Skocz do zawartości

 

To forum schodzi na psy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 10:45

Użytkownicy nieaktywni tzw" zerowcy"(zazwyczaj nie logujący się ponad miesiąc) byli niedawno kasowani na forum da-anime, himura-kaoru, o ile też pamiętam taka akcja była na forum fir, a na mr. cartoons bardzo za nią tęsknią. :P


To forum to nie jest akcja rozpowszechniania kreskówek, ale wspólnota ludzi z których każdy coś od siebie daje, na ile to możliwe. Sama jak sie przyznałaś, nie dawałaś niczego, wiec czemu wymagasz by inni dawali Ci coś za darmo.

Jak mam coś udostępnić skoro sama nie mam za wiele? Albo gdy wszystko co mam już zapewne się tu znajduje.

Wiesz, ja sama do udostępniania nie mam za wiele, a staram sie wyszukiwać i podrzucać linki których nie ma na forum, dzielić się swoja wiedzą i brać udział w
dyskusjach- to jest mój wkład w rozwój tego forum.

Załóżmy, że mogłabym stać się uploaderką i przesłać Wam np. odcinki "Ultra Maniaca" ale sama ściągam to anime z innej stronki więc czy to będzie fair wobec ludzi z tamtej stronki?


O ile pamiętam zasada jest prosta: rozporządzasz tym co sama zuploadeujesz.
Gdy coś ściągniesz i ponownie wrzucisz na inny serwer masz prawo rozporządzać tym co zuploadowałaś.
Jesli chodzi o

Już kiedyś były głosy oburzenia, że jakieś forum czy jakaś stronka umieściła odcinki danego anime choć to anime było ściągnięte wcześniej z innej stronki.

to spray takie zazwyczaj dotyczą kopiowania cudzych linków bez zgody uploadera i podawania ich za własne.

Może troszkę sprecyzujmy: Chora jest wtedy, gdy ktoś jest sępem/pijawką z premedytacją. Nie jest chora, jeśli po prostu ktoś nie ma możliwości lub ma bardzo małe możliwości, a jednak czyste sumienie, dzięki któremu dzieli się ogólnie, nie tylko na forum, także w sieciach p2p - jest honorowy.

A czy sępem nie jest osoba, która zalogowawszy sie nic nie daje od siebie, nie zaglądania forum nie pisze postów, a ma później pretensje, że nikt nie zawiadomił jej o zmianach?
  • 0

#22 Billcow

Billcow

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 11:13

Użytkownicy nieaktywni tzw" zerowcy"(zazwyczaj nie logujący się ponad miesiąc) byli niedawno kasowani na forum da-anime, himura-kaoru, o ile też pamiętam taka akcja była na forum fir, a na mr. cartoons bardzo za nią tęsknią. :P

Skoro się nie logowali, to wszystko jasne. Pisałem o dziwnej polityce kasowania aktywnych w logowaniu aczkolwiek nieaktywnych w pisaniu i raczej miałem na myśli przykłady różnych for. Fora ze zbiorem linków miewają taką politykę, to prawda.

O ile pamiętam zasada jest prosta: rozporządzasz tym co sama zuploadeujesz.[/b] Gdy coś ściągniesz i ponownie wrzucisz na inny serwer masz prawo rozporządzać tym co zuploadowałaś.
Jesli chodzi o to spray takie zazwyczaj dotyczą kopiowania cudzych linków bez zgody uploadera i podawania ich za własne.

