś domyślę ;)

Użytkownik Shadowcat13 edytował ten post 18 sierpnia 2008 - 00:00

  • 0

#119 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 18 sierpnia 2008 - 20:57

A ja mam również pytanko. W latach 90 leciał taki program, gdzie kobieta przebrana za klauna prowadziła jakieś zabawy xD To było jakoś w podobym czasie co Ala i As i Kulfon i Monika. Wie ktoś jaki jest tytuł tego programu?


"Kolory"? Była tam babka przebrana za klauna i razem z taką drugą wymyślały zabawy plastyczne. Zresztą program był bomba, sama wiele z tych pomysłów potem przeniosłam w życie, np. takie słoiki z wodą, paproszkami z folii i plastelinowymi rybkami i żółwikami na nitkach... ech, nostalgia!
  • 0

#120 Shadowcat

Shadowcat

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 700 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 sierpnia 2008 - 21:34

Hm...a nie wiesz może jaka aktorka się za tego klauna przebierała? Trudno coś znaleźć o ty programie w internecie :(

Użytkownik Shadowcat13 edytował ten post 18 sierpnia 2008 - 21:34

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com