Skocz do zawartości

 

Zdjęcie

Jaka bajka najbardziej was przerażała?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chevrolette

Chevrolette

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano 09 lipca 2009 - 18:50

Dla mnie to było najgorsze ale bylam wtedy naprawde mala...
Czy ktos pamieta stara bajke (nie wiem czy to serial animowany, w pelnometrazowej czy to moze tylko odcinek lub fragment jakiejs znanej baji. gdzie zly smok albo potwor( w kazdym razie ktos duzy i zly) inny zlapal male elfy/wrozki/ czy tam inne sliczne latajace stworki i zamknal je w kokonach/ pąkach kwiatowych czy w owocach?
w bajce przewazaja raczej kolory: rozowy i zolty... To bylo w jakiejs jaskini...

I ciagle nie daje mi to spokoju ...ten potwor zamykajacy te biedne stworzonka...i niemoznosc odnalezienia tego..


Posted Image

I jeszcze Ksiezniczka i Chochliki mnie przerazily..szczegolnie ta krolowa...

dreamstone tez byl straszny ten Zordrak a dzis go kocham :)

w sumie wiekszosc bajek byla nieco straszna bo robia ja dorosli i swoj humor i pomysl tam przelewaja czesto nie myslac. dopiero za pare lat mozna w pelni smiac sie z ripost bajkowych i podziwiac. i dorosli puszczaja dzieciom co popadnie nie zwazajac dla jakiej grupy wiekowej to moze byc..

ale w sumie to rozwija emocje i wyobraznie :)
  • 0

#2 olek

olek

    Zaawansowany użytkownik

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 16:33

Toy Story :mellow:
  • 0

#3 Daguchna

Daguchna

    Gaduła

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Hirszberg

Napisano 18 lipca 2009 - 10:33

Nie było takich kreskówek, w wieku trzech lat łykałam nawet Żukosoczka i Hrabiego Kaczulę :D
  • 0

#4 Kseroboy

Kseroboy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 957 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:VWLKP

Napisano 19 lipca 2009 - 12:10

Jak większość użytkowników bałem się Buki z Muminków. A tak to do dzisiaj przeraża mnie kreskówka Noddy.
  • 0

#5 Shadowcat

Shadowcat

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 700 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 września 2009 - 20:51

Ja podobnie jak Daguchna małe takie byłam i kurde Żukosoczek, Maska (może niektórzy mogli się bać tej zielonej gęby xD) nie zapomne tylko ze mnie Buka wystraszyła ;[ Co innego gdyby się tak nie szczerzyła dziwnie jak w reklamie jakiejś pasty do zębów nie mogła huczeć z zamkniętymi ustami? -.-
  • 0

#6 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 17 września 2009 - 22:44

Buka była straszna, ale nie tylko ;) . Ogólnie chyba nie ma drugiej tak przerażającej baji, jak "Muminki". Tam ciągle pojawiają się jakieś dziwne postaci i straszne sytuacje. Był np. odcinek o takiej Lodowej Pani, która zamrażała wzrokiem. Jej twarz była niemniej straszna, niż Buki. A jak oglądałem odcinek o wyprawie do latarni morskiej, kiedy mijali statek widmo, zawsze wychodziłem z pokoju, dopóki ten fragment nie przeleciał. Do dziś, jak go oglądam, przechodzą trochę ciarki po plecach :P
Ps. A co wy widzicie strasznego w Kaczuli? Przecież ta bajka to parodia horrorów, ukazująca tego typu sytuacje i wątki na wesoło :D . Nawet małe dziecko nie ma się tam czego przestraszyć.

Użytkownik Zielon-Granatowy edytował ten post 17 września 2009 - 22:46

  • 0

#7 Cyril Sneer

Cyril Sneer

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacja:Evergreen Forest

Napisano 18 września 2009 - 14:21

Dla mnie żaden serial animowany nie jest straszny. Nawet gdzie jest dużo krwi. Nie należy się bać czegoś, czego nie ma.
  • 0

#8 First Snow

First Snow

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 września 2009 - 08:54

Buka była dla mnie najlepszą postacią w muminkach. Będąc małym dzieckiem zawsze nie mogłem się doczekać odcinka w którym ona się pojawiała :]. A Żadnej bajki sobie nie przypominam, której bym się bał.

Użytkownik First Snow edytował ten post 19 września 2009 - 08:55

  • 0

#9 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 19 września 2009 - 11:03

Buka, Buka i jeszcze raz Buka! Coś jeszcze? Z seriali młodzieżowych nie podobała mi się Gęsia skórka, jak zaczynała grać muzyczka z openingu to płakałem. Tak bardzo się bałem! Miałem chyba 7 lat. ;]
  • 0

#10 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 28 września 2009 - 20:09

Buka, Buka i jeszcze raz Buka!
Coś jeszcze? Z seriali młodzieżowych nie podobała mi się Gęsia skórka, jak zaczynała grać muzyczka z openingu to płakałem. Tak bardzo się bałem! Miałem chyba 7 lat. ;]

W "Gęsiej skórce" dobre jest to, że można się przestraszyć, ale nie aż tak bardzo, jak na normalnym horrorze. Tzn. nie zostawia tak zwanych "śladów w psychice". Bo muszę przyznać, że niektóre horrory potrafią chodzić za mną kilka dni i że ze względu na to, raczej nie jest to mój ulubiony gatunek. Fajnie się pobać :) , ale "bez zobowiązań" ;) . "Gęsia skórka" właśnie to ma :) . Tym nie mniej, 7-latkom nie radzę jej puszczać...