Głupota/paranoja takie niepisane reguły "etyki" uploadera. Umieszczanie w innych miejscach i podawanie jako swoja zasługa, że to ja wgrałem plik jest nieprzyzwoite, ale samo zabranianie umieszczania dostępnego linka z forum A na forum B tylko dlatego, że to ja nie wgrałem dostępnego pod nim odcinka serialu, który to gdybym ja wgrał DOSŁOWNIE TEN SAM BIT PO BICIE ODCINEK, mógłbym umieścić to jakaś choroba - nie wiem jakiego rodzaju. Najlepiej obciążać serwery i łącza oraz dublować ten sam plik, by tylko kilka nędznych cyferek w linku się różniło, które i tak będą prowadzić do IDEALNIE tego samego pliku. Ludzie, opanujcie się! Może zamiast ustalania durnych reguł wykażecie trochę zdrowego rozsądku? Tym bardziej, że przecież szerze rozpowszechnienie jakiegoś linka powoduje częsty pobór pliku, co przynosi uploaderowi większą liczę punktów, jeśli założył sobie konto i je zbiera, zarabiając na konta Premium.

A czy sępem nie jest osoba, która zalogowawszy sie nic nie daje od siebie, nie zaglądania forum nie pisze postów, a ma później pretensje, że nikt nie zawiadomił jej o zmianach?

Jest sępem.

Użytkownik Billcow edytował ten post 06 lipca 2007 - 11:14

  • 0

#23 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 11:20

Głupota/paranoja takie niepisane reguły "etyki" uploadera. Umieszczanie w innych miejscach i podawanie jako swoja zasługa, że to ja wgrałem plik jest nieprzyzwoite,

Ja nic nie zabraniam, wręcz przeciwnie, sama często pożyczam linki, za zgodą uploaderów. Zazwyczaj uploaderzy zgadzają sie na dalsze rozpowszechnienie linków z źródła.

Natomiast do robienia mirrorów mam inne podejście od czasu poszukiwań pewnego anime. Było ono na kilkunastu stronach, z linkami na MU, ale plik pewnego dnia wykryto i skasowano. Ludziom, którzy nie zdążyli, pozostało zgrzytanie zębami... albo dotarcie do stronek, gdzie ten plik wrzucony był na alternatywny serwer.
  • 0

#24 Gość_Lilka212_*

Gość_Lilka212_*
  • Gość

Napisano 06 lipca 2007 - 16:21

UWAGA: Nie bronię tutaj użytkownika Lilka212 i abstrahuję od całej sprawy zamkniętej rejestracji.

A po co miałbyś mnie bronić albo nie miałbyś. Nie potrzebuję obrońcy. Każdy wyraża swoje zdanie na dany temat i tyle. Skoro piszesz w tym temacie i wypowiadasz się w nim to jakby nie patrzeć bierzesz udział w dyskusji więc po co piszesz, że abstrahujesz od całej sprawy zamkniętej rejestracji? Miej odwagę się wypowiedzieć i obstawaj przy tym a nie piszesz najpierw coś a potem twierdzisz, że tylko się przyglądasz całej sprawie z boku. Tak to twoje słowa tracą na wartości. Jeżeli naprawdę nie chciałbyś się wtrącać do całej sprawy z zamkniętą rejestracją to zamiast pisać w tym temacie, napisałbyś (użyję Twojego języka) do użytkownika Eire prywatnie.

Bo dla mnie tłumaczenie, że użytkownicy niepiszący "zajmują miejsce na serwerze" jest idiotyczne. Ciekaw po prostu jestem, którzy admini jakiego forum tak się "pięknie" tłumaczą - już ja tam się wybiorę i im nagadam

Ty natomiast "pięknie" odnosisz się do gości odwiedzających to forum. Rozumiem, że używając słowa "użytkownika" w zdaniu: "UWAGA: Nie bronię tutaj użytkownika Lilka212" chciałeś szczególnie podkreślić jaką w danym momencie pełnię funkcję - jestem użytkowniczką. Dobrze, że to napisałeś bo pewnie sama bym na to nie wpadła :rolleyes: . No dosłownie jakby komputer napisał...Ciekawe czy na co dzień też mówisz "Widziałem się wczoraj ze studentem Mirkiem", "Oddaj zeszyt uczniowi Sławkowi".
Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Zwykle ludzie by napisali "Nie bronię tutaj Lilki212" ale tutaj jest inaczej. Trzeba było jeszcze dodać "gościa" bo przecież wypadałoby mi wskazać, że nim jestem prawda?

co przynosi uploaderowi większą liczę punktów, jeśli założył sobie konto i je zbiera, zarabiając na konta Pre?mium.

