Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Nie wiesz jak nazywała się jakaś bajka ? Pisz !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1313 odpowiedzi w tym temacie

#61 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 maja 2008 - 20:16

Cieszę się, że udało Ci się samemu znaleźć odpowiedź. Może i uda Ci się znaleźć tytuł do mojego opisu.
Bajka którą, ja pamiętam była emitowana w Telewizji Regionalnej Rzeszów (nie wiem czy w innych stacjach też była) co może ograniczyć grono tych którzy to mogli oglądać, ale jednak spróbuję. A nóż widelec mi się powiedzie i ktoś sobie przypomni.

Bajka opowiadała historie stad dzikich koni. Jak to zwykle bywa, były dwa stada (na pewno było więcej, ale te dwa są charakterystyczne). Jednym z nich przewodził koń (samiec) o szarej sierści i nie wiem czy czasem nie nazywał się Szrama. Był to negatywny bohater. Wszystkie konie z tego stada były tymi "złymi". Szrama miał córkę. (nie pamiętam imienia)
Było również stado "dobrych" koni. W której przewodnik zginął, a pozostawił swoją "żonę" z nienarodzonym źrebięciem. I teraz to co pamiętam na 200%. Ów źrebak nazywał się Tora, miał na pysku (między oczami) jasne znamię. I jak to zwykle bywa, motyw Romea i Julii. Tora zakochał się w córce Szramy. Cały serial opowiadał o ich perypetiach, przygodach koni itd.
Pamiętam jeszcze, że Szrama chyba ginie spadając z jakiegoś urwiska, ale głowy nie dam.

Cóż mogę jeszcze powiedzieć. Może to śmiesznie zabrzmi, ale pamiętam początek piosenki na wstęp, a brzmiał on:
Wśród ciemności w gęstą noc,
pośród oszalałych burz.
Zrodził się ze srebrnym znakiem
niespokojny duch.
Ref. Toraaa.. i dalej już lata wymazały z pamięci słowa :( ale melodia pozostała. Niestety nie zanucę Wam.

Mam "migawki" z tego serialu, przebłyski wspomnień, ale tytułu.. nie jestem w stanie sobie przypomnieć :(

Może Wy coś kojarzycie z takiego opisu??
  • 0

#62 Videl

Videl

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 92 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Tomaszów Lubelski

Napisano 07 maja 2008 - 20:53

hmm niestety nie mogę Ci pomóc :(
kurcze ja też mam problem kurde może ktoś kojarzy tą postać z jakiegos anime to jest :P zna ktoś to ?
Posted Image
  • 0

#63 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 maja 2008 - 21:05

Srebrny Koń (The Silver Brumby) - http://www.youtube.c...h?v=qf1B6omMZRI
  • 0

#64 LukasZiom

LukasZiom

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Hollywood

Napisano 07 maja 2008 - 21:09

Cornelius znam tą bajkę, jej tytuł brzmi The Silver Brumby :rolleyes: , a postaci podanej przez Videl niestety nie kojarzę.

EDIT: nizinek napisał prędzej ode mnie :unsure:

Użytkownik LukasZiom edytował ten post 07 maja 2008 - 21:13

  • 0

#65 Kondziu

Kondziu

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 maja 2008 - 14:02

Widze że dobrze Wam idzie dlatego po raz kolejny się zapytam ale teraz o inna kreskówkę :P Opowiadała o dinozaurach, które potrafiłt mówić i mieszkały chyba razem z jakimś człowiekiem. Miały na sobie jakies ubrania. Wiem że był też jakiś czerwony dinozaur. Wie ktoś oco mi chodzi ?
  • 0

#66 Boldy

Boldy

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 maja 2008 - 23:50

Mysle, ze chodzi o Extreme Dinosaurs, Niebezpieczne Dinozaury. ( jesli sie nie myle to istnieje tez druga polska nazwa dla tej bajki?) Czasami mysle o bajce gdzie bohaterami byly gargurlce ktore w nocy zyly a w dzien zamienialy sie w pomniki. Tak jak te z Dzwonnika z Notre dame, ale te mialy nogi i duzo ich bylo. Ponoc leciala w latach 90tych na cartoon network. Pamietam tez bajke o rodzine superbohaterów. Pierwszy odcinek: na początku tylko ojciec był super, ale potem jak jego rodzina(żona, córka i syn) miała wypadek to postanowił, ze ich też uczyni super wlaboratorium. Pamietam jeszcze, że ta córka miała chyba Szybka na imie, bo potrafiła szybko biegać. Tytul zaczynal sie na B, moze poczatek zaczynal sie od "Bio", ale to juz mniej pewne. Moze ktos pamieta nazwy tych bajek ?

Użytkownik Boldy edytował ten post 15 maja 2008 - 00:23

  • 0

#67 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 maja 2008 - 06:25

A mnie się wydaje, że chodzi tutaj o Ufozaury.
http://pl.youtube.co...h?v=Tv2ndRhnc9c
A ten czerwony dinozaur, którego zapamiętałeś to chyba właśnie T-Rex
  • 0

#68 nizinek

nizinek

    Bajkowy Nałogowiec

  • VIP
  • 1 042 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 maja 2008 - 08:49

Czasami mysle o bajce gdzie bohaterami byly gargurlce ktore w nocy zyly a w dzien zamienialy sie w pomniki. Tak jak te z Dzwonnika z Notre dame, ale te mialy nogi i duzo ich bylo. Ponoc leciala w latach 90tych na cartoon network.