Użytkownik Zielon-Granatowy edytował ten post 28 września 2009 - 20:10

  • 0

#11 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 29 września 2009 - 08:48

W "Gęsiej skórce" dobre jest to, że można się przestraszyć, ale nie aż tak bardzo, jak na normalnym horrorze. Tzn. nie zostawia tak zwanych "śladów w psychice".

Ale wiesz... Gęsia skórka i normalne horrory to zupełnie inny target wiekowy.
  • 0

#12 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 października 2009 - 15:18

Hmm... mnie przerażała... choć nie... dalej przeraża bajka Troskliwe Misie. Tak, przeraża mnie ten film z tymi słodkimi misiami, które kochają i troszczą się o wszystkich. Nie wierzycie mi? No to zobaczymy co będziecie mówić, po obejrzeniu tego:

Ci co są odważnie niech klikną w obrazek poniżej, a dowiecie się, czemu Alicja tak krzyczy...
Posted Image

I powiedzcie... czy dzisiejsze bajki tak strasz? nie wydaje mi się... A to jest dosłownie 2,3 klatki w całym filmie... brr...
  • 0

#13 malwa-larwa

malwa-larwa

    Bajkowy Fan

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 05 października 2009 - 22:18

Hm... Z bajek to chyba nie bałam się zbyt wiele. Raczej z seriali, które puszczali "dla dzieci i młodzieży". Przy samej wejściówce z Gęsiej Skórki chowałam się pod koc i jeszcze na tych odcinkach z zielonym glutem, a tak to wogóle mnie to nie ruszało. I pamiętam jeszcze leciało coś takiego, chyba Opowieści z Krypty, ale nie jestem pewna czy to było to, w kazdym bądź razie, był tam jeden taki odcinek, który kiedyś mnie przerażał, a teraz się z niego śmieję. A tak z samych bajek, to chyba tylko Czerwonego Kapturka. Chociaż nie, do tej bajki miałam chyba poprostu uraz, tak jak do Muminków xD
  • 0

#14 Zielon-Granatowy

Zielon-Granatowy

    Bajkowy Nałogowiec

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 11 października 2009 - 09:20

Ale wiesz... Gęsia skórka i normalne horrory to zupełnie inny target wiekowy.

Fm... Coś sugerujesz? ;) Kreskówki to podobno także określony przedział wiekowy... A jednak się z tym nie zgodzę, podobnie chyba, jak inni tu obecni...
Moi znajomi, podobnie jak ja, po obejrzeniu jakiegoś mocnego horroru "czują go" jeszcze kilka dni... Oni to lubią, ja nie koniecznie. To wszystko.

Użytkownik Zielon-Granatowy edytował ten post 11 października 2009 - 09:26

  • 0

#15 Chevrolette

Chevrolette

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano 31 października 2009 - 10:11

tu nie tylko o strach chodzi w przedziale wiekowym ale o poczucie humoru i swiadomosc... jak wspomnialam wczesniej dorosli tworza te bajki niekoniecznie pamietajac jak mysleli i jak sie czuli w danym wieku. bo np w takim Dreamstone, hehe znow sie go uczepie co widzi dziecko? fajne male stworki i jednego zlego pana na widok ktorego chowaja sie pod koldre :P no moze dostrzegaja ktora bajka jest fajna a ktora nudna a nastolatki i dorosli? widza dobra kreske, ciekawa fabule, genialne poczucie humoru, doceniaja pomysl dlatego lubimy to jak jestesmy duzi!
  • 0

#16 Arti0

Arti0

    Przyjaciel

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Project Cadmus

Napisano 03 grudnia 2009 - 21:52

jak byłem malutki :P to się bałem Strażnika Krypty z "Opowiastek z Krypty" :P
  • 0

#17 dred

dred

    Gaduła

  • TEAM
  • 612 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:to ja wszystko wiem? ;p

Napisano 03 grudnia 2009 - 22:07

Kreskówki to podobno także określony przedział wiekowy... A jednak się z tym nie zgodzę, podobnie chyba, jak inni tu obecni...

Możesz się nie zgadzać, ale JA bym siedmiolatkowi NIE PUŚCIŁ Lśnienia, bądź Nagich i rozszarpanych (Cannibal Holocaust), w przeciwieństwie do Gęsiej skórki.
  • 0

#18 Shadowcat

Shadowcat

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 700 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 maja 2010 - 18:34

O własnie... przypomniało mi się... niektóre odcinki Gęsiej skórki mnie przerażały :blink: Np. ten z gąbką, gabinetem gier komputerowych, i ten z potworem na strychu, którego karmili chilli :o
  • 0

#19 Cornelius

Cornelius

    Bajkowy Nałogowiec

  • TEAM
  • 846 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 sierpnia 2010 - 20:49

Mnie, tak jak pewnie większość z Was o dreszczyk przyprawiała muminkowa Buka i to jej "muczenie, byczenie" (jak zwał tak zwał
  • 0

#20 basia88

basia88

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:zMc

Napisano 06 sierpnia 2010 - 15:26

No, Buka była straszna, też się jej oczywiście bałam, ale najlepsze, to jak teraz czasem mama mi opowiada, że przy oglądaniu scoobiego chowałam się za drzwiami od kuchni, bo się bałam xD
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Copyright © 2024 logo forum bajki-tv.com