Nawet nie wiedziałam, że można zbierać punty za uploadowanie.

Wiesz, ja sama do udostępniania nie mam za wiele, a staram sie wyszukiwać i podrzucać linki których nie ma na forum, dzielić się swoja wiedzą i brać udział w
dyskusjach- to jest mój wkład w rozwój tego forum.

Mnie akurat nie kręci barnie udziału w dyskusjach za bardzo. Jestem już na kilku forach ale piszę tam od czasu do czasu kiedy mam ochotę się wypowiedzieć. Na siłę chyba nie ma sensu sie produkować.
  • 0

#25 Mufat90

Mufat90

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 17:19

Moje zdanie jest takie administracja podejmuje decyzje jakie uważa my ich nie zmienimy żadnymi protestami.
  • 0

#26 Billcow

Billcow

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 18:28

Natomiast do robienia mirrorów mam inne podejście od czasu poszukiwań pewnego anime. Było ono na kilkunastu stronach, z linkami na MU, ale plik pewnego dnia wykryto i skasowano. Ludziom, którzy nie zdążyli, pozostało zgrzytanie zębami... albo dotarcie do stronek, gdzie ten plik wrzucony był na alternatywny serwer.

Jak najbardziej niech będą robione z tego powodu, ale nie z powodu tego, że jakiś uploader nie życzy sobie, by rozpowszechniać jego link.

A po co miałbyś mnie bronić albo nie miałbyś. Nie potrzebuję obrońcy. Każdy wyraża swoje zdanie na dany temat i tyle. Skoro piszesz w tym temacie i wypowiadasz się w nim to jakby nie patrzeć bierzesz udział w dyskusji więc po co piszesz, że abstrahujesz od całej sprawy zamkniętej rejestracji? Miej odwagę się wypowiedzieć i obstawaj przy tym a nie piszesz najpierw coś a potem twierdzisz, że tylko się przyglądasz całej sprawie z boku. Tak to twoje słowa tracą na wartości. Jeżeli naprawdę nie chciałbyś się wtrącać do całej sprawy z zamkniętą rejestracją to zamiast pisać w tym temacie, napisałbyś (użyję Twojego języka) do użytkownika Eire prywatnie.

Napisałem to tylko dlatego, iż nie chciałem, aby Eire odebrała to jako obrona osoby, której przecież bronić nie trzeba, jak sama napisałaś, bo przecież masz swój język, a raczej palce, żeby pisać. :) Napisałem o abstrahowaniu od całej sprawy zamkniętej rejestracji, gdyż w moim poście chciałem skupić się wyłącznie na treści, do której nawiązywałem - ot taki disclaimer autorski. Nie muszę pisać do Eire prywatnie, jeśli chcę, by inni także to przeczytali, co wcale nie oznacza wtrącania się do CAŁOŚCI sprawy, a jedynie odnoszenia się do fragmentu postu któregoś z poprzedników.

Ty natomiast "pięknie" odnosisz się do gości odwiedzających to forum. Rozumiem, że używając słowa "użytkownika" w zdaniu: "UWAGA: Nie bronię tutaj użytkownika Lilka212" chciałeś szczególnie podkreślić jaką w danym momencie pełnię funkcję - jestem użytkowniczką. Dobrze, że to napisałeś bo pewnie sama bym na to nie wpadła :rolleyes: . No dosłownie jakby komputer napisał...Ciekawe czy na co dzień też mówisz "Widziałem się wczoraj ze studentem Mirkiem", "Oddaj zeszyt uczniowi Sławkowi".
Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Zwykle ludzie by napisali "Nie bronię tutaj Lilki212" ale tutaj jest inaczej. Trzeba było jeszcze dodać "gościa" bo przecież wypadałoby mi wskazać, że nim jestem prawda?