To prawdopodobnie Gargoyles
http://pl.youtube.co...h?v=JO2aAfqyR60
  • 0

#69 Boldy

Boldy

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 maja 2008 - 10:15

To prawdopodobnie Gargoyles
http://pl.youtube.co...h?v=JO2aAfqyR60


Dzieki, to faktycznie to ten tytul.
  • 0

#70 Boldy

Boldy

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 maja 2008 - 14:51

hmm niestety nie mogę Ci pomóc :(
kurcze ja też mam problem kurde może ktoś kojarzy tą postać z jakiegos anime to jest :P zna ktoś to ?
Posted Image


Dla mnie tlo tego obrazka (chmury, gory) jest takie jak w Seirei no Moribito.
Posted Image
Albo to te anime albo ci sami tworcy.
  • 0

#71 Kondziu

Kondziu

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 maja 2008 - 16:56

Boldy tak to są Extreme Dinosaurs. Dałem Ci dziękuje.
  • 0

#72 Videl

Videl

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 92 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Tomaszów Lubelski

Napisano 15 maja 2008 - 17:49

aha dzięki :) popatrze może i faktycznie :]
  • 0

#73 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 30 maja 2008 - 18:39

Przypomniała mi się ostatnio bajka, którą widziałam i w TVP i na video (była na jednej taśmie z ekranizacją "Dzielnego ołowianego żołnierza" Andersena). Historia toczyła się wokół pluszowego zajączka należącego do małego chłopca, który poważnie zachorował - zapewne na coś zakaźnego, bo po jego wyzdrowieniu wszystkie rzeczy, z którymi miał styczność, zostały wywiezione na śmietnik. Pamiętam jeszcze, że w finale zajączek został zamieniony w prawdziwe zwierzątko. Jeśli ktoś pamięta tytuł tego filmu - najlepiej także oryginalny - byłabym niezmiernie wdzięczna.
  • 0

#74 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 05 czerwca 2008 - 18:56

Ja mam nie do końca taki problem jak w tytule, ale z tego gatunku:
Czy pamięta ktoś może taki przyjemny serialik "Przygody Misia Ruxpina"?? Czy mógłby ktoś podać ramy czasowe i stację na której był on emitowany w PL? Bo kojarzy mi się pierwsza połowa lat 90' i stacja TVP1

Screen'y dla przypomnienia:
Posted Image
Posted Image
Posted Image
http://pl.youtube.co...h?v=MGrhQXtn92g

Użytkownik Kseroboy edytował ten post 05 czerwca 2008 - 18:59

  • 0

#75 mungo

mungo

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 05 czerwca 2008 - 23:07

A wiecie może jaki tytuł nosiła bajka/film nie pamiętam. Wiem, że opowiadał o zabawkach, które potrafiły mówić, chodzić itd. Jeden chłopak je miał i chyba miał z tego powodu problemy. Wiecie co to może być? PS. Na pewno nie jest to Toystory - tego jestem pewien.
  • 0

#76 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 06 czerwca 2008 - 19:52

Mungo, motyw żyjących zabawek kojarzy mi się tylko z muppetowym "Sekretne życie zabawek" i animowanym "Sekretny świat misia Beniamina".
  • 0

#77 ilbis

ilbis

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 czerwca 2008 - 19:55

To może ja też się o coś spytam, bajka leciała dawniej chyba na TVP (1 lub 2), była w nim mowa o dwóch rodzinach Misiów i Lisów, pamiętam że był mały lis i misiek którzy byli dobrymi przyjaciółmi, misie mieszkały w jaskini, no i cała akcja toczyła się w lesie. Wiem że to nie dużo ale może ktoś będzie wiedział o co mi chodzi :P
  • 0

#78 Shadowcat

Shadowcat

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 700 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 06 czerwca 2008 - 20:17

mungo ja pamiętam jakiś film z TMT ale chyba źle kojarzę...
  • 0

#79 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 06 czerwca 2008 - 21:03

To może ja też się o coś spytam, bajka leciała dawniej chyba na TVP (1 lub 2), była w nim mowa o dwóch rodzinach Misiów i Lisów, pamiętam że był mały lis i misiek którzy byli dobrymi przyjaciółmi, misie mieszkały w jaskini, no i cała akcja toczyła się w lesie. Wiem że to nie dużo ale może ktoś będzie wiedział o co mi chodzi :P

Wiem o co chodzi. I zapewne czasem dziecko misi wraz z lisem wyruszało na przejażdzkę takim jeepem po lesie?! Sam ostatnio chciałem o to zapytać, ale miałem za mało wiedzy o tym. Wiem, że leciało to także na Polonia1
  • 0

#80 mungo

mungo

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 06 czerwca 2008 - 21:23

Mungo, motyw żyjących zabawek kojarzy mi się tylko z muppetowym "Sekretne życie zabawek" i animowanym "Sekretny świat misia Beniamina".

Nie Muppety na pewno nie, bo wiem co to są Muppety i to nie to. Miś Beniamin... Nie przypominam sobie by jakieś misie tam były.

mungo ja pamiętam jakiś film z TMT ale chyba źle kojarzę...

Co to są te TMT?

Wiem, że ten film /bajka leciał dość niedawno w telewizji (chyba 3, 4 lata temu). Wiem, że opis dość ubogi, ale nie pamiętam nic więcej. Pamiętam że było to o zabawkach, takie co to potrafią chodzić, mówić itd. i wiem że baaardzo mi się to spodobało...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com