Pisząc to miałem na uwadze, iż jesteś dziewczyną/kobietą/płcią piękną, aczkolwiek zdecydowałem się na pozostanie przy formie komputerowej, która jest troszkę formalna. To podoba sytuacja jak klienci/klienty (np. FTP), tylko tutaj już nie mamy wyboru.

Nawet nie wiedziałam, że można zbierać punty za uploadowanie.

Można, jeśli ktoś założy sobie konto. Ja np. założyłem w Rapidshare - Collector's Zone. Za 10000 punktów dają konto premium na miesiąc. No to sobie poczekam, tymbardziej, że nie jestem uploaderem www z prawdziwego zdarzenia. :)

Mnie akurat nie kręci barnie udziału w dyskusjach za bardzo. Jestem już na kilku forach ale piszę tam od czasu do czasu kiedy mam ochotę się wypowiedzieć. Na siłę chyba nie ma sensu sie produkować.

O, zgadzam się. Z ciekawej perspektywy na to popatrzyłaś, co rodzi kolejne pytania o to, kto jest sępem, a kto jednak ma dobre intencje i bardzo rzadko, ale ma swój wkład. Tak to trudniej rozróżnić.

Moje zdanie jest takie administracja podejmuje decyzje jakie uważa my ich nie zmienimy żadnymi protestami.

Mufat90, administracja powinna być dla użytkowników, a nie dla siebie, a użytkownicy nie powinni protestować, tylko grzecznie i kulturalnie komentować/proponować/oceniać decyzje i zmiany, tak by administracja mogła się do nich swobodnie odnosić, a nie łapać się za głowę "nie no, a oni znowu mi tu protestują, jęczą, klną"!

Użytkownik Billcow edytował ten post 06 lipca 2007 - 18:37

  • 0

#27 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 20:45

Mnie akurat nie kręci barnie udziału w dyskusjach za bardzo. Jestem już na kilku forach ale piszę tam od czasu do czasu kiedy mam ochotę się wypowiedzieć. Na siłę chyba nie ma sensu sie produkować.

O, zgadzam się. Z ciekawej perspektywy na to popatrzyłaś, co rodzi kolejne pytania o to, kto jest sępem, a kto jednak ma dobre intencje i bardzo rzadko, ale ma swój wkład. Tak to trudniej rozróżnić.

Jeśli coś mnie nie kręci nie biorę w tym udziału. Przykładowo mmorpg nie lubię, więc nie loguję się na serwerach, bo wiem że i tak grać w to nie będę. Po co więc rejestrować się na forum DYSKUSYJNYM skoro w dyskusjach nie zamierzam brać udziału?
(Czemu mam wrazenie, ze ta dyskusja skończy sie pyskówką:))
  • 0

#28 Billcow

Billcow

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 20:55

Ja pyskował nie będę, a odpowiem tak: Po to, że to forum dyskusyjne mniej jest typowym forum dyskusyjnym a więcej zbiorem linków lub ewentualnie 50/50. Błędne więc jest założenie, że jakiekolwiek forum dyskusyjne służy wyłącznie dyskutowaniu i że będąc zarejestrowanym mam święty obowiązek to robić. Przecież mogę być tylko czytelnikiem.

Użytkownik Billcow edytował ten post 06 lipca 2007 - 21:10

  • 0

#29 Eire

Eire

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 21:29

Niech sobie będzie czytelnikiem- ze wszystkimi konsekwencjami.
  • 0

#30 Billcow

Billcow

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 lipca 2007 - 22:08

No jasne, że ze wszystkimi konsekwencjami CZYTANIA. :D
  • 0

#31 Gość_Vad_*

Gość_Vad_*
  • Gość

Napisano 07 lipca 2007 - 14:08

Z tą zamkniętą rejestracją to jest bezsensu.To można było zrobić w stosunku do osób jeszcze niezarejestrowanych. A tu miałem konto i nagle nie mam. A nie każdy mógł wchodzić po "parę" razy dziennie tylko po to żeby konta mu nie skasować. Jak ktoś się przeprowadził i nie miał neta,albo wyjechał to nie mógł korzystać. Rozwiązanie jest beznadziejne.Od czyjegoś widzi mi się zależy kasacja konta!
  • 0

#32 Billcow

Billcow

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 07 lipca 2007 - 17:45

Wiesz co? Wróć wyżej, poczytaj cośmy powypisywali i odpisz adekwatnie. I wszyscy kolejni, którzy chcą wylać te same żale niech zrobią to samo. Co to za dyskusja z kimś, kto nie odnosi się do treści.
  • 0

#33 Gość_barts955_*

Gość_barts955_*
  • Gość

Napisano 23 lipca 2007 - 14:30

Mnie także dziwi sprawa zamkniętej rejestracji i stosunku zarejestrowanych tu ludzi (nie wszystkich ale większości wypowiadającej się w tym temacie) do dawnych użytkowników którym nie udało sie zarejestrować. Tych którzy się nie zarejestrowali uznaje się jak widzę z góry za sępów. Owszem przyznaję, że nie zamieściłem tu żadnych bajek itd. głownie z powodu, że te co mam albo pobrałem z tego forum, albo te które mam z innych źródeł już tu są. Jedynie na vhs znalazłbym coś czego może tu nie być ale nie umiem ripować (próbowałem parę razy bez skutku) a są dla mnie zbyt cenne by je komuś wysłać. Ale posty pisałem. Wypowiadałem się zawsze w interesujących mnie tematach. Ale rozumiem, że ponieważ nic nie zamieściłem byłem tylko biorącym i nic nie dającym sępem w mniemaniu części tutejszej społeczności. No trudno jakoś to przeżyję.
  • 0

#34 Gość_Burns_*

Gość_Burns_*
  • Gość

Napisano 23 lipca 2007 - 14:35

Zgadzam się w 100% z ostatnia wypowiedzią PODBIJAM
  • 0

#35 karina

karina

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 23 lipca 2007 - 19:07

Forum zostało przeniesione, dlatego KAŻDY użytkownik starego forum musiał zarejestrować się ponownie tutaj. Na rejestrację był miesiąc czasu, były ogłoszenia. Jeżeli tego nie zrobiliście, to albo nie czytacie ogłoszeń, albo przez ponad miesiąc nie logowaliście się na forum.
I żeby było jasne Nikt nie uważa, że Ci, którzy się nie zarejestrowali to są uznawani za sępy, ale był czas i Nikt przed Nikim tego nie ukrywał, że należy ponownie założyć sobie konto (informacja o przenoszeniu była umieszczona jeszcze na starym forum). Jeśli dalibyśmy na to dwa miesiące czasu, to i tak po trzech pojawiłyby się kolejne osoby, które znów pisałyby, że nie zdążyły.
Poza tym proszę nie krytykować decyzji administracji, ponieważ takie kroki zostały podjęte dla dobra forum, co nie oznacza, że kiedyś nie będzie znów ona otwarta.

  • 0

#36 AtoMan

AtoMan

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 174 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 lipca 2007 - 20:54

Ale, jak ktoś już słusznie zauważył, taka "totalna" zamkniętość nie do końca musi być dobra... fakt, dobrym pomysłem, jeśli miało się konto na starym forum, napisać do admina GRZECZNY mail, moze pomoze ;-) A moze tak otwierac rejestracje w wybranych godzinach/dniach? Moze wprowadzic "reczna" aktywacje kont? W koncu blokada rejestracji nie miala chyba sluzyc uprzykrzaniu zycia szarego usera...
  • 0

#37 Gość_Ali_*

Gość_Ali_*
  • Gość

Napisano 24 lipca 2007 - 10:00

No to dlaczego rejestracja jest zmknięta ?? nie możecie jej otworzyć choć na 1 dzień ?? ?? I już by było po sprawie A tak to się będzie cały czas ciągnąć
  • 0

#38 Billcow

Billcow

    Nowy

  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 lipca 2007 - 10:42

Ech, ludzie, ludzie, ludzie... Ali, czy Ty czytasz siebie? Dla kogo będzie po sprawie? Dla Ciebie chyba i ew. kilku innych osób, które akurat odwiedzą w ten dzień forum. Proszę, dajcie już z tym spokój... i zrozumcie. Nic nie wskóracie, gdyż decyzja zapadła bardzo dawno temu. Najlepiej odwróćcie się plecami i powiedzcie sobie "walę to głupie forum", bo w tym momencie takie zachowanie prezentujecie. I dobrze, gdybyście tak zrobili, byłby spokój. Troszkę się rozpędziłem, nie chciałem nikogo urazić. Oczywiście, ktoś mógłby powiedzieć, że "mądry, bo ma tu konto". No pewnie, że mądry, bo miesiąc czasu to było bardzo dużo, bym zdążył przeczytać ogłoszenia i poczynić odpowiednie kroki. Każdy z Was mógł tak, Drodzy Użytkownicy, zrobić, więc teraz nie pchajcie się na siłę - straciliście swoją szansę, cierpliwie czekajcie na kolejną. I tak bardzo uprzejmie ze strony Administracji, że urządzili taki dzień otwartej rejestracji - wbrew ryzyku, że faktycznie mogą pojawić się jakieś "sępy". Dam Wam radę... poproście tu kogoś grzecznie, by udostępnił Wam linki na RS do kopii poprzedniego forum, bo było coś takiego i sam pobrałem, ale niestety linków już nie posiadam. Póki co, będziecie mogli wybrać coś sobie z tamtego archiwum. Jeśli zaś chodzi o nowe forum - to nic innego, jak odwiedzać, wszczynać ciekawe i konstruktywne dyskusje i śledzić losy - ale nie powtarzać się w kółko o tym samym! Wasze obecne działania bardziej demobilizują prawdopodobnie Administrację, niż miałyby ją mobilizować. Takie jęczenie niemądre to jak dla mnie podlega nawet pod bany na IP, jeżeli nachalne. Jeśli ktoś posiada linki do archiwum starego forum, proszę, niech udostępni je wszystkim jęczącym - zawsze to coś na pocieszenie.

Użytkownik Billcow edytował ten post 24 lipca 2007 - 10:45

  • 0

#39 karina

karina

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 24 lipca 2007 - 13:25

Macie dostęp do kilku działów i jak to wykorzystujecie? Zanim pokazać się od najlepszej strony i cierpliwie czekając uczestniczyć w rozwoju forum - pokazać ile traci nie mając Was u siebie w bazie danych, to wolicie je zaśmiecać kolejnym identycznym tematem jak kilka poprzednich, pisząc te same posty po 5 razy. Poza tym krytykujecie decyzję administracji forum i nie stosujecie się do zaleceń moderatorów, mimo ich próśb. Ja rozumie Waszą sytuację, ale decyzja jest jaka jest, a ma ona na celu dobro forum. Poza tym Nikt z dnia na dzień forum nie zamknął. Sami jesteście sobie winni tej sytuacji w jakiej teraz tkwicie.
  • 0

#40 Gość_Ali_*

Gość_Ali_*
  • Gość

Napisano 24 lipca 2007 - 18:13

ciesz się Billcow że jesteś zarejestrowany ciekawe czy też byś tak gadał jak byś się chciał zarejestrowac a tu d*pa... admini odcinają ci taką możliwość Zajefanie co?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com